Setari Cookie-uri

confuzie maxima

buna, nici nu stiu cu ce sa incep dar o sa incerc sa iau totu treptat si pe scurt...am 21 de ani, el 24, ne cunosteam din copilarie, mereu ne-am placut, dar abia anul trecut am decis sa fim impreuna, dp o rel de 1 luna si jumatate am decis sa locuim impreuna, am locuit 8 luni impreuna, s-a ajuns la reprosuri, jigniri si 2 palme si am decis sa renunt...problema e k suntem despartiti de 2 luni si nu inceteaza sa ma caute,am decis sa-i mai acord o sansa dar nu ma mai simt pregatita sa fac pasu de a ma mai muta cu el, nu mai am increderea aia oarba in el, sunt multe lucruri care ma retin,nu stiu dak mai simt ce simteam pt el...ii spun toate aceste lucruri iar el insista k doar lg el am sa vad cum sta lucrurile si k s-a schimbat, dar mi-e frik de ink un esec, nu vreau sa-mi mai dezamagesc parintii, nu stiu ce sa fac...ce ma sfatuiti sa fac?
angel_de_la_noche
Postat pe 1 Mai 2010 12:33
..problema e ca asa ne fw..tem viata cu jdemii de sanse si sperante de mai bine.
Nimeni,dar absolut nimeni nu se schimba.Poate se va intampla ca pentru o perioada sa vada putin altfel lucrurile,nimic de zis,dar la un moment dat va reveni la starea initiala.Daca tu ai dubii in privinta asta,asculta-ti intuitia si mai ales,nu incerca sa-i multumesti pe altii
mitura
Postat pe 1 Mai 2010 12:38
ms pt sfat...ideea e urmatoarea, el 5 luni n-a lucrat, asta i-a scos din minti pe ai mei, ei avand o situatie financiara buna cat de cat si li se parea aiurea k eu sa nu mai am ce-mi doaream, cu toate k nu ma plangeam la ei...isi dadeau singuri seama de ce se intampla...era f. geloas, posesiv, si eu eram geloasa, nu eram nici eu cruce de inchinat, dak tipa la mn ma luam si eu cu el in gura k sunt de parerea k avem aceleasi drepturi...si de cele mai multe ori aveam dreptate, ai mei spun k eu sunt la facultate iar el a terminat profesionala si k aceasta relatie n-o sa mearga k e prea mare diferenta dintre noi, mie nu mi-a pasat niciodata de bani si k el are doar o profesionala dar simteam k-mi luase aripile si nu mai puteam zbura...prin gelozia, posesivitatea sa, prin reprosuri, jigniri,etc, acum regreta, i-am pus niste conditzii k sa ii mai dau o sansa dar el sansa o vede k sa ma intorc la el, dar eu n-o privesc asa:
1. sa-si gaseasca un loc de munk stabil(a si respectat conditia asta)
2 sa termine liceul apoi o facultate k astea sunt prioritare k sa te poti angaza-a inteles-o si a acceptat-o si p-asta
3sa termine cu tot ce a adus la sfarsitul relatiei-si p-asta a acceptato, dar pn cand?
cik face toate astea k a vazut cum e fara mn si k nu mai vrea sa se intample dar...nu stiu ce sa cred, e aiurea rau de tot, nu vreau sa mai gresesc, nu vreau sa-i pierd nici pe ai mei...mi-e frik k o sa lupt singura pt relatia asta dak o sa accept sa ma mai mut cu el, asa la distanta imi e mult mai usor sa-l controlez si sa-l duc pe drumul cel bun, ideea e k fara mn nu face nimic, de knd am aparut eu in viata lui a renuntat la viciile pe care le avea, se autodistrugea singur si mi-e frik sa nu o faca si cu mn acum, cred k ma gandesc prea mult la prea multe lucruri in acelas timp...habar n-am, dar n-am cum sa nu iau totu in calcul...
angel_de_la_noche
Postat pe 1 Mai 2010 13:14
si crezi tu ca daca iti va respecta toate conditiile, astea iti vor asigura fericirea pe termen lung? stai cumintica si ai rabdare sa dai peste omul pe care il vei iubi asa cum este fara sa te chinui sa schimbi ceva la el!
miss_darine
Postat pe 1 Mai 2010 14:05
De la: miss_darine, la data 2010-05-01 14:05:13 si crezi tu ca daca iti va respecta toate conditiile, astea iti vor asigura fericirea pe termen lung? stai cumintica si ai rabdare sa dai peste omul pe care il vei iubi asa cum este fara sa te chinui sa schimbi ceva la el!


poate si de aici toata frica mea...k n-o sa fiu fericita...o sa-i cer timp si o sa vad ce va spune...dak vrea sa mai astepte bn...dak nu, asta e...sunt prea confuza k sa iau o decizie...ms pt sfat
angel_de_la_noche
Postat pe 1 Mai 2010 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce credeti! 17 De la: argesanu 10 Septembrie 2009 09:00
Aaaaaaa 6 De la: IrisDenisse 27 Iunie 2012 13:22
Dilema: merita sau nu merita? 15 De la: pansy 6 Octombrie 2009 20:25
Despartire? Sfatul tau ma poate ajuta! 1 De la: kudika_1022496 20 Ianuarie 2017 12:11
Este exagerat sa stam noi doi tot timpul? 4 De la: kudika_22782 5 Decembrie 2012 08:57