Setari Cookie-uri

Femeia Sagetator

Ce parere aveti despre femeia sagetator?
Mie mi se pare ca tine foarte mult la libertate,are nevoie de libertate ca de aer!Ii plac calatoriile,distractiile,veselia,viata si e f optimista,spontana,gata de actiune!Se zice ca sagetatoarele sunt nr 1.la capitolul infidelitate....
Ca sotii pot fi devotate,ca mame sunt f bune,prietena adevarata copiilor ei!

oanazul
Postat pe 1 Aprilie 2010 22:18
Ei, nu sunt nr 1 la " infidelitate" insa iubesc intr-adevar foarte mult libertatea personala - ca de altfel toate zodiile de foc

Aprilie 2010
SAGETATOR ( 22.11 – 20.12 )

DRAGOSTE. Tu in schimb ai avut parte deja de niste experiente mai nabadaioase pana acum, asa ca luna asta vei dori mai multa liniste sufleteasca, si vei avea parte de...

.....aflati mai multe intr-un horoscop lunar real si funny – aprilie 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-aprilie-2010.html
peppermint
Postat pe 2 Aprilie 2010 01:01
De la: peppermint, la data 2010-04-02 01:01:14Ei, nu sunt nr 1 la " infidelitate" insa iubesc intr-adevar foarte mult libertatea personala - ca de altfel toate zodiile de foc

Aprilie 2010
SAGETATOR ( 22.11 – 20.12 )

DRAGOSTE. Tu in schimb ai avut parte deja de niste experiente mai nabadaioase pana acum, asa ca luna asta vei dori mai multa liniste sufleteasca, si vei avea parte de...

.....aflati mai multe intr-un horoscop lunar real si funny – aprilie 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-aprilie-2010.html


insa iubesc intr-adevar foarte mult libertatea personala....mare dreptate ai aici!eu cand simt ca se sufoca libertatea mea...tin f mult la ea,enorm de mult !
Eliza_T
Postat pe 3 Aprilie 2010 01:11
foarte adevarat
loici047060
Postat pe 3 Aprilie 2010 14:01
periculoasa
GYPSI
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:03
Se plictiseste repede !
Summer_
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:10
altruista :-)
happy_face
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:36
:s ml-sign0163: nu sunt toate asa eu sunt sagetator si am fost inselata suntf f f f fidela
sad71
Postat pe 5 Aprilie 2010 10:02
Cu care barbati sunt compatibile?????????
angii
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:24
eu sunt Sagetatoare si as putea zice ca nu sunt deloc infidela,desi astea sunt caracteristicile generale ale Sagetatorilor ....sunt destul de altruista si destul de sufletista (depinde de caz),intr-adevar ma plictisesc foarte repede de ceva si sunt dependenta de adrenalina in anumite limite,cred ca daca apui adevarul rezolvi cele mai multe situatii,bine, s-a verificat contrariul si niciodata nu ma invat minte cand fac vreo boacana.Nu-mi plac persoanele care se cred importante si care incep sa dicteze,fie la servici,fie acasa.
Pana acum m-am inteles bine cu Varsatorii dar sunt extrem de egoisti si cica ne mai intelegem bine cu Berbecii si Leii dar eu nu suport Leii pentru ca sunt prea ingamfati si chiar daca le oferi argumente tot ca ei trebuie sa fie.
lavvy
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:39
De la: lavvy, la data 2010-04-06 16:39:53eu sunt Sagetatoare si as putea zice ca nu sunt deloc infidela,desi astea sunt caracteristicile generale ale Sagetatorilor ....sunt destul de altruista si destul de sufletista (depinde de caz),intr-adevar ma plictisesc foarte repede de ceva si sunt dependenta de adrenalina in anumite limite,cred ca daca apui adevarul rezolvi cele mai multe situatii,bine, s-a verificat contrariul si niciodata nu ma invat minte cand fac vreo boacana.Nu-mi plac persoanele care se cred importante si care incep sa dicteze,fie la servici,fie acasa.
Pana acum m-am inteles bine cu Varsatorii dar sunt extrem de egoisti si cica ne mai intelegem bine cu Berbecii si Leii dar eu nu suport Leii pentru ca sunt prea ingamfati si chiar daca le oferi argumente tot ca ei trebuie sa fie.


Sa vezi cat de placut si amuzant poate sa fie cand ii dai leului un bobarnac pt a-l cobora de pe tronul lui, haha !
Summer_
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:43
pai am facut asta cu prietenul unei fff bune prietene si s-a suparat
lavvy
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:08
idee cu 'se plictisesc repede' e foarte adeavarata!sunt sagetatoare si nu suport sa fac acelasi lucru.Nu stiu ce o sa ma fac cand o sa am servici:))
dupa parerea mea...fetele sagetator sunt foarte sufletiste..si vor sa faca totul dupa capul lor..sa aiba ele puterea de a decide si de a actiona.nu vor sa fie ajutate de nimeni!
cine a zis k sunt infidele ..a gresit enorm!suntem chiar f fidele...din moment ce iubim pe acea persoana nu vad cine ar putea fi infidela...or fi si exceptii, nu zic nu ..
dupa mine.. sagetatorii se inteleg cu balantele..berbecii.. insa personal am o atractie pentru fecioare si tauri:))poate pt ca ei sunt mai calmi, mai la locul lor
kudika150901
Postat pe 6 Aprilie 2010 21:37
barbatii fecioara sunt acri si nesuferiti
lavvy
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:28
De la: lavvy, la data 2010-04-07 16:28:31barbatii fecioara sunt acri si nesuferiti

nu toti...
daria88
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:30
femeia sagetator ....un amestec de salbaticie si tandrete
despre faptul ca sunt infidele......hhmmm...e o perceptie gresita , nici o femeie sagetattor nu va sta linga un barbat care nu o face fericita din toate punctele de vedere
va renunta la relatie ...fara remuscari( lucru care nu prea e pe placul masculilor)
ninushk
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:31
De la: angii, la data 2010-04-06 14:24:21Cu care barbati sunt compatibile?????????


cu berbecii,leii si sagetatorii...cu semnele de foc! ;)
Eliza_T
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:38
De la: ninushk, la data 2010-04-08 18:31:09femeia sagetator ....un amestec de salbaticie si tandrete
despre faptul ca sunt infidele......hhmmm...e o perceptie gresita , nici o femeie sagetattor nu va sta linga un barbat care nu o face fericita din toate punctele de vedere
va renunta la relatie ...fara remuscari( lucru care nu prea e pe placul masculilor)



tre sa recunosc ca asa e!

sagetatoarea poate fi fidela 100% atunci cand iubeste si e fericita in relatie! chiar ca e altruista,face tot ce poate mai bine pt ceilalti,ajuta omul la nevoie...dar dk e provocat ia foc si poate spune cuvinte grele ce dor...deci au si gura proasta...eu care sunt sagetator recunosc asta....cu totii avem defecte,trebuie si sagetatorul sa aibe un defect....

si intre adevar sagetatorului nu-i place sa-i se dicteze,nu suporta sa se bage peste viata privata decat dk i se permite....nu suporta sa dea socoteala,sa fie verificata,controlata si judecata....
sunt f pasionale femeile sagetator...si da,intr adevar se plictisesc f repede din pacate....


sagetatoarei ii plac f mult schimbarile...

atunci cand iubeste,iubeste cu toata patima si dk e parasita de pers iubita se prabuseste ca un avion..si devine epava pt ceva timp....deci...aveti grija aici...

Eliza_T
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:44
De la: GYPSI, la data 2010-04-04 22:03:23periculoasa


periculoasa...si sexi,nu?

majoritatea barbatilor le plac f mult sagetatoarele periculoase...cika sunt f bune la pat
Eliza_T
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:46
De la: sad71, la data 2010-04-05 10:02:59 :s ml-sign0163: nu sunt toate asa eu sunt sagetator si am fost inselata suntf f f f fidela


dk nu ai iubi si dk nu te ai simti bine in relatie cu partenerul...i-ai mai fi fffff fidela? nu vreau sa te jignesc dar nu prea cred
Eliza_T
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:48
sunt sagetator...scria undeva ceva fff adevarat . Daca femeia sagetator se indragosteste , poate deveni dependenta de acel barbat si infidelitatea care o caracterizeaza devine fidelitate maxima...
In general , sunt plina de viata , energica , dar prea greu invat in greseli. si mereu fac doar ce cred eu ca trebuie sa fac nu ce imi zic altii...incapatanarea asta nu ne e benefica...facem multe gafe dar si scapam pt ca suntem cea mai norocoasa zodie
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:02
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 15:02:38sunt sagetator...scria undeva ceva fff adevarat . Daca femeia sagetator se indragosteste , poate deveni dependenta de acel barbat si infidelitatea care o caracterizeaza devine fidelitate maxima...
In general , sunt plina de viata , energica , dar prea greu invat in greseli. si mereu fac doar ce cred eu ca trebuie sa fac nu ce imi zic altii...incapatanarea asta nu ne e benefica...facem multe gafe dar si scapam pt ca suntem cea mai norocoasa zodie


foarte bine spus!
bun zis si la faza cu infidelitate la fidelitate maxima...exact asta simt si eu!cand st indragostita nu mai exista alt barbat pt mine!
Eliza_T
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:55
pe scurt....tarfa
adrianoo33
Postat pe 16 Aprilie 2010 00:44
tarfa?cine te pune sa-ti dai cu parerea ?fiecare sa-si vada de defectele ei nu sa sara repede la gatul unora si sa-si de a cu parerea....auzi la ea tarfaa?rusineee.. te pandesc pana iti vine randul la zodia ta... sa vezi ce fel vad eu zodia ta...da da iti spune o tarfa de sagetatoare...
gl_jeny
Postat pe 16 Aprilie 2010 10:26
tarfaa???? doar pt k ai nimerit tu una nu inseamna ca toate sunt la fel!!! si se mai spune ca femeile generalizeaza in legatura cu barbatii...k dk am nimerit un porc toti is la fel! asa ceva nu exista!!!!!!
asa i`a mai gandeste inainte sa vorbesti!
si da! is sagetatoare
yassSmin
Postat pe 16 Aprilie 2010 13:58
De la: angii, la data 2010-04-06 14:24:21Cu care barbati sunt compatibile?????????






cu totiiiiiiiiiiiiiiii...!!!!!!
ninushk
Postat pe 16 Aprilie 2010 23:31
De la: adrianoo33, la data 2010-04-16 00:44:29pe scurt....tarfa



si uite as...un barbat imaculat ca tine ..poate deveni partenerul unei " tarfe"
cool...!!!!!!!
sper ca platesti bine ......ca altfel nu o poti numi tarfa....!!!!!!!
ninushk
Postat pe 16 Aprilie 2010 23:36
De la: Eliza_T, la data 2010-04-09 13:44:31
De la: ninushk, la data 2010-04-08 18:31:09femeia sagetator ....un amestec de salbaticie si tandrete
despre faptul ca sunt infidele......hhmmm...e o perceptie gresita , nici o femeie sagetattor nu va sta linga un barbat care nu o face fericita din toate punctele de vedere
va renunta la relatie ...fara remuscari( lucru care nu prea e pe placul masculilor)



tre sa recunosc ca asa e!

sagetatoarea poate fi fidela 100% atunci cand iubeste si e fericita in relatie! chiar ca e altruista,face tot ce poate mai bine pt ceilalti,ajuta omul la nevoie...dar dk e provocat ia foc si poate spune cuvinte grele ce dor...deci au si gura proasta...eu care sunt sagetator recunosc asta....cu totii avem defecte,trebuie si sagetatorul sa aibe un defect....

si intre adevar sagetatorului nu-i place sa-i se dicteze,nu suporta sa se bage peste viata privata decat dk i se permite....nu suporta sa dea socoteala,sa fie verificata,controlata si judecata....
sunt f pasionale femeile sagetator...si da,intr adevar se plictisesc f repede din pacate....


sagetatoarei ii plac f mult schimbarile...

atunci cand iubeste,iubeste cu toata patima si dk e parasita de pers iubita se prabuseste ca un avion..si devine epava pt ceva timp....deci...aveti grija aici...

ma regasesc si eu ai intru totul.....insa e aiurea sa zici ca suntem compatibili cu berbecii...sotu e berbec si frate miu e berbec si nu ma inteleg perfect...mie imi place sa nu fiu contrazisa, pun suflet in ce fac pe cand sotu e mai agresiv si mai dur...suntem doua firi total opuse imi plac calatoriile sa ma distrez sa ma plimb pe cand sotu ar sta toata ziua in casa daca s-ar putea...detest sa mi se impuna ce sa fac...imi place sa decis singura chiar daca uneori gresesc..defectul cel mai mare e sensibilitatea exagearata...si fii miu e tot sagetator deci cu el cu siguranta am in comun...
iubytzik22
Postat pe 20 Aprilie 2010 00:46
Imi poate descrie cineva si o soacra sagetator, pentru ca am avut parte deja de 3 mame de baieti sagetator si mi se par niste persoane sucite, care fac pe victimele, care par a fi dependente de fiii lor din toate punctele de vedere, iar acestia le sunt datori parca pentru toata viata ca au fost nascuti si crescuti prin sacrificiul uman suprem. Sa nu dea Domnul ca fiul aflat intr-o relatie stabila sau chiar casatorit (pentru ca soacra mea este...cum altfel...tot Sagetatoare... ) sa uite sa o sune pe mamica intr-o zi, ca razboiul e inceput: "e un nerecunoscator dupa cate am facut pentru el toata viata mea..." si "el nu era asa...copilul meu nu facea dintr-astea" (deci, categoric este vina ta - a celei cu care s-a insurat sau urmeaza sa se insoare....). Intotdeauna norele de sagetatoare sunt vinovate pentru tot ce se petrece rau cu fiii lor, sau raspnzatoare ca "bebelusul" nu mai merge la mamica sa-i dea tzatza. Si astea sunt chestii testate dupa cum urmeaza: intr-o relatie de 4 ani (am inceput sa fiu buna ca si nora de-abia cand fiul s-a casatorit cu alta, pentru ca aia e mai rea ) , apoi intr-o relatie de un an...problema fiind aceea ca ne-am mutat impreuna, si ultima e cea mai tare: m-am casatorit cu fiu de sagetatoare....Fetelor, atentie mare!!! la propria-mi stare civila am intrat in restaurant plangand din cauza sagetilor aruncate de doamna mama soacra care este vesnic nemultumita, ba de organizare, ba de faptul ca fiul n-o suna...fiind asa cicalitoare - eu una nu ma mir, ba din cauza ca de sfanta-i zi de nastere am mers s-o felicitam seara cand am iesit de la lucru si nu la prima ora....reprosuri de genul asta s-au repetat si de 8 martie, si chiar de ziua onomastica, pentru ca mi s-a parut mai important faptul ca in ziua aia m-am maritat decat sa o felicit pe ea...zeita suprema si sa ma inchin ei pentru numele de sfant ce-l poarta.
Va spun pe testate...toate sunt sau ajung asa cicalitoare, fixiste, si victimizate, nu e doar cazul meu, pentru ca mai am in jurul meu si alte persoane care au genul asta de probleme cu alte sagetatoare...si nu in relatia nora-soacra, iar in al doilea rand, acum cele doua mame ale baietior cu care am stat 4, respectiv 1 an, ma suna, vin in vizita, si mentin legatura cu mine, desi acum sunt casatorita si am la randul meu, un fiu.
Atuul cel mai mare al femeii sagetator este acela ca e o gospodina desavarsita si o mama devotata....cat despre nevoia de independenta...femeia sagetator e lider innascut si toate deciziile luate intr-o casa, sunt de fapt luate de ea!
minodora_1984
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:05
De la: minodora_1984, la data 2010-04-20 17:05:56Imi poate descrie cineva si o soacra sagetator, pentru ca am avut parte deja de 3 mame de baieti sagetator si mi se par niste persoane sucite, care fac pe victimele, care par a fi dependente de fiii lor din toate punctele de vedere, iar acestia le sunt datori parca pentru toata viata ca au fost nascuti si crescuti prin sacrificiul uman suprem. Sa nu dea Domnul ca fiul aflat intr-o relatie stabila sau chiar casatorit (pentru ca soacra mea este...cum altfel...tot Sagetatoare... ) sa uite sa o sune pe mamica intr-o zi, ca razboiul e inceput: "e un nerecunoscator dupa cate am facut pentru el toata viata mea..." si "el nu era asa...copilul meu nu facea dintr-astea" (deci, categoric este vina ta - a celei cu care s-a insurat sau urmeaza sa se insoare....). Intotdeauna norele de sagetatoare sunt vinovate pentru tot ce se petrece rau cu fiii lor, sau raspnzatoare ca "bebelusul" nu mai merge la mamica sa-i dea tzatza. Si astea sunt chestii testate dupa cum urmeaza: intr-o relatie de 4 ani (am inceput sa fiu buna ca si nora de-abia cand fiul s-a casatorit cu alta, pentru ca aia e mai rea ) , apoi intr-o relatie de un an...problema fiind aceea ca ne-am mutat impreuna, si ultima e cea mai tare: m-am casatorit cu fiu de sagetatoare....Fetelor, atentie mare!!! la propria-mi stare civila am intrat in restaurant plangand din cauza sagetilor aruncate de doamna mama soacra care este vesnic nemultumita, ba de organizare, ba de faptul ca fiul n-o suna...fiind asa cicalitoare - eu una nu ma mir, ba din cauza ca de sfanta-i zi de nastere am mers s-o felicitam seara cand am iesit de la lucru si nu la prima ora....reprosuri de genul asta s-au repetat si de 8 martie, si chiar de ziua onomastica, pentru ca mi s-a parut mai important faptul ca in ziua aia m-am maritat decat sa o felicit pe ea...zeita suprema si sa ma inchin ei pentru numele de sfant ce-l poarta.
Va spun pe testate...toate sunt sau ajung asa cicalitoare, fixiste, si victimizate, nu e doar cazul meu, pentru ca mai am in jurul meu si alte persoane care au genul asta de probleme cu alte sagetatoare...si nu in relatia nora-soacra, iar in al doilea rand, acum cele doua mame ale baietior cu care am stat 4, respectiv 1 an, ma suna, vin in vizita, si mentin legatura cu mine, desi acum sunt casatorita si am la randul meu, un fiu.
Atuul cel mai mare al femeii sagetator este acela ca e o gospodina desavarsita si o mama devotata....cat despre nevoia de independenta...femeia sagetator e lider innascut si toate deciziile luate intr-o casa, sunt de fapt luate de ea!

Ai spus tu tot
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU CAPRICORN,EL VARSATOR 3 De la: talma 27 Iulie 2009 16:32
lamuriti'ma si p mine ca nu mai stiu ce sa cred 8 De la: 6 Aprilie 2013 21:30
merge relatia dintre o femeie pesti si un barbat fecioara...??suntem impreuna de 2 ani si 3 luni dar ne ciondanim mai tot timpul... 29 De la: indriekrisztina 28 Iunie 2009 12:29
kudika069665 2 De la: addodas 19 Septembrie 2009 18:57
Eu tauroaica, el sagetator..vreo sansa sa avem o familie? 12 De la: kudika324283 15 August 2011 08:44