Setari Cookie-uri

abonamente (telefonice)cu probleme

buna,
sa vedeti ce patesc cu un abonament Orange,vechi de citiva ani:
dupa sarbatorile de Paste ,primesc un mesaj de la Orange,in care imi cere sa sun urgent la 411,in caz contrar imi suspenda abonamentul.M-a surprins mesajul,deoarece eram la zi cu facturile,aveam minute destul inca disponibile,in fine, ... sun ,si surpriza,imi spune domnul de la capatul firului ca mi-a suspendat abonamentul pentru-ca imi apra un cost de 250 euro,eu sa lesin nu alta,ca doar nu am vorbit ,nu am stat pe net,de pe telefon. Bun,cer explicatii,nu-mi pot da,sa astept factura detaliata,care se va emite in 16.04.2010.
intrebarea mea?
a mai patit cineva un caz asemanator?
Ce e de facut?
Chiar ,asa expusi suntem,pai in acest caz ne putem astepta oricind cu facuturi incarcate fraudulos.
oricum,eu sunt hotarita sa renunt la abonament dar nu stiu ce sa fac cu plata.
Astept factura detaliata si am sa va spun mai multe,mai ales cu cine am vorbit atit de ....scump!!!
Pina atunci poate imi da-ti un sfat,macar sa ma calmez...
rodi
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:36
De la: rodi, la data 2010-04-08 12:36:47buna,
sa vedeti ce patesc cu un abonament Orange,vechi de citiva ani:
dupa sarbatorile de Paste ,primesc un mesaj de la Orange,in care imi cere sa sun urgent la 411,in caz contrar imi suspenda abonamentul.M-a surprins mesajul,deoarece eram la zi cu facturile,aveam minute destul inca disponibile,in fine, ... sun ,si surpriza,imi spune domnul de la capatul firului ca mi-a suspendat abonamentul pentru-ca imi apra un cost de 250 euro,eu sa lesin nu alta,ca doar nu am vorbit ,nu am stat pe net,de pe telefon. Bun,cer explicatii,nu-mi pot da,sa astept factura detaliata,care se va emite in 16.04.2010.
intrebarea mea?
a mai patit cineva un caz asemanator?
Ce e de facut?
Chiar ,asa expusi suntem,pai in acest caz ne putem astepta oricind cu facuturi incarcate fraudulos.
oricum,eu sunt hotarita sa renunt la abonament dar nu stiu ce sa fac cu plata.
Astept factura detaliata si am sa va spun mai multe,mai ales cu cine am vorbit atit de ....scump!!!
Pina atunci poate imi da-ti un sfat,macar sa ma calmez...



dai in judecata firma pt o proasta calitate a srviciilor....
am patit-o si eu acum 3 ani ......dar din pacate nu m-a invatat nimeni sa ii dau in judecata si am platit 15 mil vechi!
Celia_29
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:39
nu stiu daca e bine sa te bagi in procese judecatoresti, eu zic sa apelezi la protectia consumatorului; daca nu te poate ajuta opc-ul, mergi in instanta.
baiat_anonim
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cer ajutor!! 8 De la: emilia_nitescu 5 Decembrie 2008 10:48
Au inchis Institutul Cantacuzino!!! Oare si-au dat seama cati bani li s-au scrus printre degete??? 5 De la: marco918 5 Martie 2010 23:38
buna 1 De la: simona58 6 Februarie 2008 12:49
Despre falimentul moral 21 De la: yumalai 5 Aprilie 2009 18:02
hey!!cf? 12 De la: Cassey 15 Mai 2009 14:04