Setari Cookie-uri

Ce parere aveti

Am si eu o mica dilema si astept niste pareri din partea voastra. De putin timp un coleg de servici a inceput sa-mi faca avansuri, nu face to face ci pe mess.Cand ne intalnim e stingher si abia imi vorbeste, in schimb pe mess imi zice ca sunt superba si ca regreta ca nu m-a cunoscut mai demult...inainte de a ma casatori. I-am zis ca daca vrea sa mai vb cu el sa nu-mi mai faca complimente si sa vb normal si binenteles ca s-a cam suparat. De atunci atitudinea lui e de neexplicat pentru mine. Sunt momente cand imi vorbeste normal, dar de cele mai multe ori nici nu ma baga in seama,nici macar nu ma saluta nici pe mess nu mai vorbim. Mie imi pare rau de un singur lucru....e un tip destept si-mi facea placere sa vorbesc cu el...vorbeam despre viata, despre multe....acum simt ca parca ma uraste. Ce parere aveti voi?
kudika057325
Postat pe 5 August 2009 10:53
Sa fiu sincera, nu mi se pare ... hai sa zic "intreg la cap". Esti colega lui, te abordeaza pe mess cu dulcegarii si cu indiferenta sau banalitati face to face. Pentru moment am avut senzatia ca ne vei spune ca in spatele monitorului se si masturbeaza.
Nu stiu, nu-mi pare un comportament normal. Iar faptul ca a devenit arogant si usor (!) nesimtit cand i-ai atras atentia..... imi intareste convingerea.
O fi destept.. in sensul de citit.... dar cu un asemenea comportament.. mai bina lasa!
rashela
Postat pe 5 August 2009 10:59
De la: kudika057325, la data 2009-08-05 10:53:04Am si eu o mica dilema si astept niste pareri din partea voastra. De putin timp un coleg de servici a inceput sa-mi faca avansuri, nu face to face ci pe mess.Cand ne intalnim e stingher si abia imi vorbeste, in schimb pe mess imi zice ca sunt superba si ca regreta ca nu m-a cunoscut mai demult...inainte de a ma casatori. I-am zis ca daca vrea sa mai vb cu el sa nu-mi mai faca complimente si sa vb normal si binenteles ca s-a cam suparat. De atunci atitudinea lui e de neexplicat pentru mine. Sunt momente cand imi vorbeste normal, dar de cele mai multe ori nici nu ma baga in seama,nici macar nu ma saluta nici pe mess nu mai vorbim. Mie imi pare rau de un singur lucru....e un tip destept si-mi facea placere sa vorbesc cu el...vorbeam despre viata, despre multe....acum simt ca parca ma uraste. Ce parere aveti voi?


simplu........."ignore"..........se pare ca totusi nu-i atat de destept
anybody
Postat pe 5 August 2009 11:02
De la: kudika057325, la data 2009-08-05 10:53:04Am si eu o mica dilema si astept niste pareri din partea voastra. De putin timp un coleg de servici a inceput sa-mi faca avansuri, nu face to face ci pe mess.Cand ne intalnim e stingher si abia imi vorbeste, in schimb pe mess imi zice ca sunt superba si ca regreta ca nu m-a cunoscut mai demult...inainte de a ma casatori. I-am zis ca daca vrea sa mai vb cu el sa nu-mi mai faca complimente si sa vb normal si binenteles ca s-a cam suparat. De atunci atitudinea lui e de neexplicat pentru mine. Sunt momente cand imi vorbeste normal, dar de cele mai multe ori nici nu ma baga in seama,nici macar nu ma saluta nici pe mess nu mai vorbim. Mie imi pare rau de un singur lucru....e un tip destept si-mi facea placere sa vorbesc cu el...vorbeam despre viata, despre multe....acum simt ca parca ma uraste. Ce parere aveti voi?


da' voi aveti timp la munca sa vorbiti pe mess?
geo_x
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:46
Se pare ca-i simti lipsa!L-ai pus la punct..si fiindca numai ce zici vroia de la tine..s-a retras..mi se pare ok tipul!Nu stiu si daca era sincer..ma indoiesc!
locked
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:51
Iti percepe refuzul, oarecum, ca pe un esec. S-apoi mai e si stanjeneala... Da-i putin timp si oleaca de spatiu, comporta-te ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, glumeste cu el si va depasi momentul.
Zaraza
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:54
Da' esti sigura ca tu cu el vorbeai pe mess si nu cu vreun alt coleg care incerca sa-si bata joc de tine? sau de amandoi? la asta nu te-ai gandit
simonycik
Postat pe 5 Septembrie 2009 09:21
M-am gandit si eu la acest lucru si exact asa cum spui tu am si procedat. Totul a reintrat in normal, am inceput sa discutam si pe mess, fara apropouri, fara sa incerce sa mai flirtreze cu mine..discutii banale, dupa care din senin a disparut de pe mess in timp ce vb cu el si din nou nu-mi mai vorbeste. Daca se nimereste sa fim fata in fata ma saluta dand din cap cu o atitudine de parca as fi cel mai mare dusman al sau si dispare rapid. In rest se vede clar ca se ascunde de mine, daca ies afara din birou si este si el prin preajma imediat intra in biroul lui .Si asta se intampla cam de 1 luna .Am vrut sa-l intreb dar nici nu am avut ocazia ptr ca fuge de mine si apoi ma bucur ca nu l-am intrebat, cine stie poate ar fi interpretat gresit E ciudat si m-am hotarat nici sa nu-l mai bag in seama.
kudika057325
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:48
De la: geo_x, la data 2009-09-03 20:46:02
De la: kudika057325, la data 2009-08-05 10:53:04Am si eu o mica dilema si astept niste pareri din partea voastra. De putin timp un coleg de servici a inceput sa-mi faca avansuri, nu face to face ci pe mess.Cand ne intalnim e stingher si abia imi vorbeste, in schimb pe mess imi zice ca sunt superba si ca regreta ca nu m-a cunoscut mai demult...inainte de a ma casatori. I-am zis ca daca vrea sa mai vb cu el sa nu-mi mai faca complimente si sa vb normal si binenteles ca s-a cam suparat. De atunci atitudinea lui e de neexplicat pentru mine. Sunt momente cand imi vorbeste normal, dar de cele mai multe ori nici nu ma baga in seama,nici macar nu ma saluta nici pe mess nu mai vorbim. Mie imi pare rau de un singur lucru....e un tip destept si-mi facea placere sa vorbesc cu el...vorbeam despre viata, despre multe....acum simt ca parca ma uraste. Ce parere aveti voi?


da' voi aveti timp la munca sa vorbiti pe mess?


intrebarea corecta era daca noi la munca mai avem timp si sa muncim
kudika057325
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:07
De la: Zaraza, la data 2009-09-03 21:54:29Iti percepe refuzul, oarecum, ca pe un esec. S-apoi mai e si stanjeneala... Da-i putin timp si oleaca de spatiu, comporta-te ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, glumeste cu el si va depasi momentul.


M-am gandit si eu la acest lucru si exact asa cum spui tu am si procedat. Totul a reintrat in normal, am inceput sa discutam si pe mess, fara apropouri, fara sa incerce sa mai flirtreze cu mine..discutii banale, dupa care din senin a disparut de pe mess in timp ce vb cu el si din nou nu-mi mai vorbeste. Daca se nimereste sa fim fata in fata ma saluta dand din cap cu o atitudine de parca as fi cel mai mare dusman al sau si dispare rapid. In rest se vede clar ca se ascunde de mine, daca ies afara din birou si este si el prin preajma imediat intra in biroul lui .Si asta se intampla cam de 1 luna .Am vrut sa-l intreb dar nici nu am avut ocazia ptr ca fuge de mine si apoi ma bucur ca nu l-am intrebat, cine stie poate ar fi interpretat gresit E ciudat si m-am hotarat nici sa nu-l mai bag in seama.
kudika057325
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:09
De la: simonycik, la data 2009-09-05 09:21:46Da' esti sigura ca tu cu el vorbeai pe mess si nu cu vreun alt coleg care incerca sa-si bata joc de tine? sau de amandoi? la asta nu te-ai gandit


m-am gandit si eu la asta numai ca....de fiecare data cand vb cu el pe net mai discutam si face to face legat de anumite subiecte deschise pe mess asa ca el nu era deloc strain de discutiile avute.
kudika057325
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:21
Eu vad lucrurile in felul urmator: el vrea sa te aduca in patul lui. Initial a incercat cklasica metoda cu cuvinte frumoase si povesti pe mess, a vazut ca nu-i merge si s-a lasat pagubas. Pe urma, vazand ca tu totusi nu i-ai inchis toate usile in nas, s-a gandit sa mai aiba un pic de rabdare, da' de, da' de te abureste pe mess din nou. Cum tu nu si nu, omul s-a dat la fund, probabil in cautarea unei prazi mai usoare... Doar nu era sa-ti spuna pe mess "draga mea, esti faina, vrei sa ne-o... punem?"...
Lucia38
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:26
este genul timidului. ii este mai usor sa se exprime in scris (pe mess) decat fata in fata ;)
ayuly08angel
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:27
De la: ayuly08angel, la data 2009-09-08 13:27:54este genul timidului. ii este mai usor sa se exprime in scris (pe mess) decat fata in fata ;)

Hai, mai... Fata-i maritata. Crezi ca e usor sa cuceresti o femeie maritata? Eu zic ca-i mai greu decat atunci cand un baiat fara obligatii curteaza o fata la fel (fara obligatii)...
Lucia38
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:29
De la: kudika057325, la data 2009-08-05 10:53:04Am si eu o mica dilema si astept niste pareri din partea voastra. De putin timp un coleg de servici a inceput sa-mi faca avansuri, nu face to face ci pe mess.Cand ne intalnim e stingher si abia imi vorbeste, in schimb pe mess imi zice ca sunt superba si ca regreta ca nu m-a cunoscut mai demult...inainte de a ma casatori. I-am zis ca daca vrea sa mai vb cu el sa nu-mi mai faca complimente si sa vb normal si binenteles ca s-a cam suparat. De atunci atitudinea lui e de neexplicat pentru mine. Sunt momente cand imi vorbeste normal, dar de cele mai multe ori nici nu ma baga in seama,nici macar nu ma saluta nici pe mess nu mai vorbim. Mie imi pare rau de un singur lucru....e un tip destept si-mi facea placere sa vorbesc cu el...vorbeam despre viata, despre multe....acum simt ca parca ma uraste. Ce parere aveti voi?

te-ar fi vrut in pat !!!!! cam atat ! pt nimic altceva serios !
si daca face to face nu poate sa iti zica nimic, e prost la cap ! Ce barbat e ala care nu e in stare sa comunice decat pe mess? Daca n-ar fi messu !? Te-ar mai fi abordat ?
anonim12345
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:33
De la: zeita_zeita, la data 2009-09-08 13:33:03
De la: kudika057325, la data 2009-08-05 10:53:04Am si eu o mica dilema si astept niste pareri din partea voastra. De putin timp un coleg de servici a inceput sa-mi faca avansuri, nu face to face ci pe mess.Cand ne intalnim e stingher si abia imi vorbeste, in schimb pe mess imi zice ca sunt superba si ca regreta ca nu m-a cunoscut mai demult...inainte de a ma casatori. I-am zis ca daca vrea sa mai vb cu el sa nu-mi mai faca complimente si sa vb normal si binenteles ca s-a cam suparat. De atunci atitudinea lui e de neexplicat pentru mine. Sunt momente cand imi vorbeste normal, dar de cele mai multe ori nici nu ma baga in seama,nici macar nu ma saluta nici pe mess nu mai vorbim. Mie imi pare rau de un singur lucru....e un tip destept si-mi facea placere sa vorbesc cu el...vorbeam despre viata, despre multe....acum simt ca parca ma uraste. Ce parere aveti voi?

te-ar fi vrut in pat !!!!! cam atat ! pt nimic altceva serios !
si daca face to face nu poate sa iti zica nimic, e prost la cap ! Ce barbat e ala care nu e in stare sa comunice decat pe mess? Daca n-ar fi messu !? Te-ar mai fi abordat ?

He, he, he!!!! Uite ca mai e cineva care gandeste ca mine!!!
Lucia38
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:37
Mi se pare cam prostut.De fapt cam foarte prost. O avea el o conceptie buna despre viata si nu mai stiu ce,dar daca vede ca e refuzat face ca un copil caruia i'ai luat jucaria si nu se poarta frumos cu tine pana nu i'o dai inapoi...cam pueril,nu crezi? Daca el considera ca asa e mai bine,atunci inseamna ca nu merita efortul. Ar fi o chestie sa vorbesti cu el si sa ii explici ca nu are niciun motiv sa se poarte asa.Te descurci!
ayyryynn
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:46
De la: Lucia38, la data 2009-09-08 13:37:17
De la: zeita_zeita, la data 2009-09-08 13:33:03
De la: kudika057325, la data 2009-08-05 10:53:04Am si eu o mica dilema si astept niste pareri din partea voastra. De putin timp un coleg de servici a inceput sa-mi faca avansuri, nu face to face ci pe mess.Cand ne intalnim e stingher si abia imi vorbeste, in schimb pe mess imi zice ca sunt superba si ca regreta ca nu m-a cunoscut mai demult...inainte de a ma casatori. I-am zis ca daca vrea sa mai vb cu el sa nu-mi mai faca complimente si sa vb normal si binenteles ca s-a cam suparat. De atunci atitudinea lui e de neexplicat pentru mine. Sunt momente cand imi vorbeste normal, dar de cele mai multe ori nici nu ma baga in seama,nici macar nu ma saluta nici pe mess nu mai vorbim. Mie imi pare rau de un singur lucru....e un tip destept si-mi facea placere sa vorbesc cu el...vorbeam despre viata, despre multe....acum simt ca parca ma uraste. Ce parere aveti voi?

te-ar fi vrut in pat !!!!! cam atat ! pt nimic altceva serios !
si daca face to face nu poate sa iti zica nimic, e prost la cap ! Ce barbat e ala care nu e in stare sa comunice decat pe mess? Daca n-ar fi messu !? Te-ar mai fi abordat ?

He, he, he!!!! Uite ca mai e cineva care gandeste ca mine!!!

se vede clar ca asta a vrut !!! Toti barbatii prima data incearca pe net sa abordeze o femeie, ca e cel mai usor ! simplu ca buna ziua...
daca ea nu s-a lasat usor..... va fi alta pe care sa o abordeze tot pe net; de ce sa se mai chinuie cu ea face to face ?
anonim12345
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:55
da... interesant ce am citit pana acum. si imi dau si eu cu parerea cum a facut-o si lumea in acest topic spunand k e prost, k vrea nu stiu ce etc. doar pt k este normal, dar gandeste sau vede lucrurile diferit...
ma adresez direct celei care a deschis topicu: eu il vad k pe un baiat normal. spunea-i k ati vorbit pe mess tot felul de lucruri. fiind zi de zi in acelasi loc probabil 5-6 pe zi te-a perceput mai mult ca o fata "singura" desi este constient k esti maritata si a inceput sa te trateze k pe mai mult decat o simpla amica. si cand ti-a impartasit sentimentele l-ai pus la punct. si atunci l-ai dezamagit f tare. asta e prima reactie dupa refuz, de evitare, de ignorare, de dezamagire. ii este mai usor sa vb cu tn pe mess, este mai dezinhibat decat ar vb cu tn fata in fata.
cum am spus si mai sus este genul timidului
ii va trece cu timpu... lasa-l un putin in pace...
si faptu k iar s-a suparat probabil k i-ai zis ceva de sotul tau, l-ai laudat cv... i-ai "reamintit" de refuz si de faptu k nu va fi nimic maimult intre voi.
asta e parerea mea... de fapt e mai mult o convingere... asa k puteti sa criticati si sa comentati cat vreti
ayuly08angel
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:47
probabil ca nu prea a avut de a face cu persoanele de sex opus, eu cred ca te place si habar n-are sa se comporte, cel mai bine il lasi in pace pentru ca nu cred ca ai vrea sa ai de a face cu el asa cu ar vrea el, si chiar asa te doare faptul ca te evita? pentru niste discutii despre filozofia vietii... nu se merita nici macar sa te gandesti la el, lasa-l sa-si vada de gandurile lui, poate ca el vrea sa inceteze discutiile cu tine pentru ca a observat ca se amageste singur.
diana3289
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:47
parerea mea e urmatoarea:tu esti maritata..el te place dar e timid..tu il pui la respect la cea mai mica incercare..el se simte ranit in orgoliu si prefera sa nu mai discutati.end of story
razz
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:36
De la: Zaraza, la data 2009-09-03 21:54:29Iti percepe refuzul, oarecum, ca pe un esec. S-apoi mai e si stanjeneala... Da-i putin timp si oleaca de spatiu, comporta-te ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, glumeste cu el si va depasi momentul.

total deacord
barbatii in general se tem de un refuz ..il percep ca un esec...coporta-te normal..be cool! cu timpul..lucrurile se vor linistii si totul va revenii la normal
cantafabule
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:41
De la: razz, la data 2009-09-08 16:36:56parerea mea e urmatoarea:tu esti maritata..el te place dar e timid..tu il pui la respect la cea mai mica incercare..el se simte ranit in orgoliu si prefera sa nu mai discutati.end of story

sec ..foarte sec....
cantafabule
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:44
De la: cantafabule, la data 2009-09-08 16:44:39
De la: razz, la data 2009-09-08 16:36:56parerea mea e urmatoarea:tu esti maritata..el te place dar e timid..tu il pui la respect la cea mai mica incercare..el se simte ranit in orgoliu si prefera sa nu mai discutati.end of story

sec ..foarte sec....


vrei si mai sec?

el incearca
tu refuz
gata.
matracucu
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:53
De la: just_laura, la data 2009-09-08 16:53:20
De la: cantafabule, la data 2009-09-08 16:44:39
De la: razz, la data 2009-09-08 16:36:56parerea mea e urmatoarea:tu esti maritata..el te place dar e timid..tu il pui la respect la cea mai mica incercare..el se simte ranit in orgoliu si prefera sa nu mai discutati.end of story

sec ..foarte sec....


vrei si mai sec?

el incearca
tu refuz
gata.


prea sec...
cantafabule
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:07
De la: ayuly08angel, la data 2009-09-08 14:47:28 da... interesant ce am citit pana acum. si imi dau si eu cu parerea cum a facut-o si lumea in acest topic spunand k e prost, k vrea nu stiu ce etc. doar pt k este normal, dar gandeste sau vede lucrurile diferit...
ma adresez direct celei care a deschis topicu: eu il vad k pe un baiat normal. spunea-i k ati vorbit pe mess tot felul de lucruri. fiind zi de zi in acelasi loc probabil 5-6 pe zi te-a perceput mai mult ca o fata "singura" desi este constient k esti maritata si a inceput sa te trateze k pe mai mult decat o simpla amica. si cand ti-a impartasit sentimentele l-ai pus la punct. si atunci l-ai dezamagit f tare. asta e prima reactie dupa refuz, de evitare, de ignorare, de dezamagire. ii este mai usor sa vb cu tn pe mess, este mai dezinhibat decat ar vb cu tn fata in fata.
cum am spus si mai sus este genul timidului
ii va trece cu timpu... lasa-l un putin in pace...
si faptu k iar s-a suparat probabil k i-ai zis ceva de sotul tau, l-ai laudat cv... i-ai "reamintit" de refuz si de faptu k nu va fi nimic maimult intre voi.
asta e parerea mea... de fapt e mai mult o convingere... asa k puteti sa criticati si sa comentati cat vreti


Ciudat...cand am citit parerea ta am avut impresia ca tu esti el...asa de bine ai interpretat situatia. Da, e adevarat este un tip timid...ce-i drept cu mine nu se poate discuta usor despre anumite lucruri fata in fata deoarece sunt genu care privesc omul fix in ochi cand vorbesc cu el...si multa lume (nu doar barbatii) se simt intimidati de acest lucru. E foarte adevarat in tot ceea ce ai scris...prima oara cand s-a indepartat de mine a fost dupa ce sotul mi-a facut o vizita la servici..iar acum o luna a inceput sa ma evite in urma unor discutii legate de viata mea de familie, discutie provocata de el...acum imi dau seama ca incerca sa scoata de la mine faptul ca sunt nefericita...lucrul care nu e deloc adevarat si el a inteles asta.Pana aici e destul de clar..dar de ce se ascunde atat de mine..poate sa-si vada de viata lui cum facea si inainte si sa ma ignore...e clar ca nici amici nu putem fi..dar sa se ascunda de mine in felul in care o face sincer nu-l inteleg. De o luna nu mai iese de la el din birou, el care tot timpul statea mai mult afara cu colegii, avea drum prin fata biroului meu. si ocoleste numai sa nu treaca pe acolo.

ayyryynn spunea sa vb cu el...nu cred ca e o idee buna. Ar putea intelege ca-mi pasa (fie vb intre noi chiar imi pasa altfel nu as fi vrut sa aflu ce se intampla cu el) dar el nu trebuie sa stie asta e mai bine asa in situatia de fata.
kudika057325
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:47
am "interpretat" situatia atat de bine petnru k am trait si eu o experienta asemanatoare... dak pot zice asa... eram tipu mai retras din clasa (nu socializam prea bine cu baietii, mai mult cu fetele care ramaneau in clasa, eram un fel de mama omida, stiam sa le ascult, se destainuiau...) si stateam singur in prima bank si a venit o noua colega. dragutza, simpatik frumusik desteapta, mai bogatik decat restu etc.. :D si a mutat-o cu mine in bank (era si singuru loc disponibil ) si la inceput i-a fost un pic de k statea cu mn in bank (asta fiind intr-a zecea) si vazand care e treaba cu mn (ultimul hal joke ) ne-am imprietenit mai mult decat ar fi crezut multi... si uite asa in vacanta de a 10-a, cls a 11a, vacanta a 11a si o parte din a 12-a eram zi de zi la ea (de dim pana seara) faceam multe lucruri impreuna, era zooper eram umarul pe care plangea, eram alaturi de ea cand se bucura. am fost alaturi de ea in 4 relatii.. imi placea f mult prezenta ei... ma fascina... imi doream multe de la ea dar in schimb eram doar amici f buni nu ne-am sarutat niciodata, nu am facut nici sex, in schimb am facut muuuulte altele.... ii eram ca o sora si tot asa... si prin a 12-a am inceput sa o stresez cu felu meu de a fi... prea insistent in anumite chestii... si ne-am departat incetu cu incetu... ea e la fac in america acum, eu la galati etc... m-am cam abatut de la subiect un pic (mai mult :D )
ce sa-ti mai zic... e mai greu la inceput cu astfel de persoane, abia dupa 1 an si cv ma inteles in totalitate fata.. deci cu timpu... poate k si el e un eu care nu a trecut peste faza asta ink... nu tin minte sa fi zis cati ani are el si tu... aaa si ink cv ai zis k iti pasa... datorita k ii pasa si fetei, am invatat eu multe despre viata, despre fete, despre ea, etc...
ar trebui sa iesiti undeva la un suc dar undeva in public, un loc obisnuit, frecventat de aman2 (dak exista unu) si sa vorbii doar voi 2, fara sa poata sa va intrerupa cineva si sa nu fie nici el stanjenit... si sa se poata deschide, sa vb liber, tu sa-l asculti, si sa il faci sa inteleaga situatia (k sunteti buni amici, si doar atat). NU VA FI USOR! pt nici unu din cate am inteles si din cate am trait si eu :) dar dak chiar iti pasa.. asta ar fi o solutie destul de buna... dak nu "salvatoare"
dak nu va merge asa... ai putea sa continui cu o alta discutie punand clar punctul pe i si fiind autoritara! Sunt maritata, am sot aksa si suntem fericiti! dak vrei sa fim amici, sa vorbim, accepti situatia! dak nu suntem simpli colegi si atat! (il va durea f mult dar il "trezesty" printr-un mod brutal la "realitate") (acum nu stiu dak o sa poti tu sa ii spui chiar atat de verde in fata, dar na.. )
pana la urmatoru post... toate cele bune
alte idei nu mai am momentan
ayuly08angel
Postat pe 26 Septembrie 2009 04:09
comunicarea cu cap este totul
ayuly08angel
Postat pe 26 Septembrie 2009 04:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa te cunosc pe tine !😏 9 De la: kudika_1000552 21 Martie 2016 09:38
buna 7 De la: kiki_1234 16 Decembrie 2008 09:29
nu stiu ce vrea 25 De la: yumy 30 August 2010 11:42
cum capat incredere in mine? 23 De la: dyyd 28 Ianuarie 2010 17:24
e mai mare decat mine cu 7 ani.. 20 De la: ANTIBA 5 Aprilie 2009 11:48