Setari Cookie-uri

ajutati-ma!!!nu stiu ce sa fac...

sunt cu un tip de 1 an jum.la inc nu-l iubeam deloc,kiar imi era indiferenta prezenta lui,am stat cu el numai k sa uit o fosta iubire...pe parcurs insa am inc sa ma indragostesc incet incet de el..insa dupa 6-7 luni a inc sa ma insele..de 3 ori l-am iertat numai pt "aventurile" lui de o noapte.decat de astea am aflat eu.apoi a inc sa umble cu fost lui si cu mine in acelasi timp pana am aflat iar...l-am iertat bineinteles si de data asta...apoi asta vara i-am gresit si eu putin pt k imi veneau mereu in minte tot felul de amintiri legate de ceea ce mi-a fac el si nu ma mai puteam purta frumos cu el,tipammereu la el...eram fosarte stresanta,pana knd tot el s-a suparat si intr-o zi mi-a pus sa punem punct.ok..am fost de acord,nu am mai vb cu el deloc vreo 2 luni de zile,am trecut cu greu peste despartire,iar apoi a inc sa ma kute iar...eu aflasem k el imediat ce sa- despartit de mine s-a combinat cu o alta tipa si k era cu ea de 2 luni de zile asa k o luna de zile kt a umblat dupa mine apoi l-am tot respins,pana intr-un moment knd mi-a zis k s-a despartit de tipa aia k si-a dat seama k ma iubeste si k vrea sa fie cu mine...l-am crezut...si de unde.am aflat mai tarz k el nu a fost despartit de ea nici un moment si k in timpul asta el se vedea cu amandoua in acelasi timp...de aproape 2 luni de zile sunt in situatia asta,dar nu il pot lasa...mi-e foarte greu..knd ma hotarasc eu k gata,nu mai pot,el iar ma kuta si nu ma lasa in pace si de fiekre data cedez si il iert...tin sa mentionez k atat eu,kt si "cealalta partenera" a lui,stim una de alta..el amandurora ne zice k ne iubeste,pe amandoua ne cunosc parintii lui,prietenii...dupa seara de revelion pe kre a petrecut-o cu mine si prietenii,dupa ce mi-a zis mie toata noaptea k ma iubeste,k sunt nevasta lui,k el cu mine vrea sa ramana,dimineata la ora 6 dupa ce m-a lasat pe mine aksa,i-a dat mesaj celeilalte si i-a zis k o iubeste...stiu k ar trebui sa-l las fara sa ma mai uit in spate pt kte mi-a fac,dar nu pot...mi-e foarte greu...il iubesc...dati-mi un sfat,cv...va rog mult...
andry_dutza
Postat pe 2 Ianuarie 2009 03:34
Poi... e cam complicata situatia... in mod normal ar trebui sa te desparti de el! O sa ti se para foarte greu, o sa crezi k ti se sfarseste lumea, dar nu e imposibil! Si eu knd m'am desp de fostul meu am crezut k innebunesc, simteam k nu o sa pot rezista sa nu ma impac cu el (mai ales k el ma cauta sa il iert, ma suna, etc), credeam k nu o sa mai gasesc vreun baiat pe kre sa il iubesc asa mult! Dar TIMPUL le'a rezolvat pe toate... Am inceput prin a nu'i mai rasp la tel, evitam orice intalnire cu el, o puneam pe maik'mea sa imi ascunda tel, doar sa nu mai vad k ma suna, k ma cauta... A fost groaznic... dar am rezistat. Dupa vreo 3 luni de knd ma despartisem de el am inceput o alta relatie, dar nici nu ma gandeam k o sa fie ceva serios pt k ink mai tineam la fostul. Dar am avut, pot spune, noroc pt k am dat de un baiat extraordinar kre ma iubeste enorm si eu pe el si cu kre sunt impreuna de aproape 2 ani, iar fostul ink ma mai cauta, numai k acum nu imi mai pasa, desi recunosc k uneori ma mai gandesc la el dar k la o amintire frumoasa!Inceark sa reactionezi si renunta la el pt k nu o sa ajungeti nicaieri si o sa suferi si mai mult.
Multa bafta, sper k te'a ajutat sfatul meu! ;)
lidia_boru
Postat pe 2 Ianuarie 2009 04:29
impuscat ar trebui.. te inseala.. si tu accepti? te mai gandesti? tu stii, dar cu jumatatile astea de masura.. nu stiu, crezi ca vei fi fericita? nu te uita inapoi, ceva frumos te asteapta in fata! ;)
KALI03
Postat pe 6 Februarie 2009 19:38
Dar,tu oare nu i-ai dat vreun motiv anume de a te insela?Sau acesta e caracterul lui infect?Nu cumva exista vreo piedica de-a voastra pe undeva si nu v-ati inteles din mult prea multe puncte de opinii?Daca ai spus `ADEVARUL`,atunci:LASA-L!!!Daca sustii ca l-ai iertat de multe ori si a facut ceea ce a facut...nu inteleg de ce mai esti activa la ce-ti propune el...ESTI FEMEIE...PAREREA MEA:Iesi in oras cu o amica,cu un prieten...vizioneaza comedii,filme bune,dar tu esti TU...UITA-L....Iar KALI03 A GANDIT LA RECE.Nu ramane singura si nu-l mai ierta...PUPICI si capul sus...OK??? ?
motanuincaltat40
Postat pe 10 Mai 2009 16:38
IL IUBESTI?....DOAMNEEEE......chiar nu inteleg cum poti accepta asta......eu dupa 9 ani, prima data cand am auzit cu urechile mele ca el se intalneste cu alta .....sa terminat ....sincer...nici nu am stat la discutii ..hai sa te intreb ceva.......gandestet si spune-mi......iti place cand o ia pe cealalta in brate si o mangaie ,o saruta , ii sopteste vb dulci la ureche, ii spune ca o iubeste doar pe ea......e langa ea in acele momente pentru ca o doreste...........ei? e bine asa?.........si viceversa pentru cealalta ........ voi amandoua sunteti 2 blegute ca acceptati......ar trebui sa-l LASATI AMANDOU.......PAI el se crede tare mandru in gasca lui de prieteni ca de......are 2, iar voi 2 sunteti de rasul lumii......tocmai ca stiti una de alta si ca acceptati.......ma abtin de faptul ca stiu parintii de voi amndoua........eu zic sa-l lasi draga mea ca in viata o sa intalnesti pe altcineva care te va iubi doar pe tine si nu va trebui sa-l imparti cu alta. SAU VREI SA FACI PARTE TOATA VIATA DIN HAREM?......daca va propune sa faceti dragoste toti 3 ce vei face???.. .......gandeste-te bine si nu te lasa calcata in picioare.... ca barbati sunt o multime.....si iti zic eu ca nu e chiar el singurul langa care vrei sa traiesti......ai grija ce alegere faci ...sper ca pe cea buna pentru tine.
ferero
Postat pe 15 Mai 2009 03:35
delicata situatie.dar tu trebuie sa te gandesti ca in viata ta tu esti cea mai importanta.incearca sa obtii ceea ce crezi ca meriti.incearca sa fii fericita si alege intotdeauna ceea ce te face fericita.rar gasesti pe altii carora sa le pese de tine.asa ca nu-ti ramane decat sa te stradui tu pentru tine!
gabriela_35ct
Postat pe 3 August 2009 16:05
Daca nu l parasesti, si continui cu el in halul asta, inseamna ca n ai demnitate si nici respect fata de tine
Aphrodite
Postat pe 13 Octombrie 2009 18:52
faci ce faci si iar spui „mi-e greu,nu pot sa-l las..„...fata,e greu asa cum spui tu ,dar niciodata imposibil,Oricum topicul e deschis din ianuarie parca...cine stie ce s-o fi intamplat intre timp de n-ai mai dat pe aici..
kika25
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o intrebare banala! 43 De la: cristinatamas 27 Aprilie 2009 10:30
Ce poti face sa nu te mai simti atrasa de persoana iubita? 6 De la: brunita 23 Ianuarie 2014 09:46
dupa 2 ani.. 12 De la: simonycik 8 Septembrie 2009 18:20
Mi-am inselat iubitul 13 De la: Florentyna_Abravanel_1 26 August 2012 18:28
idei de surprize pt ziua indragostitilor 10 De la: consuella 29 Ianuarie 2010 00:08