Setari Cookie-uri

oare se mai poate schimba ceva?

sunt impreuna cu prietenul meu de 1 an jumate. a fost foarte mare iubirea dintre noi, dar pe parcurs s-au racit lucrurile. intr-un final mi-a spus ca mai simte ceva pentru mine dar nu stie ce e. e clar ca iubire nu mai exista din partea lui (nici eu nu mai stiu exact ce simt). mi-e ciuda ca am investit f mult mult in relatia asta si ca nu mai este parca nimic cum a fost. nu stiu cat mai rezist asa. e o raceala intre noi.... si el zice ca se chinuie din cauza asta, dar ca nu stie ce vrea: daca vrea sa mai fie cu mine sau nu. oricum, mi-am dat seama ca nu-i e bine nici cu mine, nici fara. ce credeti ca s-a intamplat de s-a ajuns in situatia asta, pt ca el zice ca nu stie si ca eu sunt ok, nu sunt de vina. eu cred ca i-am dat sentimentul de siguranta si poate l-am lasat sa se plictiseasca. acum incerc sa fiu tare, sa fiu mai nepasatoare, mai independenta ca sa incerc sa-l fac sa se indragosteasca iar de mine. ce credeti, as putea sa fac asta? am momente in care ma simt foarte tare si sigura pe mine si momente in care cred ca ma chinui in zadar incercand sa lupt de una singura (din cate vad, el nu-si prea da interesul pentru a se schimba ceva, desi zice ca ar vrea sa fie iarasi bine. cred ca nu vede cum ar mai putea fi bine; si e normal... daca nu mai simte decat ceva.. putin....). e un baiat de treaba, langa el as fi linistita, n-as sta cu gandul ca poate ma insala, nu-i sta in caracter sa isi bata joc de cineva... va rog dati-mi un sfat, ce ati face in locul meu?
paula_82m
Postat pe 2 Mai 2010 19:31
De la: paula_82m, la data 2010-05-02 19:31:38sunt impreuna cu prietenul meu de 1 an jumate. a fost foarte mare iubirea dintre noi, dar pe parcurs s-au racit lucrurile. intr-un final mi-a spus ca mai simte ceva pentru mine dar nu stie ce e. e clar ca iubire nu mai exista din partea lui (nici eu nu mai stiu exact ce simt). mi-e ciuda ca am investit f mult mult in relatia asta si ca nu mai este parca nimic cum a fost. nu stiu cat mai rezist asa. e o raceala intre noi.... si el zice ca se chinuie din cauza asta, dar ca nu stie ce vrea: daca vrea sa mai fie cu mine sau nu. oricum, mi-am dat seama ca nu-i e bine nici cu mine, nici fara. ce credeti ca s-a intamplat de s-a ajuns in situatia asta, pt ca el zice ca nu stie si ca eu sunt ok, nu sunt de vina. eu cred ca i-am dat sentimentul de siguranta si poate l-am lasat sa se plictiseasca. acum incerc sa fiu tare, sa fiu mai nepasatoare, mai independenta ca sa incerc sa-l fac sa se indragosteasca iar de mine. ce credeti, as putea sa fac asta? am momente in care ma simt foarte tare si sigura pe mine si momente in care cred ca ma chinui in zadar incercand sa lupt de una singura (din cate vad, el nu-si prea da interesul pentru a se schimba ceva, desi zice ca ar vrea sa fie iarasi bine. cred ca nu vede cum ar mai putea fi bine; si e normal... daca nu mai simte decat ceva.. putin....). e un baiat de treaba, langa el as fi linistita, n-as sta cu gandul ca poate ma insala, nu-i sta in caracter sa isi bata joc de cineva... va rog dati-mi un sfat, ce ati face in locul meu?

DAca nici TU nu stii ce simti pentru el , de ce te lupti cu morile de vant? Din obisnuinta? Ca e un baiat bun? Ca esti linistita langa el?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Mai 2010 19:39
da, si pentru astea... si pt ca sufar si daca sufar inseamna ca totusi simt ceva. si pt ca stiu ca daca s-ar indragosti din nou de mine, m-as schimba imediat, m-ar face fericita.
paula_82m
Postat pe 2 Mai 2010 22:38
mai intai de toate ar trebui sa iti dai seama ce simti pentru el...daca te vezi cu el alaturi peste cativa ani...desi voi deja sunteti plictisiti unu de altul..asa ca ....
one_size
Postat pe 3 Mai 2010 10:29
eu n-as fi plictisita de el daca el ar fi putin altfel. si nici acum nu pot sa zic ca sunt plictisita. pot sa-l iubesc oricand, dar pentru asta trebuie sa faca si el ceva, sa-mi dea un impuls... nu-mi trebuie multe. dar probabil asta e felul lui de a fi.. poate se plictiseste repede...
paula_82m
Postat pe 3 Mai 2010 17:31
De la: paula_82m, la data 2010-05-03 17:31:32eu n-as fi plictisita de el daca el ar fi putin altfel. si nici acum nu pot sa zic ca sunt plictisita. pot sa-l iubesc oricand, dar pentru asta trebuie sa faca si el ceva, sa-mi dea un impuls... nu-mi trebuie multe. dar probabil asta e felul lui de a fi.. poate se plictiseste repede...



eu zic ca iti faci un bine ca incerci sa ii arati ca esti mai independenta, incet incet o sa te simti bine independenta si o sa vezi altfel lucrurile.. poate pt el nu esti tu aceea...
mihablonda
Postat pe 4 Mai 2010 14:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Confuzie 13 De la: Ana_Cata_1 21 Octombrie 2013 14:10
ce sa cred?ce sa fac? 8 De la: m3ry 29 Ianuarie 2010 13:47
buna ..ajtati-ma si pe mine va rog 4 De la: mimi_ca29 4 Ianuarie 2011 08:55
4Femina pãreri 2 De la: Madallina16 8 Februarie 2015 13:41
Buna! 16 De la: franziska_eu 15 Februarie 2012 11:31