Setari Cookie-uri

Povestea mea!

Salut! Am 22 de ani si vreau sa va spun povestea mea din care sper sa invatati ceva! Este o poveste de dragoste frumoasa care sincera sa fiu o doresc la toata lumea! Cand m-am indragostit de sotul meu(pentru ca acum suntem casatoriti) aveam 16ani,iar el 22ani,eram foarte tineri!ne-am cunoscut in noaptea de Inviere,a2a zi era Pastele,iar noi ne aflam la tara in vacanta!Doua zile am stat impreuna duca care fiecare a plecat la el acasa noi fiind din orase diferite,de desparteau cam 100 km!am vorbit la telefon foarte putin dupa care nu am mai stiut de el timp de aproape o luna pana intr-o zi cand am primit un telefon de la sora lui care mi-a spus ca iubitul meu este la puscarie!va dati seama ca am ramas tablou!nu stiam de ce?cum?unde?in ce mod?erau intrebari la care nu gaseam nici un raspuns!Intr-un final am aflat mai multe despre el si anume ca era un baiat de cartier,care se ocupa cu lucruri mai putin bune!M-am dus l-am vizitat aproape 1 an de zile,cu pachete!eram doar o pustoaica,parintii mei nu stiau si va dati seama ca imi era foarte greu!A venit si ziua cand sa liberat!Am mai stat impreuna cam o luna dupa care ne-am despartit din vina mea!simteam ca nu ne intelegem,era distanta intre noi care ne despartea si era foarte greu!nu il iubeam(cel putin asa credeam ca nu il iubesc) doar imi placea de el ca om!El ma iubea foarte mult,sa rugat de mine sa ne impacam dar stiti si voi fitzele de o pustoaica care sunt si nu m-am lasat deloc!Pana intr-o zi cand m-a sunat si mi-a spus ca pleaca in Italia ca sa ma uite ca aici nu mai poate sa stea,poate acolo o sa ma uite!atunci mi-am dat seama ca il iubesc cu adevarat dar nu stiam cum sa ii spun,nu vroiam nici sa ma las,fiind foarte orgolioasa!Cand a ajuns in Italia m-a sunat si mi-a spus ca el inca ma iubeste si ca numai eu pot sa il schimb sa nu mai fie ce a fost si ca el ma va astepta toata viata!atunci a fost pentru prima oara cand i-am spus ca il iubesc si ca nu pot trai fara el,si ca il vreau langa mine!Bineinteles ca nu m-a crezut,mi-a zis ca astia sunt doar figurile mele si ca vreau doar sa imi bat joc de el!a mai trecut inca 6 luni,el in Italia si eu in Romania!ma suna in fiecare zi!Intr-o zi am pus piciorul in prag cum se spune si i-am zis: ori vi in tara ori ne despartim! vreau sa va spun ca la 2 zile era in tara!Mi-a spus ca ma iubeste si ca nu a vrut decat sa imi de-a o lectie sa vad si eu cum a suferit el cand imi spunea ca ma iubeste si mie nu imi pasa!!!Au trecut 6 ani de cand ne cunoastem si suntem foarte fericiti!Ne iubim cu fiecare zi ce trece tot mai mult!anul trecut am facut si nunta!acum asteptam un bebel! Sunt foarte fericita si tot ce regret de la viata este faptul ca am fost orgolioasa atunci cand nu trebuia!va pup si astept parerile voastre!Si inca ceva: Nu pierde-ti nici o zi departe de persoana iubita si lasati orgoliile deoparte!:*
kudika168330
Postat pe 2 Mai 2010 13:03
Bine ca ai reusit sa-ti intelegi sentimentele la timp si ca ai fost capabila sa lasi orgoliul deoparte!
Altfel ati fi suferit amandoi tot restul vietii intr-un mod absurd!.... Din pacate multe persoane genereaza suferinta celorlalti din cauza orgoliului si prostiei de care dau dovada!
marceltuky
Postat pe 2 Mai 2010 13:16
dDA!sa stii ca ai mare dreptate!dar acum sa stii ca ne amuzam amandoi cand ne aducem aminte!si eu ii mai zic in gluma asa: eu macar eram o pustoaica dar nici tu nu stiai cum sa ma iei!si iti dai seama k se oftica!e si normal!dar e bine ca sa terminat cu bine ca sa zic asa!
kudika168330
Postat pe 2 Mai 2010 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai mare gafa pe care am facut-o! Intentionata... 11 De la: lumimari 6 Iulie 2009 18:50
sa ma prezint 20 De la: Lillix 17 Decembrie 2008 15:32
Constelatii familiale 2 De la: iacinta 26 Februarie 2010 20:06
Prieteniile intre fete 10 De la: danutza_demolatoarea_07_yahoo_com 28 Aprilie 2010 08:19
ce parere avetzi de relatia TAUR-GEMENI????? 13 De la: Valy90 3 Mai 2011 23:10