Setari Cookie-uri

pilozitate excesiva

Buna fetelor!si eu am aceeasi problema ca si voi si anume pilozitate excesiva si as vrea sa stiu si eu va rog cele care ati incercat epilarea prin electroliza ce zone ati epilat si cat au costat toate sedintele in total iar pt cele care au folosit tratamentul acela naturist vreau sa stiu daca da rezultate.Cand ma gandesc ca vine vara imi vine sa inebunesc pt ca sunt plina de par.pe maini,burta,spate,adica cele mai vizibile zone.Va rog sa imi dati un raspuns!Multumesc.
andreeaDR
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:00
nu te gandesti sa-ti faci o programare la endocrinolog, mai bine?
miss_darine
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:10
De la: andreeaDR, la data 2010-04-23 18:00:17Buna fetelor!si eu am aceeasi problema ca si voi si anume pilozitate excesiva .

ca noi ? Eu nu stiu sa am aceasta problema .
ella_c
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:20
nici eu ;))
postelnika
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:22
buna,credeam ca sunt singura cu asttfel de probleme..
de fapt.. am par in zona fetei..si pe git kiar nu stiu ce sa mai fak..am urmat un tratament ..am fost la salon si am facut epilare soc ...dar de la un timp a inceput sa imi creasca din nou..bine.sunt doar un copil..am numai 16 ani((si as vrea sa traiesk viata fara sa ma ascund cu fulare((...mie teama sai spun lui mami...daka ma duce la ginekolog..si eu..nu mai sunt virgina((ajutatima va rog((makar ku un sfat
Volcano
Postat pe 25 Aprilie 2010 03:05
De la: Volcano, la data 2010-04-25 03:05:51buna,credeam ca sunt singura cu asttfel de probleme..
de fapt.. am par in zona fetei..si pe git kiar nu stiu ce sa mai fak..am urmat un tratament ..am fost la salon si am facut epilare soc ...dar de la un timp a inceput sa imi creasca din nou..bine.sunt doar un copil..am numai 16 ani((si as vrea sa traiesk viata fara sa ma ascund cu fulare((...mie teama sai spun lui mami...daka ma duce la ginekolog..si eu..nu mai sunt virgina((ajutatima va rog((makar ku un sfat



pai la endocrinologie iti da un set de analize de sange!!!!!da si tu pe Goagale si vezi ce tre'sa faci!!!!
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:51
Volcano...eu nu va inteleg pe voi adolescenti.Am fata de 18 ani.Niciodata nu a avut secrete fata de mine.Chiar eu i-am spus sa aiva grija sa nu ramana insarcinata, sau sa-mi spuna daca are nevoie de ceva lamuriri.Si ce daca nu mai esti virgina? Nu-mi pot imagina ce fel de oamnei sunt unii, chiar nu-mi pot imagina,Am un copil cuminte, pana acum, Dumnezeu stie ce va fi pe viitor, dar comunicarea rezolva toate problemele.Chiar daca ar veni si mi-ar spune ca nu stiu ce a facut, datoria mea e sa o ajut, sa o indrum.
Aveti incredere in parinti, chiar daca te va certa, ar tipa ...un parinte nu o face din inima, poate asa se descarca nervos, dar asta nu inseamna ca nu te iubeste.E singura persoana care te poate indruma numai in bine.
kudika021741
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:57
De la: Volcano, la data 2010-04-25 03:05:51buna,credeam ca sunt singura cu asttfel de probleme..
de fapt.. am par in zona fetei..si pe git kiar nu stiu ce sa mai fak..am urmat un tratament ..am fost la salon si am facut epilare soc ...dar de la un timp a inceput sa imi creasca din nou..bine.sunt doar un copil..am numai 16 ani((si as vrea sa traiesk viata fara sa ma ascund cu fulare((...mie teama sai spun lui mami...daka ma duce la ginekolog..si eu..nu mai sunt virgina((ajutatima va rog((makar ku un sfat

Mergi la medicul de familie,daca nu-i vei spune mamei tale desi asta ar fi indicat poti apela la o prietena sa te insoteasca. Mult noroc !
mika_elaaa
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:06
kudika021741 : am inkredere in mama...stiu ca ma va intelee..si eu nu pot sa spun ka sunt un kopil rau..la skoala ma deskurk super bine.si nici nu fak mari prostii..am o relatie de un si juma' ku cineva..si kiar nustiu kum ar primi vestea mama k nu mai sint fetita ei cea mika...asta e problema..si de as gasi vriun mijlok ka sai spun.si dakas fi sigura..k no sa am parte de lakrimi,dezamagiri etc. din partea ei ias spune...

in fine..problema e pilozitatea..si kiar ma omoara kesti asta..adik trebuie sa ma askund ku fulare..pulovere..si kiar mias dori..s nu fi avut aceasta problema..
pai bine..am fakut ku un an in urma toate procedurile..mi sa spus k no sa reapara..akuma e si mai rau..
Volcano
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:28
De la: anastasia_m, la data 2010-04-25 10:51:41
De la: Volcano, la data 2010-04-25 03:05:51buna,credeam ca sunt singura cu asttfel de probleme..
de fapt.. am par in zona fetei..si pe git kiar nu stiu ce sa mai fak..am urmat un tratament ..am fost la salon si am facut epilare soc ...dar de la un timp a inceput sa imi creasca din nou..bine.sunt doar un copil..am numai 16 ani((si as vrea sa traiesk viata fara sa ma ascund cu fulare((...mie teama sai spun lui mami...daka ma duce la ginekolog..si eu..nu mai sunt virgina((ajutatima va rog((makar ku un sfat



pai la endocrinologie iti da un set de analize de sange!!!!!da si tu pe Goagale si vezi ce tre'sa faci!!!!

dupa analize, ii da si tratament in functie de ce dereglari are!
miss_darine
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:34
De la: miss_darine, la data 2010-04-26 21:34:43
De la: anastasia_m, la data 2010-04-25 10:51:41
De la: Volcano, la data 2010-04-25 03:05:51buna,credeam ca sunt singura cu asttfel de probleme..
de fapt.. am par in zona fetei..si pe git kiar nu stiu ce sa mai fak..am urmat un tratament ..am fost la salon si am facut epilare soc ...dar de la un timp a inceput sa imi creasca din nou..bine.sunt doar un copil..am numai 16 ani((si as vrea sa traiesk viata fara sa ma ascund cu fulare((...mie teama sai spun lui mami...daka ma duce la ginekolog..si eu..nu mai sunt virgina((ajutatima va rog((makar ku un sfat



pai la endocrinologie iti da un set de analize de sange!!!!!da si tu pe Goagale si vezi ce tre'sa faci!!!!

dupa analize, ii da si tratament in functie de ce dereglari are!




am urmat tratament..am fakut epilare sok..si nu pot intelege de ce reapare totusi..
Volcano
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:40
De la: Volcano, la data 2010-04-26 21:40:01



am urmat tratament..am fakut epilare sok..si nu pot intelege de ce reapare totusi..

refa-ti analizele si du-te cu ele la medicul care ti-a prescris vechiul tratament
miss_darine
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:44
De la: miss_darine, la data 2010-04-26 21:44:03
De la: Volcano, la data 2010-04-26 21:40:01



am urmat tratament..am fakut epilare sok..si nu pot intelege de ce reapare totusi..

refa-ti analizele si du-te cu ele la medicul care ti-a prescris vechiul tratament





mda....
multumesk
Volcano
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:49
Eu recomand epilarea definitiva,nu doare, nu mai ai grija firelor de par,singurul incovenient este ca trebuie sa faci mai multe sedinte,primele la o luna de zile.
sweetgirll
Postat pe 28 Aprilie 2010 15:59
trimite-ti adresa e-mail la marcel_dragus@yahoo.com
spune ce probleme ai
te va ajuta asa cum a ajutat multi oameni
marcel_dragus
Postat pe 17 Mai 2010 22:00
eu mi-am luat kitul profesional pt epilare de la profesionalcosmetics.ro si tratamentul pentru epilare definitiva Epilar System si am reusit sa scap dupa ani buni de chin si rusine de parul de pe fata!
il recomand din tot sufletul pentru ca este foarte eficient si acum pot avea si eu incredere in mine!
ronna20
Postat pe 1 Iunie 2010 22:06
si cat ai platit pt epilare definitiva pe fata?poti sa imi spui te rog ca sa imi fac si eu o idee cam cat m-ar costa pe mine.
andreeaDR
Postat pe 7 Iulie 2010 19:32
E in jur de 100 de euro!
Barbie30
Postat pe 7 Iulie 2010 19:37
ms frumos pt raspuns dar eu pt cat par am pe tot corpul mi-ar trbui vreo 200 milioane cred daca nu si mai mult de atat.am vizitat si eu site-ul.te pup
andreeaDR
Postat pe 7 Iulie 2010 19:43
Cred ca exagerezi!
Barbie30
Postat pe 7 Iulie 2010 19:51
Buna sunt noua pe site,am 22 de ani si sufar de hirsutism.As vrea sa stiu exact acest tratament naturist.ABRIZZI ai putea sa-mi trimit tratamentul la adresa mea de email melania20girl@yahoo.com?Cum se gaseste in plafar sub forma de pulbere,mixturi,se pot prepara sau se cumpara gata prepararte?Isi fac efectul chiar dak nu stiu exact cauza hirsutismului?
kudika350764
Postat pe 19 Ianuarie 2011 20:19
ia Diane 35..sunt anticonceptionale care regleaza pilozitatea excesiva...dureaza ce-i drept dar ai rezultate...eu iau de ani si se vede...
simona_savin
Postat pe 16 Aprilie 2012 20:05
De la: Volcano, la data 2010-04-25 03:05:51buna,credeam ca sunt singura cu asttfel de probleme..
de fapt.. am par in zona fetei..si pe git kiar nu stiu ce sa mai fak..am urmat un tratament ..am fost la salon si am facut epilare soc ...dar de la un timp a inceput sa imi creasca din nou..bine.sunt doar un copil..am numai 16 ani((si as vrea sa traiesk viata fara sa ma ascund cu fulare((...mie teama sai spun lui mami...daka ma duce la ginekolog..si eu..nu mai sunt virgina((ajutatima va rog((makar ku un sfat
hey nu trebuie sa fi atat de speriata din cauza asta..si eu am aceiasi problema...doar k nu am par pe fata si pe gat am par la aza spatelui jos si pe abdomen,,,e o problema cu care te poate ajuta un endocrinolog..dar parul sa sti k tot v a creste:( e pe baza hormonala..se numeste hirutism(sper k am scris bine) eu de exemplu am o problema la ovare din cauza aia am par cam peste limita normala a unei fete...sper k ti am fost de ajutor.nu esti singura sa sti:*
kudika513739
Postat pe 21 Mai 2012 00:02
evident k treb s consulti un endocrinolog, sa faci analizele si tratamentul recomandat de el, dar tot nu scapi d par, cresterea e influentata de hormoni dar dak nu distrugi radacina tot degeaba, deci....ai nevoie de epilare def.
eu am facut IPL si sunt multumita de rezultate
StefBella
Postat pe 11 Martie 2015 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Experimente "traumatizante" la epilat 11 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:44
aparat epilare definitiva laser 35 De la: anairda1975 14 Noiembrie 2016 16:40
Perioada de disparitie a iritatiei in urma epilarii IPL 8 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:43
Epilare definitiva cu tratamentul crema Epilar System 4 De la: wrummmmm 27 Octombrie 2011 05:31
epilarea poate fi periculoasa 41 De la: 12 Martie 2014 09:43