Setari Cookie-uri

epilare...pt mare:))

Anul acesta va fi primul an cand voi merge la mera.Bineinteles cu prietenul meu,dar nu stiu ce sa folosesc sa nu ma trezesc cu parul crescut pe picioare si...alte locuri eu folosesc de regula o crema,dar parul incepe sa`mi creasca la 2zile,deci f repede.
Help....stiu ca va pot intrebe orice,tocmai de`aia am apelat la voi!
Sper sa raspunda doar fetele
BomBoniCa_DulSe
Postat pe 28 Aprilie 2010 10:33
la mera?!?!?! mna... te duci frumos la salon si iti faci un epilat cu ceara, peste tot, maini, picioare, inghinal, axial si ai scapat. tragi tu dureri dar rabda baba la frumusete nu??
Shhh
Postat pe 28 Aprilie 2010 10:34
De la: _____CoSmInIcA_____, la data 2010-04-28 10:33:08 sa nu ma trezesc cu parul crescut pe picioare si...alte locuri eu folosesc de regula o crema,dar parul incepe sa`mi creasca la 2zile,deci f repede.
Help....stiu ca va pot intrebe orice,tocmai de`aia am apelat la voi!
Sper sa raspunda doar fetele


Poti sa te epilezi cu ce vrei tu.Daca ai la dispozitie o baie , te poti epila cu crema fara probleme.Dureaza cateva minute din cate stiu...
Totusi , ideal ar fi cu ceara .Este mai greu la inceput, pana te obisnuiesti.
Dar ai timp suficient sa te "antrenezi "
ella_c
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:46
da..cu ceara se ia totul,e rapid,si dureaza mult pana sa iti creasca parul.
Cele mai bune benzi,sunt sesu.Mi-am luat o data benzi strep,de 30 de lei si nu se lua parul deloc,ramanea si muult lipici de-ala albastru..Eu cu sesu ma impac cel mai bine..e cam 6 lei o cutie.Plus de asta,iti poti lua si la tine in excursie,si te epilezi si acolo daca stai mai mult de 2 saptamani(cand deja apar primele fire de par) ..
funky4ever
Postat pe 1 Mai 2010 18:07
Crema nu e foarte bunaa... Ori te faci cu cearta ori cu aparatul...Ori alegi o epilare definitiva....Cea mai buna idee
kudika130708
Postat pe 1 Mai 2010 19:27
incearca o crema de zahar ars - nu mai ai nevoie 3-4 luni.
marcel_dragus
Postat pe 17 Mai 2010 21:30
iti recomand kitul pentru epilare de la profesionalcosmetics.ro il iei cu tine la o adica
ronna20
Postat pe 1 Iunie 2010 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pe frunte si pe nas ,am liniute maruntele merg in cruce TOATE...folosek si scrub,crema hidratanta,sapun hidratant...si nimik...CE MA FAK? 1 De la: Stacy 21 Martie 2012 18:58
care ar fi solutia? 12 De la: Georgya7 23 Noiembrie 2010 15:33
Salon cosmetica - epilare inghinala 5 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:46
crema depilatoare 8 De la: oana84onutza 27 Iunie 2010 20:31
VA RECOMAND UN PRODUS SUPER PENTRU IRITATIILE BEBELUSILOR, ARSURI ALE PIELII, RANI ETC 1 De la: touray 1 Iunie 2010 17:21