Setari Cookie-uri

prietena cu un capricorn. va rog un sfat!!!!!!

Bunã! Sunt prietena cu un capricorn de un an si patru luni. Ne intalnim doar o data pe saptamana pt. ca el este prea ocupat. Nu isi doreste sa ne mutam impreuna cu chirie, iar eu nu vreau sa ma mut cu el, cu mama lui si cu familia fratelui lui intr-o localitate din apropiere de Bucuresti. Mama lui se baga des in relatia noastra, iar fratele lui tot amana sa isi construiasca propria casa. Ar trebui sa plec din Bucuresti, sa fac naveta si sa locuiesc cu rudele lui. Casa nu are utilitati, iar naveta ar trebui facuta cu microbuzul. Eu sunt obisnuita sa locuiesc la bloc si sa am tot ce-mi trebuie. Ma cuprind durerile de cap cand ma gandesc ca ar trebui sa fac toate aceste schimbari. Tin foarte mult la el, dar el nu vrea sa fie cu mine decat in aceste conditii. Sa ma mut cu el si cu familia lui. Ce ma sfatuiti? Va rog mult sa-mi da-ti un sfat. Trebuie sa iau o decizie: cu el sau fara el. Asa nu mai pot!
constantaalbu
Postat pe 23 Aprilie 2010 10:07
lasa-l nu-l iubesti suficient pentru a face sacrificii pentru el si asta este valabil si pentru el in ceea ce te priveste
aaaaaaaaaa da ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,daca n-ar fi fost capricorn crezi ca ar fi procedat altfel?
Dontyyy
Postat pe 23 Aprilie 2010 10:11
De la: constantaalbu, la data 2010-04-23 10:07:44Bunã! Sunt prietena cu un capricorn de un an si patru luni. Ne intalnim doar o data pe saptamana pt. ca el este prea ocupat. Nu isi doreste sa ne mutam impreuna cu chirie, iar eu nu vreau sa ma mut cu el, cu mama lui si cu familia fratelui lui intr-o localitate din apropiere de Bucuresti. Mama lui se baga des in relatia noastra, iar fratele lui tot amana sa isi construiasca propria casa. Ar trebui sa plec din Bucuresti, sa fac naveta si sa locuiesc cu rudele lui. Casa nu are utilitati, iar naveta ar trebui facuta cu microbuzul. Eu sunt obisnuita sa locuiesc la bloc si sa am tot ce-mi trebuie. Ma cuprind durerile de cap cand ma gandesc ca ar trebui sa fac toate aceste schimbari. Tin foarte mult la el, dar el nu vrea sa fie cu mine decat in aceste conditii. Sa ma mut cu el si cu familia lui. Ce ma sfatuiti? Va rog mult sa-mi da-ti un sfat. Trebuie sa iau o decizie: cu el sau fara el. Asa nu mai pot!



cu capricornul sau cu boul?
Celia_29
Postat pe 23 Aprilie 2010 10:15
De la: constantaalbu, la data 2010-04-23 10:07:44Bunã! Sunt prietena cu un capricorn de un an si patru luni. Ne intalnim doar o data pe saptamana pt. ca el este prea ocupat. Nu isi doreste sa ne mutam impreuna cu chirie, iar eu nu vreau sa ma mut cu el, cu mama lui si cu familia fratelui lui intr-o localitate din apropiere de Bucuresti. Mama lui se baga des in relatia noastra, iar fratele lui tot amana sa isi construiasca propria casa. Ar trebui sa plec din Bucuresti, sa fac naveta si sa locuiesc cu rudele lui. Casa nu are utilitati, iar naveta ar trebui facuta cu microbuzul. Eu sunt obisnuita sa locuiesc la bloc si sa am tot ce-mi trebuie. Ma cuprind durerile de cap cand ma gandesc ca ar trebui sa fac toate aceste schimbari. Tin foarte mult la el, dar el nu vrea sa fie cu mine decat in aceste conditii. Sa ma mut cu el si cu familia lui. Ce ma sfatuiti? Va rog mult sa-mi da-ti un sfat. Trebuie sa iau o decizie: cu el sau fara el. Asa nu mai pot!



pai na el te vrea alaturi de turma!!!! specific la romani!!!
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:29
Daca sunteti de mult timp impreuna , sigur s-a obisnuit cu tine si cum barbatii capricorni sunt maniaci cu controlul si rutina , ii va fi greu sa se desparta da tine.

Asa k explica-i punctul tau de vedere si spune-i ca daca nu-l accepta , va despartiti si gata. Sa vezi ce o sa dea inapoi.. Cum sa-si piarda multiubitul lui echilibru?!
moonlight_Touch
Postat pe 4 Mai 2010 00:36
eu sunt casatorita cu un Capricorn (de unsprezece ani) si am avut la inceput aceeasi problema (sa ma mut de la oras la tara, cu ai lui) dar l-am convins sa ne mutam impreuna in oras (inainte de casatorie).
daca spui ca nu vrea decat in conditiile date de el... mai bine te gandesti de zece ori
bafta!!!
elena74
Postat pe 4 Mai 2010 09:31
eu sunt casatorita cu un capricorn de 26 de ani si nu am avut niciodata probleme de genul asta.....daca vrei un sfat de la o persoana mai coapta....nu mi se pare normal sa ti se pun astfel de conditii, gandeste-te sunteti la inceputul unui drum ( pe care il vrei cat mai lung) ,daca de la inceput pune conditii , cum se va comporta de-a lungul timpului ?....ce alte conditii vor urma ?....analizeaza bine inainte de a lua o decizie si ia-o in functie de ce vrei tu , nu altii...viata e frumoasa bucura-te de ea ....
ileana40
Postat pe 4 Mai 2010 10:18
vezi-ti de traba si nu accepta conditiile lui,daca te iubeste nu iti pune asemenea conditii si mai ales tine minte un lucru: NU ESTE BINE SA LOCUIESTI NICI CU PARINTII TAI SI CU ATAT MAI PUTIN CU AI LUI,ar insemna autodistrugere fata mea,crede-ma ca stiu ce spun,vb din experienta mea si din alte sute de exemple de acest fel.Daca te iubeste se va pune in stare sa iti asigure un trai decent doar locuind doar cu tine.Este mult mai bine sa locuiti singuri chiar daca mancati doar o ceapa degerata
kudika098950
Postat pe 10 Mai 2010 19:13
Ce importanta are zodia in care este? Eu sunt in gemeni care cica se inteleg perfect cu cei din balanta, dar fostul meu sot e balanta si... e fost. Ma rog, ideea este sa nu faci greseala sa te muti cu parintii lui. Dupa cum s-a spus si mai sus, cel mai bine e sa stati singuri. Daca nu accepta sa stea doar cu tine, inseamna ca nu te iubeste suficient, iar tu nu are rost sa-ti transformi viata in calvar.
arahne
Postat pe 10 Mai 2010 22:48
buna.eu sunt capricorn si am si avut o relatie cu un baiat capricorn.povestea mea e cam lunga dar cum pe tine te intereseaza doar concluzia:ramai acolo unde esti acum pentru ca schimbarea dupa el nu te va duce nicaieri.vei face o greseala pentru care mai apoi realizezi doar ca a fost o pierdere de timp.asta e doar sfatul meu.poti sa il iei in seama sau nu:)bafta!!!
motanca
Postat pe 11 Mai 2010 04:14
hahahah, tocmai am iesit dintr-o relatie cu un capricorn .... n-ar pleca de sub fusta mamei never... pt k sunt niste alintati si le place sa aibe totul de'a gata.... tre sa te dovedesti a fi mai buna ca ma-sa si cum sunt foarte incapatanati la schimbari.... ai 2 posibilitati... ori il convingi prin forte proprii sa va duceti voi 2, fara mama tata caine porc.... ori iti vezi de treaba.... pana la urma de ce sa te sacrifici numai tu? Sa se sacrifice si el.... si pt cine a zis ca dak nu faci sacrificii nu il iubesti... ASTA ESTE O PORCARIE........... mai ales ca se vede ca iti pasa..... tu asculta-ti instinctu' si citeste bine zodiacu.... JOACA CU ARMELE LUI si o sa castigi ;)
Olivia17
Postat pe 11 Mai 2010 17:49
Sunt sigura k alte zodii ar reactiona altfel.... De exemplu Racii ar pleca imediat d acsa, Fecioarele la fel, Balantele NU... asa k toti au caracteristici diferite ...
Olivia17
Postat pe 11 Mai 2010 17:53
Lasa-l cu ai lui! Sau te iubeste, sau nu. Se pare ca NU ! E greu.....te cred, dar mai tarziu va fi mai greu si mai dureros si stresant. Numai bine
scm
Postat pe 13 Mai 2010 11:06
Mama lui se baga des in relatia noastra, iar fratele lui tot amana sa isi construiasca propria casa. Ar trebui sa plec din Bucuresti, sa fac naveta si sa locuiesc cu rudele lui. Casa nu are utilitati, iar naveta ar trebui facuta cu microbuzul. Eu sunt obisnuita sa locuiesc la bloc si sa am tot ce-mi trebuie. Ma cuprind durerile de cap cand ma gandesc ca ar trebui sa fac toate aceste schimbari. Tin foarte mult la el, dar el nu vrea sa fie cu mine decat in aceste conditii. Sa ma mut cu el si cu familia lui. Ce ma sfatuiti? Va rog mult sa-mi da-ti un sfat. Trebuie sa iau o decizie: cu el sau fara el. Asa nu mai pot![/quote]

Indifenret de zodie,un baiat mamos" nu e o alegere buna pe termen lung. Acuma depinde ce planuri ai tu cu el si cat timp " de asteptare" iti dai tie ca sa iei o decizie ( ca e clar ca nu poti sa astepti la nesfarsit ca EL sa faca o miscare);
In plus lui ii convine situatia pt ca el nu face nici un efort special... , impaca si capra si varza, sta si cu mamica si nu o supara, si are si prietena care l viziteaza ..
.Intrebarea e: tu cu te alegi la faza asta dupa tot efortul tau pt el?
kudika052198
Postat pe 13 Mai 2010 12:13
Lasa-l si fugi tot inainte .Oricum pentru soacra nu vei fi buna pentru fi-su .Ce tot atitea fite taie raul din radacina ori familie cu mine ori stai la mata acasa boule cum zise cineva mai sus .Fat-o gindeste cu capu nu cu fundu sau cu inima ca pe urma te pune cotoroanta sa iti vinzi casa ca stai cu el sa te duci in sat cu serciciu ca ti-o tragi cu sefu sau la naveta daca iti face cineva ochi mai dulci ca ai lu fi-su .ia vezi ca nu stii in ce te bagi .Si pe urma crezi ca frate-su e prost niet tavarisci asteapta sa se insoare asta ca sa isi ceara chipurile dreptul din casa din bani scosi din nunta si voi pe urma sa platiti toate datoriile si sa ramineti si cu casa batrineasca de va spetiti muncid sa vi -o faceti si voi ca lumea .Nemaipunind ca va face frate-su prostii satului si masa o sa va care totul din casa sa ii dea aluia ca de voi stati in casa batrineasca .vezi ca mai suntem si noi patite pe aici asa ca tine suseau draga in fata ca mai gasesti nadragi din astia mai ales acum pe criza
geodezia
Postat pe 13 Mai 2010 12:51
Barbatii acestei zodii nu ar face nici un sacrificiu pentru nimeni , in schimb asteapta ca toata lumea sa faca asta pentru ei, sunt foarte lasi si niciodata nu ar lupta pentru ceea ce isi doresc....pentru ei daca e totul facut de-a gata este perfect si cum a mai spus cineva mai sus nu or sa se desprinda niciodata de fusta mamei....pentru ca respectiva le asigura comfortul necesar in fiecare zi.... ai fi tu gata in afara faptului ca ar trebui sa faci naveta , sa stai la tara si sa pierzi toate oportunitatile pe care ti le ofera traiul la oras,sa pierzi toate conditiile decente de viata pe care le ai acasa la tine, ai fi tu gata sa stai sa speli, sa calci ,sa hranesti copilasul ? practic va trebui sa iei atributiile mamei si nu numai , iar capricornul de cele mai multe ori este un copil care trebuie crescut. Eu te sfatuiesc sa iti vezi de viata ta , nicii un barbat nu merita sa faci nici un sacrificiu mai ales un capricorn, stiu ca sunt oameni cu suflet bun, generosi dar sunt mult prea fricosi, evita mult prea mult in luarea deciziilor importante si nu vad niciodata sacrificiul pe care tu l-ai facut pentru ei, ...din propie experienta , eu care am dat numai peste capricorni in viata mea, te sfatuiesc sa stai in banca ta....iar el daca te vrea intr-adevar o sa vrea sa va mutati impreuna , sa lasi si tu casa ta dar sa o lase si el.....si iti mai spun niciodata in viata ta nu renunta la un trai bun pentru unul mai prost ....de cele mai multe ori nu merita sa faci sacrificiul si o sa suferi....ramai pe picioarele tale pentru ca asa este cel mai bine, ramai in casa ta pentru ca de acolo nu o sa iti spuna nimeni sa pleci, ramai independenta pentru ca el sa nu vada ca esti slaba in fata lui ...o sa ia avantaj din asta.....sper sa faci alegerea corecta.
MihaShaky
Postat pe 14 Mai 2010 05:48
si eu stau cu un capricorn....si este adevarat sunt f incapatanati vor sa fie doar ca ei dar dak stii cum sa-l iei vei obtine orice de la el...pana la urma va sta cu tn nu cu familia lui...este ingrozitor sa stai cu famia ...aveti nevoie de intimitate nu de soacra pe cap
bebelusaflory
Postat pe 14 Mai 2010 09:10
Doamne cata dreptate aveti ! Cu ani in urma, din amuzament, am vrut sa vedem cum stam cu compatibilitatea intre zodii, eu BALANTA el CAPRICORN ! Toate informatiile ne spuneau cam acelasi lucru : ZERO, mai bine spus sub zero compatibilitate. Nu credeam in astfel de lucruri, era la inceput, focul "pasiunii" inca ardea dar stiti si voi ca se stinge si relatia se transforma in altceva : prietenie, incredere, atasament........In ziua de astazi sunt cu el, privit de afara suntem cuplul perfect dar avem vieti separate. Fiecare cu preocuparile lui, eu vesnic zbuciumata, vesnic nelinistita mi-am gasit tot felul de preocupari independente de capricornul meu drag, el la fel. Sa nu interpretati gresit, nu a intervenit a 3-a sau a 4-a persoana in relatia noastra........pentru mine sunt sigura iar in ceea ce-l priveste am ajuns pana acolo incat i-am spus sa-si gaseasca o femeie care sa il mai inveseleasca ! Acum sa nu cadem in extrema, asta nu inseamna ca barbatii capricorni sunt niste "nenorociti", plini de defecte, depinde ce vrem fiecare de la jumatatea noastra. Au si ei calitatile lor de pilda incapatanarea, care este buna in anumite situatii....depinde pe ce te incapatanezi ! Din ce-am citit in "astre" sunt mai taciturni ( zodie de pamant ) nu le plac schimbarile ( din aceasta pricina pleaca greu de langa "mamita" lor ) iubesc un mediu familial care le asigura confort si nu-i solicita prea mult din nici un punct de vedere..si-or mai fi si alte caracteristici dar in ceea ce ma priveste am lasat-o balta. Pot spune ca am ajuns la un echilibru, nu mai prea vrem nimic unul de la altul ! Suntem intr-o relatie administrativa. Adevarat, cand esti tanar iti doresti alte lucruri asa ca domnisoara draga, daca in aceasta faza a relatiei ai nemultumiri, fugi cat poti tu de tare. Si nu uitati sa fiti vesele si fericite !
Parbriza
Postat pe 14 Mai 2010 10:47
De la: Parbriza, la data 2010-05-14 10:47:55Doamne cata dreptate aveti ! Cu ani in urma, din amuzament, am vrut sa vedem cum stam cu compatibilitatea intre zodii, eu BALANTA el CAPRICORN ! Toate informatiile ne spuneau cam acelasi lucru : ZERO, mai bine spus sub zero compatibilitate. Nu credeam in astfel de lucruri, era la inceput, focul "pasiunii" inca ardea dar stiti si voi ca se stinge si relatia se transforma in altceva : prietenie, incredere, atasament........In ziua de astazi sunt cu el, privit de afara suntem cuplul perfect dar avem vieti separate. Fiecare cu preocuparile lui, eu vesnic zbuciumata, vesnic nelinistita mi-am gasit tot felul de preocupari independente de capricornul meu drag, el la fel. Sa nu interpretati gresit, nu a intervenit a 3-a sau a 4-a persoana in relatia noastra........pentru mine sunt sigura iar in ceea ce-l priveste am ajuns pana acolo incat i-am spus sa-si gaseasca o femeie care sa il mai inveseleasca ! Acum sa nu cadem in extrema, asta nu inseamna ca barbatii capricorni sunt niste "nenorociti", plini de defecte, depinde ce vrem fiecare de la jumatatea noastra. Au si ei calitatile lor de pilda incapatanarea, care este buna in anumite situatii....depinde pe ce te incapatanezi ! Din ce-am citit in "astre" sunt mai taciturni ( zodie de pamant ) nu le plac schimbarile ( din aceasta pricina pleaca greu de langa "mamita" lor ) iubesc un mediu familial care le asigura confort si nu-i solicita prea mult din nici un punct de vedere..si-or mai fi si alte caracteristici dar in ceea ce ma priveste am lasat-o balta. Pot spune ca am ajuns la un echilibru, nu mai prea vrem nimic unul de la altul ! Suntem intr-o relatie administrativa. Adevarat, cand esti tanar iti doresti alte lucruri asa ca domnisoara draga, daca in aceasta faza a relatiei ai nemultumiri, fugi cat poti tu de tare. Si nu uitati sa fiti vesele si fericite !
e foarte greu sa suporti prietenia cu un barbat capricorn ..este destul de orgolios iarta foarte greu..mereu te critica...si nu se da in laturi chiar sa te si jigneasca...este foarte nehotarit si indecis in relatia cu o femeie...mereu ii place sa umble de la una la alta...se fereste de o relatie de lunga durata este uhn afemeiat vicios...si foarte risipitor de bani..se foloseste de o femeie numai pentru a profita de pe a cu tot ce poate el..feriti-va de capricorni cat puteti...
kudika029282
Postat pe 15 Mai 2010 11:13
buna sunt casatorita cu un capricorn de 10 ani ,si cred ca sunt persoane pe care le poti modela foarte usor daca sti cum sa o faci .daca te iubeste cu adevarat poate face usor ceia ce tu vrei.in general cei din zodia capricorn sunt persoane care nu se risca in viata mult
vor stabilitate si vor sa controleze situatia in care sunt pusi.
dar depinde si tu ce zodie esti si cat de mult vrei sa fi cu el. ca daca o luati de la 0 veti reusi
in privinta familiei capricornul meu tine cont foarte mult de parerea mea (spune el ca doar eu sunt familia lui acum ).deci din experienta mea capricornii sunt familisti
eu personal am avut o singura probema cu soacra ...dar am castigat si nu ne deranjeaza nici la ora actuala


si asta datorita capricornului meu .deci multa bafta
kudika099277
Postat pe 16 Mai 2010 18:04
De la: kudika099277, la data 2010-05-16 18:04:39buna sunt casatorita cu un capricorn de 10 ani ,si cred ca sunt persoane pe care le poti modela foarte usor daca sti cum sa o faci .daca te iubeste cu adevarat poate face usor ceia ce tu vrei.in general cei din zodia capricorn sunt persoane care nu se risca in viata mult
vor stabilitate si vor sa controleze situatia in care sunt pusi.
dar depinde si tu ce zodie esti si cat de mult vrei sa fi cu el. ca daca o luati de la 0 veti reusi
in privinta familiei capricornul meu tine cont foarte mult de parerea mea (spune el ca doar eu sunt familia lui acum ).deci din experienta mea capricornii sunt familisti
eu personal am avut o singura probema cu soacra ...dar am castigat si nu ne deranjeaza nici la ora actuala


si asta datorita capricornului meu .deci multa bafta
barbatul capricorn este foarte inrait ..un om dificil si greu de suportat...e foarte vicios...fumator..betiv afemeiat...si in plus nu-i place sa munceasca mereu umbla sa se imprumute de bani pe care refuza sa-i mai restituie...mai multe ce sa va spun..cred ca intelegeti ca trebuie sa ocoliti barbatii capricorni...daca vreti sa nu suferiti pe urma...
kudika029282
Postat pe 17 Mai 2010 18:56
Cred ca se exagereaza ! Nu putem da vina pentru toate defectele si viciile unor oameni, fie ei si capricorni, pe zodie. Bietul om, nu are nici o vine, zodia in care s-a nascut e de vina ! Va mai intreb ceva : - credeti ca oamenii nascuti in aceeai zi, luna, an sunt identici din cauza zodiei ? Eu nu cred, in viata reala mi s-a intamplat sa cunosc astfel de situatii, asemanare ZERO ! Este foarte relativ totul, nu-mi dau cu parerea asupra astrologiei pentru ca nu sunt foarte documentata, dar nu putem pune chiar totul, fie ele bune sau rele, pe pozitia astrelor pe bolta
Parbriza
Postat pe 18 Mai 2010 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa le punem in ordine 13 De la: pamela_1 14 Aprilie 2009 10:38
sa ma prezint 20 De la: Lillix 17 Decembrie 2008 15:32
EU.EL.PARINTII!!!!!! 7 De la: kudika_pudika 21 Noiembrie 2011 19:09
Ce iti place la barbatii de azi? 40 De la: ocgiogi 1 Iunie 2010 20:44
As avea nevoie de putin ajutor! 2 De la: pamela_1 22 Aprilie 2009 10:01