Setari Cookie-uri

Cum iti faci prietenul sa te ceara de nevasta?

Sunt tare curioasa cum de unele femei fara prea multe sanse a isi formeze o familie (mai umblarete) reusesc sa puna mana pe un tip si frumos si cu bani si intelegator si iubitor si cu toate calitatiile pe care si le-ar dori orice femeie iar altele care au o cariera,sunt respectate, sunt frumoase nu reusesc sa dea dacat peste barbati mai putin apreciati chiar si de ceea mai fara pretentii femeie? chiar as rea sa stiu care este secretul vostru al femeilor care il adumeriti pe barbat iar peste cateva luni deveniti sotia lui? am avut foarte multe relatii de lunga durata dar niciuna nu sa incheiat cu vreo casatorie.......nici macar o propunere!
oksanaa
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:31
De la: kudika127327, la data 2010-04-08 18:31:06 Sunt tare curioasa cum de unele femei fara prea multe sanse a isi formeze o familie (mai umblarete) reusesc sa puna mana pe un tip si frumos si cu bani si intelegator si iubitor si cu toate calitatiile pe care si le-ar dori orice femeie iar altele care au o cariera,sunt respectate, sunt frumoase nu reusesc sa dea dacat peste barbati mai putin apreciati chiar si de ceea mai fara pretentii femeie? chiar as rea sa stiu care este secretul vostru al femeilor care il adumeriti pe barbat iar peste cateva luni deveniti sotia lui? am avut foarte multe relatii de lunga durata dar niciuna nu sa incheiat cu vreo casatorie.......nici macar o propunere!


Daca tu crezi ca maritisul e fericirea suprema si dovada care incununeaza dragostea si relatia dintre 2 oameni , visezi papusa si ai sa ajungi la divortz in 2 timpi si 3 miscari cu astfel de naivitati , asta daca apuci sa te mariti.Eu m-am casatorit la 37 de ani si nu consider ca am facut vreo mare realizare.O casnicie e greu de dus , chiar si una reusiita, trebuie construita, fortificata, ingrijita , nu e asa simplu .

Postat pe 8 Aprilie 2010 18:40
De la: kudika127327, la data 2010-04-08 18:31:06 Sunt tare curioasa cum de unele femei fara prea multe sanse a isi formeze o familie (mai umblarete) reusesc sa puna mana pe un tip si frumos si cu bani si intelegator si iubitor si cu toate calitatiile pe care si le-ar dori orice femeie iar altele care au o cariera,sunt respectate, sunt frumoase nu reusesc sa dea dacat peste barbati mai putin apreciati chiar si de ceea mai fara pretentii femeie? chiar as rea sa stiu care este secretul vostru al femeilor care il adumeriti pe barbat iar peste cateva luni deveniti sotia lui? am avut foarte multe relatii de lunga durata dar niciuna nu sa incheiat cu vreo casatorie.......nici macar o propunere!



eu zic ca nu e niciun secret,e vorba de destin...oricum stai linistita ca acele femei ''umblarete'',libertine nu se simt prea bine cand sunt legate... ....eu sunt o persoana iubitoare de libertate cu aspiratii spre o cariera si am dat peste un baiat serios(poate prea serios)iar sor mea care are drept ideal o familie n-a gasit niciun barbat serios...ce cruda e soarta nu?
laura10203
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:56

Ati urmarit filmul "The ugly truth" ? E o comedie romantica, foarte draguta si personal, cred ca atinge niste puncte realiste . Ca sa pui un barbat cu botul pe labe trebuie sa nu-l critici, sa zambesti mereu la orice gluma, oricat de neinspirata e , sa va jucati de-a vanatorul si prada, sa te imbraci provocator ca sa fie efectul vizual pe masura ! Si multe altele....bineinteles ca e o imagine falsa a ceea ce esti tu intr-adevar, dar merge pt a pune mana pe el ( cine se preteaza la asa ceva si vrea cu tot dinadinsul )
Personal, TU trebuie sa fii cea care il da peste cap si nu prin mijloace d-astea, ieftine Trebuie sa-l faci sa se gandeasca la cum veti fi voi impreuna , la copii poate...fii feminina, ea cea mai scurta cale...
dedeeea
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:15
De la: dedeeea, la data 2010-04-08 19:15:33
Ati urmarit filmul "The ugly truth" ? E o comedie romantica, foarte draguta si personal, cred ca atinge niste puncte realiste . Ca sa pui un barbat cu botul pe labe trebuie sa nu-l critici, sa zambesti mereu la orice gluma, oricat de neinspirata e , sa va jucati de-a vanatorul si prada, sa te imbraci provocator ca sa fie efectul vizual pe masura ! Si multe altele....bineinteles ca e o imagine falsa a ceea ce esti tu intr-adevar, dar merge pt a pune mana pe el ( cine se preteaza la asa ceva si vrea cu tot dinadinsul )
Personal, TU trebuie sa fii cea care il da peste cap si nu prin mijloace d-astea, ieftine Trebuie sa-l faci sa se gandeasca la cum veti fi voi impreuna , la copii poate...fii feminina, ea cea mai scurta cale...


ete ce sa spun, tre sa'i lingi si sa'i pupi in c_r, halal mod de a cuceri vreun mascul. eu cel putin consider ca pt un carnat nu tb sa iei tot porcul asa ca....
Shhh
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:20
De la: Shhh, la data 2010-04-08 19:20:13
De la: dedeeea, la data 2010-04-08 19:15:33
Ati urmarit filmul "The ugly truth" ? E o comedie romantica, foarte draguta si personal, cred ca atinge niste puncte realiste . Ca sa pui un barbat cu botul pe labe trebuie sa nu-l critici, sa zambesti mereu la orice gluma, oricat de neinspirata e , sa va jucati de-a vanatorul si prada, sa te imbraci provocator ca sa fie efectul vizual pe masura ! Si multe altele....bineinteles ca e o imagine falsa a ceea ce esti tu intr-adevar, dar merge pt a pune mana pe el ( cine se preteaza la asa ceva si vrea cu tot dinadinsul )
Personal, TU trebuie sa fii cea care il da peste cap si nu prin mijloace d-astea, ieftine Trebuie sa-l faci sa se gandeasca la cum veti fi voi impreuna , la copii poate...fii feminina, ea cea mai scurta cale...


ete ce sa spun, tre sa'i lingi si sa'i pupi in c_r, halal mod de a cuceri vreun mascul. eu cel putin consider ca pt un carnat nu tb sa iei tot porcul asa ca....




Postat pe 8 Aprilie 2010 19:21

Sunt against, daca nu ti-ai dat seama, puiule :-)
dedeeea
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:23
De la: dedeeea, la data 2010-04-08 19:15:33
Ca sa pui un barbat cu botul pe labe trebuie sa nu-l critici, sa zambesti mereu la orice gluma, oricat de neinspirata e , sa va jucati de-a vanatorul si prada, sa te imbraci provocator ca sa fie efectul vizual pe masura ! Si multe altele....bineinteles ca e o imagine falsa a ceea ce esti tu intr-adevar, dar merge pt a pune mana pe el ( cine se preteaza la asa ceva si vrea cu tot dinadinsul )

nu prea sunt de acord cu falsitatea...cand isi da seama de cum esti tu in realitate iti da papuceii...in plus cat poti sta cu o masca pe fata?te cam sufoci nu?
laura10203
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:24
De la: Shhh, la data 2010-04-08 19:20:13

ete ce sa spun, tre sa'i lingi si sa'i pupi in c_r, halal mod de a cuceri vreun mascul. eu cel putin consider ca pt un carnat nu tb sa iei tot porcul asa ca....

Problema era ca el sa ia vaca pentru un pahar de lapte
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:25
De la: Shhh, la data 2010-04-08 19:20:13
De la: dedeeea, la data 2010-04-08 19:15:33
Ati urmarit filmul "The ugly truth" ? E o comedie romantica, foarte draguta si personal, cred ca atinge niste puncte realiste . Ca sa pui un barbat cu botul pe labe trebuie sa nu-l critici, sa zambesti mereu la orice gluma, oricat de neinspirata e , sa va jucati de-a vanatorul si prada, sa te imbraci provocator ca sa fie efectul vizual pe masura ! Si multe altele....bineinteles ca e o imagine falsa a ceea ce esti tu intr-adevar, dar merge pt a pune mana pe el ( cine se preteaza la asa ceva si vrea cu tot dinadinsul )
Personal, TU trebuie sa fii cea care il da peste cap si nu prin mijloace d-astea, ieftine Trebuie sa-l faci sa se gandeasca la cum veti fi voi impreuna , la copii poate...fii feminina, ea cea mai scurta cale...


ete ce sa spun, tre sa'i lingi si sa'i pupi in c_r, halal mod de a cuceri vreun mascul. eu cel putin consider ca pt un carnat nu tb sa iei tot porcul asa ca....


Era un mod de a actiona pt femeile care chiar isi doresc cu orice pret sa puna mana pe un mascul. Acuma, fiecare se conduce dupa valorile proprii.
dedeeea
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:25
eu m-am maritat a treia oara si nu le-am facut nici o vraja,am glumit si eu,nu trebuie sa fii invidioasa pe unele ca au nimerit un baiat bun,treci mai departe si iti zici asta nu era ptr mine,si crede-ma care e perechea ta te va gasi cu siguranta
utad
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:23
Daca te-ai maritat a treia oara inseamna ca ai ceva experienta si as vrea sa-mi spui si mie ce inseamna atunci cand un barbat te urmareste luni de zile cu privirea,eu il ignor iar la un moment dat ii zambesc si de atunci ma saluta si nimic mai mult.
kudika019502
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:09
De la: kudika127327, la data 2010-04-08 18:31:06 Sunt tare curioasa cum de unele femei fara prea multe sanse a isi formeze o familie (mai umblarete) reusesc sa puna mana pe un tip si frumos si cu bani si intelegator si iubitor si cu toate calitatiile pe care si le-ar dori orice femeie iar altele care au o cariera,sunt respectate, sunt frumoase nu reusesc sa dea dacat peste barbati mai putin apreciati chiar si de ceea mai fara pretentii femeie? chiar as rea sa stiu care este secretul vostru al femeilor care il adumeriti pe barbat iar peste cateva luni deveniti sotia lui? am avut foarte multe relatii de lunga durata dar niciuna nu sa incheiat cu vreo casatorie.......nici macar o propunere!


scumpete in momentul in care iti pui o astfel de intrebare este clar a lumina zilei ca stima fata de propria-ti persoana este ... undeva in buda si trasa apa dupa ea...scuza-mi limbajul plastic dar .... eu am o alta intrebare...
esti cu toti boii acasa sau cu toate tiglele pe acoperis?????

dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:13
De la: scorpio67, la data 2010-04-08 18:40:28
De la: kudika127327, la data 2010-04-08 18:31:06 Sunt tare curioasa cum de unele femei fara prea multe sanse a isi formeze o familie (mai umblarete) reusesc sa puna mana pe un tip si frumos si cu bani si intelegator si iubitor si cu toate calitatiile pe care si le-ar dori orice femeie iar altele care au o cariera,sunt respectate, sunt frumoase nu reusesc sa dea dacat peste barbati mai putin apreciati chiar si de ceea mai fara pretentii femeie? chiar as rea sa stiu care este secretul vostru al femeilor care il adumeriti pe barbat iar peste cateva luni deveniti sotia lui? am avut foarte multe relatii de lunga durata dar niciuna nu sa incheiat cu vreo casatorie.......nici macar o propunere!


Daca tu crezi ca maritisul e fericirea suprema si dovada care incununeaza dragostea si relatia dintre 2 oameni , visezi papusa si ai sa ajungi la divortz in 2 timpi si 3 miscari cu astfel de naivitati , asta daca apuci sa te mariti.Eu m-am casatorit la 37 de ani si nu consider ca am facut vreo mare realizare.O casnicie e greu de dus , chiar si una reusiita, trebuie construita, fortificata, ingrijita , nu e asa simplu .


eeeh , eu abia acu o fac...la 32, si la fel ca si tine cred ca nu e mare scofala sa te casatoresti, partea de dupa e mai grea, obisnuinta, descoperitul persoanei de langa tine, monotonia zilelor impreuna, chefurile cu prietenii , iesirile in societate.... placerile lui placerile mele.... etc etc etc....
dar deh cum sa ii explici unei femei care are impresia ca daca ai fost ceruta in casatorie de catre un barbat, ti-o pus Dumnezeu mana in cap?????
cum sa ii explici ca cererea este simpla ca buna ziua.... partea de dupa e mai grea, daca accepti sau nu daca e omul potrivit sau nu.... eeee cum spune cineva tare drag mie, tinerete...c... crete....stai sa vezi la batranete.!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:17
De la: kudika019502, la data 2010-04-10 18:09:24Daca te-ai maritat a treia oara inseamna ca ai ceva experienta si as vrea sa-mi spui si mie ce inseamna atunci cand un barbat te urmareste luni de zile cu privirea,eu il ignor iar la un moment dat ii zambesc si de atunci ma saluta si nimic mai mult.


inseamna ca ai visat cai verzi pe pereti....
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:20
Ideea este sa gasesti persoana potrivita pt tine, nu neaparat sa te mariti, ca daca te iei cu un tip in cateva luni, dupa care va despartiti, ce sens mai are actul acela ?
Mai intai trebuie sa inveti sa convietuiesti alaturi de o persoana, multi se casatoresc insa...cati rezista in zilele noastre ?
Eu am o rel de ani buni, a evoluat treptat..pot spune ca suntem ca si casatoriti, insa nu la propriu, nu ne-am cununat sau ceva de genul ! Este frumos si nu vrea sa ma grabesc, cand mi-o veni mie damblaua sa dau o chindie si sa ma marit, atunci va fi, insa nu l-as presa sa vina in dinti cu inelul ! :)
Summer_
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:27
multumesc pentru raspuns,dar nu trbuie sa fii asa rau.
kudika019502
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:28
De la: kudika019502, la data 2010-04-10 18:28:43multumesc pentru raspuns,dar nu trbuie sa fii asa rau.


...asa rea,,, sunt fata.

si scuze dar, nu a fost cu intentie rea, ci doar ti-am expus ceva adevarat, poate ca omul pur si simplu nu a vrut nimic iar tu pt ca respectivul ti-a trezit oarece interes( de orice fel) ti-a placut si ii urmaresti orice miscare sau gest fata de tine.
ideea este ca ai fost foarte vaga in ceea ce ai spus si de acolo si raspunsul meu.


fi mai explicita si o sa pot sa iti raspund mai ... detaliat.
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:47
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-04-10 18:17:50
De la: scorpio67, la data 2010-04-08 18:40:28
De la: kudika127327, la data 2010-04-08 18:31:06 Sunt tare curioasa cum de unele femei fara prea multe sanse a isi formeze o familie (mai umblarete) reusesc sa puna mana pe un tip si frumos si cu bani si intelegator si iubitor si cu toate calitatiile pe care si le-ar dori orice femeie iar altele care au o cariera,sunt respectate, sunt frumoase nu reusesc sa dea dacat peste barbati mai putin apreciati chiar si de ceea mai fara pretentii femeie? chiar as rea sa stiu care este secretul vostru al femeilor care il adumeriti pe barbat iar peste cateva luni deveniti sotia lui? am avut foarte multe relatii de lunga durata dar niciuna nu sa incheiat cu vreo casatorie.......nici macar o propunere!


Daca tu crezi ca maritisul e fericirea suprema si dovada care incununeaza dragostea si relatia dintre 2 oameni , visezi papusa si ai sa ajungi la divortz in 2 timpi si 3 miscari cu astfel de naivitati , asta daca apuci sa te mariti.Eu m-am casatorit la 37 de ani si nu consider ca am facut vreo mare realizare.O casnicie e greu de dus , chiar si una reusiita, trebuie construita, fortificata, ingrijita , nu e asa simplu .


eeeh , eu abia acu o fac...la 32, si la fel ca si tine cred ca nu e mare scofala sa te casatoresti, partea de dupa e mai grea, obisnuinta, descoperitul persoanei de langa tine, monotonia zilelor impreuna, chefurile cu prietenii , iesirile in societate.... placerile lui placerile mele.... etc etc etc....
dar deh cum sa ii explici unei femei care are impresia ca daca ai fost ceruta in casatorie de catre un barbat, ti-o pus Dumnezeu mana in cap?????
cum sa ii explici ca cererea este simpla ca buna ziua.... partea de dupa e mai grea, daca accepti sau nu daca e omul potrivit sau nu.... eeee cum spune cineva tare drag mie, tinerete...c... crete....stai sa vezi la batranete.!!!


Ce sa le faci la mandrele astea idealiste( a se citi naive) care cred ca daca te cheama ca pe el ai rezolvat partea cu maritatul.Ele cred ca si avioanele se papa daca zboarz!

Postat pe 10 Aprilie 2010 21:36
tie iti place tipul?daca da,si il gasesti interesant,poti intra in vb cu el,de la banalul cit e ceasul pina la ceva mai sofisticat,de ce sa nu iei tu initiativa poate e timid sau...insurat deja,merita sa incerci nu sa regreti ce n-ai facut;asta nu e obligatoriu sa te si ceara de nevasta
utad
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:12
Ai vrea sa ai o casnicie,o sansa la maritis?Pai in cazu asta ar trebui sa cauti un om normal,cu calitati si defecte,cu o situatie financiara modesta,dar care ti-ar outea o feri o viata in 2 de neuitat.Aud mereu termenu de maritis-sot frumos cu un trup de invidiat+bani+vila+piscina si toata concediile pertecute nu stiu unde...............Treseste-te fata mea si cauta cu adevarat fericirea..............binenteles daca asta cauti
roscata86
Postat pe 12 Aprilie 2010 12:55
Trebuie sa tii cont ca, in spatele unui barbat puternic se afla o femeie si mai puternica. Chiar si cei mai cu dotarea cea mai precara au un orgoliu cat casa. Cauta sa-i faci jocul, sa nu-i lezezi orgoliul. As numi asta mai degraba tact, decat ipocrizie. Chiar si cei mai puternici si mai dotati dintre ei au nevoie permanenta de confirmare a suprematiei lor, a masculinitatii lor, cand, de fapt, in adancul sufletului lor nu sunt decat niste baietei nesiguri, care tanjesc, ca si noi, poate chiar mai mult, dupa putina tandrete si siguranta. Numai ca sunt prea mandri ca sa recunoasca asta............ Aici trebuie sa intervii tu......
Ma refer aici la exemplarele evoluate, evident, dornice de o relatie stabila, solida, de calitate.
Nu cumva sa cazi in capcana de a le tine piept. Nu vei face decat sa te trezesti dorinta de a se razbuna, de a te chinui si umili in fel si chip. Cei mai multi dinte ei nu suporta competitia. Trebuie sa fii puternica, dar sa ramii in umbra.
Daca il convingi ca este un om bun, va cauta sa-ti dovedeasca asta. Daca il convingi ca este un taur, se va comporta ca atare samd.
In acelasi timp, daca te vei comporta ca o sluga, mai devreme sau mai tarziu te va trata ca atare. Apoi iti vei pierde chiar si dreptul la opinie.... Cum crezi ca va permite unei slugi sa aiba alta opinie decat a lui, mai cu seama in prezenta altora????
Nu te neglija! Nu renunta la tine de dragul unui barbat! Nu sunt capabili sa aprecieze asta, vei pierde! Daca tu nu ai grija de tine, atunci nici altcineva nu o va face.
E greu, dar nu imposibil. Unii barbati chiar merita acest efort din partea noastra. Trebuie sa poti fi si amanta, si prietena, si mama, si copil, si sotie............. si toate astea pentru fericirea amandorura.....
Foarte putini barbati merita acest efort. Crezi ca ai gasit un astfel de barbat?
kudika_205
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:52
Fii deschisa si comunicativa, dar pastreaza o doza de mister; fii supusa si plina de solicitudine, dar nu renunta la propria-ti independenta; fii blanda, dar ferma; fii tandra, dar pragmatica; fii jucausa si creativa, dar fara a cadea in ridicol....... fii cel mai bun tovaras pe care l-a avut vreodata.......
Va deveni in cel mai scurt timp dependent de tine. Daca e un tip orgolios, vei stii asta atunci cand va avea pusee de manifestare acuta a independentei sale, semn ca a constientizat acest lucru si ca este speriat. Lasa-l sa se obisnuiasca cu gandul, calma, intelegatoare. Poti chiar sa-l lasi putin singur....
Inca ceva: nu-i ingradi libertatea, nu-l sufoca. Il vei pierde! Daca nu-si simte amenintata libertatea, te va prefera oricand in locul unei maimute sufocante si plina de fite. Cauta sa vezi dincolo de aparente, afla-i mecanismele psihologice daca vrei sa pastrezi un barbat langa tine. Daca-i oferi ce-si doreste, optiunea lui va fi asupra ta. Tu trebuie sa decizi daca dorintele voastre coincid
kudika_205
Postat pe 13 Aprilie 2010 10:13
Sa inteleg ca scopul tau in viata e sa fii nevasta? Nu conteaza cu cine, cum cand.... nu-i de mirare de ce fug barbatii ca dracu' de tamaie
kitty_krieger
Postat pe 13 Aprilie 2010 12:21
De la: kudika127327, la data 2010-04-08 18:31:06 Sunt tare curioasa cum de unele femei fara prea multe sanse a isi formeze o familie (mai umblarete) reusesc sa puna mana pe un tip si frumos si cu bani si intelegator si iubitor si cu toate calitatiile pe care si le-ar dori orice femeie iar altele care au o cariera,sunt respectate, sunt frumoase nu reusesc sa dea dacat peste barbati mai putin apreciati chiar si de ceea mai fara pretentii femeie? chiar as rea sa stiu care este secretul vostru al femeilor care il adumeriti pe barbat iar peste cateva luni deveniti sotia lui? am avut foarte multe relatii de lunga durata dar niciuna nu sa incheiat cu vreo casatorie.......nici macar o propunere!


ii pui pistolul la tampla...pai chiar asa...
sakura_7777777
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:39
importanta nu e verigheta...ci cat de bine va intelegeti
lia90
Postat pe 17 Aprilie 2010 22:34
Eu sunt de 25 de ani cu sotul meu, dar n-a avut curaj sa ma ceara in casatorie, toate au urmat cursul firesc si dupa 9 ani ne-am casatorit,, daca va iubiti, ramaneti impreuna.
Asa sunt barbatii, fug de casatorie, le e teama, trebuie incurajati de noi, asa ca bafta!
Ro63
Postat pe 19 Aprilie 2010 09:41
Spune-i ca fara casatorie religioasa nu-l mai lasi sa te atinga prea mult, imi zicea aun preot calugar franciscan catolic ca nu e bine sa te atingi prea mult, inainte, sau sa te saruti pe gura.
Zicea ca poti sa il pupi, pe obraz, cand il vezi, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie repetate atingerile.
Daca nu vrea, sau poate prefera sa faca prostii, nu stiu, e problema lui.
Oricum, zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atnga, sa se casatoreasca, dar zicea ca e mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit.
Oricum Isus e Mirele tuturor creaturilor, pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica.
Stiu ca cica la ortodocsi iti da voie sa te recasatoresti.
De fapt, mi-a zis preotul respectiv ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.
kudika081126
Postat pe 20 Aprilie 2010 02:34
Nu iti faci prietenul sa te ceara de nevasta! trebuie sa isi doreasca el .
Daca vei face ceea ce ti se sugereaza si intr-un final va ve-ti casatori , ve-ti termina nefericiti .
Pentru ca el se v-a insura cu o femeie pe care nu o cunoaste, cu o iluzie iar tu cu un barbat de care nu esti sigura ca il vrei, pentru ca ceea ce iti doresti e sa faci concurenta cu alte femei ,,ele de ce pot si eu nu" e o chestiune de putere nu trebuie sa pari ceea ce nu esti , nu incerca sa il inseli purtand o masca nu l-ai minti doar pe el ci si pe tine ,iar la prima problema pe care o ve-ti avea nu o sa stiti sa o rezolvati ve-ti incheia cu un divort si poate nu ve-ti fi singurii care vor suferi .De aici atatea casnicii esuate in jurul nostru. Si apoi nu iti doresti ca acel barbat sa te iubeasca si sa te vrea pentru ceea ce esti tu? De ce sa il alinti chiar si cand nu merita si sa nu il critici niciodata ? vei suporta o asa viata? lipsita de adevar in care trebui sa iti musti limba si sa iti inghiti cuvintele ? Lasa lucrurile sa curga de la sine, fii tu insati numai asa vei reusi sa iti imparti viata cu un barbat care sa te respecte si sa te aprecieze la adevarata ta valoare..
free_to_be_happy
Postat pe 20 Aprilie 2010 11:23
pt .kudika 127327

pai cu siguranta ca acele femei sunt cu experienta inaintea voastra
din fetite ajung curvulite si in final domnite
din fetite nu ai cum sa ajungi domnite direct ca e ca si cum ai da la facultate
fara sa termini liceul
se stie de cind lumea si pamantul ca ,curvele au noroc nu toate bineinteles
pentru ca mai sunt si curve proaste si timpite
LOPY_71
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Leu + Leoaica...predictii?! 6 De la: 26012001 26 Iulie 2010 10:36
sagetatoarele 70 De la: Flowers 29 Septembrie 2011 13:18
RACUL 15 De la: pisicuta_trista 30 August 2009 20:28
cum merge relatia dintre eu leu si el sagetator, eu ascendent in peste, el in rac. 9 De la: taturodica 21 Aprilie 2009 10:34
horoscop 2 De la: kudika003484 4 Aprilie 2009 12:57