Setari Cookie-uri

Barbat obsedat de munca!hepl!

bine ca-i obsedata de munka si nu de stat acasa cu telecomanda in mana.....hihi...akum sa revenim la lucr mai serioase.Pey din cate spui tu acest barbat e orientat mai mult spre o cariera decat sa-si intemeieze o relatie sau chiar mai mult.I-ai explicat ce simti, ca vrei mai mult?Discuta cu el si daca nu mai bine va despartiiti ca nu are rost sa stai langa cineva care merge pe un drum opus de al tau.
jeanpierre
Postat pe 2 Mai 2010 10:41
asa e,dupa cum am scis mai sus joi m-am hottarat sa pun punct!Si i-am spus,a parut a fi foarte confuz de decizia mea!
Norocul meu e ca a trebuit vineri sa plec din tara,avand niste probleme...nu mi-am activat roamingul,si nu am vorbit cu el de atunci,nici nu stiu daca m-a cautat sau nu..cert e ca nu ma intorc in tara decat peste cateva zile,am profitat si mi-am luat cateva zile de concediu,am luat trenul si am ajuns la Salzburg...stau cateva zile aiaci..cat imi permite buzunarul..nu vreau sa stiu de el...simt ca mi-am pierdut prea mult timp cu el..desi...stiu ca daca mi-ar spune cateva vorbe,as mai pierde din nou!Acum sper sa ma redresez nitel..si sa ma intorc cu mai mult tupeu!
kudika170138
Postat pe 2 Mai 2010 21:46
Citesc uneori aricole si discutii dar e prima data cand scriu. Experientele sunt diverse si relatiile sunt extrem de diferite unele de altele. Relatia voastra este mai curand asa cum el si-a dorit-o : fara prea multe batai de cap, va vedeti rar, probabil va petreceti timpul placut, aveti ce va spune, sunteti ambii preocupati de cariera ( si tu imi pari o persoana care pune mare pret pe cariera), in plus diferenta de varsta ii da un oarecare avantaj fiind de acum trecut prin cateva relatii si cam stie ce-si doreste in viata.

E randul tau sa te hotarasti ce vrei.

25 de ani nu-i chiar mult, nu-i cazul sa disperi ca nu ai planuri de lunga durata cu un barbat sau ca nu aveti ganduri de bebe foarte curand.
Daca crezi ca nu poti sa fii fericita fara asemenea planuri, daca mai mult te frustreaza raritatea intalnirilor decat te bucura timpul petrecut impreuna, atunci ai luat decizia potrivita si faci bine ca pui distanta intre voi, daca insa crezi ca bucuriile pe care ti la da barbatul asta nu sunt putine, si daca intelegi ca nu toate relatiile trebuie sa se finalizeze prin casatorie atunci poti trai aceasta experienta senina si sa te bucuri de aceasta dragoste pe care o simti.
Am iubit asa un barbat . Nu avea timp decat rar pentru iesiri si eu ma simtiam undeva pe un plan secundar printre prioritatile lui si totusi simt ce acea experienta a fost una extraordinara si m-a imbogatit din multe puncte de vedere. Acum insa locuiesc cu un altfel de barbat, un barbat pentru care sunt fiinta cea mai importanta si sunt fericita. Inseamna asta ca a fost timp pierdut vreuna dintre relatiile mele anterioare? DELOC, toate m-au invatat cate ceva si au contribuit la cine sunt astazi. Chiar acea relatie cred ca a fost cea mai sincera si mai plina de sentimente. Iubirile se savureaza asa cum apar ele pe parcursul vietii.
Multa bafta, sa ai si o cariera frumosa. Bucura-te de calatorii si sa ai parte de prietenii care sa-ti imbogateasca viata. Iubiri or sa mai apara in viata ta si regretele nu-si au locul in dragoste :)
biblos_ina
Postat pe 10 Mai 2010 18:00
De la: biblos_ina, la data 2010-05-10 18:00:16Citesc uneori aricole si discutii dar e prima data cand scriu. Experientele sunt diverse si relatiile sunt extrem de diferite unele de altele. Relatia voastra este mai curand asa cum el si-a dorit-o : fara prea multe batai de cap, va vedeti rar, probabil va petreceti timpul placut, aveti ce va spune, sunteti ambii preocupati de cariera ( si tu imi pari o persoana care pune mare pret pe cariera), in plus diferenta de varsta ii da un oarecare avantaj fiind de acum trecut prin cateva relatii si cam stie ce-si doreste in viata.

E randul tau sa te hotarasti ce vrei.

25 de ani nu-i chiar mult, nu-i cazul sa disperi ca nu ai planuri de lunga durata cu un barbat sau ca nu aveti ganduri de bebe foarte curand.
Daca crezi ca nu poti sa fii fericita fara asemenea planuri, daca mai mult te frustreaza raritatea intalnirilor decat te bucura timpul petrecut impreuna, atunci ai luat decizia potrivita si faci bine ca pui distanta intre voi, daca insa crezi ca bucuriile pe care ti la da barbatul asta nu sunt putine, si daca intelegi ca nu toate relatiile trebuie sa se finalizeze prin casatorie atunci poti trai aceasta experienta senina si sa te bucuri de aceasta dragoste pe care o simti.
Am iubit asa un barbat . Nu avea timp decat rar pentru iesiri si eu ma simtiam undeva pe un plan secundar printre prioritatile lui si totusi simt ce acea experienta a fost una extraordinara si m-a imbogatit din multe puncte de vedere. Acum insa locuiesc cu un altfel de barbat, un barbat pentru care sunt fiinta cea mai importanta si sunt fericita. Inseamna asta ca a fost timp pierdut vreuna dintre relatiile mele anterioare? DELOC, toate m-au invatat cate ceva si au contribuit la cine sunt astazi. Chiar acea relatie cred ca a fost cea mai sincera si mai plina de sentimente. Iubirile se savureaza asa cum apar ele pe parcursul vietii.
Multa bafta, sa ai si o cariera frumosa. Bucura-te de calatorii si sa ai parte de prietenii care sa-ti imbogateasca viata. Iubiri or sa mai apara in viata ta si regretele nu-si au locul in dragoste :)


Iti multumesc frumos pt cuvintele scrise.!
Ma bucur ca sunt persoane care au trecut prin ceva asemanator si imi impartasesc din experienta lor!
Da recunosc,si pentru mine cariera e pe primul loc momentan,desi sincer niciodata nu am fost o firea prea romantica.
Dupa acaea calatorie cand m-am intors am discutat(a cercetat el terenul sa afle unde cand si cat stau),si am stabilit ca de acum inainte vom avea o relatie sincera,am petrecut cateva zile impreuna,si mi-am dat seama ca defapt relatia pe care o am acum cu el,e perfecta-in sensul ca nu imi rapeste din timpul pe care ar trebui sa il dedic carierei-tpotusi un factor important il constituie si faptul ca de saptamana aceasta sunt implicata intr0un program care in mare parte imi va ocupa si putinul timp liber pe care il aveam pana acum.Recunosc ca as fi vrut ceva mai mult,o relatie mai pe bune,dar cum nici unul dintre noi nu e dispus sa renunte momentan la ceea ce are,ma multumesc si cu asta.
Oricum momentele pe care le petrecem impreuna sunt chiar deosebite-si merita oarecum.Privind si celalalt aspect-acum oricum nu am timp pt o noua relatie-un nou barbat in viata mea,care oricum sunt sigura ca ar accepta cu greu totate deplasarile mele,tot timmpul pe fuga.
Acum sa vedem ce va fi!
kudika170138
Postat pe 20 Mai 2010 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Senzualitatea la o femeie 14 De la: catch_a_fire 29 Martie 2009 15:55
postinor 3 De la: dulsika 3 Mai 2012 18:11
Lamuritzi-ma si pe mine... 18 De la: mady_puppy 3 Decembrie 2009 16:38
V-ati gandit vreodata la sinucidere? 141 De la: cathysailor 28 Iunie 2009 18:14
Virgina sau nu? 91 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 02:39