Setari Cookie-uri

depunere CV pe net

stiu ca ceea ce intreb eu aici e ciudat dar neavand experienta cu asa ceva intreb si eu pe unde se poate :D
scurt si la subiect: am depus un CV pe net pt un post de arhitect (fiind absolventa a fac de Arhitectura) in cat sa ma astept sa sune pt interviu?
multumesc
rock_area
Postat pe 2 Mai 2010 17:45
pe net,unde?
depinde...spre exemplu,daca ai depus cv-ul pe un siteu de recrutare specializat/direct pe siteu angajatorululi este posibil sa te sune imediat ce expira anuntul,dar asta in masura in care si tu corespunzi profilului pe care il cauta angajatorul
..daca ai depus cv-ul pe net,pe vreo pagina de socializare e posibil sa nu te sune nici ,sau daca o sa te sune cineva,nu o sa cu siguranta interesat de "atitudinea ta proactiva si orientarea catre client"(urasc propozitia asta,apropos )
mitura
Postat pe 2 Mai 2010 18:28
De la: mitura, la data 2010-05-02 18:28:18pe net,unde?
depinde...spre exemplu,daca ai depus cv-ul pe un siteu de recrutare specializat/direct pe siteu angajatorululi este posibil sa te sune imediat ce expira anuntul,dar asta in masura in care si tu corespunzi profilului pe care il cauta angajatorul
..daca ai depus cv-ul pe net,pe vreo pagina de socializare e posibil sa nu te sune nici ,sau daca o sa te sune cineva,nu o sa cu siguranta interesat de "atitudinea ta proactiva si orientarea catre client"(urasc propozitia asta,apropos )


asa este ! eu am depus nemumarate cv -uri si pe site-urile de recrutare si pe site-urile angajatorilor ! si... am ramas cu ele nevazute !! a expirat jobul si nu a vizionat nimeni cv-ul !
pup mitule ! de cand nu te-am mai vizionat? !
coldwind
Postat pe 2 Mai 2010 18:36
De la: coldwind, la data 2010-05-02 18:36:23
De la: mitura, la data 2010-05-02 18:28:18pe net,unde?
depinde...spre exemplu,daca ai depus cv-ul pe un siteu de recrutare specializat/direct pe siteu angajatorululi este posibil sa te sune imediat ce expira anuntul,dar asta in masura in care si tu corespunzi profilului pe care il cauta angajatorul
..daca ai depus cv-ul pe net,pe vreo pagina de socializare e posibil sa nu te sune nici ,sau daca o sa te sune cineva,nu o sa cu siguranta interesat de "atitudinea ta proactiva si orientarea catre client"(urasc propozitia asta,apropos )


asa este ! eu am depus nemumarate cv -uri si pe site-urile de recrutare si pe site-urile angajatorilor ! si... am ramas cu ele nevazute !! a expirat jobul si nu a vizionat nimeni cv-ul !
pup mitule ! de cand nu te-am mai vizionat? !

de cand nu mi-am mai depus candidatura la miezul zilei
nu,sa stii ca se intampla sa mai si sune sau macar sa vizioneze vreun plictisit ceveurile....noh,las` ca treaba mere,numa` rabdare iti trebuie dupa ce termini facultatea-de regula cam 3 luni
pup si io coldule

mitura
Postat pe 2 Mai 2010 18:46
mc mult fetelor de info:D .. eu una sper sa sune si cu cat mai repede cu atat mai bine :P ca nu stau f bine la capitolul rabdare si incep sa ma plictisesc de nefacut nimik toata ziulika...
oricum am depus pe bestjobs - de astia am auzit ca sunt cei mai ok in materie de asa ceva
rock_area
Postat pe 3 Mai 2010 16:33
Imi amintesc si eu de acea perioada cu depunerea CV-ului pe net. Neavand o profesie "rara", ma ingrozeam cand citeam 500 de candidati pentru acelasi post. Amuzant este ca si acum, dupa aproape 15 ani, CV-ul meu este pe acel site. Si are doar 10 vizualizari. Desigur, nu m-am angajat datorita site-ului, imi pusesem sperante, dar nah, asta e.
Ce vroiam sa spun este ca, asa cum exista site-uri specializate pe net, asa exista si agentii pentru recrutare, reale, in jurul nostru. Unde CV-ul il completezi in urma unui intreviu cu o persoana specializata. Iar ei se ocupa cu transmiterea lui mai departe, in functie de cerere.
Pana la urma, dupa toata nebunia prin care am trecut si eu si care, probabil, e si mai mare acum, cred ca cea mai buna metoda este sa iti faci TIE reclama prin orice mijloc (presa scrisa) decat sa astepti sa te gaseasca cineva printre mii de CV-uri. Nici nu cred ca isi arunca multi ochii pe aceste site-uri cand e suficient un anunt la poarta "uzinei" sa dea navala poporul.
rashela
Postat pe 3 Mai 2010 17:32
E foarte posibil nici sa nu te sune; faptul ca aplici la un post nu inseamna automat ca vei fi si chemata la interviu. Cat dureaza? depinde de angajator. Pe bestjobs exista un forum dedicat unor astfel de probleme. Intra pe acolo si citeste ce sfaturi dau unii-alti; sunt cativa utilizatori care dau sfaturi foarte bune, gen sorina, mimisivi... citeste cam ce au spus ei (mimisivi fiind recrutor la o companie).
kitty_krieger
Postat pe 3 Mai 2010 22:04
Cele mai bune produse la cele mai bune preþuri numai aici: http://www.chinabuye.com/ .
chinabuye
Postat pe 9 Mai 2010 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Let’s do it Romania! 6 De la: stiridebine 30 Septembrie 2010 23:48
Propunere indecenta ! 272 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 09:15
caut fete exhibitioniste (seriozitate) 36 De la: coffeeta 2 Februarie 2009 15:01
Cateva idei pt organizarea unui bal al francofoniei 1 De la: mareaneagra 7 Aprilie 2010 12:16
Merita citit!!! 3 De la: Indiana_Jones 27 Septembrie 2011 23:49