Setari Cookie-uri

Sampon Par gras

afara de head and shoulders ce sampon pentru par gras maie bun

schauma garnier syoss pentru ce sant?pentru toate tipurile de par?
iulia069834
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:37
Garnier e f bun !
La mine functioneaza,acum depinde ....de fiecare ....
blaa
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:02
head&shoulders si toate gamele de sampon pentru par gras au un ph acid si ataca firul de par. Eu am aceeasi problema, folosesc Clear,dar nu vad niciun rezultat. Spala-te cand e nevoie cu un sampon pentru copii(are un ph bland) adaugand cateva picaturi de zeama de lamaie. Multa sanatate!
SamanthaSam
Postat pe 8 Aprilie 2010 13:55
De la: amelie_a1990, la data 2010-04-08 13:55:11head&shoulders si toate gamele de sampon pentru par gras au un ph acid si ataca firul de par. Eu am aceeasi problema, folosesc Clear,dar nu vad niciun rezultat. Spala-te cand e nevoie cu un sampon pentru copii(are un ph bland) adaugand cateva picaturi de zeama de lamaie. Multa sanatate!


mersi....mi-am cumparat deja garnier .sa vad ce rezultate are...cu zeama cum fac?daca nu te superi
iulia069834
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:32
In primul rand renunta la a te mai spala in fiecare zi pe cap. Prinde-ti parul,pune-i o clamita si spala-te la 3 zile . In 2-3 saptamani se regleaza producerea sebumului. Nu folosi sampoane agresive,masti de par , spuma de par si produse de coafat, nu iti usca parul cu feonul. Produsele de coafat iti ingrasa parul si il imbacsesc. Feonul,prin caldura emanata,stimuleaza producerea sebumului. Spalandu-te in fiecare zi,iti usuci scalpul si acesta va avea tendinta de a elimina mai mult sebum pana cand problema ta va deveni incontrolabila,o boala. Sampoanele agresive-cele pentru matreata,cele pentru par gras-dau rezultat pe moment dar pe termen lung nu sunt bune. Le poti folosi combinandu-le cu unele mai usoare pentru toate tipurile de par,pentru par curat etc. Inca ceva-renunta la dulciuri,mancaruri grase,prajeli,junk food si nu umbla cu mana prin par. Nu ai specificat varsta ta dar daca ai pana in 22 de ani nu e cazul sa intri in panica pt ca poate fii o problema hormonala care se regleaza o data cu varsta. Daca respecti toate indicatiile mele si nu ai niciun rezultat,du-te la medicul dermatolog.

P.S:Sampoanele transparente sunt mai bune decat cele colorate si parfumul lor nu trebuie sa fie unul puternic.

Succes! Am avut probleme cu parul si am invatat si eu sa am grija de el,imprietenindu-ma cu o doamna doctor si primind sfaturi de la ea. E bine sa intrebi si e bine sa asculti.



paduraru_madalina
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:42
De la: paduraru_madalina, la data 2010-04-11 21:42:29In primul rand renunta la a te mai spala in fiecare zi pe cap. Prinde-ti parul,pune-i o clamita si spala-te la 3 zile . In 2-3 saptamani se regleaza producerea sebumului. Nu folosi sampoane agresive,masti de par , spuma de par si produse de coafat, nu iti usca parul cu feonul. Produsele de coafat iti ingrasa parul si il imbacsesc. Feonul,prin caldura emanata,stimuleaza producerea sebumului. Spalandu-te in fiecare zi,iti usuci scalpul si acesta va avea tendinta de a elimina mai mult sebum pana cand problema ta va deveni incontrolabila,o boala. Sampoanele agresive-cele pentru matreata,cele pentru par gras-dau rezultat pe moment dar pe termen lung nu sunt bune. Le poti folosi combinandu-le cu unele mai usoare pentru toate tipurile de par,pentru par curat etc. Inca ceva-renunta la dulciuri,mancaruri grase,prajeli,junk food si nu umbla cu mana prin par. Nu ai specificat varsta ta dar daca ai pana in 22 de ani nu e cazul sa intri in panica pt ca poate fii o problema hormonala care se regleaza o data cu varsta. Daca respecti toate indicatiile mele si nu ai niciun rezultat,du-te la medicul dermatolog.

P.S:Sampoanele transparente sunt mai bune decat cele colorate si parfumul lor nu trebuie sa fie unul puternic.

Succes! Am avut probleme cu parul si am invatat si eu sa am grija de el,imprietenindu-ma cu o doamna doctor si primind sfaturi de la ea. E bine sa intrebi si e bine sa asculti.





nu ma spal in fiecare zi ci de 2 ori pe saptamana miercurea si duminica ...deja vineri e ca si ud....folosesc masca kallos....sant slaba desi recunosc ca dulciurile sant slabiciunea mea....nu mananc decat carne de peste ou fructe ,masline porumb,cate o felie cu ceva(jem ori unt(pentru ca stiu ca margarina nu e sanatoasa) ,la fastfood nu pot sa meg pentru ca mi se intoarce stomacul....sant mai mica de 22 de ani ,da.
iulia069834
Postat pe 12 Aprilie 2010 11:27
Buna!

Din pacate si parul meu este la fel, si tot din pacate nu e bine sa ne spalam parul prea des.
Ca sa nu arati nearanjata intre 2 spalari de par eu zic sa incerci samponul uscat de la Batiste. Pe mine ma ajuta foarte mult!:)
O poti cumpara cu doar 23 Ron de pe blogul http://samponuscat.blogspot.com. Ajunge la tine cam in 2 zile de la plasarea comenzii.

Kata
S_Kata
Postat pe 17 Aprilie 2010 12:45
De la: iulia069834, la data 2010-04-07 21:37:17afara de head and shoulders ce sampon pentru par gras maie bun

schauma garnier syoss pentru ce sant?pentru toate tipurile de par?


Si eu am avut probleme cu parul pentru ca este gras! Folosesc head and shoulders cu menta, ma impac foarte bine cu el, iar dupa ce ma clatesc bine de sampon , ma clatesc cu zeama de lamaie(storc zeama de la o lamaie intr o cana si umplu restul canei cu apa iar apoi o torn peste par si nu mai clatesc deloc) il usuc si gata, la mine a functionat acum pot sa nu ma mai spal la 2 zile..imi era groaza cat de urat putea sa arate dupa 2 zile, parca nu l spalasem de o saptamana! Daca incerci sa mi spui si mie daca a functionat si la tine:)
bafta
Inna30
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:57
incearca produsele Ducray. se gasesc in farmacii. eu am Anaphase pt caderea parului dar totodata regleaza secretia de sebum.. cel putin asta am observat:)
mai exista un produs tot in farmacii.. Creme Lavante de la Uriage. este un gel de dus hidratant care poate fi folosit si ca sampon. are o textura asemanatoare cu primul dar nu usuca parul asa tare
ambele produse sunt foarte economice, nu au parfum sau sapun, nu incurca parul si mi-au fost recomandate de medicul dermatolog
kudika131656
Postat pe 23 Aprilie 2010 17:42
eu folosesc pentru ingrijirea parului produse label.m pe care mi le iau de pe www.luxbeauty.ro si sunt foarte multumita de rezultate si de cum arata parul dupa ce ma spal cu samponul de la label.m.bien se vede3 diferenta pentreu ca sunt profesionale si de aceea
lucretia_lupu
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:11
Eu va sfatuiesc sa incercati samponul Onescalp de la Nanogen si va asigur ca nu veti mai avea probleme cu parul gras. Eu sunt extrem de multumita de el, inainte eram nevoita sa ma spal in fiecare zi, iar dupa aproape 3 luni de folosire a samponului ma spal la 4-5 zile ceea ce este un record pentru mine. Las id-ul meu pentru mai multe detalii: xsoquite
Pupici
kudika133510
Postat pe 28 Aprilie 2010 13:57
buna fetelor si eu am avut probleme.aveam parul foarte gras dar de 2 luni mi-am cumparat de pe un site (www.luxbeauty.ro) un sampon de la label.m foarte bun.chiar se vad diferentele.am inteles ca label.m este un brand profesional.este chiar bun samponul
maria1980maria
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:49
foloseste label.m cu incredere.fetele au mare dreptate pentru ca acest produs este profesional si nu are cum sa nu iti mearga.eu le folosesc si imi merge foarte bine
briana87
Postat pe 18 Mai 2010 20:06
si eu folosesc label.m briana.sunt super bune produsele dupa cum ai spsu si tu:P.eu mi le comand de pe www.luxbeauty.ro .merita banii ca sunt profesionale:D
kudika195507
Postat pe 12 Iunie 2010 12:31
BUNA.PARUL CARE SE INGRASA REPEDE E BATAIE DE CAP A MULTOR PERSOANE ...EU AM AVUT PROBLEMA ASTA,MA SPALAM APROAPE IN FIECARE ZI DAR ACUM FOLOSESC BAIN CLARIFIANT DE LA KERASTASE SI MA SPAL O DATA LA 3-4 ZILE.MAI MULT DE ATAT NU AI CE SA I FACI.MAI POTI SA FOLOSESTI DE LA FUDGE DRY SHAMPOO,E UN SAMPON USCAT PE BAZA DE PUDRA SI AMANI CU VREO 2 ZILE SPALATUL.PRODUSELE LE GASESTI IN SALOANELE GETT'S SI NU NUMAI!BAFTA
kudika135114
Postat pe 12 Noiembrie 2010 20:48
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:48
Pentru tipul de par gras se pot utiliza sampoanele pe baza de citrice sau un tratament "Sebum Control" am incercat si eu sampon pe baza de citrice si a functionat.Acest sampon pe baza de citrice ajuta sa uste firul de par doar la radacina.
kudika459334
Postat pe 13 Iunie 2013 21:51
Am si eu parul gras, il spalam la 2-3 zile, si nu-l prea puteam aranja. Acum folosesc un sampon 100% natural, si sunt super-multumita. Naturalint se numeste, e foarte bun, vi-l recomand! Parul meu are volum acum, nu-l mai spal asa des!Nici nu mai cade ca inainte!
kudika_35641
Postat pe 16 Iunie 2013 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse profesionale pentru par Joico Tigi Fudge 2 De la: balrog 14 Martie 2011 13:53
Matreata si cojite 13 De la: balrog 14 Martie 2011 14:08
foarte interesant 2 De la: balrog 14 Martie 2011 15:02
Par prea pufos 33 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 11:37
protejarea parului pt intins 8 De la: balrog 14 Martie 2011 13:07