Setari Cookie-uri

Banchet.

Fetelor, sunt noua pe acest site, si am nevoie de ajutor.

Peste o luna, am banchetul, ceea ce ma bucura extraordinar de tare, dar nu stiu cu ce ma pot imbraca. Am 70 de kilograme si 1.68 inaltime. In rochie nu ma vad, asa ca ma gandeam la un costum, ceva. Dar nici aici nu e usor, pentru ca la 15 ani am forme destul de pline, iar nu imi pot cumpara orice bluza din magazine din cauza bustului prea mare..

Astept sugestii !

Cam atat !
AndreeaM210
Postat pe 18 Aprilie 2010 18:16
1.Tocurile alungesc picioarele ºi te fac sã pari mai slabã. Cu cât mai înaltã, cu atât mai bine!

2.Daca ai ales un costum vezi ca acesta sa aiba tesaturi cu dungi fine, dar pozitionate pe verticala. Evita materialele care fac ape si alege culori neutre, griuri, negru, verde inchis (este la moda).
Combina deux-pieces-ul cu bluze colorate, pentru a obtine ceea ce artistii numesc griuri colorate.

3.Poarta pantaloni sau fuste uni si bluze cu imprimeu si nu inves! Asorteaza pantofi la fusta sau pantaloni si nu la tonurile bluzei. Poarta ciorapi inchisi la culoare, fumurii – este varianta ideala, pentru ca induce ideea de continuitate intre pantrofi, ciorapi si fusta sau pantofi si pantaloni.

4.Pune in valoare ceea ce iti place la propria persoana: decolteul, bratele, bustul, parul sau fata - in felul acesta vei minimaliza impactul detaliilor care nu te avantajeaza. Poarta un decolteu adanc, daca iti poti permite, pentru ca acesta alungeste toata imaginea ta. Nu manifesta reticente si uita de inhibitii! Exista fete mai plinute care sunt pline de sex-appeal, cuceritoare, dincolo de problemele de greutate.

5.Apropo de machiaj! Este un secret pe care nu trebuie sa-l uiti. Abate atentia cu accente care sa atraga privirea - un colier deosebit, de exemplu, sau detalii inspirate in croiala bluzei tale ori un machiaj perfect care sa-ti scoata in evidenta ochii si buzele.
mika_elaaa
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:33
...Am si eu banchetul ,insa eu sunt in cl XII-a...knd am avut banchetul din cl VIII-a mi-am cumparat o rochie foarte eleganta,mi-am aranjat parul tot la fel de elegant..acum insa knd pivesc pozele nu-mi ceea ce vad..ma facea matura..poate prae matura.dak vrei un sfat,nush imbraca-te tineresc,adopta o tinuta potrivita varstei de 15 ani .poarta niste tocuri inalte orice ai alege,iar dak vrei un decolteu,alege unul in V.te va alungi.sper sa te fi ajutat cu ceva .BAFTA!
raluca_sweetangel
Postat pe 1 Mai 2010 14:52
Eu am avut banchetul anul trecut. Stiu cat de importanta este ziua respectiva. Sfatul meu este sa nu renunti totusi la rochita. Exista modele care avantajeaza pe toata lumea. Mi se pare o ocazie prea festiva pentru un deux pieces. Alege o roghita in stil grecesc, cu cupe mari si cu niste detalii la prinderea pe umar. Sau incearca o rochie cu un pic de manecuta care transforma partea de sus a corpului. Lungimea ideala ar fi pana sub genunchi, si larga de sub bust. Niste tocuri, o coafura lejera, nu un coc elaborat. Daca nu gasesti ceva in magazine intereseaza'te de o croitoreasa care iti face exact modelul pe care ti'l doresti. Eu asa am facut intrucat toate modelele de rochii din magazine care imi placeau sareau de 8 mil si nu vad rostul in a da atat de mult pe o rochie. Asa ca am ajuns sa dau 3 mil jumate pe o rochie din matese naturala in cea mai pura nuanta de rosu, si modelul a iesit exact cum mi'am dorit. Mult succes, si sper ca ti'au fost de folos sfaturile.

P.S. Fii feminina, opteaza mereu pentru rochite la ocazii festive :)
Olivita
Postat pe 8 Mai 2010 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa il uit daca el nu mi-a gresit cu nimic? 3 De la: CarrieS 11 August 2009 10:36
Vacanta placuta,, tuturor 3 De la: kudika017520 29 Iunie 2009 20:34
dileme...... 1 De la: FLORIKA 9 Septembrie 2009 11:23
Brand haine autohton vs strain 3 De la: kudika_36115 6 Iunie 2013 15:13
O MARE RUGAMINTE 2 De la: Shhh 12 Martie 2010 18:12