Setari Cookie-uri

sa-l mai astept?

Am o relatie de aproape 9 luni. De 2 luni nu mai merge bine relatia, ne certam pt ca el nu mai e cel de la inceput,nu mai face gesturile pe care la facea: la inceput imi tot aducea trandafiri,acum nici cand ne-am certat,am fost suparata,am plans..a venit la mine dar nu mi-a adus nici un trandafir,statea si se uita la mine,nu stia nici ce sa zica rar mai ma priveste asa frumos,rar imi spune din tot sufletul si cu vocea lui dulce "te iubesc"...de spus imi spune....dar nu in acelasi mod ca la inceput! sunt multe de zis..ma tot supara,el zice ca ii pare rau,ca o sa se schimbe...si nimic....da din gura si atat! am fost dulce cu el timp de 1-2 saptamani,in speranta ca o sa-l trezesc la realitate..nu i-am mai zis cand ma supara...dar el nimic,tot nu s-a schimbat....de 2 saptamani am inceput sa fiu mai indiferenta,rece..pt ca nu mai pot..nu mai stiu ce sa fac,am citit pe net ca nu e bine sa ti in tine ce te supara si comunicarea e cea mai importanta intr-o relatie...daca nu zic la timp,se aduna si risc sa se rupa relatia..Mi-a zis ca nu ii mai e dor de mine pt ca ne vdm,vb la tel...iar eu i-am zis sa nu ne mai vdm o saptamana..si el nu a vrut...iar weekendul urmator el mi-a zis ca nu vrea sa ne vedem,ca nu stie ce simte,ca nu stie cat ma mai iubeste,cat de dor ii mai e de mine! eu ma gandeam ca mai astept saptamana asta,sa vad ce face....la ce concluzie a ajuns...si daca nu are de gand sa faca nimic,pun punct...pt ca viata e scurta.....Mie imi e dor de ele mereu,l-as vrea in fiecare secunda langa mine,m-am obisnuit asa,sa ne vdm 1-2 ori pe saptamana,sa mergem impreuna la facultate....ca oricum la facultate nu ne vdm,suntem, la sectii diferite...Voi ce credeti?
Corina1205
Postat pe 19 Aprilie 2010 08:47
si daca nu mai merge de ce e asa greu sa intelegi? tu am impresia ca te'ai transformat intr'o smiorcaita numa ca sa vezi daca il misti cumva, daca mai vine el mititelu cu vreo floare. poate ca s'a saturat de tine, de aia se si uita la tine ca la un circ ieftin cand bocesti pt ca e satul de scene de genul. certuri?? de ce? aveti vreun copil si n'aveti cu ce'l creste? aveti cumva vreo factura si n'aveti cu ce'o plati? aveti probleme cu ratele la banci??? aveti voi griji si probleme din cele cu adevarat PROBLEME? de ce nu va bucurati voi de tinerete, de lipsa asta de griji tipica adolescentilor, si cand nu mai merge pai pa si la revedere, va despartiti ca niste oameni educati ca dupa aia sa mai puteti sa va spuneti un "Salut" cand va vedeti, sa mai iesiti la o cafea ca niste amici... el nu e cum vrei tu, tu nu esti cum vrea el ce mai asteptati? e sfarsitul lumii daca va despartiti?
Shhh
Postat pe 19 Aprilie 2010 08:55
chiar esti la facultate?
Dontyyy
Postat pe 19 Aprilie 2010 08:57
:)) nu se uita la mine ca la un circ ieftin =)) dc zici ca sunt smiorcaita? doar pentru ca am pretentia sa faca macar cateva dintre gesturile de la inceput? ca cer o privire,un trandafir cand sunt suparata din vina lui? el imi aducea intr-una trandafiri rosii,aproape de fiecare data cand ne vedeam....pana acum 2 luni,cand s-a schimbat...poate i s-a urcat la cap iubirea asta,si-a luat fitze,nu stiu...dar nu mai e cel de care m-am indragostit. Eu nici nu-l placeam la inceput,am luat hotararea sa fiu cu el pentru gesturile pe care le facea,pentru cum se purta cu mine si apoi am inceput sa-l iubesc din ce in ce mai mult. Nu vreau sa dau cu piciorul la ceva frumos dar nici proasta lui nu vreau sa fiu. Stiu ca orice ar fi,baieti sunt,nu e sfarsitul lumii.

Da,sunt la facultate,la inginerie mecanica.
Corina1205
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:52
mereu isi cere iertare,uneori chiar plange...dar a 2-a zi o ia de la capat...pana si prietenii lui i-au atras atentia...mi-a povestit cat de prost s-a simtit...in fine...
Corina1205
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:54
...poate din cauza crizei nu iti mai aduce trandafiri..... era o gluma , revevenind , eu cred ca sa schimbat poate ca are pe cineva si nu stie cum sa iti spuna , sau nu neaparat poate ceva sa intamplat cu adevarat la el , numai el stie , cel mai frumos este sa purtati o discutie linistita sa comunicati mai mult si poate iti va spune sau macar vei afla care este motivul , dar hai sa fim seriosi , cand va certati el aducea trandafiri!! nu e normal , trandafirii nu se aduc numai atunci si nu mereu ca devin obisnuinta , se aduc atunci cand se simte , o atentie e normala sa fie dar nu programata'' , ideea este ca el trebuie sa stie ca cu o floare nu faci primavara , '' conteaza ce simte cu adevarat gesturile cele mici pe care unii dntre noi nu le observam acelea spun mai mult decat orice ''nu cauta diamantele , si pietrele uneori pot capata starlucire , depinde cum le privesti ,
O zi frumoasa cu respect , Nik !
kudika095712
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:17
mc mult,nik! imi aducea trandafiri fara sa fie vreo ocazie speciala...din pacate s-a mai intamplat ceva...nu a vrut sa vina cu mine la o petrecere,desi am insistat mult,l-am rugat din tot sufletul,stia cat de mult imi doresc...si ma refuza mereu..eu las de la mine,m-am schimbat..ca nici eu nu eram perfecta,dar se pare ca nu are de gand sa se schimbe...vrea sa primeasca totul fara sa miste un deget,fara sa ofere si el ceva...am vb cu mama si cu prietenele mele,mi-au zis sa o las mai moale,sa nu-l mai caut,sa faca el ce vrea; sa nu mai pun asa la suflet...cand am vauizt ca insist si el tot nu vrea...ma luase ameteala si am plans,i-am zis asta dar tot nu a zis hai sa mergem.....si asa am sa fac,o s avb serios cu el,vb ta..poate are pe altcineva desi nu cred,dar nu s stie niciodata; o sa-l intreb ce vrea de fapt de la relatia asta,imi zice ca m-am schimbat in bine,ca apreciaza dar faptele lui dovedesc contrariul :(
Corina1205
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:18
apoi draga mea tu crezi ca rel sunt numai miere ?daca te aprinzi asa akum, ce ai face daca ai avea o relatie de 10 ani ...stii ce e uimitor cum noi, nu realizam ca dupa un timp s mai duce din farmec si en asteptam ca totul sa fie ca-n prima zi....nu e ....ce tu crezi ca esti la fel ?ma indoiesc...
jeanpierre
Postat pe 30 Aprilie 2010 22:07
nimeni nu mai e la fel,dar oricum....in fine,subiectul este incheiat,ne-am impacat si deocamdata totul a revenit la normal,sa speram ca se va purta ca acum mereu
Corina1205
Postat pe 1 Mai 2010 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cunnilingus 2 De la: petronius 9 Iunie 2015 19:08
Fantezii 28 De la: yumalai 25 Mai 2009 08:21
kudika ajutor! 7 De la: mobilewave 19 Decembrie 2010 16:14
eu rac el gemenii 31 De la: mady_puppy 9 Noiembrie 2011 09:10
buna 13 De la: kudika515366 20 Aprilie 2012 16:56