Setari Cookie-uri

cum credeti ca va decurge

Buna all am si eu o mica povestioara: pe 30 ianuarie am decis sa incep o noua relatie totul ok...m-a prezentat alor lui...la 2 zile mergem la el acasa. Insa uneori se supara foarte tare de la lucruri minore:intr-o seara vb cu el pe mess si in acelasi timp mai vorbeam cu un amic si pt ca nu am vorbit cu el pret de 5 minute-10 minute nu a mai vb cu mine decat a 2-a zi pe seara...uneori se supara din niste nimicuri...de exemplu daca nu ii raspund la telefon...se crizeaza ca ce am facut. Un alt exemplu de suparare: am iesit cu amica mea cea mai buna,cu iubitul ei si inca un amic de al lor in oras(pe amicul prietenei mele nu l-am vazut decat de 2 ori si plus de asta mai mult de 4-5 vorbe nu discutam) si alta cearta ca mi-am gasit pe altu sa ies...si etc...intr-un final ne-am impacat...nu ii inteleg uneori acest comportament...i-am zis si lui asta...si vad ca a inceput sa se schimbe..Tin sa precizez ca in astea 3 luni mi-a facut cadou 2 telefoane si un mouse care impreuna depasesc 600 RON(i-am zis ca nu sunt materialista si el a zis ca le-a facut pt ca asa ii place lui)...nu inteleg de ce uneori se comporta ok si uneori ajunge la extrema...voi cum credeti ca va decurge?
oanaelena1989
Postat pe 5 Mai 2010 19:46
sa le stapanesti sanatoasa
miss_darine
Postat pe 5 Mai 2010 19:48
P.S: eu am 21 de ani si el 27
oanaelena1989
Postat pe 5 Mai 2010 20:05
P.S: eu am 21 de ani si el 27
oanaelena1989
Postat pe 5 Mai 2010 20:05
merci
oanaelena1989
Postat pe 5 Mai 2010 20:15
De la: oanaelena1989, la data 2010-05-05 20:05:49P.S: eu am 21 de ani si el 27


mai taie din ele mai mult de 16 ani nu va dau la nici unul
Shhh
Postat pe 5 Mai 2010 20:16
va potriviti... din msg tau putem intelege ca el e un gelos, prost cu tendinte de retard iar tu o superficiala...

sincer si fara rautate.. de calitati nu mi-am dat seama.. a ba da.. el e generooos..probabil ca se supara va certati iar apoi vine la tine cu un mouse pad si gata a trecut..
mihablonda
Postat pe 6 Mai 2010 13:57
adiclea in fiecare luna cate un cado si cate o criza de gelozie...macar se compenseaza crizele cu cadoaiele?
one_size
Postat pe 6 Mai 2010 14:02
De la: one_size, la data 2010-05-06 14:02:36adiclea in fiecare luna cate un cado si cate o criza de gelozie...macar se compenseaza crizele cu cadoaiele?



trist ar fi ca el sa fie un tip fara inspiratie si sa ii aduca la fiecare cearta acelasi cadou model diferit... oricum a zis ca a primit 2 telefoane :)) saraca.. poa sa-si deschida aprozar
mihablonda
Postat pe 6 Mai 2010 14:08
eu privind aceasta perpectiva in legarura cu iubitul tau incep sa inteleg k el asteapta mai mult de la tine decat copilarii el fiind mai invarsta....e gelos k te place prea mult dar e mofturos nu ii convine aproape nimic am trecut si eu printro situatie asemanatoare dar cu usureul il schimbi dak stii cum ;) depinde totul de tine si trebuie sa ii faci pe plac in mare parte. eu l-am schimbat ba m-am si maritat cu el avem si un bebe. depinde te tine succes!!
zyzyka
Postat pe 6 Mai 2010 14:16
De la: mihablonda, la data 2010-05-06 14:08:47
De la: one_size, la data 2010-05-06 14:02:36adiclea in fiecare luna cate un cado si cate o criza de gelozie...macar se compenseaza crizele cu cadoaiele?



trist ar fi ca el sa fie un tip fara inspiratie si sa ii aduca la fiecare cearta acelasi cadou model diferit... oricum a zis ca a primit 2 telefoane :)) saraca.. poa sa-si deschida aprozar


hai sa recunoastem ia daruit din suflet si pentru ca o iubeste cele 2 telefoane, da?nu pentru ca vrea sa o controleze!
one_size
Postat pe 6 Mai 2010 14:16
De la: zyzyka, la data 2010-05-06 14:16:11 trebuie sa ii faci pe plac in mare parte.


aha deci asta-i cheia succesului!
one_size
Postat pe 6 Mai 2010 14:18
N-are pic de incredere in sine. Eu ti-as spune sa fii atenta pe viitor, caci se poate agrava situatia.
Ai putea, pentru inceput sa-i ceri parerea mai des, sa-i ceri ajutorul, sa-l prezinti prietenilor si sa-l incluzi in conversatii.

Poate ar fi bine sa citesti si asta
http://cosmopolitan.ro/love-si-sex/de-citit-in-doi/cum-sa-ti-dai-seama-daca-e-un-tip-violent.html
kitty_krieger
Postat pe 6 Mai 2010 14:27
De la: one_size, la data 2010-05-06 14:18:12
De la: zyzyka, la data 2010-05-06 14:16:11 trebuie sa ii faci pe plac in mare parte.


aha deci asta-i cheia succesului!


io vreau adresa lui,,,,,,,,,,,,,,,,,,telefonul meu s-a invechit
Dontyyy
Postat pe 6 Mai 2010 14:28
De la: oanaelena1989, la data 2010-05-05 19:46:01Buna all am si eu o mica povestioara: pe 30 ianuarie am decis sa incep o noua relatie totul ok...m-a prezentat alor lui...la 2 zile mergem la el acasa. Insa uneori se supara foarte tare de la lucruri minore:intr-o seara vb cu el pe mess si in acelasi timp mai vorbeam cu un amic si pt ca nu am vorbit cu el pret de 5 minute-10 minute nu a mai vb cu mine decat a 2-a zi pe seara...uneori se supara din niste nimicuri...de exemplu daca nu ii raspund la telefon...se crizeaza ca ce am facut. Un alt exemplu de suparare: am iesit cu amica mea cea mai buna,cu iubitul ei si inca un amic de al lor in oras(pe amicul prietenei mele nu l-am vazut decat de 2 ori si plus de asta mai mult de 4-5 vorbe nu discutam) si alta cearta ca mi-am gasit pe altu sa ies...si etc...intr-un final ne-am impacat...nu ii inteleg uneori acest comportament...i-am zis si lui asta...si vad ca a inceput sa se schimbe..Tin sa precizez ca in astea 3 luni mi-a facut cadou 2 telefoane si un mouse care impreuna depasesc 600 RON(i-am zis ca nu sunt materialista si el a zis ca le-a facut pt ca asa ii place lui)...nu inteleg de ce uneori se comporta ok si uneori ajunge la extrema...voi cum credeti ca va decurge?


buna

buna asta
anastasia_m
Postat pe 15 Mai 2010 23:00
Si eu am trecut prin asta insa am invatat cum sa rezolv problema..Cheia este comunicare..sa hotarati ceea ce vrei uh le la relatie si ceea ce vrea el..trebuie sa ii explici ca la varsta ta e normal sa iesi si sa vb cu alte presoane...probabil el este un pic mai matur si gandeste mult mai departe decat o faci tu...este un pic cam gelos si o sa ai ceva de munca dar nu renunta,,,cred totusi ca te iubeste
dulceana_babyblue
Postat pe 17 Mai 2010 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa inteleaga ca si el greseste? 47 De la: franziska_eu 3 Februarie 2012 11:56
violenta in familie 23 De la: Diannnnnnna 27 Octombrie 2009 21:54
Invitatie Workshop 3 De la: thadoogback 4 Aprilie 2011 09:28
certuri frecvente cu parintii :( 4 De la: darksukkubus69 25 Aprilie 2010 01:57
buna tuturor!eu sunt noua pe aici si as vrea si eu un sfat!nu stiu ce sa ma fac 4 De la: geo_x 13 Septembrie 2009 23:13