Setari Cookie-uri

Iubiti, iar apoi prieteni!

In legatura cu aceasta tema, vreau sa stiu parerea voastra!

Dupa incheierea unei relatii de dragoste, pasiune, etc...ramii prieten cu "fostul/a".
Prieteni buni insa, atunci incepi sa il cunosti cu adevarat ca persoana...intra intr-o relatie noua, ii vezi comportamentul fata de "noul/a" partener/a, iar relatia dintre tine si el este strict de prietenie.
Una buna chiar, astfel incit poti vorbi despre orice (mai putin despre relatia noua aparuta pe parcurs - acest lucru se ignora...), te ajuti reciproc, ceri sfaturi sau dai...etc!

Acum intrebare:

E posibil ca dupa o relatie de dragoste sa urmeze una de prietenie iar apoi sa devina o relatie de dragoste din nou - una serioasa?! Pentru ca in timpul relatiei de prietenie ai avut ocazia, reciproc, sa il cunosti pe cel de linga tine atit de bine incit realizezi ca e cea mai potrivita persoana pentru tine alaturi de care vrei sa imbatrinesti?!

kudika143575
Postat pe 28 Martie 2010 11:17
Dacã la mijloc existã copii, trebuie sã te strãduieºti sã ai o relaþie cât mai bunã cu fostul partener. Pentru cã altfel copii vor suferi, copiii, nu el .Dacã nu existã copii ºi relaþia s-a terminat ºi vrei sã o reiei, e cum ai tot reîncãlzi o ciorbã... Când v-aþi despãrþit nu aþi fost doi oameni maturi care ºtiu ce fac? Nu aþi avut motive serioase sã vã despãrþiþi?
Ana_Armanca
Postat pe 28 Martie 2010 11:44
Nu, nu e vorba de copii. Cind ne-am despartit ne-am despartit fara un motiv anume...
Nu am avut niciodata nimik de reprosat unul altuia. Am fost foarte compatibili din toate punctele de vedere.

De fapt, decizia de a ne desparti a venit din partea lui, pentru ca "cica", nu e pregatit pentru a renunta la viata de "burlac", tabieturi, etc...

S-a infiripat o prietenie dupa despartire.

E foarte curios si ciudat in acelasi timp....

Eram doar curioasa daca au mai existat asemenea cazuri in rindul vostru....
kudika143575
Postat pe 28 Martie 2010 19:18
cunosc doar partea cu dintr'o relatie de dragoste intr'una de prietenie, mai departe nu. dar este extraordinar...
Shhh
Postat pe 28 Martie 2010 20:36
Intr-adevar extraordinar!

Nu mai exista inhibari, dupa parerea mea. Poti vorbi orice si mai mult, te cunosti mult mai bine...

Povesteste-mi putin din experienta ta....:-)
kudika143575
Postat pe 29 Martie 2010 22:34
De la: kudika143575, la data 2010-03-29 22:34:36Intr-adevar extraordinar!

Nu mai exista inhibari, dupa parerea mea. Poti vorbi orice si mai mult, te cunosti mult mai bine...

Povesteste-mi putin din experienta ta....:-)
asa a fost si in cazul meu fostul meu iubit mi-a cerut sa ramanem prieteni in continuare dupa ce mi-a reprosat ca nu ne potrivim inclusiv la pat...iar eu am fost de acord si de atunci el nu a mai avut absolut nimic cu mine...mie nu prea imi convine aceasta prietenie...de multe ori am vrut sa scap de el...dar el nu vrea sa il parasesc nici in ruptul capului..nu mai stiu cum sa scap de el....
kudika029282
Postat pe 30 Martie 2010 20:16
De la: kudika143575, la data 2010-03-29 22:34:36Intr-adevar extraordinar!

Nu mai exista inhibari, dupa parerea mea. Poti vorbi orice si mai mult, te cunosti mult mai bine...

Povesteste-mi putin din experienta ta....:-)


hehe indiscreto iaca ca nu iti povestesc din experienta mea . iti spun doar ca dupa o relatie de doi ani ne'am despartit, asta se intampla acu multi ani, si pana in ziua de azi ne avem foarte bine, intr'adevar vb ff multe despre absolut orice. dar cel mai "dulce" sentiment este ca mereu ma voi simti mai "sus" decat orice alta fata din viata lui, in momentul asta chiar si fata de viitoarea lui nevasta. nu ma intreba de ce ca mi'e cam greu sa'ti raspund, dar na... asta e sentimentul ce il avem amandoi...
Shhh
Postat pe 30 Martie 2010 20:33
uite, eu am fost cu un tip 2 ani, apoi de 3 ani suntem cei mai buni prieteni, stam impreuna cu alti 2 amici in chirie impreuna de 3 ani, deci ne cunoashtem de 5 ani, suntem prieteni foarte buni....ne cunoastem fiecare unul altuia reactiile in cam toate situatiile, uneori vorbim si despre actualele relatii, oricat am face abstractie simtit cand unul e foarte afectat de ceva, si asa fac prietenii, se ajuta, se sprijina, ne respectam si cam asta e treaba........dar depinde de voi..... noi nu am putea niciodata sa mai fim impreuna, chiar daca ne intelegem f bine ca prieteni, nush...si lui si mie mi-e imposibil....si cu timpul am descoperit multe alte lucruri care trebuies apreciate si in timpul relatiei nu le vedeam...dar ne este pur si simplu imposibil sa ma aprindem flacara, oricat ne0-am dori.... noi vedem imposibil....
masline
Postat pe 30 Martie 2010 23:05
De la: zambet88, la data 2010-03-30 23:05:54uite, eu am fost cu un tip 2 ani, apoi de 3 ani suntem cei mai buni prieteni, stam impreuna cu alti 2 amici in chirie impreuna de 3 ani, deci ne cunoashtem de 5 ani, suntem prieteni foarte buni....ne cunoastem fiecare unul altuia reactiile in cam toate situatiile, uneori vorbim si despre actualele relatii, oricat am face abstractie simtit cand unul e foarte afectat de ceva, si asa fac prietenii, se ajuta, se sprijina, ne respectam si cam asta e treaba........dar depinde de voi..... noi nu am putea niciodata sa mai fim impreuna, chiar daca ne intelegem f bine ca prieteni, nush...si lui si mie mi-e imposibil....si cu timpul am descoperit multe alte lucruri care trebuies apreciate si in timpul relatiei nu le vedeam...dar ne este pur si simplu imposibil sa ma aprindem flacara, oricat ne0-am dori.... noi vedem imposibil....
dar poate fi si nvers ...de la prieteni foarte buni sa deveniti apoi iubiti foarte buni...nu e imposibil nimic.....
kudika029282
Postat pe 31 Martie 2010 20:33
De la: kudika029282, la data 2010-03-31 20:33:53
De la: zambet88, la data 2010-03-30 23:05:54uite, eu am fost cu un tip 2 ani, apoi de 3 ani suntem cei mai buni prieteni, stam impreuna cu alti 2 amici in chirie impreuna de 3 ani, deci ne cunoashtem de 5 ani, suntem prieteni foarte buni....ne cunoastem fiecare unul altuia reactiile in cam toate situatiile, uneori vorbim si despre actualele relatii, oricat am face abstractie simtit cand unul e foarte afectat de ceva, si asa fac prietenii, se ajuta, se sprijina, ne respectam si cam asta e treaba........dar depinde de voi..... noi nu am putea niciodata sa mai fim impreuna, chiar daca ne intelegem f bine ca prieteni, nush...si lui si mie mi-e imposibil....si cu timpul am descoperit multe alte lucruri care trebuies apreciate si in timpul relatiei nu le vedeam...dar ne este pur si simplu imposibil sa ma aprindem flacara, oricat ne0-am dori.... noi vedem imposibil....
dar poate fi si nvers ...de la prieteni foarte buni sa deveniti apoi iubiti foarte buni...nu e imposibil nimic.....


(kudika029282) MAMAIE COMPLEXATA si pe aici ai aparut cu DIVORTZATU'' ???ha ha ha...
esti sarita de la axa rau mamaie !!

cee.. ti-e ciuda si nu poti dormi bine ca nu ti-o mai trage tie si se duce si io'trage lu FOSTA!!

BRAVO LUI!! BAIAT DESTEPT!!
kudika132368
Postat pe 1 Aprilie 2010 16:46
De la: kudika029282, la data 2010-03-31 20:33:53
De la: zambet88, la data 2010-03-30 23:05:54uite, eu am fost cu un tip 2 ani, apoi de 3 ani suntem cei mai buni prieteni, stam impreuna cu alti 2 amici in chirie impreuna de 3 ani, deci ne cunoashtem de 5 ani, suntem prieteni foarte buni....ne cunoastem fiecare unul altuia reactiile in cam toate situatiile, uneori vorbim si despre actualele relatii, oricat am face abstractie simtit cand unul e foarte afectat de ceva, si asa fac prietenii, se ajuta, se sprijina, ne respectam si cam asta e treaba........dar depinde de voi..... noi nu am putea niciodata sa mai fim impreuna, chiar daca ne intelegem f bine ca prieteni, nush...si lui si mie mi-e imposibil....si cu timpul am descoperit multe alte lucruri care trebuies apreciate si in timpul relatiei nu le vedeam...dar ne este pur si simplu imposibil sa ma aprindem flacara, oricat ne0-am dori.... noi vedem imposibil....
dar poate fi si nvers ...de la prieteni foarte buni sa deveniti apoi iubiti foarte buni...nu e imposibil nimic.....


Iar o iei de la capat cu aceleasi replici de 2 bani? ESti plictisitoare rau !

Postat pe 1 Aprilie 2010 18:10
nu stiu dar eu una nu pot sa raman prietena niciunui fost....a fost?s/a terminat??...la revedere...adica adio si un praz verde...ciorba reincalzita nu e buna!
andreea_n_x
Postat pe 1 Aprilie 2010 18:29
daca niciunul din cei 2 nu s-au implicat sentimental in relatie si s-au despartit intr-o maniera amiabila atunci e posibila o relatie de prietenie pe mai departe,altfel nu.pentru ca ramane cu o dragoste platonica fata de acea persoana,si ii face mult rau la psihic.
razz
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:23
De la: kudika132368, la data 2010-04-01 16:46:49
De la: kudika029282, la data 2010-03-31 20:33:53
De la: zambet88, la data 2010-03-30 23:05:54uite, eu am fost cu un tip 2 ani, apoi de 3 ani suntem cei mai buni prieteni, stam impreuna cu alti 2 amici in chirie impreuna de 3 ani, deci ne cunoashtem de 5 ani, suntem prieteni foarte buni....ne cunoastem fiecare unul altuia reactiile in cam toate situatiile, uneori vorbim si despre actualele relatii, oricat am face abstractie simtit cand unul e foarte afectat de ceva, si asa fac prietenii, se ajuta, se sprijina, ne respectam si cam asta e treaba........dar depinde de voi..... noi nu am putea niciodata sa mai fim impreuna, chiar daca ne intelegem f bine ca prieteni, nush...si lui si mie mi-e imposibil....si cu timpul am descoperit multe alte lucruri care trebuies apreciate si in timpul relatiei nu le vedeam...dar ne este pur si simplu imposibil sa ma aprindem flacara, oricat ne0-am dori.... noi vedem imposibil....
dar poate fi si nvers ...de la prieteni foarte buni sa deveniti apoi iubiti foarte buni...nu e imposibil nimic.....


(kudika029282) MAMAIE COMPLEXATA si pe aici ai aparut cu DIVORTZATU'' ???ha ha ha...
esti sarita de la axa rau mamaie !!

cee.. ti-e ciuda si nu poti dormi bine ca nu ti-o mai trage tie si se duce si io'trage lu FOSTA!!

BRAVO LUI!! BAIAT DESTEPT!!
mai kudika132368 dumneata esi mamaie complexata dumneata esti sarita rau ca nu are cine sa tio traga.....
kudika029282
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:02
Si eu am ramas sa zic asa in relatii bune cu unul din fostii mei, dar poate ptr ca nu a fost cine stie ce intre noi...si cand spun prieteni..ma refer la un buna cum iti mai merge din cand in cand...nu intalniri, dormit, mers la chef si mai stiu eu ce..astea-s doar pretexte..ce prietenie, mai ales dupa o rel de iubire sa existe intre 2 pers....unii vor doar sa le incurce viata celorlalti din egoism.......pararea meaaaaaa
jeanpierre
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:39
De la: jeanpierre, la data 2010-04-16 20:39:32Si eu am ramas sa zic asa in relatii bune cu unul din fostii mei, dar poate ptr ca nu a fost cine stie ce intre noi...si cand spun prieteni..ma refer la un buna cum iti mai merge din cand in cand...nu intalniri, dormit, mers la chef si mai stiu eu ce..astea-s doar pretexte..ce prietenie, mai ales dupa o rel de iubire sa existe intre 2 pers....unii vor doar sa le incurce viata celorlalti din egoism.......pararea meaaaaaa
nici eu nu as putea sa-l accept ca prieten pe un fost iubit..e ceva ce nu merge...cum sa-l mai vezi ca pe un prieten dupa ce l-ai vazut gol golut de cate ori faceai dragoste cu el...???.
kudika029282
Postat pe 17 Aprilie 2010 19:21
buna fetelor si nu numai. ma gandeam ca e putin off topic dupa care am regandit opinia.
am fost doi ani cu un tip, ne-am despartit fara un motiov plauzibil. initial mi-a bagat balarii de genul ca te-ai ingrasat ca nu era curat in casa. cand a vazut ca nu au tinut motivele astea a zis ca eram prea geloasa ca nu mai avea timp de bere, biliard, poker, prieteni. nici astea nu prea au tinut ca niciodata nu i-am interzis nimic. iar gelozia era in limite pentru ca daca nu ai simti nimic pt pers respectiva nu ai avea d c sa fii geloasa. mi-a cerut sa ramanem prieteni. i-am zis ca eu asa ceva nu pot accepta pentru ca eu vreau totul sau nimic, eu nu ma multumesc cu jumatati de masura. Eu nut e pot vedea pe strada sau nu pot iesi cu tine la cafea zi sa iti zic “ce faci coaie” cand pe limba imi stau cuvintele “ ce faci Bic” sau “ce faci pui”. Nici nu stiu despre ce am putea vorbi daca ne-am vedea ca amici…ca despre masini am vorbit pe parcursul relatiei iar eu sa ma apuc acu sa iti zic tie cu cine sunt sau ce fac cu unu sau cu altul nu fac. In momentul cand ne-am despartit mi-a zis ca indiferent daca voi accepta sau nu el va veni la ziua mea chit ca nu ii voi da drumul in casa. Ziua mea ar fi urmat in 3 saptamani. Ca sa nu ma gasesaca singura in casa plangand dupa el mi-am chemat mai multi prieteni. Comportamentul lui a fost unul extrem de ciudat; usoare scene de gelozie, discutii despre rochii de mireasa. Dupa ziua mea a ramas la mine pentru ca bause. Eu m-am dus la baie sa ma schimb in pijamale si cand m-am intors l-am gasit dezbracat in pat. Nu am zis nimic m-am asezat in pat si in secunda doi era peste mine. Initial am refuzat la care el mi-a zis ca isi doreste foarte mult. Mi-a demonstrat ca nu avusese pe nimeni in perioada asta. Am raspuns deci la intrebarea pe care sigur v-ati pus-o daca a fost alta la mijloc.Nu nu a fost nimeni la mijloc. De pe 8 februarie cand ne-am despartit ne vedem in fiecare luna p 8 sa sarbatorim despartirea, la un pahar de vin si..., cu toate ca el nu realizeaza de ce ne vedem chiar p 8. Si eu si el am ajuns sa facem sex o data pe luna pentru ca nici el nici eu nu am avut pe nimeni in perioada asta. In conbtinuare el zice ca e o decizie definitiva , ca nu mai vrea relatie, ca s-a plictisit de mine, dar asta chiar e comportament de om plictisit? in momentul cand te plictisesti de cineva nu mai vi la persoana aia fie ca ai sau nu masina(deci rugand prietenii sa te aduca) nu ai asculta cd la masina facut de mine cu numele meu pe el, nu ai purta haine cuimparate de mine sau ceasuri cumparate de mine, nu mi-ai pupa mana noaptea cand esti convins ca dorm si ca nu simt.
Este barbatul care mie mi-a pus capac pentru care as fi fost in stare sa fac totul, si poate chiar am facut totul. Am ras alaturi de el dar am si plans rugandu-l sa se duca la doctor ca deh asa sunt barbatii. Am stat cu el si cand a avut bani si cand nu i-a mai avut si i-am avut eu. I-am facut toate poftele culinare ca sa zic asa dar si cele sexuale.
Mentionez ca e un tip extrem de orgolios si ca decizia a fost luata la nervi.
Am incercat sa va dau toate datele problemei mele iar acum astept sa va dati cu parerea, nu neaparat in legatura cu ce ar trebui sa fac ci asa daca eu gandesc aiurea in ceea ce priveste comportamentru lui
zapacealla
Postat pe 20 Mai 2010 12:10
De la: zapacealla, la data 2010-05-20 12:10:18buna fetelor si nu numai. ma gandeam ca e putin off topic dupa care am regandit opinia.
am fost doi ani cu un tip, ne-am despartit fara un motiov plauzibil. initial mi-a bagat balarii de genul ca te-ai ingrasat ca nu era curat in casa. cand a vazut ca nu au tinut motivele astea a zis ca eram prea geloasa ca nu mai avea timp de bere, biliard, poker, prieteni. nici astea nu prea au tinut ca niciodata nu i-am interzis nimic. iar gelozia era in limite pentru ca daca nu ai simti nimic pt pers respectiva nu ai avea d c sa fii geloasa. mi-a cerut sa ramanem prieteni. i-am zis ca eu asa ceva nu pot accepta pentru ca eu vreau totul sau nimic, eu nu ma multumesc cu jumatati de masura. Eu nut e pot vedea pe strada sau nu pot iesi cu tine la cafea zi sa iti zic “ce faci coaie” cand pe limba imi stau cuvintele “ ce faci Bic” sau “ce faci pui”. Nici nu stiu despre ce am putea vorbi daca ne-am vedea ca amici…ca despre masini am vorbit pe parcursul relatiei iar eu sa ma apuc acu sa iti zic tie cu cine sunt sau ce fac cu unu sau cu altul nu fac. In momentul cand ne-am despartit mi-a zis ca indiferent daca voi accepta sau nu el va veni la ziua mea chit ca nu ii voi da drumul in casa. Ziua mea ar fi urmat in 3 saptamani. Ca sa nu ma gasesaca singura in casa plangand dupa el mi-am chemat mai multi prieteni. Comportamentul lui a fost unul extrem de ciudat; usoare scene de gelozie, discutii despre rochii de mireasa. Dupa ziua mea a ramas la mine pentru ca bause. Eu m-am dus la baie sa ma schimb in pijamale si cand m-am intors l-am gasit dezbracat in pat. Nu am zis nimic m-am asezat in pat si in secunda doi era peste mine. Initial am refuzat la care el mi-a zis ca isi doreste foarte mult. Mi-a demonstrat ca nu avusese pe nimeni in perioada asta. Am raspuns deci la intrebarea pe care sigur v-ati pus-o daca a fost alta la mijloc.Nu nu a fost nimeni la mijloc. De pe 8 februarie cand ne-am despartit ne vedem in fiecare luna p 8 sa sarbatorim despartirea, la un pahar de vin si..., cu toate ca el nu realizeaza de ce ne vedem chiar p 8. Si eu si el am ajuns sa facem sex o data pe luna pentru ca nici el nici eu nu am avut pe nimeni in perioada asta. In conbtinuare el zice ca e o decizie definitiva , ca nu mai vrea relatie, ca s-a plictisit de mine, dar asta chiar e comportament de om plictisit? in momentul cand te plictisesti de cineva nu mai vi la persoana aia fie ca ai sau nu masina(deci rugand prietenii sa te aduca) nu ai asculta cd la masina facut de mine cu numele meu pe el, nu ai purta haine cuimparate de mine sau ceasuri cumparate de mine, nu mi-ai pupa mana noaptea cand esti convins ca dorm si ca nu simt.
Este barbatul care mie mi-a pus capac pentru care as fi fost in stare sa fac totul, si poate chiar am facut totul. Am ras alaturi de el dar am si plans rugandu-l sa se duca la doctor ca deh asa sunt barbatii. Am stat cu el si cand a avut bani si cand nu i-a mai avut si i-am avut eu. I-am facut toate poftele culinare ca sa zic asa dar si cele sexuale.
Mentionez ca e un tip extrem de orgolios si ca decizia a fost luata la nervi.
Am incercat sa va dau toate datele problemei mele iar acum astept sa va dati cu parerea, nu neaparat in legatura cu ce ar trebui sa fac ci asa daca eu gandesc aiurea in ceea ce priveste comportamentru lui
eu cred ca nu e bine sa ramai prietena cu fostul iubit...mereu va avea aceleasi frustrari sau isi va aminti momentele cand faceati dragoste in pielea goala...si apoi te va critica sau te va compara cu vreo fosta dea lui...deci e bine sa termini cu el orice legatura mai ales de prietenie care nu ar avea nici un rost dupa ce ati terminat o relatie
kudika029282
Postat pe 20 Mai 2010 18:39
De la: zapacealla, la data 2010-05-20 12:10:18buna fetelor si nu numai. ma gandeam ca e putin off topic dupa care am regandit opinia.
am fost doi ani cu un tip, ne-am despartit fara un motiov plauzibil. initial mi-a bagat balarii de genul ca te-ai ingrasat ca nu era curat in casa. cand a vazut ca nu au tinut motivele astea a zis ca eram prea geloasa ca nu mai avea timp de bere, biliard, poker, prieteni. nici astea nu prea au tinut ca niciodata nu i-am interzis nimic. iar gelozia era in limite pentru ca daca nu ai simti nimic pt pers respectiva nu ai avea d c sa fii geloasa. mi-a cerut sa ramanem prieteni. i-am zis ca eu asa ceva nu pot accepta pentru ca eu vreau totul sau nimic, eu nu ma multumesc cu jumatati de masura. Eu nut e pot vedea pe strada sau nu pot iesi cu tine la cafea zi sa iti zic “ce faci coaie” cand pe limba imi stau cuvintele “ ce faci Bic” sau “ce faci pui”. Nici nu stiu despre ce am putea vorbi daca ne-am vedea ca amici…ca despre masini am vorbit pe parcursul relatiei iar eu sa ma apuc acu sa iti zic tie cu cine sunt sau ce fac cu unu sau cu altul nu fac. In momentul cand ne-am despartit mi-a zis ca indiferent daca voi accepta sau nu el va veni la ziua mea chit ca nu ii voi da drumul in casa. Ziua mea ar fi urmat in 3 saptamani. Ca sa nu ma gasesaca singura in casa plangand dupa el mi-am chemat mai multi prieteni. Comportamentul lui a fost unul extrem de ciudat; usoare scene de gelozie, discutii despre rochii de mireasa. Dupa ziua mea a ramas la mine pentru ca bause. Eu m-am dus la baie sa ma schimb in pijamale si cand m-am intors l-am gasit dezbracat in pat. Nu am zis nimic m-am asezat in pat si in secunda doi era peste mine. Initial am refuzat la care el mi-a zis ca isi doreste foarte mult. Mi-a demonstrat ca nu avusese pe nimeni in perioada asta. Am raspuns deci la intrebarea pe care sigur v-ati pus-o daca a fost alta la mijloc.Nu nu a fost nimeni la mijloc. De pe 8 februarie cand ne-am despartit ne vedem in fiecare luna p 8 sa sarbatorim despartirea, la un pahar de vin si..., cu toate ca el nu realizeaza de ce ne vedem chiar p 8. Si eu si el am ajuns sa facem sex o data pe luna pentru ca nici el nici eu nu am avut pe nimeni in perioada asta. In conbtinuare el zice ca e o decizie definitiva , ca nu mai vrea relatie, ca s-a plictisit de mine, dar asta chiar e comportament de om plictisit? in momentul cand te plictisesti de cineva nu mai vi la persoana aia fie ca ai sau nu masina(deci rugand prietenii sa te aduca) nu ai asculta cd la masina facut de mine cu numele meu pe el, nu ai purta haine cuimparate de mine sau ceasuri cumparate de mine, nu mi-ai pupa mana noaptea cand esti convins ca dorm si ca nu simt.
Este barbatul care mie mi-a pus capac pentru care as fi fost in stare sa fac totul, si poate chiar am facut totul. Am ras alaturi de el dar am si plans rugandu-l sa se duca la doctor ca deh asa sunt barbatii. Am stat cu el si cand a avut bani si cand nu i-a mai avut si i-am avut eu. I-am facut toate poftele culinare ca sa zic asa dar si cele sexuale.
Mentionez ca e un tip extrem de orgolios si ca decizia a fost luata la nervi.
Am incercat sa va dau toate datele problemei mele iar acum astept sa va dati cu parerea, nu neaparat in legatura cu ce ar trebui sa fac ci asa daca eu gandesc aiurea in ceea ce priveste comportamentru lui
eu cred ca nu e bine sa ramai prietena cu fostul iubit...mereu va avea aceleasi frustrari sau isi va aminti momentele cand faceati dragoste in pielea goala...si apoi te va critica sau te va compara cu vreo fosta dea lui...deci e bine sa termini cu el orice legatura mai ales de prietenie care nu ar avea nici un rost dupa ce ati terminat o relatie
kudika029282
Postat pe 20 Mai 2010 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia fecioara si barbatul rac.... 3 De la: laviniamariad 25 Octombrie 2009 16:39
Intrebare 118 De la: guest123 5 Martie 2012 19:24
A oferi totul?… 33 De la: cleoafrica 9 Iulie 2009 13:42
barbatii varsatori si sacrificiile 9 De la: kudika010627 1 Aprilie 2013 03:03
nush cum sa procedez.....ajutati-ma va rog 7 De la: AmUnGandCeNuECuminte 23 Mai 2010 00:21