Setari Cookie-uri

HELP me, please!


Buna...nici macar nu stiu cum sa incep...e prima data cand scriu aici sperand ca poate voi obtine niste raspunsuri...am 23 de ani, ma consider frumoasa si ffff ok din orice punct de vedere. Sunt f prietenoasa si sociabila si am f multi prieteni la care tin mult. Imi place sa ajut si o fac cu placere cand pot si daca pot. In privinta familiei, job-ului si a prietenilor pot spune ca sunt o persoana nococoasa.
Mica problema pe care o am este ca nu stiu ce se intampla cu mine...de fiecare data cand ma indragostesc ma indragostesc de cine nu trebuie, si ma indragostesc fff rar, iar cui ii place de mine, eu nici macar nu vreau sa aud. Adica sunt genul de persoana care mai bine este singura decat sa fie cu cineva de care nu este indragostit...poate ca exista baieti care ma plac...dar nu stiu: ori par eu increzuta ori nu-i vad, nici nu stiu ce sa mai cred. Mentionez ca sunt putin cam timida doar pana cunosc o persoana, nu-mi place sa ,,agat" si nu ma bag in seama niciodata eu prima.
Relatiile pe care le-am avut au fost nepotrivite deoarece majoritatea baietilor isi doreau altceva de la relatie...in sensul ca puneau sexul pe primul plan...nu am nimic cu asta dar eu sunt o persoana mai rezervata in sensul ca mai intai vreau sa cunosc bine bine o persoana si apoi sa dau frau liber sentimentelor mele...si ori am fost parasita daca pot spune asa ori am incheiat eu relatia, din cauza insistentelor, desi imi placea persoana.
Poate o mica parere, buna sau rea din partea voastra m-ar ajuta!
Multumesc!
unknown9554
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:34
daca te-ai considera un om normal fara fite de frumoasa si foarte ok, poate mai sunt sanse ca in urmatori ani sa te bage in seama cine trebuie.
da' esti tanara si vad ca de relatii nu duci lipsa.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:38
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-22 11:38:31 daca te-ai considera un om normal fara fite de frumoasa si foarte ok, poate mai sunt sanse ca in urmatori ani sa te bage in seama cine trebuie.
da' esti tanara si vad ca de relatii nu duci lipsa.


Ai inteles total gresit, chiar nu sunt o persoana cu fite, am spus ca sunt frumoasa ca oricare alt om si ma consider o persoana cu capul pe umeri....asta inseamna ok din punctul meu de vedere.
Dar multumesc mult de parere!:)
unknown9554
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:49
cunoaste-te prin ochii celorlalti.
iar aici nu-i chiar locul potrivit sa primesti pareri obiective.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:54
incearca sa vezi cine te place cu adevarat si dak merita aceea persoana sa te indragostesti de ea. e ft bn k ai o parere asa buna despre tn multa bafta
oana_gabi
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:56
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 11:56:26incearca sa vezi cine te place cu adevarat si dak merita aceea persoana sa te indragostesti de ea. e ft bn k ai o parere asa buna despre tn multa bafta


da da!
sa faca un quiz! cu 5 variante de raspuns la fiecare intrebare. cel putin unul din raspunsuri sa fie : nu-i asa ca ma vezi frumoasa?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:02
dak ar fi toti barbatii ca tine majoritatea femeilor si-ar schimba orientarea sexuala
oana_gabi
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:12
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 12:12:45dak ar fi toti barbatii ca tine majoritatea femeilor si-ar schimba orientarea sexuala

adica am deveni homosexuale?
miss_darine
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:15
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 12:15:17
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 12:12:45dak ar fi toti barbatii ca tine majoritatea femeilor si-ar schimba orientarea sexuala

adica am deveni homosexuale?


nu fataaa am deveni lesbience! sau ar face astia vanzare mare la vibratoare!
one_size
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:19
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 12:12:45dak ar fi toti barbatii ca tine majoritatea femeilor si-ar schimba orientarea sexuala


asa sexi ca mine!!!??
geo_reincarcat_iara
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:23
De la: one_size, la data 2010-04-22 12:19:43
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 12:15:17
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 12:12:45dak ar fi toti barbatii ca tine majoritatea femeilor si-ar schimba orientarea sexuala

adica am deveni homosexuale?


nu fataaa am deveni lesbience! sau ar face astia vanzare mare la vibratoare!

etete ce te bagi tu repede mie imi place cum suna...homosexuale
si ce orientare sexuala e aia catre vibratoare?
miss_darine
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:24
De la: one_size, la data 2010-04-22 12:19:43
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 12:15:17
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 12:12:45dak ar fi toti barbatii ca tine majoritatea femeilor si-ar schimba orientarea sexuala

adica am deveni homosexuale?


nu fataaa am deveni lesbience! sau ar face astia vanzare mare la vibratoare!



faci ce faci si ma faci sa visez frumos
geo_reincarcat_iara
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:25
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-22 12:25:00
De la: one_size, la data 2010-04-22 12:19:43
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 12:15:17
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 12:12:45dak ar fi toti barbatii ca tine majoritatea femeilor si-ar schimba orientarea sexuala

adica am deveni homosexuale?


nu fataaa am deveni lesbience! sau ar face astia vanzare mare la vibratoare!



faci ce faci si ma faci sa visez frumos

gigele stii ca pt tie fac orice...da de la 1 la 2 te fac sa vibrezi, bine?
one_size
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:27
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-22 12:23:15
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 12:12:45dak ar fi toti barbatii ca tine majoritatea femeilor si-ar schimba orientarea sexuala


asa sexi ca mine!!!??

curiosule sexosule bahtosule...ce muschi ti-ai tras, acu' a vazut si baba poza ta
miss_darine
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:27
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 12:24:15
De la: one_size, la data 2010-04-22 12:19:43
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 12:15:17
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 12:12:45dak ar fi toti barbatii ca tine majoritatea femeilor si-ar schimba orientarea sexuala

adica am deveni homosexuale?


nu fataaa am deveni lesbience! sau ar face astia vanzare mare la vibratoare!

etete ce te bagi tu repede mie imi place cum suna...homosexuale
si ce orientare sexuala e aia catre vibratoare?


offf sa te luminez iar...
ese orientare sexuala cauciucata!ai inteles?
one_size
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:28
De la: one_size, la data 2010-04-22 12:28:59
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 12:24:15
De la: one_size, la data 2010-04-22 12:19:43
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 12:15:17
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 12:12:45dak ar fi toti barbatii ca tine majoritatea femeilor si-ar schimba orientarea sexuala

adica am deveni homosexuale?


nu fataaa am deveni lesbience! sau ar face astia vanzare mare la vibratoare!

etete ce te bagi tu repede mie imi place cum suna...homosexuale
si ce orientare sexuala e aia catre vibratoare?


offf sa te luminez iar...
ese orientare sexuala cauciucata!ai inteles?

tks luminatia ta!
zic pass...raman orientata catre natural
miss_darine
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:32
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 12:32:27
tks luminatia ta!
zic pass...raman orientata catre natural

cu placere! ce buna sunt!
one_size
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:40
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 11:56:26incearca sa vezi cine te place cu adevarat si dak merita aceea persoana sa te indragostesti de ea. e ft bn k ai o parere asa buna despre tn multa bafta


Pai da...asta incerc sa aflu...numai ca nu-mi prea iese:D ...si in legatura cu parerea mea despre mine tin sa spun din nou ca da ma consider o persoana ok (prietenoasa si sociabila) si chiar fara fite.
Multumesc pt parere oana_gabi!:)
unknown9554
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:31
De la: unknown9554, la data 2010-04-23 23:31:02
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 11:56:26incearca sa vezi cine te place cu adevarat si dak merita aceea persoana sa te indragostesti de ea. e ft bn k ai o parere asa buna despre tn multa bafta


Pai da...asta incerc sa aflu...numai ca nu-mi prea iese:D ...si in legatura cu parerea mea despre mine tin sa spun din nou ca da ma consider o persoana ok (prietenoasa si sociabila) si chiar fara fite.
Multumesc pt parere oana_gabi!:)


Gandeste-te ca ceea ce crezi tu despre tine nu corespunde neaparat cu parerile celorlalti !
Inainte de a incepe o relatie cu cineva trebuie sa ai habar de ce ii poate capul respectivului, adica sa stii cat de cat ce vrea de la o relatie ! Daca dorintele voastre nu corespund ii zici pas, nu-i musai sa fii cuplata cu vreun ciumpalac !
Summer_
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:35
De la: Summer_, la data 2010-04-23 23:35:30
De la: unknown9554, la data 2010-04-23 23:31:02
De la: oana_gabi, la data 2010-04-22 11:56:26incearca sa vezi cine te place cu adevarat si dak merita aceea persoana sa te indragostesti de ea. e ft bn k ai o parere asa buna despre tn multa bafta


Pai da...asta incerc sa aflu...numai ca nu-mi prea iese:D ...si in legatura cu parerea mea despre mine tin sa spun din nou ca da ma consider o persoana ok (prietenoasa si sociabila) si chiar fara fite.
Multumesc pt parere oana_gabi!:)


Gandeste-te ca ceea ce crezi tu despre tine nu corespunde neaparat cu parerile celorlalti !
Inainte de a incepe o relatie cu cineva trebuie sa ai habar de ce ii poate capul respectivului, adica sa stii cat de cat ce vrea de la o relatie ! Daca dorintele voastre nu corespund ii zici pas, nu-i musai sa fii cuplata cu vreun ciumpalac !


Pai da...normal...asta am spus si mai sus in descrierea mea...ca sunt genul de persoana ca prefera sa stea singura decat cu cineva( de care nu sunt indragostita) numai de dragul de a fii cu cineva...
unknown9554
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:49
Ma bucur ca ai multi prienteni , dar dipa cum spui tu ii ajuti si asta este explicatia de ai asa multi , prietenii adevarati sunt acei care iti sunt alaturi cand ai nevoie , acel umar pe care ai sa plangi si acea mana care iti mangie parul , acela este adevaratul prieten , dar sa trecem peste , ma bucur ca esti o persoana normala , felicitari , ...spui ca esti frumoasa , frumusetea este trecatoare o stim cu toti important este sufletul , poate acei baieti care te plac sunt la fel de timizi ca si tine te plac dar poate nu au ,, loc '' de cei ingamfati ( baieti) si stau undeva in umbra te admira si te iubeste in taina , cauta sa intelegi privirea invata sa asculti acea persoana care nu a cerut niciodata nimik de la tine , acela te doreste cu adevarat , ascultati inima lasate purtata de ea , nu doar gandul in dragoste se simte , daca ti la o persoana aratai prin felul tau de a fi mai deschisa catre comunicare mai cu dorinta de a fi alatuuri de ea un simplu sms te poate face sa iti dai seama ca esti dorit de acea persoana , lasa-ti feminitatea si instinctul sa lucreze lasa-ti inima sa aleaga , zambeste fi aceeasi dar umpik mai atenta la ce se intampla in jurul tau si vei descoprii cu siguranta cine tine la tine si este iindragostit ,
Cu respect Nik





















kudika095712
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:50
frumos:)
kudika045650
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:10
De la: kudika095712, la data 2010-04-24 08:50:52Ma bucur ca ai multi prienteni , dar dipa cum spui tu ii ajuti si asta este explicatia de ai asa multi , prietenii adevarati sunt acei care iti sunt alaturi cand ai nevoie , acel umar pe care ai sa plangi si acea mana care iti mangie parul , acela este adevaratul prieten , dar sa trecem peste , ma bucur ca esti o persoana normala , felicitari , ...spui ca esti frumoasa , frumusetea este trecatoare o stim cu toti important este sufletul , poate acei baieti care te plac sunt la fel de timizi ca si tine te plac dar poate nu au ,, loc '' de cei ingamfati ( baieti) si stau undeva in umbra te admira si te iubeste in taina , cauta sa intelegi privirea invata sa asculti acea persoana care nu a cerut niciodata nimik de la tine , acela te doreste cu adevarat , ascultati inima lasate purtata de ea , nu doar gandul in dragoste se simte , daca ti la o persoana aratai prin felul tau de a fi mai deschisa catre comunicare mai cu dorinta de a fi alatuuri de ea un simplu sms te poate face sa iti dai seama ca esti dorit de acea persoana , lasa-ti feminitatea si instinctul sa lucreze lasa-ti inima sa aleaga , zambeste fi aceeasi dar umpik mai atenta la ce se intampla in jurul tau si vei descoprii cu siguranta cine tine la tine si este iindragostit ,
Cu respect Nik


Buna Nik...am uitat sa precizez ca frumusetea pt mine exista numai cand cele 3 componente ale ei se completeaza (frumusetea sufleteasca, frumusetea datorata faptelor si atitudinii unui persoane si frumusetea exterioara -fiind trecatoare din cauza timpului -e mai putin importanta)....da...se poate ,,poate acei baieti care te plac sunt la fel de timizi ca si tine te plac dar poate nu au ,, loc '' de cei ingamfati ( baieti) si stau undeva in umbra"...si cunosc din proprie experienta...probabil ca ar trebui sa fiu mai atenta in jurul meu...dupa cum spuneai...
Multumesc!
unknown9554
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:33
Unknown, nu stiu cat te pot ajuta niste sfaturi primite pe un forum...Gandeste-te la tine, la ce esti, cum esti ! Omul are o personalitate complexa, fiecare este unic in felul sau, si fiecare...daca vrea, arata ce vrea din ceea ce este ! Tu singura trebuie sa dezlegi misterul...sau cu ajutorul unui psiholog, nu este nicio rusine sa apelezi la un astfel de ajutor !
Summer_
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:25
Ai o parere buna despre tine, si asta e bine sa gandesti pozitiv. intotdeauna se poate sa fie si mai rau si d aceea trebuie sa fim multumiti de ceea ce avem.
Trebuie sa ai rabdare si sa gasesti pe cineva care sa te merite si sa`l meriti,sa va respectati unul pe celalant,si in primul rand sa va iubiti! Eu iti doresc succes pe toate planurile!!!
kudika175087
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:16
De la: kudika175087, la data 2010-04-28 17:16:49Ai o parere buna despre tine, si asta e bine sa gandesti pozitiv. intotdeauna se poate sa fie si mai rau si d aceea trebuie sa fim multumiti de ceea ce avem.
Trebuie sa ai rabdare si sa gasesti pe cineva care sa te merite si sa`l meriti,sa va respectati unul pe celalant,si in primul rand sa va iubiti! Eu iti doresc succes pe toate planurile!!!


Buna kudika175087, e adevarat ca poate fii si mai rau ...si nu cred ca are rost sa gandesc negativ...cum am mai spus am super prieteni, o familie minunata si un loc de munca unde merg cu placere. Viata te invata multe...deci pot spune ca sunt o pers rabdatoare.
Multumesc mult pt incurajare! Si tie iti doresc numai bine!
unknown9554
Postat pe 30 Aprilie 2010 14:57
pot sa spun ca ma vad pe mine in vorbele tale acum 10 ani,dar nu dispera dragostea apare cand nu te astepti si totul va fii asa cum iti doresti.nu conteaza daca baiatul e f frumos,boga,sarac ,inima nu vede ea doar simte,cat despre ce vor baietii.......mai devreme sau mai tarziu tot acolo se ajunge..in pat... ...sa fii iubita
delegeanu
Postat pe 7 Mai 2010 23:36
Draga mea esti o tipa OK si te inteleg si chiar ma bucur ca sunt tinere de genul tau ,sata inseamna ca te respecti,nu dispera ,fiecare fata a trait astfel de momente doar ca nu le-a recunoscut. Iti doresti o poveste frumoasa cu fluturasi in stomac si sa fi sigura ca va veni,ai putina rabdare,stiu ca e greu sa stai singura la virsta ta dar daca iti doresti ceva frumos ai rabdare esti tinara ai tot timpul din lume,iar restul sunt relatii bazate pe sex,care nu rezista ci iti maresc palmaresul si nu cred ca asta vrei. In tot cazul sa faci numai ceea ce simti,iar daca ai gresit e firesc,treci peste asta si mergi mai departe,dar nu uita sa faci numai ce-ti doresti si te face sa te simti implinita . BAFTA si nu uita nimeni nu detine adevarul absolut ,si nu e profesor de viata ca sa dea sfaturi ,ci doar pareri. TOT BINELE DIN LUME SA FIE CU TINE
adnasa
Postat pe 8 Mai 2010 08:43
De la: unknown9554, la data 2010-04-22 11:34:42
Buna...nici macar nu stiu cum sa incep...e prima data cand scriu aici sperand ca poate voi obtine niste raspunsuri...am 23 de ani, ma consider frumoasa si ffff ok din orice punct de vedere. Sunt f prietenoasa si sociabila si am f multi prieteni la care tin mult. Imi place sa ajut si o fac cu placere cand pot si daca pot. In privinta familiei, job-ului si a prietenilor pot spune ca sunt o persoana nococoasa.
Mica problema pe care o am este ca nu stiu ce se intampla cu mine...de fiecare data cand ma indragostesc ma indragostesc de cine nu trebuie, si ma indragostesc fff rar, iar cui ii place de mine, eu nici macar nu vreau sa aud. Adica sunt genul de persoana care mai bine este singura decat sa fie cu cineva de care nu este indragostit...poate ca exista baieti care ma plac...dar nu stiu: ori par eu increzuta ori nu-i vad, nici nu stiu ce sa mai cred. Mentionez ca sunt putin cam timida doar pana cunosc o persoana, nu-mi place sa ,,agat" si nu ma bag in seama niciodata eu prima.
Relatiile pe care le-am avut au fost nepotrivite deoarece majoritatea baietilor isi doreau altceva de la relatie...in sensul ca puneau sexul pe primul plan...nu am nimic cu asta dar eu sunt o persoana mai rezervata in sensul ca mai intai vreau sa cunosc bine bine o persoana si apoi sa dau frau liber sentimentelor mele...si ori am fost parasita daca pot spune asa ori am incheiat eu relatia, din cauza insistentelor, desi imi placea persoana.
Poate o mica parere, buna sau rea din partea voastra m-ar ajuta!
Multumesc!





Probabil ca esti o persoana ce are anumite standarde, cand vine vorba de alegerea unui partener...ceea ce nu e rau... Totusi...problema este, ca la 20-30 de ani, putini barbati isi doresc relatii serioase, bazate pe iubire, asa cum visezi tu. La varsta asta, majoritatea tinerilor sunt in cautare de senzatii tari, si pun putin pret pe romantism sau floricele. Probabil ca baietii cu care ai iesit erau cam de varsta ta, prin urmare nici nu-i de mirare ca pentru ei sexul era pe primul plan. Poate ca un barbat mai copt la minte (sa spunem un barbat care sa aiba peste 26 de ani) iti va oferi ceea ce-ti doresti pentru ca altfel, ma tem ca mai ai de asteptat...
Micael
Postat pe 8 Mai 2010 18:18
De la: unknown9554, la data 2010-04-22 11:34:42
Buna...nici macar nu stiu cum sa incep...e prima data cand scriu aici sperand ca poate voi obtine niste raspunsuri...am 23 de ani, ma consider frumoasa si ffff ok din orice punct de vedere. Sunt f prietenoasa si sociabila si am f multi prieteni la care tin mult. Imi place sa ajut si o fac cu placere cand pot si daca pot. In privinta familiei, job-ului si a prietenilor pot spune ca sunt o persoana nococoasa.
Mica problema pe care o am este ca nu stiu ce se intampla cu mine...de fiecare data cand ma indragostesc ma indragostesc de cine nu trebuie, si ma indragostesc fff rar, iar cui ii place de mine, eu nici macar nu vreau sa aud. Adica sunt genul de persoana care mai bine este singura decat sa fie cu cineva de care nu este indragostit...poate ca exista baieti care ma plac...dar nu stiu: ori par eu increzuta ori nu-i vad, nici nu stiu ce sa mai cred. Mentionez ca sunt putin cam timida doar pana cunosc o persoana, nu-mi place sa ,,agat" si nu ma bag in seama niciodata eu prima.
Relatiile pe care le-am avut au fost nepotrivite deoarece majoritatea baietilor isi doreau altceva de la relatie...in sensul ca puneau sexul pe primul plan...nu am nimic cu asta dar eu sunt o persoana mai rezervata in sensul ca mai intai vreau sa cunosc bine bine o persoana si apoi sa dau frau liber sentimentelor mele...si ori am fost parasita daca pot spune asa ori am incheiat eu relatia, din cauza insistentelor, desi imi placea persoana.
Poate o mica parere, buna sau rea din partea voastra m-ar ajuta!
Multumesc!


Din proprie experienta iti pot spune ca, in general fetele frumoase si cosntiente de asta, sunt si niste scorpii. NU exista cate un Adonis pentru fiecare si asta le macina. Nu exista numai barbati frumosi, exista si barbati interesanti, sa stii. Acuma, daca te iei dupa ce iti spun prietenele, e clar ca nici unul nu se va ridica la standardele impuse de gasca de amice, gata sa isi dea cu parerea. Sfatul meu este sa gandesti de una singura si sa nu astepti sa te indragostesti ci sa ii iesi in intampinare. Mai fa si tu primul pas, ca nu se scufunda pamantul. Si daca ei nu vor decat sex, inseamna ca nu e merita.
Neamtu
Postat pe 8 Mai 2010 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs 1 De la: kudika061330 2 Octombrie 2009 19:54
vand heelys 1 De la: kudika075949 24 Octombrie 2009 12:21
votatima 3 De la: anastasia_m 17 Mai 2010 20:03
rochii 4 De la: kudika000909 25 Martie 2009 20:23
site nou http://www.new-in-cinema.com 1 De la: vallly88 27 Ianuarie 2010 04:56