Setari Cookie-uri

Tot vorbim de horoscop...o cimbinatie ciudata(a mea) ea-pesti, el-leu


Sunt intr-o relatie cidata si tumultuoasa de patru ani cu un leu...a mai fost cineva in pozitia mea?....ce ar trebui sa fac...fiindca am multe momente in care stau si ma gandesc daca diferentele dintre noi nu se vor mari pe timp ce trece
dana03
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:25
imi cer scuze pt mica greseala de la topic...combinatie
dana03
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:26
tatal meu e leu ... e f dificil , mereu are dreptate , mandru , arogant ... probabil are si el cateva din 'calitatile' astea , nu? insa tu esti pesti , ff visatoare , romantica si sensibila... nu stiu daca e partenerul ideal pt tine , astrele spun ca nu va prea potriviti, dar tu stii cel mai bine ....
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:30
Mama mea e leu ,iar tata e pesti.. : Eu sunt varsator..si ma inteleg extraodinar de bine cu tata..Dar in relatia cu mama mea... waw..din cateva vorbe ..ne luam la cearta .
Tata e atat de calm ...iar mamei ii ''sare tandara'' foarte usor..si totusi sunt impreuna de 20 de ani. . .
aNcUtA_p
Postat pe 27 Aprilie 2010 20:51
pai daca ai stat 4 ani e posibil sa va potriviti,daca il iubesti si il vrei linga tine toata viata dai impresia ca are libertate totala dar supravegheaza-l nu-l cicali sau certa prea des cam atit e un sfat de la un leu mai ,,batrin''
utad
Postat pe 27 Aprilie 2010 20:58
Da, incearca sa nu il cicalesti/certi prea mult, acorda-i suficienta libertate - sa faca si ce ii place, si sustine-l cat poti de mult
Cocktail
Postat pe 27 Aprilie 2010 21:45
nu vreau sa te dezamagesc.... nu merge..... am stat 14 ani cu un leu, si-am terminat prin a divorta....
frezia
Postat pe 28 Aprilie 2010 09:36
da e foarte probabil sa nu mearga pentru ca si eu sunt leu si stiu cum sunt intr-o relatie! am stat 3 ani cu un baiat si totul era ok....pana in viata mea a aparut fat-frumos din poveste si am renuntat la relatie in secunda 2 .DAca nu mai gaseste nimik atragator la tine sau nu mai e nimik nou in relatia voastra inseamna ca sa plictisit si cauta noutate.......
oksanaa
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:42
da..sunt diferente intre noi....si intr-adevar el are dreptate tot timpul si este foarte orgolios ...noi inainte sa fim impreuna am fost prieteni foarte buni vreo 4-5 ani si apoi ne-am cuplat insa nu a fost cum am crezut noi...au inceput certurile si am si stat impreuna 3 ani care s-au culminat prin a ne desparti si eu m-am aruncat orbeste in alta relatie...despartirea a durat cam o luna ca apoi ne-am impacat....acum relatia e putin diferita....si suntem mai linistiti si mai tandrii unul cu celalalt...ne place sa spunem ca am invatat din greselile noastre...atunci cand ne tinem in brate amandoi avem un sentiment de implinire si siguranta si cred ca asta ne tine impreuna...acest lucru nu ni s-a intamplat pana acum si cred ca sentimentul asta este principalull liant al relatiei noastre....plus ca eu sunt cel mai bun confident al lui....eu nu mai pot discuta cu el asa cum vb cand eram prieteni deoarece cateodata se supara imediat mai ales daca subiectul este NOI.intr-adevar suntem diferiti si dar intr-o maniera ciudata suntem si asemanatori....sper sa mai posteze si alet persoane care stiu despre cupluri pesti-leu si multumesc celor care au postat pana acum
dana03
Postat pe 30 Aprilie 2010 11:40
Daca ai rezistat 4 ani inseamna ca ai acceptat sa faci compromisuri. Daca sunt prea multe lucruri care te dezamagesc si nu te fac fericita atunci incheie capitolul asta din viata ta. Esti tanara! Nu iti pierde timpul cu oameni care te tin in loc! Timpul e prea scurt..
ssmartutza
Postat pe 16 Mai 2010 04:31
in ce sens este tumultoasa relatia?:) eu sunt in zodia leu iar sotul meu in pesti,a fost dragoste la prima vedere cand ne-am cunoscut ,pe urma au intervenit parinti lui....eram si tineri 19 ani si eu si el ,la 21 ne-am despartit si dupa 4 ani ne-am reantalnit ,casatorit si ne intelegem super,au trecut cea ani acum am 32 iar anul asta a venit si la noi barza.......acum stii tu....zodia iti da cateva caracteristici de baza.....conteaza foarte mult mediul in care ai trait ,evolutia sentimentala in familie,educatia........zodia are un rol mult prea mic pe langa alti factori din/de viata,depinde cum il simti tu pe el ca om si ce iti doresti.......daca sentimentul e mic pentru el.....atunci lasa-l in pace.Bafta
mihaela255
Postat pe 16 Mai 2010 05:06
cu leoacele...sunt probleme...ele daca nu conduc....jar mananca partenerul...asa ca doar cei puternici...pot traii langa ele...va spun ca sunt leoaica....
kudika045103
Postat pe 16 Mai 2010 06:07
hello!
mama pesti, el sagetator! tot pe acolo ( adica tot combinatia semn de apa care poate stinge pasiunea semnului de foc). sunt impreuna de 6 ani. toate bune si frumoase. ce-i drept mama se abtine sa-l pisalogeasca, daca vrea ceva de la el 'miauna' ca sa zic asa si-l roaga f f ff frumos:D

cat despre mine sunt sagetatoare cu un racusor. de avem mult impreuna un anisor, dar daca vrei poti:D
eu am 31, el 29
clara
Postat pe 16 Mai 2010 06:38
tot leu-pesti , este tragic dupa 16 ani, daca nu ai suficiente resurse sa "intretii un peste", ai dat de dracu...au un talent de a te amagii, de a scoate absolut tot ce vor de la tine, sint fara pic de scrupule, nu au demnitate, simt al raspunderii nimic, dar absolut nimic, ci doar eu-ul lui de peste amarit si pierdut linga altcineva mai ..altfel.Scapa cit mai ai timp.
not_me
Postat pe 16 Mai 2010 07:03
Si eu am avut o casnicie de 25 ani cu un leu, am avut si clipe frumoase dar lipsea mult de acasa si ma insela.Dupa ce nu am mai fost impreuna am aflat ce facea el.Am tinut prea mult la el si cred ca asta ma facea sa nu vad nimic.Sfatul meu este ca nu merita sa stai cu cineva care nu te face fericit
dorry
Postat pe 16 Mai 2010 07:07
Buna........in aceeasi situatie sunt ...eu-pesti,el-leu...........suntem impreuna de 14 ani(de 10 ani suntem casatoriti) si totul este foarte bine.Ce citesc eu pe aici despre acest tip de relatie la mine nu se potriveste.Din contra eu sunt o fire foarte vulcanica,mereu pusa pe cearrta pe cand el foarte calm si pacifist.Nu cred ca trebuie sa te iei in viata despre ce se scrie de compatibilitatea intre zodii sau de experienta altor cupluri.Cred .............conteaza foarte mult personaliatea si caracterul fiecarei persoane.Eu iti doresc multa bafta!

carmmelya
Postat pe 16 Mai 2010 07:22
Buna , ma numesc NICUSOR , eu am avut o casnicea ea pesti eu leu , ...........sunt div de 3 ani dupa 12 ani , ea a plecat , cu cel mai bun prieten , ..cred ca zodia nu poate schimba destynul , daca ceva sa rupt intre voi este numai vina voastra poate nu comunicati prea mult etc ,sau poate exista altceva !!
kudika095712
Postat pe 16 Mai 2010 07:33
ma bucr pentru tine sincer , multi ani inainte , cu respect Nik
kudika095712
Postat pe 16 Mai 2010 07:35
Eu sunt capricorn si am fost casatorita cu un geaman 16 ani, dupa ce am divortat, cam dupa 2 ani am avut o relatie cu un leu, ne-am inteles extraordinar, 8 luni dupa care...el nu mai este. A plecat intr-o lume mai buna !! Cred ca pe leu trebuie sa-l intelegi f. bine . Fiica mea este pesti si ei se intelegeau perfect. Acum depinde de fiecare dintre noi sa stim sa avem rabdare si respect. Leii nu sunt persoane egoiste, doar e bine cateodata sa le gadili orgoliul.
january
Postat pe 16 Mai 2010 08:34
si eu sunt sagetatoare si sunt cu un rac de aproape 1 an. La inceput nu s-au vazut diferentele intre noi.. dar cu timpul s-au accentuat si au aparut certurile, din ce in ce mai dese. Insa am invatat ca dragostea atrage si opusurile,, so just have fun. Il iubesti de 4 ani cu defecte si calitati, iar asta dovedeste ca ce aveti voi e stabil si merita sa fie respectat. Fii fericita .
pisikalba
Postat pe 16 Mai 2010 08:44
depinde de foarte multe sa stii, e vreunul din voi trecut de 30 de ani? poate o sa va potriviti din punct de vedere al ascendentului, sau poate aveti o compatibilitate buna fizica TU( undeai planeta Venus) si EL( Marte). de exemplu eu sunt Pesti si iubitul meu tot Pesti, ne intelegem foarte mult fizic si asta compenseaza multe. te pup
Brig
Postat pe 16 Mai 2010 08:44
Eu pesti ....el leu......eu incapatanata........ffff sensibila....el o minunatie de om.....dar foarte gelos foarte posesiv.....desi are nevoie de libertate nu ofera acelasi lucru partenerei......e dificil......dar depinde cat de mult il iubesti....cat de mult il vrei langa tine......eu sunt un peste alunecos.............. nu ma afecteaza prea mult crizele lui de gelozie
19821982
Postat pe 16 Mai 2010 09:00


Eu leu,el pesti. Fizic, ne-am inteles perfect.In rest,fara compromisuri nu as fi rezistat 17 ani. Mi-am promis ca nu mai vreau relatii cu pesti,si culmea urmatorul este tot peste..Sunt f sensibili si nu intotdeauna in sensul bun..Leii sunt mult prea puternici pt prea sensibilii pesti.. Sunt nehotarati,visatori,au o lume a lor....Mai cunosc cupluri de peste leu...si chiar daca mai sunt impreuna dupa multi ani,stiu siugur ca sunt nefericiti..Bine..conteaza destul de mult si ascendentul..
Iar ca o completare la ceea ce am spus uitati-va la tv: barbati pesti : Lazarus..Liviu Varciu...vi se par normali la cap ?
mdana
Postat pe 16 Mai 2010 09:23
buna, si noi suntem leu(el)-pesti(ea)
avem 13 ani de casnicie, darpe zi ce trece devine tot mai insuportabil...
morocanos, tacut, egoist....
eu sociabila, zambareata, ambitioasa...
dezastru!poate gasim amandoua solutia la leii nostri...
dorsolya
Postat pe 16 Mai 2010 09:27
stii, unii oameni spun ca chestia asta cu horoscopul provine de la dracul. mie imi place sa cred in horoscop doar atunci cand zice ceva de bine. nu trebuie sa iti lasi soarta pe mainile unor oameni care vad in stele si va spun "destinul" chiar daca nu va cunosc in particular. e aiurea.spui ca relatia voastra dureaza de 4 ani. cum de tia venit tocmai acum sa te gandesti la ce spun astrele? inseamna ca pana acum nu ati avut probleme mari. eu zic sa nu va despartiti din cauza unor vorbe goale spuse de niste oameni care nu au nicio treaba. multa bafta in decizia ta!
dudytsa
Postat pe 16 Mai 2010 09:43
Eu-leu..el-pesti..intradevar semn de foc sh semn de apa..eu incapatanata,el sensibil...a fost dragoste la prima vedere..sh sntem ink impreuna..nu credeam k o sa mearga relatia asta..dar consider k atata timp kt exista iubire..intelegerea,respectul si celelalte aspecte vin de la sine...de ce nu?...iti doresc s ai parte de o rel kt mai frumoasa...;)
kudika163647
Postat pe 16 Mai 2010 09:46
si eu combinatie intre taur si leu de 1 an de zile si sincer nu exista zi incare sa nu se certam
eu_drogul_vostru
Postat pe 16 Mai 2010 10:06
Buna, in aceeasi situatie suntem si noi... eu pesti, el leu. Suntem impreuna de aproape 7 ani ... in iulie facem nunta si ne intelegem foarte bine.
Si la noi este la fel cum zice carmmelya : eu sunt firea vulcanica, iar el foarte, foarte calm. Nu te lua dupa astre pentru ca nu se aplica mereu. Bafta!
gabitza_006
Postat pe 16 Mai 2010 10:11
ok..si o relatie dintre un geaman(el) si scorpion(ea) credeti ca va dura? uneori cred k e un fel de dragoste cu nabadai !!!
simmone
Postat pe 16 Mai 2010 10:12
ok..si o relatie dintre un geaman(el) si scorpion(ea) credeti ca va dura? uneori cred k e un fel de dragoste cu nabadai !!!
simmone
Postat pe 16 Mai 2010 10:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ea taur-el taur? 5 De la: one_size 2 Noiembrie 2009 19:58
Barbatii misogini 84 De la: kudika377539 24 Mai 2011 23:59
o scorpie si un leu????? dezastru sau.....? 12 De la: milica_albulescu 5 Martie 2009 17:00
El pesti, ea capricorn 2 De la: kudika_1035111 4 Februarie 2019 14:15
sarcina -40 ani 96 De la: kudika1993 26 Ianuarie 2012 22:21