Setari Cookie-uri

Barbat obsedat de munca!hepl!

Buna seara tuturor!
Poate ca problema mea va parea una rasuflata dar,m-am gadit ca poate totusi sunt unii pe aici care au trecut prin ceva asemanator si poate poate as primi niste sfaturi sau opinii referitoare la subiect!
Ca sa incep imi place foarte mult de un barbat in varsta de 33 de ani*eu 25.Toate semnele primite indica faptul ca si el e atras de mine,ba chiar ca si tine la mine.De vreo un an jumate o tinem tot intr-o combineala..adica atunci cand ne intalnim ne comportam ca si cum am fi in love,dar in rest nimic mai mult.Problema e ca ne intalnim foarte rar,maxim o data pe luna,datorita atati serviciului meu cat si al lui care nu ne permite acest lucru.La mine nu ar fi o problema problema s-ar putea rezolva doar ca nu stiu daca merita.
Stiu ca tine la mine,dar aici e buba -el e genul de barbat distant foarte preocupat de munca si tot ceea ce tine de cariera lui profesionala.E destul de rece,nu doar cu mine ci si cu alte persoane,ii place sa fie perceput ca un om ce nu pune prea mult suflet si care nu poate fi ranit.A suferit el oaresce deceptii in dragoste,si ma gandesc ca oarecum de aici se trage aceasta atitudine a lui,si aceasta bariera pe care o pune.As dori enorm sa il fac sa inteleaga ca tin enorm la el,defapt stie ca i-am arat asta ,si mi-ar place sa cunosc o modalitate sa ma apropii mai mult de el (mentionez faptul ca atunci cand e cu mine se comporta ca si un copil de 18 ani,are emotii ma prinde timid de mana ,iar in momentele mai intime ,jur ca ii pot simti inima si ritmul alert in care bate).Cum as putea sa ii dobor acest zid,sa reusesc sa ma apropii de el ,stiu si simt ca as putea sa am o relatie frumoasa cu el.......dar.........
kudika170138
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:10
daca voi dupa atata timp n-ati reusit sa va apropiati si sa formati un cuplu,vrei sa imbatranesti pe langa el asteptand sa-si reconfigureze optiunile?
miss_darine
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:52
trebuie sa ai foarte multa rabdare.daca ceva l-a inchis in el ,va dura pana isi va recapata increderea.
ella13
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:02
De la: miss_darine, la data 2010-04-21 20:52:39daca voi dupa atata timp n-ati reusit sa va apropiati si sa formati un cuplu,vrei sa imbatranesti pe langa el asteptand sa-si reconfigureze optiunile?


de unde stii ?
YullyNar3
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:03
De la: miss_darine, la data 2010-04-21 20:52:39daca voi dupa atata timp n-ati reusit sa va apropiati si sa formati un cuplu,vrei sa imbatranesti pe langa el asteptand sa-si reconfigureze optiunile?


Nu sa imbatranesc dar chiar il consider un barbat deosebit si tin foarte mult la el!
Cu siguranta ceva probleme au fost in ultima lui relatie,dar sincer va spun ca nu am insistat niciodata pe acest subviec,mi-a spus doar cat a considerat el necesar sa imi spuna,iar eu nu am dorit mai mult pt simlu fapt ca nici mie nu imi place sa dau detalii referitoare la vechea mea relatie!
Cateodata e ca un copil ,care isi dornic de iubire...alteori e rece si distant,dar nu am nici cu asta o problema,tocmai pt ca nici eu nu sunt genul de femeie foarte lipicioasa.

kudika170138
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:14
De la: kudika170138, la data 2010-04-21 21:14:50
Nu sa imbatranesc dar chiar il consider un barbat deosebit si tin foarte mult la el!
Cu siguranta ceva probleme au fost in ultima lui relatie,dar sincer va spun ca nu am insistat niciodata pe acest subviec,mi-a spus doar cat a considerat el necesar sa imi spuna,iar eu nu am dorit mai mult pt simlu fapt ca nici mie nu imi place sa dau detalii referitoare la vechea mea relatie!
Cateodata e ca un copil ,care isi dornic de iubire...alteori e rece si distant,dar nu am nici cu asta o problema,tocmai pt ca nici eu nu sunt genul de femeie foarte lipicioasa.


draga mea nu contest ca dintr-o relatie esuata iesi ciufulit si cu o mare doza de neincredere in sexul opus, DAR intr-un an si jumatate avea tot timpul din lume sa isi dea seama ce fel de om esti si sa treaca peste tarele din trecut. Ai 25 de ani esti tanara, este treaba ta ce solutii vei adopta vis a vis de el, dar parerea mea mi-o mentin in continuare, daca isi dorea cu adevarat o relatie cu tine, o avea dupa primele 2-3-4 luni de tatonare!
miss_darine
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:26
De la: kudika170138, la data 2010-04-21 20:10:32Problema e ca ne intalnim foarte rar,maxim o data pe luna,datorita atati serviciului meu cat si al lui care nu ne permite acest lucru.La mine nu ar fi o problema problema s-ar putea rezolva doar ca nu stiu daca merita.


cat de bine il cunosti ?Ti-a spus ca nu se poate intalni cu tine din cauza serviciului ?
Cred ca nu ai cunoscut un barbat interesat cu adevarat de o femeie ...
Sunt convinsa ca daca ii spui ca vrei sa rupi relatia iti spune ca el nu se pune in calea posibilei tale fericiri ... si alte de-astea . Majoritatea am fost "raniti" din dragoste, mai mult sau mai putin, dar dupa cateva luni , hai un an... iti trece.
Sa te vezi cu cineva o data pe luna nu inseamna ca ai o relatie. Partea buna este ca nu aveti cand sa va plictisiti
ella_c
Postat pe 22 Aprilie 2010 06:30
parerea mea ca la voi nu exista aceea scanteie care sa dea viata relatiei...sa simti ca nu poti sta prea mult fara el/ea..sa simti ca si 8 ore la serv sunt prea multe..si cand ai timp liber sa il petreci impreuna cu el/ea....
si o intalnire o data pe luna scuza-ma da asta nu poate fi considerata o relatie de iubire..mai degraba una de prietenie..
iti pierzi timpul..dar asta ai sa realizezi tu mult mai tarziu!
one_size
Postat pe 22 Aprilie 2010 10:26
De cunoscut il cunosc destul de bine,iar in legatura cu serviciul stiu foarte bine situatia deorece lucram amandoi in cadrul aceleasi companii,in sectoare diferite si stiu cat timp ii ocupa munca,desi uneori si eu ma gandesc ca ar putea totusi sa isi faca timp si pt mine
kudika170138
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:33
Da , acum am inteles .
Ai dreptate , ar putea sa-si faca timp daca si-ar dori acest lucru. Probabil ca relatia cu tine nu este una dintre prioritati .
Din cate imi dau seama , nu poti si nici nu vrei sa iesi din aceasta relatie . Daca nu s-a "aprins scanteia" in tot acest timp nici nu cred ca se va mai intampla .

ella_c
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:17
De la: ella_c, la data 2010-04-22 22:17:54Da , acum am inteles .
Ai dreptate , ar putea sa-si faca timp daca si-ar dori acest lucru. Probabil ca relatia cu tine nu este una dintre prioritati .
Din cate imi dau seama , nu poti si nici nu vrei sa iesi din aceasta relatie . Daca nu s-a "aprins scanteia" in tot acest timp nici nu cred ca se va mai intampla .



Din pacate stiu ca ai dreptate mi-ar placea sa il pot lasa in pace o data si pt totdeauna,dar defiecare data cand imi propun acest lucru,absolut de fiecare data cand zic...GATA,in aceasi zi...parca sa imi faca mie in ciuda soarta ,el vine si imi spune tot soiul de chestii dragute care ma fac sa renunt la planul meu de al lasa in pace!
Nu e usor,pt ca stiu foarte bine ca poate daca nu m-as gandi asa mult la el,as fi in stare sa imi gasesc pe cineva sa fie realmente aproape de min,dar nu pot...nu stiu daca ma intelegeti...
kudika170138
Postat pe 23 Aprilie 2010 11:30
De ce se intampla asta...? De ce nu poti sa-l lasi ..? Pentru ca il iubesti.
Chiar daca nu ti-ar mai spune"chestii dragute" tot nu ai putea.Te-ai agata de orice si i-ai gasi scuze...
Ideal ar fi ca el sa reactioneze cumva si sa iti acorde mai mult timp , dar stii ca nu va face asta. Te-ai indragostit de cine nu trebuie , si spun asta pentru ca daca nu a reusit sa te iubeasca pana acum este greu de crezut ca o va face vreodata.
Daca vrei sa te rupi de el , cere-i lui sa te lase in pace . Dar numai daca vrei asta ....
ella_c
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:55
De la: ella_c, la data 2010-04-23 12:55:45De ce se intampla asta...? De ce nu poti sa-l lasi ..? Pentru ca il iubesti.
Chiar daca nu ti-ar mai spune"chestii dragute" tot nu ai putea.Te-ai agata de orice si i-ai gasi scuze...
Ideal ar fi ca el sa reactioneze cumva si sa iti acorde mai mult timp , dar stii ca nu va face asta. Te-ai indragostit de cine nu trebuie , si spun asta pentru ca daca nu a reusit sa te iubeasca pana acum este greu de crezut ca o va face vreodata.
Daca vrei sa te rupi de el , cere-i lui sa te lase in pace . Dar numai daca vrei asta ....


Stii ce e cel mai ciudat?Mereu m-am considera si sunt considerata de toti o fata cu capul pe umeri care mereu cantareste si analizeaza situatia si ia decizia cea mai buna,insa in acest caz m-am dezamagit si pe mine oarecum,pt ca nu pot renunta la el.Iar el....am discuta cu el problema si i-am spus oarecum ca ar fi bine sa ramanaem doar simpli prieteni,dar mi-a spus ca el simte pentru mine mai mult decat prietenie,ca ii sunt foarte draga ... dar tot nu face nimic hotarator pt noi,iar eu...ca o prostuta ce sunt,nu am curaj sa ma despind total de el.E atat de perfect pt mine.Offfffffff!!!!!
kudika170138
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:14
Asa il vezi tu. Perfect ar fi daca ti-ar aduce o data pe saptamana flori , daca ar incerca sa petreaca ceva mai mult timp cu tine .... Macar sa incerce , sa vezi ca are vointa...si dorinta
Nu trebuie sa iei de bun tot ce spune . Ca sa fiu sincera , eu cred ca te tine ca pe o umbrela pe care o foloseste doar cand ploua....Simte pentru tine mai mult decat prietenie pentru ca nu esti incomoda . Carui barbat nu i-ar placea o femeie care sa-l iubeasca si cu care sa se vada doar cand doreste el ?
Daca esti asa cum spui , o fata cu capul pe umeri , vei realiza singura ca iti faci singura rau... Si cand o sa intalnesti barbatul care sa puna pret pe tine o sa te intrebi de ce ai pierdut atata timp...


ella_c
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:43
Stiu,ca intr-o oarecare masura si merit ceea ce se intampla ,pentru ca eu am lasat totul sa se intample asa,am fost de accord cu regulile nespuse ale acestu joc,pentru ca de ce sa nu recunosc la inceput si mie imi convenea acest gen de relatie,tocmai pt ca nu trebuia sa renunt la nici un o bucatica din libertatea mea,si imi convenea de minune acest lucru,dar am ajuns la vorba populara ..daca te joci cu focul ajungi sa te arzi!


uneori cand discutam ,simt ca undeva problema ar fi din cazua etapelor diferite ale vietii in care ne aflam-cum ca eu sunt inca destul de tanara-abia am facut 25 de ani,iar el cica e deja trecut de prima tinerete...sau cel putin asa imi spune el mie uneori,desi daca stau sa ma gandesc e invers situatia,eu sunt ceea pregatita pt o relatie adevarata si el e inca cel care vrea doar distractie si aventura!
kudika170138
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:59
De la: kudika170138, la data 2010-04-23 13:59:38Stiu,ca intr-o oarecare masura si merit ceea ce se intampla ,pentru ca eu am lasat totul sa se intample asa,am fost de accord cu regulile nespuse ale acestu joc

Daca ar fi simplu , daca intr-un cuplu ar iubi ambii parteneri la fel de mult nu s-ar mai scrie atatea pagini pe forumul asta Asta e viata , nu esti singura care ai patit-o .... Imi place mie o vorba : "numai moartea nu are leac "...
ella_c
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:03
De la: ella_c, la data 2010-04-23 18:03:32
De la: kudika170138, la data 2010-04-23 13:59:38Stiu,ca intr-o oarecare masura si merit ceea ce se intampla ,pentru ca eu am lasat totul sa se intample asa,am fost de accord cu regulile nespuse ale acestu joc

Daca ar fi simplu , daca intr-un cuplu ar iubi ambii parteneri la fel de mult nu s-ar mai scrie atatea pagini pe forumul asta Asta e viata , nu esti singura care ai patit-o .... Imi place mie o vorba : "numai moartea nu are leac "...


si eu cred la fel,
dar din pacate fac ce fac si tot cu gandul ajung la el,oricat ma chinui sa il las in pace,m-am indragostit de el,si e al naibii de greu ....mai ales ca ...e cum spunei tu nitel mai sus,ii caut scuze si orice gest al lui oricat de mic ,pe mine ma face fericita!
kudika170138
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:06
Nu cred ca vrei sa iesi din situatia asta .Si crede-ma , te inteleg.
Nu vreau sa-ti spun eu ca te foloseste , ca este asa si pe dincolo si sa bat campii ... Daca renunti la relatia asta o sa ai sufletul gol o perioada , in ochii tai nimeni nu o sa se ridice la nivelul lui ...etc.Dar daca nu renunti si el nu o sa se schimbe vei suferi mai mult ...
Cum va petreceti sarbatorile ? Zilele onomastice ... ?Concediile ...?Ai spus ca va vedeti maxim o data pe luna...

ella_c
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:11
Buna intrebare..si raspunsul meu va starnii cu siguranta zambete ironice!
Pastele l-am petrecut impreuna pe net..stiu ca suna bizar dar am stat si am povestit atat noaptea cat si toata ziua,daca nu eram pe lap eram pe iphone sau prin sms,cand am fost plecata intr-o zona ccu semnal slab.

Cel mai mult si mai mult ma enerveaza faptul ca stiu si sunt convisa ca ar putea o zi libera sa aiba si sa mi-o dedice mie,dar nu ar face asa ceva el,nici in ryptul capului,tot timpul asta imi spune ca stie ca mai bine ma lasa pe mine sa imi fac timp de el cand pot pt ca mie imi iese acest lucru,iar el tot isi propune dar nu o face!
Am impresia ca in momentul cand am deschis acest topic aveam nevoie de putin curaj sa ma departez de el,si tin mortis sa o fac pt simplu fapt ca m-am plictisit,m-am saturat sa imi tot spuna ca vai el ma iubeste,dar ca sa il inteleg ca nu poate nu are timp!Nu mai vreau pur si simplu,plus ca la inceputul anului mi-a promis ca lucrurile se vor schimba si nu v mai fi munca pe primul loc!Am o stare dfe nervi in mine...acum ceva groaznic...cu cat scriu si cu cat citesc mai mult,ma intreiztez si enervez in acelasi timp ,deoarece realizez ca imi pierd timpul...tineretea...
kudika170138
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:43
si unde trebuia sa radem ironic?
Lucia38
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:46
De la: Lucia38, la data 2010-04-25 15:46:12si unde trebuia sa radem ironic?



la partea cu semnalul slab......
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:49
De la: anastasia_m, la data 2010-04-25 15:49:26
De la: Lucia38, la data 2010-04-25 15:46:12si unde trebuia sa radem ironic?



la partea cu semnalul slab......

nu sa radeti ci un "ghinch; smile:) la faza cu statu pe net
kudika170138
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:57
am patit si eu odata asa in trecut.....pana la urma el mai avea pe cineva in paralel si nu munca era cea care ii manca timpul, cum sustinea el. nu se putea hotari si nu tinea de fapt prea mult la niciuna, dupa cum a recunoscut dupa ce ne-am despartit....mda, la fel zicea ca ma iubeste, zicea ca se gandeste la mine insa nu poate sa ne intlanim etc...si ca de luna viitoare va avea mai mult timp

de fapt, sincer, nu ii placea de mine prea mult (a recunoscut pe urma, ca lui nu ii placea de mine asa mult cum imi placea mie de el), si cred ca la fel e si in cazul tau...
DayC
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:46
De la: DayC, la data 2010-04-25 19:46:56...pana la urma el mai avea pe cineva in paralel si nu munca era cea care ii manca timpul, cum sustinea el. ..

asta am vrut sa spun si eu cand am intrebat-o cat de bine il cunoaste ...
Numai cine nu vrea nu gaseste putin timp pentru persoana pe care sustine ca o iubeste.
ella_c
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:13
ce sa-ti spun decat ca asta nu e iubire clar. s-a aruncat intr-o relatie comoda, fara batai de cap. daca se poate numi relatie, va vedeti o data pe luna. nu te iubeste, mergi mai departe, nu te chinui. oamenii care se iubesc se vor cat mai mult impreuna, te foloseste, lasa-l. bafta
delicacy
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:28
Dupa cum am mai spus am norocul sa fiu cat de cat rationala,si sa nu imi pierd complet capul .Si mereu m-am gandit ca ar putea sa isi faca timp,dar dupa cum am spus el pt mine e un fel de zona crepusculara...ma atrage intr-un mod ciudat de puternic si oricat incerc nu il pot lasa .DAR acum sunt mai hotarata sa incerc sa il las ,sa nu il mai caut sa nu ma mai duc eu la el in oras..sunt curioasa daca va avea vreun efect...desi sincer cu teama ma gandesc ca nu il va afecta deloc!
kudika170138
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:58
De la: kudika170138, la data 2010-04-26 13:58:24...desi sincer cu teama ma gandesc ca nu il va afecta deloc!

Tu constientizezi ce rol ai in viata lui dar te complaci in situatia asta. Te atrage tocmai pentru ca nu-l ai ....si pentru ca nu-l cunosti bine.Daca ati petrece mai mult timp ai ajunge sa-l cunosti mai bine si sa-i descoperi defectele.Nu-mi spune ca nu are , toti avem . :) Si poate nu ti s-ar mai parea asa fascinant...
Decat sa suferi ca AI(?) o relatie ca asta , mai bine suferi ca esti singura. De fapt si acum tot singura esti ....

ella_c
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:24
Ca de obicei,dupa cum am mai relata destinu se joaca cu mine.
Ieri am fost extrem de hotarata sa ma departez de el,si nu l-am cauta toata ziua,nimic nici un sms...
Aseara pe la ora 9 m-a sunat,si m-a simtit distanta oarecum am impresia ,m-a intrebat ca ce am daca am vreo problema,am discutat pana tarziu despre tot soiul de lucruri,si iar simt ca am ajuns de unde am plecat!
E genul de om care stie mereu ce sa imi spuna o vorba buna,mai ales ca acum trec printr-o perioada mai dificila din ale puncte de vedere.
L-am auzit spunand ca ii e dor de mine,si ca ii pare rau ca nici in acest weekend nu ne putem vedea (datorita programului meu de data aceasta).

In legatura cu defectle,stiu ca are unele i le-am si descoperit...dar totusi...
kudika170138
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:23
Salutare!


Gata m-am saturat de tot..si ieri am pus punct acestei "relatii" cu ghilimelele de rigoare,i-am spus sa nu ma mai caute si mie mi-am impus sa nu il mai cau,pt moment e ok,am o groaza de nervi pe el,dar nu stiu cat am sa rezist!
kudika170138
Postat pe 30 Aprilie 2010 15:20
De la: kudika170138, la data 2010-04-21 20:10:32Buna seara tuturor!
Poate ca problema mea va parea una rasuflata dar,m-am gadit ca poate totusi sunt unii pe aici care au trecut prin ceva asemanator si poate poate as primi niste sfaturi sau opinii referitoare la subiect!
Ca sa incep imi place foarte mult de un barbat in varsta de 33 de ani*eu 25.Toate semnele primite indica faptul ca si el e atras de mine,ba chiar ca si tine la mine.De vreo un an jumate o tinem tot intr-o combineala..adica atunci cand ne intalnim ne comportam ca si cum am fi in love,dar in rest nimic mai mult.Problema e ca ne intalnim foarte rar,maxim o data pe luna,datorita atati serviciului meu cat si al lui care nu ne permite acest lucru.La mine nu ar fi o problema problema s-ar putea rezolva doar ca nu stiu daca merita.
Stiu ca tine la mine,dar aici e buba -el e genul de barbat distant foarte preocupat de munca si tot ceea ce tine de cariera lui profesionala.E destul de rece,nu doar cu mine ci si cu alte persoane,ii place sa fie perceput ca un om ce nu pune prea mult suflet si care nu poate fi ranit.A suferit el oaresce deceptii in dragoste,si ma gandesc ca oarecum de aici se trage aceasta atitudine a lui,si aceasta bariera pe care o pune.As dori enorm sa il fac sa inteleaga ca tin enorm la el,defapt stie ca i-am arat asta ,si mi-ar place sa cunosc o modalitate sa ma apropii mai mult de el (mentionez faptul ca atunci cand e cu mine se comporta ca si un copil de 18 ani,are emotii ma prinde timid de mana ,iar in momentele mai intime ,jur ca ii pot simti inima si ritmul alert in care bate).Cum as putea sa ii dobor acest zid,sa reusesc sa ma apropii de el ,stiu si simt ca as putea sa am o relatie frumoasa cu el.......dar.........
O astfel de relatie am si eu cu prietenul meu ,lucram in schimburi diferite si ne vedem cam tot o data pe saptamana,cand ne revedem placerea e si mai mare.Cu toate ca ne vedem mai rar eu am incredere si stiu ca nu se duce la alta,ceea ce vreau sa-ti spun este ca trebuie sa ai incredere in prietenul tau altfel gandurile negre iti vor intuneca mintea .AI rabdare cu el ,spunei ce doresti ,ce asteptari ai de la el si poate ca poate va da la o parte zidul dintre voi
kudika143709
Postat pe 30 Aprilie 2010 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cafe coyoty ugly:sauna, piscina, masaj erotic, masculi cu pachetele in dotare! 70 De la: sweet_heart 16 Iunie 2010 14:18
kiwi kostums baie oh yes 1 De la: kudika045486 27 Iulie 2010 20:21
dilema :) 14 De la: Lucia38 21 Decembrie 2009 10:33
heii fetele..click aici si adaugati niste sfaturi 36 De la: felixcat 9 Iulie 2009 10:59
as avea nevoie de putin ajutor daca se poate ... 17 De la: crissa_909 25 Martie 2009 15:34