Setari Cookie-uri

ce sa fac..??

Buna fetelor.. am o relatie, la distanta... de ceva timp. Iubitul meu a zis ca e mai bine sa ne despartim ca nu stie cand ne vom mai intalni....ca el vrea sa plece in alta parte... ca nu avem nici un viitor.. impreuna din cauza distantei, il iubesc f mult si el ma iubeste dar din cauza distantei treb sa ne despartim...Apoi mia dat mesaj si mi-a zis ca el totusi vrea sa mai incercam ca totusi tine la mine... ma cautat si mia zis daca mai vreau ce sa fac...:((((Motivele pt care mai vrea sa ne despartim ca sunt ca fosta lui prietena geloasa... ne certam mult ...si pierdem timpul daca stam asa la distanta ce sai zic ..???
Biencutzza
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:46
am impresia ca tu ai mai scris mai demult despre fostul tau, si tin minte ca ai fost sfatuita sa o termini cu certurile si mofturile de copila. daca nu ai ascultat ti s'a intamplat exact ceea ce ti s'a spus: se va satura de tine si'ti va da cu flit. cum iti asterni asa dormi draga mea, n'am sa'mi mai tocesc degetele de pomana sa te sfatuiesc si a doua oara.
Shhh
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:50
nu as vrea sa te dezamgesc...dar din punctul meu de vedere o relatie la distanta e greu de intretinut....si daca unu din ei...nu mai vrea....si mai spui ca el nu stie cat sta...eu ti as zice sa renunti....pt ca daca e sa fie ...va fi dar cand e acasa si aici....eu am fost pe punctu de a ma marita si distanta ne a separat....nu vreau inca odata sa te dezamagesc dar mai bine renunta....o relaltie e ori amandoi ori nici unu...
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:51
o relatie la distanta poate rezista daca exista iubire, dar problema e ca se raceste mult, apare gelozia, etc. dar dak el a zis k e mai bn sa va despartiti eu nu cred k e iubire acolo..asa k dak iubesti pe cineva uneori e mai bine sa ii dai pace
oana_gabi
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:56
De la: Biencutzza, la data 2010-04-23 12:46:11Buna fetelor.. am o relatie, la distanta... de ceva timp. Iubitul meu a zis ca e mai bine sa ne despartim ca nu stie cand ne vom mai intalni....ca el vrea sa plece in alta parte... ca nu avem nici un viitor.. impreuna din cauza distantei, il iubesc f mult si el ma iubeste dar din cauza distantei treb sa ne despartim...Apoi mia dat mesaj si mi-a zis ca el totusi vrea sa mai incercam ca totusi tine la mine... ma cautat si mia zis daca mai vreau ce sa fac...:((((Motivele pt care mai vrea sa ne despartim ca sunt ca fosta lui prietena geloasa... ne certam mult ...si pierdem timpul daca stam asa la distanta ce sai zic ..???


huba buba unde-i buba
Celia_29
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:23
ceau!!!
Eu cu prietenul meu care acum este sotul meu ne certam foarte mult si noi,el era foarte foarte gelos si ne tot desparteam,iar ne impacam si uite asa am taraganit-o 3 ani jumate si uite asa tot certandu-ne ,pana la urma am hotarat sa ne casatorim desi ne-a fost frica ca poate nu ne vom intelege si ne-am casatorit si din acel moment parca am fost alti oameni!!!! Efectiv nu ne mai certam,parca ne-am schimbat totallll!!!! Cat despre situatia ta,daca va iubiti cel mai bine ar fi sa va casatoriti(daca se poate si vreti si nu va impiedica nimic),deoarece,intr-adevar,distanta e cel mai mare dusman intr-un cuplu!!! Aveti un atu: faptul ca va iubiti mult!!! Succes si multa intelegere!!!
Lidiahalmagean
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:29
Experienta ma face sa zic: IT'S NOT WORKING...am avut o relatie la distanta...poate merge cand ai o varsta (perioada-pubertatii)...after, extrem de greu. La mine nu a mers pt k nu a tinut el destul de relatie si nici eu...Eu una nu cred. Dar daca iti place sa te chinui : GO FOR IT!
Fiecare e liber sa faca ce vrea, iar eu sunt extrem de subiectiva! Good luck
licuriciul_zapacit
Postat pe 8 Mai 2010 00:52
ce ziceti maine ma inpac ,am gasit o reteta suuuuuuuuuuper veniti pe cucerirea in versuri ,si noi ne certam dar acu acuuuuuu acuuuuuuuu am gasit ceva nou si cred ca ma indragostesc de cineva chiar daca nu o cunosc si chiar daca e o ea ca de el sunt cam satula o zi buna zece rele
kudika179308
Postat pe 8 Mai 2010 01:18
cum te iubeste???? Lasa-lllllllllllllllllllll
Este foarte clar ca nu te iubeste.
alincami
Postat pe 8 Mai 2010 07:32
ce-mi plac mie povestile astea de "iubire" la distantza.
Doamne...unele parca sunteti facute pe o singura matritza.
te sfatuiesc sa lasi pinguinii sa cheme ursii polari
destin_srr
Postat pe 8 Mai 2010 22:07
indiferent de cita dragoste exista intre voi intr-o buna zi tot se v-a sfirshi nu uita;OKII KRE NU SE VAD SE UITA
george_ta
Postat pe 9 Mai 2010 12:00
george_ta
Postat pe 9 Mai 2010 12:00
Buna!Nu vreau sa fiu rea dar... ma gandesc ca aveti o varsta amandoi si cred ca ar cam trebui sa discutati fata in fata si sa va hotarati AMANDOI cam ce ati vrea sa faceti pe viitor... o relatie la distanta se poate rezolva ,incercand sa va mutati impreuna la el sau la tine in oras ,sat,tara(nimic nue imposibil!) ...dupa caz...si cu certuriile lasati-o mai moale... nu isi au locul in relatia voastra pt ca nu mai sunteti copii,asa ca luati atitudine si hotarati-va ,ori mergeti mai departe si treceti la pasul urmator ori puneti punct si mergeti fiecare pe drumul lui!
Creata24
Postat pe 9 Mai 2010 13:46
De la: kudika179308, la data 2010-05-08 01:18:27ce ziceti maine ma inpac ,am gasit o reteta suuuuuuuuuuper veniti pe cucerirea in versuri ,si noi ne certam dar acu acuuuuuu acuuuuuuuu am gasit ceva nou si cred ca ma indragostesc de cineva chiar daca nu o cunosc si chiar daca e o ea ca de el sunt cam satula o zi buna zece rele

[img]http://dl9.glitter-graphics.net/pub/2050/2050139df6etbbeau.gif[/img] chiar de maine ai sa gasesti chiar un el si o ea adica chiar un hermafrodit
miss_darine
Postat pe 9 Mai 2010 14:03
buna parerea mea este ca o rel la distanta nu merge, iti spun din proprie experienta ,eu am fost cas si el a plecat afara si dupa 4 ani am divortat si am ramas cu un bebe, nici macar bebe nu la facut sa vina inapoi sa stins focul acela, ochii care nu se vad se uita draga mea asa ca nu cred ca are rost sa continuii parerea mea.te poop dulce
erosita
Postat pe 9 Mai 2010 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbati reci...barbati inhibati in singuratate.. 11 De la: stravaro 17 Ianuarie 2010 16:05
oare ce are in cap? 21 De la: pamela_1 14 Iulie 2009 14:19
El imi lipseste enorm, iar eu nu exist pentru el... 24 De la: razz 30 Iulie 2011 01:06
buna 20 De la: yumalai 8 Februarie 2010 18:08
Indiferența se trateazã cu indiferențã? 2 De la: kudika_971476 23 Iulie 2014 07:11