Setari Cookie-uri

NU stiu ce sa mai fac

Buna, sunt noua pe aici (de fapt citesc forumul zilnic, dar n-am postat niciodata :D ), si am si eu o mica mare problema.Locuiesc impreuna cu prietenul meu de aproximativ 10 luni (si suntem impreuna de un an si ceva); este o persoana de nota 20, educat, stilat, inteligent, atragator, ambitios cu o cariera stralucitoare..., dar tocmai aici cred ca intervine problema , la cariera lui (e pe primul loc job-ul , apoi eu).Deci nu vreau sa spun ca nu ma iubeste, ma iubeste foarte mult, e atent, imi aduce mici cadouri, dar de cele mai multe ori prefera sa-mi vb despre ce-a facut decat sa ma sarute.Problema mai mare e in pat; facem dragoste doar sambata seara (asta dak nu se duce la servici si sambata, si sarim peste saptamana respectiva), abea dupa ce se insereaza, cu lumina stinsa, dupa ce face dush, si fara sa-i sune telefonul (ca dak-i suna e grav, sarim si de data asta, k deh nu se mai poate concentra deoarece a primit o veste care-l tulbura; in legatura cu jobul evident).Deci credeti-ma ca innebunesc, am incercat absolut toate metodele de al seduce, cu lenjerii intime, cadre, baie , spuma, lumanari, diverse...rezultatul :refuz total ...motivul :sunt obosit! Am incercat sa discut cu el si de fiecare data mi-a zis ca e prea obosit si ca nu i se pare nimic nefiresc in a face sex , in cel mai bun caz, odata pe saptamana.Am ajuns chiar sa fiu ironizata cum ca as fi ninfomana sau mai stiu eu ce.I-am trimis diverse articole cu subinteles, nimic din astea nu a functionat.Problema e ca incepe sa-mi piara si mie cheful, dupa ce astept o saptamana intreaga, ora 22, becul stins, sambata seara.Va rog ajutati-ma intr-un fel.Nu vreau sa-l parasesc pt ca in rest are toate calitatile posibile si il iubesc, dar simt ca nu mai pot.Imi cer scuze daca postarea e prea lunga, dar chiar nu stiam cum sa ma fac inteleasa.
kudika020081
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:32
daca tu vezi ..asta(ce ai povestit tu) ca fiind cea mai mare problema intr/o relatie...asa demare incat iti pui si problema despartirii eventuale deja...atunci tu chiar ai o problema!!!...bine acuma depinde fiecare ce sistem de valori propriu la care se raporteaza..are.../// adica daca pentru tine astea sunt considerentele principale pe care crezi ca se formeaza un cuplu...inseamna ca relatia nu merge!!
...din punctul meu de vedere...(din ce ai povestit tu)...nu prea vad ce ai putea face mai mult decat ai facut deja!...nu merge si ori accepti asta...ori cauti pe altcineva!
andreea_n_x
Postat pe 12 Aprilie 2010 01:53
" daca tu vezi ..asta(ce ai povestit tu) ca fiind cea mai mare problema intr/o relatie...asa demare incat iti pui si problema despartirii eventuale deja...atunci tu chiar ai o problema!!! "


Te contrazici singura !Ai luat-o pe campii tare ....
ai tras ceva inainte sa postezi ??
blaa
Postat pe 12 Aprilie 2010 02:38

Muta te o perioada ..vezi poate reactioneaza si ai vine mintea la cap !
Daca nu ,lasa-l ....c pelea mea ...zici ca aveti 30 de ani de casnicie si vreo 5 plozi

blaa
Postat pe 12 Aprilie 2010 02:41
Plateste-i cu aceeasi moneda. Gaseste-ti ceva de facut sambata, iar cand vine seara si el are intentii de tandreturi, spune-i ca esti obosita si nu ai chef. Tine-l asa macar doua saptamani. Daca tot nu functioneaza, eu zic sa-i trimiti din cand in cand mesaje erotice gen "vreau o seara salbatica, vreau tot";"sunt fierbinte, de abia astept sa te gust centimetru cu centimetru" etc, asta depinde,bineinteles, si de cat de "deschisi" sunteti in pat.
Nu cred ca despartirea este o solutie, el va crede ca nu-i respecti munca si nu va ezita sa te dea de-o parte.
Multa bafta.
i_andra
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:24
hmm...se vede ca te neglijeaza total..si nu e frumos din partea lui..am impresia ca s-a cam plictisit/indepartat de tine..pe bune,incearca sa faci ce au spus fetele mai sus,iar dak nu merge,nu mai are rost sa stai langa un barbat kare nu are grija de tine
motzata
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:35
inteleg ca munca e pe primul plan,dar nu trebuie sa te uite de tot..daia sunteti impreuna,sa te iubeasca si sa aibe grija sa va intelegeti si ajutati reciproc..nu sa se inteleaga mai mult cu jobul si cu tine doar o data la saptamana..doar nu e casatorit cu el..trebuie sa se imparta in 2 asa cum fac si femeile,la munca,si akas,la barbat,sa-i faca mancare,sa spele,sa faca sex etc
motzata
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:40

sincer..daca dupa 10 luni ..sexul este doar sambata seara si nici atunci nu-i sigur...este trist..
oricat de obosit ai fi..sa nu ai tu chef de sex?hmmm mi se pare ca el are o problema..si poate ar trebui sa ai o discutie mai serioasa cu el...sau el este in varsta?
one_size
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:45
incearca sa ii explici k u vrei altceva,purtati o discutie serioasa cand are si el timp liber..sexul conteaza mult intr-o relatie.multa bafta
oana_gabi
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:54
De la: i_andra, la data 2010-04-12 09:24:01Plateste-i cu aceeasi moneda. Gaseste-ti ceva de facut sambata, iar cand vine seara si el are intentii de tandreturi, spune-i ca esti obosita si nu ai chef. Tine-l asa macar doua saptamani. Daca tot nu functioneaza, eu zic sa-i trimiti din cand in cand mesaje erotice gen "vreau o seara salbatica, vreau tot";"sunt fierbinte, de abia astept sa te gust centimetru cu centimetru" etc, asta depinde,bineinteles, si de cat de "deschisi" sunteti in pat.
Nu cred ca despartirea este o solutie, el va crede ca nu-i respecti munca si nu va ezita sa te dea de-o parte.
Multa bafta.



ms mult de sfat, am sa incerc si asta!
kudika020081
Postat pe 12 Aprilie 2010 12:33
De la: blaa, la data 2010-04-12 02:41:18
Muta te o perioada ..vezi poate reactioneaza si ai vine mintea la cap !
Daca nu ,lasa-l ....c pelea mea ...zici ca aveti 30 de ani de casnicie si vreo 5 plozi



pai la asta ma gandeam eu, ca dak dupa un an se coporta asa, nu vreau sa stiu cum va fi dupa vreo 5, faza e ca-l iubesc si chiar din celelalte puncte de vedere e perfect;

aaa... si ms mult cu faza anterioara, voiam sa-i raspund eu dezorientate-i aleia dar vad ca mai ajutat ;)
kudika020081
Postat pe 12 Aprilie 2010 12:35
De la: one_size, la data 2010-04-12 09:45:25
sincer..daca dupa 10 luni ..sexul este doar sambata seara si nici atunci nu-i sigur...este trist..
oricat de obosit ai fi..sa nu ai tu chef de sex?hmmm mi se pare ca el are o problema..si poate ar trebui sa ai o discutie mai serioasa cu el...sau el este in varsta?


avem amandoi 23 de ani, tocmai asta e marea mea dilema: e tanar
kudika020081
Postat pe 12 Aprilie 2010 12:37
De la: kudika020081, la data 2010-04-11 14:32:25Buna, sunt noua pe aici (de fapt citesc forumul zilnic, dar n-am postat niciodata :D ), si am si eu o mica mare problema.Locuiesc impreuna cu prietenul meu de aproximativ 10 luni (si suntem impreuna de un an si ceva); este o persoana de nota 20, educat, stilat, inteligent, atragator, ambitios cu o cariera stralucitoare..., dar tocmai aici cred ca intervine problema , la cariera lui (e pe primul loc job-ul , apoi eu).Deci nu vreau sa spun ca nu ma iubeste, ma iubeste foarte mult, e atent, imi aduce mici cadouri, dar de cele mai multe ori prefera sa-mi vb despre ce-a facut decat sa ma sarute.Problema mai mare e in pat; facem dragoste doar sambata seara (asta dak nu se duce la servici si sambata, si sarim peste saptamana respectiva), abea dupa ce se insereaza, cu lumina stinsa, dupa ce face dush, si fara sa-i sune telefonul (ca dak-i suna e grav, sarim si de data asta, k deh nu se mai poate concentra deoarece a primit o veste care-l tulbura; in legatura cu jobul evident).Deci credeti-ma ca innebunesc, am incercat absolut toate metodele de al seduce, cu lenjerii intime, cadre, baie , spuma, lumanari, diverse...rezultatul :refuz total ...motivul :sunt obosit! Am incercat sa discut cu el si de fiecare data mi-a zis ca e prea obosit si ca nu i se pare nimic nefiresc in a face sex , in cel mai bun caz, odata pe saptamana.Am ajuns chiar sa fiu ironizata cum ca as fi ninfomana sau mai stiu eu ce.I-am trimis diverse articole cu subinteles, nimic din astea nu a functionat.Problema e ca incepe sa-mi piara si mie cheful, dupa ce astept o saptamana intreaga, ora 22, becul stins, sambata seara.Va rog ajutati-ma intr-un fel.Nu vreau sa-l parasesc pt ca in rest are toate calitatile posibile si il iubesc, dar simt ca nu mai pot.Imi cer scuze daca postarea e prea lunga, dar chiar nu stiam cum sa ma fac inteleasa.



Mi se pare ciudata ca aproape toata lumea ii spune sa se desparta de baiat ..dar daca era in situatia asta? sa aiba un job care -i place, sa depuna efort si sa fie entuziasmata de colegi si mediu si sa povesteasca in gura mare toate detaliile de la job si el facea fitze ca nu primeste sex destul si se despartea cum era?

cum ai fi vrut sa faca el in situatia respectiva? nu e ca ai fi vrut sa te inteleaga si etc.. si eventual sa fie si el entuziasmat de succesul de la job , sa te sustina mai departe , etc?

Si revenind la chestiunea cu putinul timp liber pentru sex ... daca il pui sa aleaga intre tine si job, o sa aleaga servicul ca acolo se simte apreciat si de la tine primeste doar reprosuri si comentarii .
trebuie sa fii mai diplomata, ca impaci si capra si varza,

Daca sa fi in locul tau as face asa:
1.Mi-as gasi o activitate ( un curs de computere, ceva, o specializare, un training , un al doilea job ceva) care imi place si din care invat ceva de folos mai departe . Dar trebuie sa fie ceva ce te pasioneaza ceva ce ai putea fae ore intregi fara sa obosesti ( jocurile pe calculator si pe mesenger nu se pun ) pentru ca trebuie sa inveti ceva din treaba aia care sa -ti foloseasca mai departe in cariera. La urma urmei si tu trebuie sa -ti contruiesti o cariera , nu numai el .
2. M-as duce la sala de gym si as face mai mult sport .; acolo cunosti persoane noi si iti faci grupuri de prieteni , poti iesi cu ei ( grupuri), daca te simti neglijata in aspectul asta.
3.in felul asta as deveni mai ocupata si nu as mai sta cu ochii pe el tot timpul ce face , cand vine si cat timp sta cu mine si etc.. si fiind implicata in tot felul de activitati nu te vei mai simti neglijata si nici nu vei mai fi tu aia care trage de el pentru sex ca si tu vei fi ocupata si (probabil) obosita.
aratand mai bine si mai fericita si fiind tot timpul implicata in activitati , el o sa alerge dupa tine si o sa -si faca timp sa stea cu tine ... in general baietii cred ca ei sunt seful care hotaraste cand e momentul pt sex.. si nu l poti obliga cu forta , cu discutii cu comentarii , cu amenintari si etc..

In timpul asta tu ai numai avantaje , ca inveti ceva nou si utile cunosti oameni noi , arati bine si te distrezi :) in rest , cu el as fi foarte draguta si nu as mai aduce vorba DELOC de sex mai mult sau mai des , las asculta cu atentie cand zice ceva de serviciul lui ( fara sa fac fete) si as arata ca-mi pasa daca are probleme acolo.

Normal ca pentru asta iti trebuie rabdare pe termen lung dar daca reusesti sa te stapanesti , vei avea numai de castigat... oricum in maxim 3 sapt daca urmezei programul fiind ocupata si nemaivorbind deloc de sex si doar ascultandu-l pe el si incurajandu-l in munca lui , el o sa te caute in mod sigur pentru o noapte de nebunii ( chiar si doar impins de curiozitatea ca poate ai intalnit pe altcineva-- cea ce nu te sfatuiesc sa faci atat timp cat esti inca in relatie cu el ) .

Multa bafta ! sper sa-ti fie de folos sfaturile :)






kudika052198
Postat pe 29 Aprilie 2010 09:50
De la: kudika020081, la data 2010-04-11 14:32:25Buna, sunt noua pe aici (de fapt citesc forumul zilnic, dar n-am postat niciodata :D ), si am si eu o mica mare problema.Locuiesc impreuna cu prietenul meu de aproximativ 10 luni (si suntem impreuna de un an si ceva); este o persoana de nota 20, educat, stilat, inteligent, atragator, ambitios cu o cariera stralucitoare..., dar tocmai aici cred ca intervine problema , la cariera lui (e pe primul loc job-ul , apoi eu).Deci nu vreau sa spun ca nu ma iubeste, ma iubeste foarte mult, e atent, imi aduce mici cadouri, dar de cele mai multe ori prefera sa-mi vb despre ce-a facut decat sa ma sarute.Problema mai mare e in pat; facem dragoste doar sambata seara (asta dak nu se duce la servici si sambata, si sarim peste saptamana respectiva), abea dupa ce se insereaza, cu lumina stinsa, dupa ce face dush, si fara sa-i sune telefonul (ca dak-i suna e grav, sarim si de data asta, k deh nu se mai poate concentra deoarece a primit o veste care-l tulbura; in legatura cu jobul evident).Deci credeti-ma ca innebunesc, am incercat absolut toate metodele de al seduce, cu lenjerii intime, cadre, baie , spuma, lumanari, diverse...rezultatul :refuz total ...motivul :sunt obosit! Am incercat sa discut cu el si de fiecare data mi-a zis ca e prea obosit si ca nu i se pare nimic nefiresc in a face sex , in cel mai bun caz, odata pe saptamana.Am ajuns chiar sa fiu ironizata cum ca as fi ninfomana sau mai stiu eu ce.I-am trimis diverse articole cu subinteles, nimic din astea nu a functionat.Problema e ca incepe sa-mi piara si mie cheful, dupa ce astept o saptamana intreaga, ora 22, becul stins, sambata seara.Va rog ajutati-ma intr-un fel.Nu vreau sa-l parasesc pt ca in rest are toate calitatile posibile si il iubesc, dar simt ca nu mai pot.Imi cer scuze daca postarea e prea lunga, dar chiar nu stiam cum sa ma fac inteleasa.


crezi ca noi stim
YullyNar3
Postat pe 30 Aprilie 2010 19:47
Buna ! Din pacate anii cei mai de varf ai vieti sunt si cei mai solicitati !! adica anii cu sex maxim anii cand n-e formam o cariera ..o familie etc Fiecare pune accent pe ce il intereseaza mai mult !!
Tu sexul iar el cariera ...totul e absolut normal !! Cred ca ar trebui sa ai un pic de rbdare cu el si sa il sustii ca totul va trece !! Incearca mai bine sa fii mai indiferenta si aici vei avea reversul !!
A si inca ceva ..Te-ai gandit ca poate el face asta pentru tine ..pentru voi ...??
kudika161928
Postat pe 3 Mai 2010 01:12
poate asa functioneaza el. si daca e asa tu trebuie sa intelegi ca pana nu se intample nenorocirea de a-si pierde job-ul tu nu vei fi satisfacuta... e pacat mai ales ca tu zici ca iti place absolut tot la el..dar fiecare cu slabiciunile lui.
dar de cand dureaza chestia cu lipsa chefului? din totdeauna sau se intampla doar in ultima perioada?

mihablonda
Postat pe 3 Mai 2010 08:11
dar fara "aranjamente" ai incercat? sa vina omu acasa iar tu sa sari pe el?
mihablonda
Postat pe 3 Mai 2010 08:13
De la: kudika020081, la data 2010-04-11 14:32:25Buna, sunt noua pe aici (de fapt citesc forumul zilnic, dar n-am postat niciodata :D ), si am si eu o mica mare problema.Locuiesc impreuna cu prietenul meu de aproximativ 10 luni (si suntem impreuna de un an si ceva); este o persoana de nota 20, educat, stilat, inteligent, atragator, ambitios cu o cariera stralucitoare..., dar tocmai aici cred ca intervine problema , la cariera lui (e pe primul loc job-ul , apoi eu).Deci nu vreau sa spun ca nu ma iubeste, ma iubeste foarte mult, e atent, imi aduce mici cadouri, dar de cele mai multe ori prefera sa-mi vb despre ce-a facut decat sa ma sarute.Problema mai mare e in pat; facem dragoste doar sambata seara (asta dak nu se duce la servici si sambata, si sarim peste saptamana respectiva), abea dupa ce se insereaza, cu lumina stinsa, dupa ce face dush, si fara sa-i sune telefonul (ca dak-i suna e grav, sarim si de data asta, k deh nu se mai poate concentra deoarece a primit o veste care-l tulbura; in legatura cu jobul evident).Deci credeti-ma ca innebunesc, am incercat absolut toate metodele de al seduce, cu lenjerii intime, cadre, baie , spuma, lumanari, diverse...rezultatul :refuz total ...motivul :sunt obosit! Am incercat sa discut cu el si de fiecare data mi-a zis ca e prea obosit si ca nu i se pare nimic nefiresc in a face sex , in cel mai bun caz, odata pe saptamana.Am ajuns chiar sa fiu ironizata cum ca as fi ninfomana sau mai stiu eu ce.I-am trimis diverse articole cu subinteles, nimic din astea nu a functionat.Problema e ca incepe sa-mi piara si mie cheful, dupa ce astept o saptamana intreaga, ora 22, becul stins, sambata seara.Va rog ajutati-ma intr-un fel.Nu vreau sa-l parasesc pt ca in rest are toate calitatile posibile si il iubesc, dar simt ca nu mai pot.Imi cer scuze daca postarea e prea lunga, dar chiar nu stiam cum sa ma fac inteleasa.




Hmmm...esti sigura ca nu are vreo amanta??Oricat de obositi si ocupati ar fi barbatii,tot au nevoie de sex(doar asta e aerul lor) Stiu un caz in care prietenul unei prietene se vedea cu alta fix in timpul programului de la serviciu...Apoi omul venea obosit acasa,si bineinteles rezolvat,si nu mai avea nevoie de "serviciile"ei...
Am avut si eu o perioada asemanatoare cu prietenul meu,si am avut o discutie cu el,in care i am spus la final:"uite,de asta inseala femeile"!!!
Clarysse
Postat pe 3 Mai 2010 08:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sallll 10 De la: anca0704 9 Septembrie 2009 11:53
pls help. niste sfaturi(fara mistouri daca se poate!) 165 De la: kudika029282 5 Noiembrie 2010 18:22
pozitia 69..ce ziceti?cum vi e pare?? 287 De la: matracuca 7 Ianuarie 2010 00:38
Vopsele de par 3 De la: Kathara 20 Decembrie 2009 00:23
Doamnelor ce preferati doctorii ginecologi de sex feminin sau masculin 30 De la: EndlessBleu 21 Aprilie 2012 16:58