Setari Cookie-uri

barbatul fecioara:cum il cuceresti, cum il impaci, cum il tii aproape

va rog mult...necasatorit, interiorizat... in zodia fecioarei...vreau din tot sufletul sa ma apropii de el..am fost aproape, ne-am indepartat..acum e posibil sa se intrrevada o sansa...help???!!!
AndraDH
Postat pe 13 Aprilie 2010 11:06
Si ce inseamna cand un barbat fecioara zice ca are nevoie de putin timp sa-si revina dupa relatia anterioara...ii e frica de obligatii si vrea sa se regaseasca? Cum as putea depasi aceasta etapa? Cum as putea sa il re-apropii?
AndraDH
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:07
De la: valentina_n, la data 2010-04-16 11:48:49Buna,nicio sansa sa-l impaci!Daca a zis pas,sau are nevoie de timp sau pur si simplu ceva l-a enervat la un moment dat,lasa-l!Daca e hotarat sa fie cu tine,te va cauta el,daca nu,se intelege de la sine.Nu l cauta tu in niciun caz,sunt o specie aparte,fecioara mea,cel putin,e ciudat rau,cica s-a enevat cand am fost ultima oara la munte,asta acum 6 luni,ca ma jucam cu florile de pe masa,si cica mi-a zis o data,si nu l-am ascultat,ca asta il enerveaza la culme si ca l-am sunat o data cand l-am trezit,si asta l-a determinat sa ma ignore,spunandu mi ca nu are chef de nimeni si de nimic.Ciudat rau!
Daca vrei continuarea povestii,anunta-ma:)[/quote

buna, cam si eu sunt in aceeasi situatie in si tot cu un barbat fecioara cam, acelaesi probleme le am si eu ..... ori daca nu l ascult sau nu sunt atenta si il pun sa mi mai repete o data se enerveaza ..... dar l am lasat si eu in pace l am lasat sa se calmeze l am ignorat si eu si apoi suna tot el si vorbeam cu calm si totul era ok ,desii relatia noastra este una la distanta deocamdata el este plecat in alta tara eu ramasem sa- mi termin studiile.doresc sa aflu si eu continuarea povesti tale .mersi mult. o zi buna
kudika171512
Postat pe 23 Aprilie 2010 16:08
draga mea....sunt intr-o situatie asemanatore cu a ta....ai nevoie de multa rabdare si trebuie sa stii exact ceea ce-ti doresti de la el...daca nu ai argumente solide ,nu incerca sa-l contrazici,oricum nu o sa conteze prea mult...sunt barbati dificili,greu de inteles...pot trece rapid de la o extrema la alta...asa ca nu-l cauta tu si mai ales nu insista....succes mult
iosefina5
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:18
Buna .. majoritatea barbatilor fecioara sunt niste egoisiti , profitori , zgarciti nu le place sa isi asume nici o responsabilitate , nu ii intereseaza numai de ei de binele lor,sunt posesivi , orgoliosi , cei mai multi celibatari sunt din zodia fecioara .. sunt imposibili daca nu faci asa cum vor ei ...... si asta iti spun din experienta din pacate ultimi mei 3 prieteni au fost fecioara ... cu primul am locuit 5 ani cu al 2 -lea 2 ani si cu ultimu 6 luni ..... sunt la fel ... eu sunt zodia taur. Daca tu l ai cautat si el este indiferent sau te mai suna sau te cauta din cand in cand ... te tine doar de rezerva daca gaseste ceva mai bun iti da liber daca nu te tine asa in deriva . Eu cred ca daca la un barbat ii pasa de o femeie o cauta asta este valabil in orice zodie .. Si ai grija , eu am invatat de la viata ca cu cat incerci sa multumesti un om el devine tot mai nemultumit si tre sa ii platesti omului cu aceeasi moneda .. daca este indiferent fii si tu asa .. asta daca poti .
50581
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:17
L-am lasat in ale lui...oricat m-am agitat pt relatia asta, nu am reusit nimic. M-am trezit si stearsa din lisa lui de mess, a zis ca ma cauta dar nu a facut-o..asa ca viata merge inainte, oricat l-as iubi...sa stea in tristetea lui, eu nu mai stiu cum as putea face sa-l reapropii.
AndraDH
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:18
In afara de a merge la el la usa am incercat orice: mesaje, telefoane, mess...orice...
AndraDH
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:19
Se gandeste inca la fosta, ii e teama sa se apropie de mine pentru ca eu am mult mai multe responsabilitati decat el...motive date de el in timp pt rezerva de a se implica...
AndraDH
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:22
e trist ce-am citit pana acum.....si eu locuiesc cu o fecioara de 2 ani jum. si majoritatea certurilor erau mai mult din cauza mea! daca stii sa fii naturala si sa-l accepti asa cum e de la inceput totul o sa fie ok!au si ei defectele lor ca orice zodie dar nu sunt cei mai nenorociti! il apropii vorbind cu el la rece despre ceea ce simti si ce vrei...noi2 asa procedam si dupa foarte multe certuri incepea sa planga...sunt sensibili,chiar foarte sensibili dar trebuie sa stii sa ii faci sa aiba incredere in tine si sa te tina la inimioara lui pt ca adata intrata acolo te va scoate cu greu.
oksanaa
Postat pe 28 Aprilie 2010 10:50

eu sunt casatorita cu un barabat din zodia fecioarei, ...ce sa spun, noi ne cunoastem de vreo 10 ani, si dupa 8 ani, ne-am casatorit....
s-a cam schimbat dupa nunta, adica e fff. egoist, posesiv, numa ptr el....si are momente cand e ff ciudat, ..
e ciudat cum s-a schimbat, unele lucruri scrise aici le regasesc si la mine in relatie, e dificil, ...totusi, are unele lucuri pe care ii place sa le tina ascunse,asa k sa nu stie sotia....,,si culmea i se pare ff normal ceea ce face, intradevar sunt f dificili , i se pare normal k tot ceea ce face e ok, dar nu prea e asa, asta e, sper sa fie mai ok pe viitor.

kudika115832cat
Postat pe 29 Aprilie 2010 09:51
De la: kudika115832cat, la data 2010-04-29 09:51:47
eu sunt casatorita cu un barabat din zodia fecioarei, ...ce sa spun, noi ne cunoastem de vreo 10 ani, si dupa 8 ani, ne-am casatorit....
s-a cam schimbat dupa nunta, adica e fff. egoist, posesiv, numa ptr el....si are momente cand e ff ciudat, ..
e ciudat cum s-a schimbat, unele lucruri scrise aici le regasesc si la mine in relatie, e dificil, ...totusi, are unele lucuri pe care ii place sa le tina ascunse,asa k sa nu stie sotia....,,si culmea i se pare ff normal ceea ce face, intradevar sunt f dificili , i se pare normal k tot ceea ce face e ok, dar nu prea e asa, asta e, sper sa fie mai ok pe viitor.




Iubita mea,imi pare rau sa iti dau o veste trista- nu se va schimba niciodata ! Ceea ce e acum doar o prostiuta cu ascunsul, va deveni obisnuinta si chiar placere sadica -zic eu,,,,,, Avem 25 ani de casnicie si inca nu m-am saturat de el. Daca esti sadica, asa ca mine continui si tu. Fiecare ne alegem viata pe care vrem sa o traim, nu?
marinela_0001
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:35
Dragele mele si eu sunt casatorita cu un barbat din zodia fecioara 20 ani nu este chiar asa de greu cu el (ei) daca stii cum sa il iubesti si sa te comporti cu el .Mult succes sunt oameni buni.
kudika132955
Postat pe 29 Aprilie 2010 17:53
Servus fetelor.Si eu am o fecioara in ograda,suntem impreuna de 7 luni.eu sunt berbec,deci din start nimeni nu ar fi acordat nicio sansa dar uimitor e ca ..merge! intr-adevar sunt foarte dificili,extrem de inteligenti,critici,capabili sa denatureze adevarul in feluri incredibile,mincinosi innascuti.daca as putea sa il caracterizez intr-o singura fraza: ii dai un deget si iti ia toata mana.dar daca esti autoritara cu el,si ii arati ca sub nicio forma nu ii permiti sa isi bata joc de tine,il potolesti imediat.din pacate nu stiu cum se cucereste o fecioara,pt ca el a umblat dupa mine vreo 3 luni pana am acceptat La capitolul "impacat"...hm..ne-am certat cred ...de vreo 3 ori si mereu el a fost cel care s-a intors cu coada intre picioare si care cauta impacarea .ciudat e in schimb faptul ca ,dupa discutii mai putin importante si mai putin in contradictoriu,ramane intr-o stare extrem de ciudata,pierdut in spatiu,si se gandeste numai el stie la ce..mi-e foarte greu sa il scot din asemenea stari.dar ca sa il tii aproape...un singur sfat ..afla ce ii place la tine,pentru ce te apreciaza,si continua sa faci acele lucruri...Viata langa o fecioara nu e deloc simpla,nu se aseamana deloc cu relatiile cu alte zodii dar merita,chiar merita.
sam_89
Postat pe 30 Aprilie 2010 13:44
De la: AndraDH, la data 2010-04-13 11:06:17va rog mult...necasatorit, interiorizat... in zodia fecioarei...vreau din tot sufletul sa ma apropii de el..am fost aproape, ne-am indepartat..acum e posibil sa se intrrevada o sansa...help???!!!



Astia sunt specimenul nr. 2 de evitat, dupa barbatii scorpion. Parol!
Borntobewild
Postat pe 30 Aprilie 2010 16:33


barbatul fecioara ....frumos subiect , sincer depinde si de varsta lui si daca si-a mai constientizat din greseli , defecte ca sa si le estompeze ...in primul rand trebuie sa ai mare rabdare cu el , sa-i intelegi starile , toanele , uneori poate avea si el piticii lui , sa incerci sa faci totul cat mai bine ( el fiind perfectionist ) , punctualitatea , cuvantul dat , curatenia , ordinea sunt foarte importante.Ai grija ca in momentul in care e nervos sau suparat lasa-l o perioada pana ii trece , dupa aia v-a fii o.k. Ii place sa fie apreciat , admirat , dar la modul sincer.
banalulanonim
Postat pe 30 Aprilie 2010 17:40
De la: AndraDH, la data 2010-04-13 11:06:17va rog mult...necasatorit, interiorizat... in zodia fecioarei...vreau din tot sufletul sa ma apropii de el..am fost aproape, ne-am indepartat..acum e posibil sa se intrrevada o sansa...help???!!!


Depinde cat rezisti cu rabdarea si nervii sa ai prieten un baiat in zodia " Fecioara" . Sunt mai rau ca o soacra :crtica orice, au toane, au fixatii, au chestiuni ramase pe creier din copilarie sau cu prima prietena, decid greu o chestie si se razgandesc repede, daca sunt suparati raman pierduti si au" au nevoie de timp sa-si revina .. sa se regaseasca , sa mediteze ei indelung la chestiune ..."
depinde de rabdarea ta sa intelegi si sa te comporti ca el tot timpul chiar daca nu ai chef .. ( pentru ca e clar pe termen lung nu poti sa faci chiar orice compromis ..

Un lucru e sigur: daca ti a zis sa-l lasi in pace o perioada, lasa l si nu- l cauta deloc (ca nu il aproprii, mai rau il enervezi si il indepartezi ) dar daca perioada e prea lunga ia in calcul si alti potentiali prieteni.
kudika052198
Postat pe 3 Mai 2010 12:03
De la: Borntobewild, la data 2010-04-30 16:33:01
De la: AndraDH, la data 2010-04-13 11:06:17va rog mult...necasatorit, interiorizat... in zodia fecioarei...vreau din tot sufletul sa ma apropii de el..am fost aproape, ne-am indepartat..acum e posibil sa se intrrevada o sansa...help???!!!



Astia sunt specimenul nr. 2 de evitat, dupa barbatii scorpion. Parol!


Ai avut tu barbati scorpioni? Fetelor sa nu beti cafea din cana lui!

Postat pe 3 Mai 2010 12:17
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 12:17:59
De la: Borntobewild, la data 2010-04-30 16:33:01
De la: AndraDH, la data 2010-04-13 11:06:17va rog mult...necasatorit, interiorizat... in zodia fecioarei...vreau din tot sufletul sa ma apropii de el..am fost aproape, ne-am indepartat..acum e posibil sa se intrrevada o sansa...help???!!!



Astia sunt specimenul nr. 2 de evitat, dupa barbatii scorpion. Parol!


Ai avut tu barbati scorpioni? Fetelor sa nu beti cafea din cana lui!


Nu esti doar scorpion .... esti si prost !
Borntobewild
Postat pe 3 Mai 2010 19:30
De la: Borntobewild, la data 2010-05-03 19:30:47
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 12:17:59
De la: Borntobewild, la data 2010-04-30 16:33:01
De la: AndraDH, la data 2010-04-13 11:06:17va rog mult...necasatorit, interiorizat... in zodia fecioarei...vreau din tot sufletul sa ma apropii de el..am fost aproape, ne-am indepartat..acum e posibil sa se intrrevada o sansa...help???!!!



Astia sunt specimenul nr. 2 de evitat, dupa barbatii scorpion. Parol!


Ai avut tu barbati scorpioni? Fetelor sa nu beti cafea din cana lui!


Nu esti doar scorpion .... esti si prost !


Nu cred, dragutza , se pare ca te-a ars rau scorpionul daca te razbuni ca vacarul pe sat si pe ceilalti!
Nu esti cumva tot ala care tandalea numai pe siteurile de zodii si croseta acolo toata ziulica ca un fatalau? Eu sunt sigura ca da! Ce pacat , alt ratat pentru societatea feminina!

Postat pe 3 Mai 2010 20:14
ok...cine oare e perfect in viata asta?! nimeni, din pacate. Am si eu o relatie cu un baiat din zodia Fecioarei de doi ani si sincera sa fiu nu prea regasesc ceea ce ati scris voi mai sus. Adica, fiecare cu piticii lui pe creier. Eu sunt scorpion, el fecioara. Eu sunt mai fixa ca el si uraste cand incep sa dau ordine, dar nu prea comenteaza. :D Cand ne certam, el sta bosumflat, ceea ce eu nu pot suporta si tot timpul rezolvam prin dialog. Ok, cate odata ii place sa se retraga din discutie si il las in pace. Iese si el afara, mai fumeaza o tigara si cand revine discutam calm si fara tonuri ridicate. Asa ca, nu e chiar atit de rau sa fii intr-o relatie cu unul din zodia Fecioarei. Acuma daca ne bagam la horoscoape, depinde si ce ascendent are, pentru ca poate sa-l influenteze negativ sau pozitiv. Si poate un sfat pentru tine, lasa-l in pace, daca ti-a spus el, ca doar nu-i place cand cineva insista atita, nu degeaba te-a sters din lista lui de mess, ceea ce desigur a fost un pas drastic si probabil l-ai enervat cu insistenta ta.Fii sincera, tu daca i-ai spune la un baiat sa-ti dea pace, si ala ar insista, nu-i asa ca ai face la fel?...respecta dorintele altora, poate daca il lasa-i oleaka in pace atunci cand ti-a spus, revenea la tine, dar asa, a luat-o ca pe o incalcare a teritoriului privat si neintelegere din partea ta.
inaflorea88
Postat pe 4 Mai 2010 09:45
Ce spui tu nu se potriveste cu experienta mea in materie de barbati "fecioare" - doar 27 ani impreuna, neintrerupti, si la bine si la rau... Asta spune ceva si despre varsta mea, oarecum matusalemica, dar nici chiar asa. Daca ajungi la sufletul lor, si asta se face de la inceput, sunt capabili de un devotament, idolatrizare, respect si sprijin in tot ce incerci sa realizezi - sunt ADEVARATI - si o spune o femeie BERBEC...
kudika177550
Postat pe 4 Mai 2010 10:49
De la: kudika115832cat, la data 2010-04-29 09:51:47
eu sunt casatorita cu un barabat din zodia fecioarei, ...ce sa spun, noi ne cunoastem de vreo 10 ani, si dupa 8 ani, ne-am casatorit....
s-a cam schimbat dupa nunta, adica e fff. egoist, posesiv, numa ptr el....si are momente cand e ff ciudat, ..
e ciudat cum s-a schimbat, unele lucruri scrise aici le regasesc si la mine in relatie, e dificil, ...totusi, are unele lucuri pe care ii place sa le tina ascunse,asa k sa nu stie sotia....,,si culmea i se pare ff normal ceea ce face, intradevar sunt f dificili , i se pare normal k tot ceea ce face e ok, dar nu prea e asa, asta e, sper sa fie mai ok pe viitor.



Sunt posesivi ? Da !
Sunt schimbatori ? Da !
Despica firul in mii si mii de bucati si iti pot expune cu milioane de argumente "Teoria chibritului" ? Da !
DAR................................................
Sunt cinstiti,iubitori,drepti,judeca la rece si corect situatiile !
Si vorbesc din experienta! Eu sunt berbec si sotul meu este fecioara ( suntem,dupa mii si mii de zodiace citite,cea mai nepotrivita pereche ).Trebuie sa inveti alaturi de o fecioara ( barbat ) ca viata nu este intotdeauna plina de floricele si poezii soptite pe intuneric,dar,te poti baza ca ai alaturi un partener de nadejde,cinstit,onorabil,care isi va risca viata pentru familia lui fara sa se gandeasca !
Asa ca dragele mele,daca iubiti un barbat din zodia fecioarei si-l vreti neaparat de barbat,invatati sa ascultati si sa fiti camarazi la fel de cinsiti !SI APROPO ! NU LE PLAC NICIODATA FEMEILE CARE SE FAC PRES SI SUPORTA ORICE NUMAI CA SA LE FIE ALATURI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cristtyn
Postat pe 4 Mai 2010 14:50
Eu nici nu stiu daca ma primiti in grupul vostru, pt k nu pot zice ca am avut sau ca am o relatie cu acea Fecioara din viatza mea... insa ceea ce am citit mai sus e 100% adevarat! Sunt ciudati, sunt greu de priceput daca nu iti dai interesul, dar eu l`am citit si am vazut dincolo de atitudiea de macho pe care o adopta ca sa se fereasca de a fi ranit. El a observat ca vad dincolo de armura lui si ca nu pic in micile capcane pe care mi le intindea sa vada pana unde i se intinde patura. Zicea ca tocmai pentru asta ma respecta si ma apreciaza, si uite asa ne`am apropiat de la simplii prieteni la ceva mai mult. Odata ce cunosti cu adevarat o Fecioara afli ce inseamna o prietenie adevarata, o armonie, o tandretze si o grija nemotivata si nemarginita. Eu sunt Rac si el Fecioara, iar peste tot scrie ca cele doua sunt ideale impreuna, si tocmai din acest motiv si`a luat fecioara mea lumea in cap si a plecat. Tocmai pentru ca incepeam sa ne intelegem mult prea bine, sa cumunicam prin foarte multe cai, si sa ne completam reciproc. Mi se parea incredibil cum un barbat adevarat stie cum sa fie indeajuns de sesnsibil si iubitor cand situatia o cere, fara a i se explica cand e momentul oportun. Lui nu i sa parut normal ca doi oameni sa se inteleaga asa de bine si credea ca totul e "mult prea frumos sa fie adevarat" deoarece el mai avuse relatii care nu au mers nici pe jumate asa de bine, iar in trecut (banuiesc eu) a fost ranit nu doar de relatii ci si de anturaj in general, pentru ca avea foarte putina incredere in natura umana si in oameni in general. Mi`a cerut acea "pauza de respiro" ... i`am dat`o... apoi el a revenit .. si cat timp am stat indiferenta ii pasa tot mai mult... cum am lasat garda jos si i`am aratat ca si mie imi pasa.. el iar s-a facut disparut nu mai stiu ce sa cred sau sa fac.... e foarte adevarat ca trebuie lasati in pace... :( si asta o aud din orice directie ... insa inimioara mea zice altceva... iar cum zicea colega de mai sus... daca esti masochist te tzii dupa o fecioara , tocmai pentru ca felul lor de a fi ne face sa tresarim si sa suspinam in acelasi timp.
Il iubesc... :( stiu k nu e bine... stiu k nu are rost ... sper sa pot trece peste :(
bluebaby
Postat pe 5 Mai 2010 00:16
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 20:14:56
De la: Borntobewild, la data 2010-05-03 19:30:47
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 12:17:59
De la: Borntobewild, la data 2010-04-30 16:33:01
De la: AndraDH, la data 2010-04-13 11:06:17va rog mult...necasatorit, interiorizat... in zodia fecioarei...vreau din tot sufletul sa ma apropii de el..am fost aproape, ne-am indepartat..acum e posibil sa se intrrevada o sansa...help???!!!



Astia sunt specimenul nr. 2 de evitat, dupa barbatii scorpion. Parol!


Ai avut tu barbati scorpioni? Fetelor sa nu beti cafea din cana lui!


Nu esti doar scorpion .... esti si prost !


Nu cred, dragutza , se pare ca te-a ars rau scorpionul daca te razbuni ca vacarul pe sat si pe ceilalti!
Nu esti cumva tot ala care tandalea numai pe siteurile de zodii si croseta acolo toata ziulica ca un fatalau? Eu sunt sigura ca da! Ce pacat , alt ratat pentru societatea feminina!


Amica mea nebuna, in primul rand nu sunt draguta, poti sa-mi spui super , extraordinar, nesimtit, egoist, chipes etc cum vrei tu nu imi pasa. In al 2-lea rand nu a existat scorpion barbat care sa ma "arda" pentru ca eu nu am treaba cu barbatii, dar se intampla sa am si prieteni din aceasta zodie care spre surprinderea mea sunt toti la fel. Schimbatori, prea pe interes, gelosi, posesivi, manipulatori, mincinosi, viciati (nu ca eu nu as fi) si astept de la partenera lor supunere.Nu isi pot exprima sentimentele. Pentru acesti indivizi dragostea este ca o proprietate. Daca vrei sa fii unealta unuia nu ai decat sa il tii "aproape".
Referitor la tine scumpa mea scorpie vad ca nu te dezici, deja ai inceput sa-mi formulezi acuze. Tipic!
Din pacate pentru tine, orice vei mai spune, iti va dovedi doar prostia si neputinta de a improsca cu noroi o fiinta superioara din toate punctele de vedere.

On topic, se intampla ca tata sa fie fecioara. Este la fel... schimbator, cand nu ii convine ceva tipa ca sa se absolve de orice vina, nu poate fi el vinovat de nimic. Ca sot a fost halal sot si sincer mamei mele i-as ridica o statuie pentru cum a reusit sa tina casa atat timp. Este carcotas, neinduplecat, nu poate afisa compasiune decat pentru oameni din afara familiei. In schimb este f ambitios, extrem de rabdator, a reusit in plan material cu multa munca si mai ales cu multa rabdare. Daca as fi femeie, nu l-as dori sot.
Borntobewild
Postat pe 5 Mai 2010 08:11
In tot ce s-a scris pe forum regasesc felul de a fi a fostului( fecior), rece, distant, egoist ii dai un deget iti ia toata mana etc. La mine nu a mers relatia cu toate ca il iubesc enorm chiar si acum dupa cat m-a facut sa sufar se pare ca si eu sunt un pic masochista. Ma mai intalnesc cu el(cu toate ca nu ar trebuie) dar nu cand vrea el, ci cand "pot " eu. Unui barbat fecioara nu trebuie sa-i zici mereu da, daca el are obisnuinta sa dispara, fa si tu la fel, pana la urma daca tot ai inceput sa te joci cu focul sa te joci pana la capat. Eu daca as putea sa mi-l sterg din memorie ce fericita as fi ce sa-i faci inimii daca nu ne lasa sa traim in pace
ojos_asi
Postat pe 5 Mai 2010 12:50
De la: Borntobewild, la data 2010-05-05 08:11:45
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 20:14:56
De la: Borntobewild, la data 2010-05-03 19:30:47
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 12:17:59
De la: Borntobewild, la data 2010-04-30 16:33:01
De la: AndraDH, la data 2010-04-13 11:06:17va rog mult...necasatorit, interiorizat... in zodia fecioarei...vreau din tot sufletul sa ma apropii de el..am fost aproape, ne-am indepartat..acum e posibil sa se intrrevada o sansa...help???!!!



Astia sunt specimenul nr. 2 de evitat, dupa barbatii scorpion. Parol!


Ai avut tu barbati scorpioni? Fetelor sa nu beti cafea din cana lui!


Nu esti doar scorpion .... esti si prost !


Nu cred, dragutza , se pare ca te-a ars rau scorpionul daca te razbuni ca vacarul pe sat si pe ceilalti!
Nu esti cumva tot ala care tandalea numai pe siteurile de zodii si croseta acolo toata ziulica ca un fatalau? Eu sunt sigura ca da! Ce pacat , alt ratat pentru societatea feminina!


Amica mea nebuna, in primul rand nu sunt draguta, poti sa-mi spui super , extraordinar, nesimtit, egoist, chipes etc cum vrei tu nu imi pasa. In al 2-lea rand nu a existat scorpion barbat care sa ma "arda" pentru ca eu nu am treaba cu barbatii, dar se intampla sa am si prieteni din aceasta zodie care spre surprinderea mea sunt toti la fel. Schimbatori, prea pe interes, gelosi, posesivi, manipulatori, mincinosi, viciati (nu ca eu nu as fi) si astept de la partenera lor supunere.Nu isi pot exprima sentimentele. Pentru acesti indivizi dragostea este ca o proprietate. Daca vrei sa fii unealta unuia nu ai decat sa il tii "aproape".
Referitor la tine scumpa mea scorpie vad ca nu te dezici, deja ai inceput sa-mi formulezi acuze. Tipic!
Din pacate pentru tine, orice vei mai spune, iti va dovedi doar prostia si neputinta de a improsca cu noroi o fiinta superioara din toate punctele de vedere.

On topic, se intampla ca tata sa fie fecioara. Este la fel... schimbator, cand nu ii convine ceva tipa ca sa se absolve de orice vina, nu poate fi el vinovat de nimic. Ca sot a fost halal sot si sincer mamei mele i-as ridica o statuie pentru cum a reusit sa tina casa atat timp. Este carcotas, neinduplecat, nu poate afisa compasiune decat pentru oameni din afara familiei. In schimb este f ambitios, extrem de rabdator, a reusit in plan material cu multa munca si mai ales cu multa rabdare. Daca as fi femeie, nu l-as dori sot.


Fiinta superioara! Ingamfarea duce la limitare, dovada ca dupa unul singur ii bagi pe toti in aceeasi oala.Atata vreme cat ai un "orizont"asa de ingust nu vad unde e superioritatea .

Postat pe 6 Mai 2010 07:59
De la: scorpio67, la data 2010-05-06 07:59:51
De la: Borntobewild, la data 2010-05-05 08:11:45
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 20:14:56
De la: Borntobewild, la data 2010-05-03 19:30:47
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 12:17:59
De la: Borntobewild, la data 2010-04-30 16:33:01
De la: AndraDH, la data 2010-04-13 11:06:17va rog mult...necasatorit, interiorizat... in zodia fecioarei...vreau din tot sufletul sa ma apropii de el..am fost aproape, ne-am indepartat..acum e posibil sa se intrrevada o sansa...help???!!!



Astia sunt specimenul nr. 2 de evitat, dupa barbatii scorpion. Parol!


Ai avut tu barbati scorpioni? Fetelor sa nu beti cafea din cana lui!


Nu esti doar scorpion .... esti si prost !


Nu cred, dragutza , se pare ca te-a ars rau scorpionul daca te razbuni ca vacarul pe sat si pe ceilalti!
Nu esti cumva tot ala care tandalea numai pe siteurile de zodii si croseta acolo toata ziulica ca un fatalau? Eu sunt sigura ca da! Ce pacat , alt ratat pentru societatea feminina!


Amica mea nebuna, in primul rand nu sunt draguta, poti sa-mi spui super , extraordinar, nesimtit, egoist, chipes etc cum vrei tu nu imi pasa. In al 2-lea rand nu a existat scorpion barbat care sa ma "arda" pentru ca eu nu am treaba cu barbatii, dar se intampla sa am si prieteni din aceasta zodie care spre surprinderea mea sunt toti la fel. Schimbatori, prea pe interes, gelosi, posesivi, manipulatori, mincinosi, viciati (nu ca eu nu as fi) si astept de la partenera lor supunere.Nu isi pot exprima sentimentele. Pentru acesti indivizi dragostea este ca o proprietate. Daca vrei sa fii unealta unuia nu ai decat sa il tii "aproape".
Referitor la tine scumpa mea scorpie vad ca nu te dezici, deja ai inceput sa-mi formulezi acuze. Tipic!
Din pacate pentru tine, orice vei mai spune, iti va dovedi doar prostia si neputinta de a improsca cu noroi o fiinta superioara din toate punctele de vedere.

On topic, se intampla ca tata sa fie fecioara. Este la fel... schimbator, cand nu ii convine ceva tipa ca sa se absolve de orice vina, nu poate fi el vinovat de nimic. Ca sot a fost halal sot si sincer mamei mele i-as ridica o statuie pentru cum a reusit sa tina casa atat timp. Este carcotas, neinduplecat, nu poate afisa compasiune decat pentru oameni din afara familiei. In schimb este f ambitios, extrem de rabdator, a reusit in plan material cu multa munca si mai ales cu multa rabdare. Daca as fi femeie, nu l-as dori sot.


Fiinta superioara! Ingamfarea duce la limitare, dovada ca dupa unul singur ii bagi pe toti in aceeasi oala.Atata vreme cat ai un "orizont"asa de ingust nu vad unde e superioritatea .


Eu tind catre limitele orizontului si ingamfarea nu este decat o bariera intre mine si rautatea ta. A generaliza este normal, atata vreme cat de la a doua picatura de apa care te atinge tu stii ca aceasta te va uda. Acum sarcastic vorbind poate ca tu te uzi discutand pe forum si incerci sa ne lubrefiezi si pe noi cu prostia ta ... sau rautatea ta.... sau poate amandoua. Execeptiile de la regula nu fac altceva decat sa confirme regula.
Borntobewild
Postat pe 6 Mai 2010 13:49
De la: Borntobewild, la data 2010-05-06 13:49:11
De la: scorpio67, la data 2010-05-06 07:59:51
De la: Borntobewild, la data 2010-05-05 08:11:45
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 20:14:56
De la: Borntobewild, la data 2010-05-03 19:30:47
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 12:17:59
De la: Borntobewild, la data 2010-04-30 16:33:01
De la: AndraDH, la data 2010-04-13 11:06:17va rog mult...necasatorit, interiorizat... in zodia fecioarei...vreau din tot sufletul sa ma apropii de el..am fost aproape, ne-am indepartat..acum e posibil sa se intrrevada o sansa...help???!!!



Astia sunt specimenul nr. 2 de evitat, dupa barbatii scorpion. Parol!


Ai avut tu barbati scorpioni? Fetelor sa nu beti cafea din cana lui!


Nu esti doar scorpion .... esti si prost !


Nu cred, dragutza , se pare ca te-a ars rau scorpionul daca te razbuni ca vacarul pe sat si pe ceilalti!
Nu esti cumva tot ala care tandalea numai pe siteurile de zodii si croseta acolo toata ziulica ca un fatalau? Eu sunt sigura ca da! Ce pacat , alt ratat pentru societatea feminina!


Amica mea nebuna, in primul rand nu sunt draguta, poti sa-mi spui super , extraordinar, nesimtit, egoist, chipes etc cum vrei tu nu imi pasa. In al 2-lea rand nu a existat scorpion barbat care sa ma "arda" pentru ca eu nu am treaba cu barbatii, dar se intampla sa am si prieteni din aceasta zodie care spre surprinderea mea sunt toti la fel. Schimbatori, prea pe interes, gelosi, posesivi, manipulatori, mincinosi, viciati (nu ca eu nu as fi) si astept de la partenera lor supunere.Nu isi pot exprima sentimentele. Pentru acesti indivizi dragostea este ca o proprietate. Daca vrei sa fii unealta unuia nu ai decat sa il tii "aproape".
Referitor la tine scumpa mea scorpie vad ca nu te dezici, deja ai inceput sa-mi formulezi acuze. Tipic!
Din pacate pentru tine, orice vei mai spune, iti va dovedi doar prostia si neputinta de a improsca cu noroi o fiinta superioara din toate punctele de vedere.

On topic, se intampla ca tata sa fie fecioara. Este la fel... schimbator, cand nu ii convine ceva tipa ca sa se absolve de orice vina, nu poate fi el vinovat de nimic. Ca sot a fost halal sot si sincer mamei mele i-as ridica o statuie pentru cum a reusit sa tina casa atat timp. Este carcotas, neinduplecat, nu poate afisa compasiune decat pentru oameni din afara familiei. In schimb este f ambitios, extrem de rabdator, a reusit in plan material cu multa munca si mai ales cu multa rabdare. Daca as fi femeie, nu l-as dori sot.


Fiinta superioara! Ingamfarea duce la limitare, dovada ca dupa unul singur ii bagi pe toti in aceeasi oala.Atata vreme cat ai un "orizont"asa de ingust nu vad unde e superioritatea .


Eu tind catre limitele orizontului si ingamfarea nu este decat o bariera intre mine si rautatea ta. A generaliza este normal, atata vreme cat de la a doua picatura de apa care te atinge tu stii ca aceasta te va uda. Acum sarcastic vorbind poate ca tu te uzi discutand pe forum si incerci sa ne lubrefiezi si pe noi cu prostia ta ... sau rautatea ta.... sau poate amandoua. Execeptiile de la regula nu fac altceva decat sa confirme regula.


Ingamfare = limitare= prostie.Dragutza , te asigur ca discutand cu tine devin mai arida decat Sahara.
Esti anost si sarac in exprimari ca deja m-apuca somnul.

Postat pe 6 Mai 2010 15:18
Mai puteti ?
bluebaby
Postat pe 6 Mai 2010 17:10
De la: bluebaby, la data 2010-05-06 17:10:04Mai puteti ?


De ce? E mult mai putin plictisitor decat vesnicile si insipidele broderii pe marginea zodiilor.

Postat pe 6 Mai 2010 21:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
balanta-leu????? 3 De la: ella_c 3 Februarie 2009 23:09
eu scorpion ea fecioara 2 De la: kudika_948873 5 Ianuarie 2014 07:01
Compatibilitatea zodiacalã = mare dezinformare 4 De la: yumalai 22 August 2009 09:37
Eu gemeni, el scorpion 14 De la: kudika073321 8 Octombrie 2009 10:38
Eu Scorpion si el balanta!!! ce ziceti de asta? 19 De la: Andra_Debrah 12 August 2010 09:33