Setari Cookie-uri

ce se intampla cand te simti atrasa si de altcineva in afara de prietenul tau?

dragi forumisti, poate reusiti sa-mi impartasiti si mie din parerile, sfaturile, sau experientele voastre de viata! am o relatie de 5 ani si locuim impreuna!totul e ok in relatie, bine ca in orice relatie, insa de catva timp imi sta gandul la o anumita persoana de sex masculin, pe care abia ce am cunoscut-o, insa simt o atractie fizica!starea asta devine si mai ciudata, avand in vedere ca simt parca o ciuda ca nu mai sunt singura, ca sa-mi pot face de cap in voie! as fi in stare sa pun capat relatiei daca nu am locui impreuna!sa fie oare de vina faptul ca nu am avut decat 2relatii pana acum?desi sunt genul care doreste o relatie serioasa, si nu aventuri de o noapte!insa nu imi pot lua gandul de la persoana respectiva de cateva zile incoace, desi practic acea relatie ar fi aproape imposibila avand in vedere ca e varul prietenului meu!.....
cryss22
Postat pe 15 Iulie 2009 12:15
tocmai ai spus ca nu poate sa fie al tau...deci incearca sa iti revii....devina este monotonia si lucrurile care te-ai saturat sa le faci zi de zi....daca iti iubesti iubitul ramai cu el....de aceea stati impreuna nu?
pamela_1
Postat pe 15 Iulie 2009 12:20
Daca este numai o atractie fizica te sfatuiesc sa ramii cu prietenul tau
kudika052180
Postat pe 15 Iulie 2009 13:20
De la: cryss22, la data 2009-07-15 12:15:43dragi forumisti, poate reusiti sa-mi impartasiti si mie din parerile, sfaturile, sau experientele voastre de viata! am o relatie de 5 ani si locuim impreuna!totul e ok in relatie, bine ca in orice relatie, insa de catva timp imi sta gandul la o anumita persoana de sex masculin, pe care abia ce am cunoscut-o, insa simt o atractie fizica!starea asta devine si mai ciudata, avand in vedere ca simt parca o ciuda ca nu mai sunt singura, ca sa-mi pot face de cap in voie! as fi in stare sa pun capat relatiei daca nu am locui impreuna!sa fie oare de vina faptul ca nu am avut decat 2relatii pana acum?desi sunt genul care doreste o relatie serioasa, si nu aventuri de o noapte!insa nu imi pot lua gandul de la persoana respectiva de cateva zile incoace, desi practic acea relatie ar fi aproape imposibila avand in vedere ca e varul prietenului meu!.....


Eu cred ca te mananca rau!!!
bl_de
Postat pe 15 Iulie 2009 13:47
De la: cryss22, la data 2009-07-15 12:15:43dragi forumisti, poate reusiti sa-mi impartasiti si mie din parerile, sfaturile, sau experientele voastre de viata! am o relatie de 5 ani si locuim impreuna!totul e ok in relatie, bine ca in orice relatie, insa de catva timp imi sta gandul la o anumita persoana de sex masculin, pe care abia ce am cunoscut-o, insa simt o atractie fizica!starea asta devine si mai ciudata, avand in vedere ca simt parca o ciuda ca nu mai sunt singura, ca sa-mi pot face de cap in voie! as fi in stare sa pun capat relatiei daca nu am locui impreuna!sa fie oare de vina faptul ca nu am avut decat 2relatii pana acum?desi sunt genul care doreste o relatie serioasa, si nu aventuri de o noapte!insa nu imi pot lua gandul de la persoana respectiva de cateva zile incoace, desi practic acea relatie ar fi aproape imposibila avand in vedere ca e varul prietenului meu!.....


daca nu-ti satisfaci curiozitatea o sa fii din ce in ce mai frustrata si o sa aiba si relatia de suferit.
DieMann
Postat pe 16 Iulie 2009 00:03
cred ca e normal sa existe atractie fizica intre un barbat si o femeie...acum daca esti implicata intr-o relatie serioasa si simti ca o aventura cu acest nou barbat ti-ar face rau, lasa-te pagubasa...nu merita pentru o aventura sa pierzi un om minunat. daca tot te mananca si te mananca, acorda-ti o noapte ca sa nu spui niciodata "ce-ar fi fost daca..."
Lulli
Postat pe 16 Iulie 2009 01:26
De la: cryss22, la data 2009-07-15 12:15:43dragi forumisti, poate reusiti sa-mi impartasiti si mie din parerile, sfaturile, sau experientele voastre de viata! am o relatie de 5 ani si locuim impreuna!totul e ok in relatie, bine ca in orice relatie, insa de catva timp imi sta gandul la o anumita persoana de sex masculin, pe care abia ce am cunoscut-o, insa simt o atractie fizica!starea asta devine si mai ciudata, avand in vedere ca simt parca o ciuda ca nu mai sunt singura, ca sa-mi pot face de cap in voie! as fi in stare sa pun capat relatiei daca nu am locui impreuna!sa fie oare de vina faptul ca nu am avut decat 2relatii pana acum?desi sunt genul care doreste o relatie serioasa, si nu aventuri de o noapte!insa nu imi pot lua gandul de la persoana respectiva de cateva zile incoace, desi practic acea relatie ar fi aproape imposibila avand in vedere ca e varul prietenului meu!.....


It"s up to you! E varul prietenului nu al tau.Se spune ca femeile (ca si barbatii ) se orienteaza instinctiv spre persoana care li s-ar potrivi mai bine.

Postat pe 16 Iulie 2009 09:37
De la: DieMann, la data 2009-07-16 00:03:43
De la: cryss22, la data 2009-07-15 12:15:43dragi forumisti, poate reusiti sa-mi impartasiti si mie din parerile, sfaturile, sau experientele voastre de viata! am o relatie de 5 ani si locuim impreuna!totul e ok in relatie, bine ca in orice relatie, insa de catva timp imi sta gandul la o anumita persoana de sex masculin, pe care abia ce am cunoscut-o, insa simt o atractie fizica!starea asta devine si mai ciudata, avand in vedere ca simt parca o ciuda ca nu mai sunt singura, ca sa-mi pot face de cap in voie! as fi in stare sa pun capat relatiei daca nu am locui impreuna!sa fie oare de vina faptul ca nu am avut decat 2relatii pana acum?desi sunt genul care doreste o relatie serioasa, si nu aventuri de o noapte!insa nu imi pot lua gandul de la persoana respectiva de cateva zile incoace, desi practic acea relatie ar fi aproape imposibila avand in vedere ca e varul prietenului meu!.....


daca nu-ti satisfaci curiozitatea o sa fii din ce in ce mai frustrata si o sa aiba si relatia de suferit.


Din pacate dumnealui cam are dreptate.

Postat pe 16 Iulie 2009 09:38
Te simti atrasa de ceva ce nu il poti avea ,de unde reiese ca ..................... doresti ceva , have good day ,
doamne iarasi au inceput avioanele , mno draci cu hercules fir ar sa fie
blue07scorpion
Postat pe 16 Iulie 2009 09:46
Nici nu scrii ce varta ai.....si cat mai ai de gand sa stai asa nemaritata,pana te plictisesti de el?
In viata tb sa fii hotarata ce vrei,pt ca mereu va aparea "altcineva".

Postat pe 27 Iulie 2009 15:43
Buna ,

Daca toto ai o relatie in care ai intrat de bunavoie daca nu chiar din iubire, este greu de priceput necazul tau... Poate nu l-ai iubit pe cel cu care esti, poate nu-l mai iubesti acum sau poate alt tip de relatii trebuia sa ai ... El nu crezi ca a observat unde te gandesti ..?
Iti vei face probleme daca nu simtiti amandoi acelasi lucru , nu se poaate sa nu afle el , pana la urma tot se va afla daca vei fi si cu varul lui.... Fii precauta si gandeste-te bine mai intai !
ElainaD
Postat pe 27 Iulie 2009 15:48
in aproximativ aceeasi situatie ma aflu si eu....doar k la mn nu e varul lui..ci fratele lui....dar aman2 seamana perfect unul cu celalat..as putea sa jur k sunt gemeni dak nu iash sti..doar k fratele lui park are acel ceva....ceva in plus...arata si mai bn..e si mai mare....si k sa pun paie pe foc el are prietena si el....si ne-am sarutat...a fost o singura data...dintr`o greseala zic eu,....dar de atunci mi-a ramas gandu la el...dar am decis sa nu mai intru prea mult in legatura cu el si sami continui relatia caci nu merita pt o chestie trecatoare,o aventura sa-mi risc o relatie frumoasa ptk nu pot zice k prietenul meu nu-mi face toate placerile,imi suporta toate toanele....

oare am facut bine?:-s
mona18deea
Postat pe 28 Iulie 2009 00:08
Buna mona18edeea!

Interesanta si misterioasa problema s-a ivit acum in viata ta. Acum , ca ai experienta de viata , poate cat de cat multumitoare si poate chiar si copii, este chiar o problema care sa-ti de-a de gandit. Bine, tu stii cum sta situatia, trebuie sa te gandesti la profunzimea sentimentrelor tale, daca esti in stare sa rezisti in caz ca cei doi afla unul de altul.... se pot intampla multe rele chiar daca se incaiera sau sunt si foarte sensibili, iti strici casa ,viata familiei si onoarea totodata .. E nevoie apoi si de discretie...

Vorba multa saracia omului !
ElainaD
Postat pe 28 Iulie 2009 19:30
pai tocmai....ca am lasat`o balta pt el...nu merita sami stricc relatia cu el pt fratele sau ./.. kre la randul sau are prietena
mona18deea
Postat pe 30 Iulie 2009 22:16
De la: Lulli, la data 2009-07-16 01:26:51si simti ca o aventura cu acest nou barbat ti-ar face rau, lasa-te pagubasa......"

Bai frate, numai calcule va faceti...si dupa aia ziceti ca de ce te lasa ! (ca ai calculat gresit ! )
Lulli - spaima...uli, imi place nickul tau !

Postat pe 31 Iulie 2009 00:13
De la: Roco, la data 2009-07-31 00:13:24
De la: Lulli, la data 2009-07-16 01:26:51si simti ca o aventura cu acest nou barbat ti-ar face rau, lasa-te pagubasa......"

Bai frate, numai calcule va faceti...si dupa aia ziceti ca de ce te lasa ! (ca ai calculat gresit ! )
Lulli - spaima...uli, imi place nickul tau !


Scarbosule! Pe tine sigur n-are cin' sa te lase ca nu te ia nimeni !
Lorena26
Postat pe 31 Iulie 2009 17:12
De la: Lorena26, la data 2009-07-31 17:12:46
De la: Roco, la data 2009-07-31 00:13:24
De la: Lulli, la data 2009-07-16 01:26:51si simti ca o aventura cu acest nou barbat ti-ar face rau, lasa-te pagubasa......"

Bai frate, numai calcule va faceti...si dupa aia ziceti ca de ce te lasa ! (ca ai calculat gresit ! )
Lulli - spaima...uli, imi place nickul tau !


Scarbosule! Pe tine sigur n-are cin' sa te lase ca nu te ia nimeni !

La ce te referi ?!

Postat pe 1 August 2009 07:45
si eu am avut o asemenea porblema sa ii zic asa ....a inceput sa imi placa de prietenul cel mai bun al iubitului meu........ .....cateva zile ma tot simteam atrasa de el dar acesata atractie a devenit din ce in ce mai mare pana cand ma facut sa pun punct relatiei cu iubitul meu (eram impreuna de 1 ani si ceva) ....asta e acum sunt singura...ma mai intalnesc cu prietenul fostului ...si poate cine stie o sa avem o relatie.... succes si tie
Byanky
Postat pe 3 August 2009 00:21
daca te simti atrasa si de altcineva decat prietenul tau e ok. Posibil nu e tocmai persoana de care aveai nevoie, fie esti mai vie decat credeai, iti place sa traiesti viata din plin, nu sa te opresti la primul cunoscut. In fond socializam sa cunoastem oameni si alegem ce consideram ca ne satisface idealurile
blue_angel31
Postat pe 3 August 2009 00:48
De la: Roco, la data 2009-07-31 00:13:24
De la: Lulli, la data 2009-07-16 01:26:51si simti ca o aventura cu acest nou barbat ti-ar face rau, lasa-te pagubasa......"

Bai frate, numai calcule va faceti...si dupa aia ziceti ca de ce te lasa ! (ca ai calculat gresit ! )
Lulli - spaima...uli, imi place nickul tau !


si fara calcule viata e imprevizibila...

de ce iti place nick-ul meu?
Lulli
Postat pe 3 August 2009 18:54
roco, ti-a mai spus cineva ca esti un dobitoc? du-te, frate, si te trateaza!
Lulli
Postat pe 5 August 2009 01:14
Si eu am fost in situatia ta...ma rog, kind of....Cred ca as fi o snoaba sa te sfatuiesc sa te gandesti doar la tine. Eu m-am gandit la rece ce as obtine daca m-as desparti de prieten si as lua legatura cu acela de care imi placea. Stiam ca are prietena si probabil asta m-a indemnat sa ma gandesc la posibilitatea de a-mi parasi prietenul. Dar slava Domnului ca nu am facut-o pentru ca probabil acum m-as fi dat cu capul de toti peretii si asa am descoperit ca tin mult la el, mai mult decat as fi crezut. Avem prea multe lucruri, ganduri, sentimente comune, el este foarte tandru si afectuos cu mine si imi demonstreaza in fiecare zi cat de mult ma iubeste. Revenind la tine, te sfatuiesc sa te gandesti foarte bine ce ai momentan alaturi de el si ce o sa ai daca v-ati desparti. Sunteti de mult timp impreuna, aveti o relatie frumoasa (din cate am inteles). Poate de vina e monotonia din relatie sau poate ideea de ceva nou, de a experimenta...Sunt o mie de variante, insa o singura alegere. Decizia doar tu o poti lua, sper sa o iei la timp si sa nu-ti para rau de ea. Mult succes si sa ne auzim cu vesti bune!
dienush89
Postat pe 25 August 2009 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de o parere... 279 De la: Amanita 14 Ianuarie 2015 22:24
eu balanta-el rac credeti ca avem vreo sansa???? 29 De la: DiavolytaTa 20 Aprilie 2009 22:11
sotie si amanta 49 De la: kudika050074 23 Februarie 2012 18:01
Credeti ca el vrea sa faca sex cu mine sau e indragostit de mine ?? 153 De la: kudika161928 8 Noiembrie 2013 21:17
Copilul lui nu ma place! 23 De la: Bubulina_Aditza_1 26 Martie 2014 20:41