Setari Cookie-uri

Barbatul balanta-femeia varsator

CAT DE COMPATIBILI SUNT?CE PROBLEMELE POT APAREA INTR-UN ASTFEL DE CUPLU?REZISTA EI IMPREUNA?
Iovan_Thea
Postat pe 23 Aprilie 2010 10:44
cauta la compatibilitati intre zodii si spun adevarul la mine e adevarat ce spun
simons
Postat pe 23 Aprilie 2010 10:48
De la: kudika074931, la data 2010-04-23 10:44:18CAT DE COMPATIBILI SUNT?CE PROBLEMELE POT APAREA INTR-UN ASTFEL DE CUPLU?REZISTA EI IMPREUNA?



vezi sa nu te ''versi'' prea tare ca se inclina'' balanta''!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:33
De la: kudika074931, la data 2010-04-23 10:44:18CAT DE COMPATIBILI SUNT?CE PROBLEMELE POT APAREA INTR-UN ASTFEL DE CUPLU?REZISTA EI IMPREUNA?



Varsator si Balanta. Ei da, iata o posibila relatie totala!

Asta pentru ca exista atâta Aer, încât relatia tinde sa-i cuprinda pe toti si pe toate în sfera ei afectiva.

Cuplul Varsator-Balanta se va simti permanent bine în mijlocul celorlalti - dând petreceri, spectacole, interviuri, angrenându-se mereu în acte de caritate sau în negocieri parteneriale de orice fel.

Un cuplu în care Balanta aduce rafinament iar Varsatorul infinitate, un cuplu în care inima venusianului (Balanta) are capacitatea de a-si sincroniza bataile cu ritmurile cerebrale ale uranianului (Varsatorul).

Nu e firesc? Nu este Venus (iubirea) creatia ultima, dar perfecta, a lui Uranus (Spatiul), realizata însa printr-o sublimare perfecta?

Ceea ce înseamna ca iubirea noastra vine de la Dumnezeu si tocmai de aceea ea este infinita; ca rezonând cu ea, devenim un ocean de fericire pentru noi si pentru ceilalti. Si nimeni altul decat acest cuplu splendid Varsator-Balanta nu are nobila calitate de a ne conecta la astfel de energii sublime, apte sa spiritualizeze sexualitatea grosiera, sublimând-o în forme elevate de arta si cunoastere, printr-o pastrare permanenta în zona inimii - deopotriva umane si Cosmice, Divine.

si eu sunt varsator iar prietenul balanta
Cherry_Jully
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:34
Eu sunt varsator iar sotu meu este balanta si eu cred sincer ca sunt doua zodii foarte compatibile, iti spun deoarece suntem casatoriti de 24 de ani si avem o viata foarte frumoasa impreuna.Deci curaj si mult noroc.
kudika105436
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:58

cea mai tare combinatie ( si eu am avut un prieten varsator eu fiind balanta ) ne-am sincronizat in toate , pacat ca nu a fost sa fie ....., dar cred ca e combinatia ideala
rox81
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:49
De la: kudika149722, la data 2010-04-24 20:49:57
cea mai tare combinatie ( si eu am avut un prieten varsator eu fiind balanta ) ne-am sincronizat in toate , pacat ca nu a fost sa fie ....., dar cred ca e combinatia ideala



atat de bine v-ati sincronizat ca ati ajuns la concluzia ca e o relatie ideala!!! si cum ideal nu exista.............
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:53
mutumesc ptr incurajari,dar,desi in horoscop am citit ca suntem compatibili balanta mea,ma face sa nu mai cred in nimic.azi ma adora maine nu ma mai baga in seama,si ptr o varsatoare ca mine(care uneori are mania interpretarii gesturilor)este dureros.Se leaga de detalii gen ce am facut eu,ce am spus eu..........uitand adesea ca si el om si greseste.Ma dispera
Iovan_Thea
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:08
fi mai explicita draga mea!daca ai anumite sfaturi sa imi dai le astept cu placere.
Iovan_Thea
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:11
asa e in horoscop totul e ideal dar ce faci cand realitatea difera?este atat de indecis ca eu o varsatoare pura inarmata cu orabdare infinita parca nu-l mai inteleg!ma face sa ma intreb:CE VREA DE FAPT?MA VREA SAU NU?
Iovan_Thea
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:14
In horoscop compatibilitati scrie numai de bine,cum faci tu sa treci peste defectele si nu putine la numar,pe care el le are?mi-e mie greu sa-i inteleg inconstanta, si faptul ca spune una se contrazice apoi revine,cand e el atacat imi zice ca nu ma iubeste,apoi revine la sentimente mai bune si tot asa!
Iovan_Thea
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:26
dar despre combinatia barbatul Rac - femeia Berbec?
neagu_diana
Postat pe 10 Mai 2010 14:51
cea mai buna combinatie, numai sa existe iubire reciproca!!!!!!!!!!!!!!!
ada_nrg
Postat pe 13 Mai 2010 15:48

da la prima vedere sunteti foarte compatibili , daca intrii pe privat si-mi dai datele complete de nastere iti pot spune mai multe.Oricum e de bine.
banalulanonim
Postat pe 13 Mai 2010 17:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum iubesti? 27 De la: yumalai 19 Iulie 2009 11:31
Il iubesc inca, el e rece si introveriti 51 De la: eugeniaclep 24 Octombrie 2012 12:21
un ajutor 30 De la: kudika099277 30 Iulie 2010 20:31
fete 9 De la: Titanika 4 Martie 2012 12:46
la distanta 8 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 22:41