Setari Cookie-uri

DECIZIILE UNEI FEMEI




Nimic nu este usor, cu multa munca poti obtine lucurile la care ai visat, insa cel mai important este sa nu te pierzi pe drum nebatatorit.Viata este o lupta continua insa depinde de tine felul in care vrei sa o traiesti.Trebuie sa invatam sa ne bucuram ce ceea ce avem in momentul de fata insa, in acelasi timp sa luptam in continuare pentru ceea ce ne dorim si sa nu renuntam niciodata la asta.Trebuie sa ne bucur de faptul ca existam, sa ne bucuram de primavara care tocmai si-a facut simtita prezenta, de fapul ca putem da sens unui intreg univers si ar trebui sa fim constiente de asta. Niciodata nu este insa usor sa mergi inainte dupa ce ai primit prea multe palme de la viata si a trebuit sa inveti din asta .De noi femeile depinde daca vrem sa ne lasam calcate in picioare chiar de barbatii din viata noastra .Noi ii lasam sa ne faca sa suferim, le iertam multe greseli doar din dorinta de ai avea langa noi si poate din teama de a nu fi fingure.NU, nu trebuie sa ne fie teama de nimic, trebuie sa mergem inainte si sa iertam mai putin pentru ca putem sa fim mult mai fericite si apreciate, in acest fel, la adevarata noastra valoare. Nimeni nu a zis ca este usor insa decat sa luptam cu morile de vant mai bine luptam cu noi si pentru noi. Sa nu ne refuzam sansa de a iubi si de a fi iubite doar de teama ca totul o sa fie ca precedenta relatie, ca trecutul. Avem timp pentru tot insa este foarte important sa il lasam sa curga si in sensul dorit de el, sa nu impotrivim cu nimic.Au existat relatii pentru care as fi facut orice ca totul sa merga, si cel mai rau era ca treceam chiar si peste mine iar in momentul in care ajungeam unde imi propusesem ,de fapt, numai imi vedem sensul acolo.Nimic nu este intamplator, totul are un scop bine definit sin e ajuta sa vedem parte plina a paharului,…………. ce am invatat noi din greseli, din trecut? Poate mai multe lucruri bune decat rele, am invatat sa ne gandim de doua ori inainte de a lua o decizie, sa nu renuntam la visele noastre daca el nu poate face parte din ele, sa iertam mai putin persoanele care nu merita mult si nu in ultimul rand sa o luam de la capat in orice moment al vietii noastre. Insa v-ati gandit vreodata ca intr-o relatia a trebuit sa fiti acolo pentru un anumit motiv, de a-l ajuta sa treca peste anumite etape, momente dificile din viata lui, iar tu apoi sa-ti vezi de viata ta, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si apoi sa iti zici ca poti oferi totul fara a cere nimic in schimb.A avut nevoi de tine si probabil il vei ajuta si acum pentru ca asta simti tu ca trebuie sa faci, nu pentru a primi ceva in schimb sau pentru ca mai simti ceva, poate pentru a-i demonsttra a nu stiu cata oara ca e prea tarziu pentru a mai avea pe cineva ca tine langa el si ca timpul nu-l va ajuta sa recupereze nimic din ce este pierdut. Poti oferi totul, dar nu pretinde nimic in schimb pentru ca exista sansa sa ai o mare dezamagire, si nu merita efortul.Asa ca dragele mele, va rog sa va ganditi de mai multe ori inainte de a lua o decizie care ne poate afecta feminitatea, dorinta de a mai iubi si speranta ca maine indiferent de ce se va intampla nu o sa pot merge mai departe pentru ca EL merita.

nicoletaionita
Postat pe 31 Martie 2010 08:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 22 De la: hystria1 12 Octombrie 2010 18:28
Lichid 2 De la: kudika_961383 8 August 2014 09:48
Cine e Gheorghe? 9 De la: jenesaispas 2 Mai 2009 17:34
O iubire la mare distanta!....Ajutor!!!!!! 14 De la: ianna05 25 August 2010 11:27
Se reintorc barbatii la "foste"? 27 De la: albertafrid 6 Ianuarie 2013 15:57