Setari Cookie-uri

Leu si Berbec?

Eu leoaica, el berbec....merge?
BuzeBlonde
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:05
chiar ti cont de...zodii?
postelnika
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:08
De la: BuzeBlonde, la data 2010-04-22 23:05:19Eu leoaica, el berbec....merge?



super tare !!!!! te pricepi la gatit ?????/ sau il preferi cruuuuuuddd?????????
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:27
geniala combinatie...iti spune o 'berbeaca' care a cam avut de-a face cu leii...si intamplator sau nu....era genul de barbat care am crezut intotdeauna ca e ideal pt mine. cred ca functioneaza si invers...femeie leu si barbat berbec.
adrianaflo
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:44
merge de minune!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...din toate punctele de vedere
jecuestela
Postat pe 25 Aprilie 2010 02:21
si eu am aceeasi intrebare. oare merge? depinde de zodii sau si de caracter?avand in vedere ca amandoi suntem orgoliosi...la noi nu prea tine...dar o lungim asa...k ne iubim. o fi bine? help me...pls
monyka_pinky
Postat pe 25 Aprilie 2010 08:58
Buna....sunt Berbec,Ea este Leu,pentru mine a fost....o experientza greu de uitat,ptr ceea ce inseamna gelozie,posesivitate,mandrie,orgoliu.....Intr-o relatie,Tu....oricare ai fi,trebuie sa te simti LIBER,in sensul bun al cuvantului....nu au ce cauta compromisurile facute ptr a merge bine ceva,pentru a intelege mai mult decat cel de langa tine ori ptr a intelege si in locul celui de langa tine...Sa fii naturala si sa mearga e O.K.....sa trebuiasca sa faci eforturi ptr relatie,la inceput crezi ca poate fi normal,cu trecerea timpului iti vei da seama ca ceva ai pierdut.....Timp,sentimente investite,ganduri ravasite,dorinte neimplinite....Nu te intreba de ce am ajuns sa spun asa ceva...stiu doar ca am ajuns sa nu contez in fata mea,dintr-o dorinta de bine.....acum Eu am fost cel care am facut totul rau...si recunosc ca daca imi spuneam punctul de vedere de la inceput,nu ajungeam sa trec prin ce trec acum nu numai eu ci si 2 copii....Va exista intotdeauna o diferentza de opinie intre un Berbec si un Leu....sunt doua focuri care atunci cand sunt unul langa altul,fiecare incearca sa arda mai tare....E necesar sa existe o ''stiinta'' a intelegerii...daca o aveti,bravo si mergeti mai departe....nu doresc nimanui sa greseasca asa cum am facut eu,ptr ca traim o singura viata....si nu trebuie traita asa cum doreste cel de langa tine....multa bafta si putere de intelegere a lucrurilor din jurul vostru....
hellas75
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:49
De la: BuzeBlonde, la data 2010-04-22 23:05:19Eu leoaica, el berbec....merge?

dupa zodiac sunetti cea mai potrivita pereche, dar depinde de voi, cerul va asterne...voi trebuie sa stiti sa pasiti. bafta
delicacy
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:04
Merge,daca stapanesti arta compromisului!E frumos si merita uneori sa-ti mai calci orgoliul.Noi functionam exact in aceasta combinatie!Mult succes!
orania
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:29
MERGE
natuta
Postat pe 26 Aprilie 2010 09:40
nu vei avea timp sa te plictisesti
natuta
Postat pe 26 Aprilie 2010 09:42
Ciao!si eu sint leu si parteneru meu de viata e berbec,Pina acum pot sa zic ca afost totul bine.Dar avem momente cind sintem cum e pisica si ciinele,Pina la urma lasa de la el ptr.ca eu sint foarte orgolioasa.Pot sati spun ca nu e usor sa ai ca partener de viata un berbec,dar e bine sa incerci si sai dai o sansa. Ai sa vezi ca se merita.Important e sa va iubiti si sa va acceptati unu pe altu cu bune si rele.
kudika166059
Postat pe 27 Aprilie 2010 01:03
De la: BuzeBlonde, la data 2010-04-22 23:05:19Eu leoaica, el berbec....merge?


asa sunt parintii mei : in societate cuplul perfect ,amndoi ambitiosi cu realizari profesioanle deosebite si etc.. acasa iesea scantei din orgoliile fiecaruia ,fiecare lua decizii in capul lui fara sa discute , fiecare fiind convinsi ca ei stiu cel mai bine care -i treaba .. cel mai hilar era cand tata ne zicea ne anunta vineri dupa masa sa ne facem bagajele in 20 de minute ca mergem la bunici pentru weekend si mama ii raspundea ca nimeni nu pleaca nicaieri , ca ea a programat musafiri pentru weekend :)) pana la urma pleca tata singur ( si el capos ) sau cu mine dar mama nu venea ca nu fusese ideea ei si oricum facuse alte planuri ..si bunii se intrebau mereu de ce mama nu vine in vizita la ei ??

acum dupa 25 de ani au invatat sa se " suporte reciproc.." ..adica acum doar mama il cicaleste pe tata , care nu mai reactioneaza , ca a "cedat primul " , a inteles ca nu are sanse sa se mai agite inutil ca oricum iese cum vrea mama ...sper ca te ajuta cu ceva :))
kudika052198
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:22
De la: BuzeBlonde, la data 2010-04-22 23:05:19Eu leoaica, el berbec....merge?

poate ca da..poate ca nu...dumnezeu stie!
one_size
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:24
cind citesc marturiile unor lei-berbeci parca am deja-vu,deci nu sunt numai eu de vina
utad
Postat pe 29 Aprilie 2010 14:01
Ambele semne de foc, fiind si semne fixe, au una din cea mai buna compatibilitate
Atentie insa sa nu intre in "competitie" unul cu celalalt, caci au aceasta tendinta.

Horoscop lunar - mai 2010

LEU (23.07 – 22.08)

DRAGOSTE. Luna aceasta, pentru tine, love is in the air ! Cei aflati in cuplu primesc ( cu multa satisfactie , desigur) numeroase dovezi de ....

.........afla mai multe intr-un horoscop lunar real si funny – mai 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-mai-2010.html



peppermint
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:07

Merge bineeeeeeeeeeee , tineti-o tot asa , tine cu dintii de el , asculta-ma pe mine , e testata in aproape 20 de ani , lasa ce-ti spune altii.
banalulanonim
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:03
Ciao,am vazut ca ai primit o gramada de sfaturi si toti iti spun ca leu -berbec sint compatibili. Eu cred ca noi toti sintem compatibili unii cu altii,doar ca depinde mult de noi cum si cit sintem de interesati de partener.Asa eu am fratele meu care e taur si cumnata e berbec,si ei se cearta mereu dar merg inainte cu planurile de viitor si sau realizat pe toate planurile cu toate ca nimeni nu le dadea mai mult de o luna de prietenie.Acelasi lucru sa intimplat si cu mine si parteneru meu.Noi avem patru ani decind ne cunoastem si doi decind stam impreuna.Cum am reusit?Sa fiu sincera lasa mult de la el .Eu sint un uragan si o capricioasa,el nu stie ce sami mai faca ca eu sa fiu multumita dar eu mereu ii reprosez cite ceva.Dimineata ne separam,eu ii zic cal las ori citeodata imi zice el ca ma lasa.Dar dureaza doar pina seara.Asta e avantaju ca nu tinem suparare.Nu ii face crize de gelozie,berbecu e fidel persoanei pe care o iubeste,dar ii place sa cunoasca si sa vb.si cu alte femei.Daca ai sal analizezi bine pe iubitu tau ai sa vezi ca semanati mult.LEU-ARIETE functioneaza mai bine si decit leu-leu.Inca ceva,vezi ascendentu tau si al lui.E foarte important.Eu sint leu cu ascendent in leu dar tu?VERIFICA SI VEI STII EXACT CIT DE BINE VA FUNCTIONA ACEST RAPORT! BAFTA!
kudika166059
Postat pe 1 Mai 2010 00:03
leu-berbec, nu sunt semne fixe asa cum declara cineva aici, ci suntsemne cardinale....eu berbec, el leu.....o relatie SUPER, bazata pe multa dragoste si multa pasiune....Am avut si eu o astfel de experienta care a durat 6 ani....si pot spune ca au fost cei mai fericiti ani din viata mea....eu geloasa, el posesiv pana la sufocare,nu ne-am acordat nici un pic de independenta si toleranta unul altuia...si mai ales nu am renuntat nici unul la marele orgoliu...fiecare voia sa spuna ultimul cuvant....Daca poti sa fii ingaduitoare, relatia este cu siguranta super fericita! iti doresc bafta si sa poti sa-l tii langa tine pt ca vei fi cu certitudine fericita !!!!!!!!!!!!!!!!!deci, merge perfect ! (nu uita sa lasi garda jos in privinta orgoliului personal....)
florivizireanu
Postat pe 1 Mai 2010 07:09
eu sunt leoaica..el berbec...suntem impreuna de 18 ani, din care 15 de casatorie si un pusti de 14 ani..deci poate functiona! Totusi...nu generaliza!
kudika135845
Postat pe 1 Mai 2010 18:28
cum sa nuh?d minune...cel putin la mine...eu sunt leu...iar el berbec....e singurul barbat care a stiut sa aibe rabdare cu mine....sa ma inteleaga si sa ma accepte asa incapatanata cum sunt...din 2007...decii 3 ani...e mai greu la imceput...pana renunta la orgoliu..dar daca stii sa il modelezi....e perfect din toate punctele de vedere
selima
Postat pe 2 Mai 2010 16:08
nu merge deloc .leul e prea orgolios si plin de sine iar baiatul berbec e foarte introvertit si gelos
catalina_p
Postat pe 4 Mai 2010 16:37
"Personalitatea lui pare a fi fost creata pentru a se potrivi cu a ta" spun astrele!
Oricum cred ca in primul rand trebuie sa te ghidezi dupa ce simti tu si mai ales VOI cand sunteti impreuna.. si mai putin dupa stele. in cazul vostru insa astrele se pare ca va dau un impuls pozitiv asa ca.. Succes!
carla10
Postat pe 4 Mai 2010 17:01
in cazul meu merge chiar f bine, dar a trebuit sa invat sa mai si cedez din cand in cand, cum ziceau si cei de mai sus arta compromisului e importanta. Diferenta dintre mine si el e ca eu ma descarc si-mi trece(asta e valabil doar cu el pt ca il iubesc) el in schimb nu ar face primul pas nici sa-l impusti, recunoaste ca a gresit dar dupa ce incep eu discutia de impacare. partea cea mai buna e ca atat leoaicele cat si berbecii sunt fff pasionali . deci chiar daca nu ai sa vrei sa ramai cu el macar ..... profita...
ot_lia
Postat pe 12 Mai 2010 18:41
Merge de nota 10 invers... eu berbeaca ei lei Cu leutii m-am inteles cel mai bine ever, dar e cam greu sa scapi de ei. Suntem incapatanati si unii si altii.
oana1111
Postat pe 12 Mai 2010 20:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi pare rau, iubitul meu... 88 De la: sakura_7777777 3 Aprilie 2010 13:28
:) 2 De la: Byu-Bianca 27 Octombrie 2013 14:25
Ce anume trebuie sa faci, pt a face o femeie fericita?????....:):):) 59 De la: eka 18 Mai 2009 22:41
Probleme in casnicie 31 De la: kudika098645 2 Aprilie 2010 10:55
casatorita cu strain 1 De la: coatina 18 Iulie 2012 16:55