Setari Cookie-uri

SOS

Fetelor,am o problema grava si iar am nevoie de sfaturi.Sunt tanara de 2 ani casatorita si cam de o vreme nu stiu ce am,mai exact de o luna de zile nu am mai facut dragoste cu sotul meu,invoc tot felul de dureri,motive ca sa mai treaca inca o noapte si inca o noapte.De vina sunt eu pentru ca desi ma iubeste si este foarte atent cu mine,atunci cand ma saruta sau ma mangaie ,eu nu simt absolut nimic,iar de infierbantat nici nu poate fi vorba desi il iubesc.Nu am chef deloc pur si simplu.A mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare?Sfatuiti-ma ce sa fac?Cum sa depasesc situatia?Va pup si astept sfaturile voastre cu nerabdare.
dalilapink
Postat pe 6 Februarie 2009 23:47
intrebarea este il iubesti sau esti indragostita de el??
auralia
Postat pe 6 Februarie 2009 23:49
Cu rabdarea treci marea , cu disperarea din cuvintele tale nu o sa faci nimica , relaxeazate ca lucrurile vin de la sine . poti sa glumesti , poti sa te distrezi si orice altceva din lumea asta , si nu iti mai bate capul cu asta . Daca era omul bolnav tot asa ziceai ? ca nu ai mai facut ? erai nevoita sa nu faci . :|

Incearca o mincare mai condimentata ciocolata mai putin fumat , un dus cald in 2 si ai sa vezi ca tre sa dea rezultate . spor la treaba si ai rabdare .

Postat pe 6 Februarie 2009 23:53
Il iubesc ,insa stiu ca acea pasiune de la inceput nu se mai intoarce desi el nu este schimbat fata de mine,numai eu sunt cea care nu mai vrea ,si stiu ca asta e o problema care mi-ar putea afecta casnicia ca are el rabdare insa si rabdarea are o limita.Cred ca eu sunt de vina ,insa nu stiu ce sa fac.
dalilapink
Postat pe 6 Februarie 2009 23:56
De la: Neostar, la data 2009-02-06 23:53:41Cu rabdarea treci marea , cu disperarea din cuvintele tale nu o sa faci nimica , relaxeazate ca lucrurile vin de la sine . poti sa glumesti , poti sa te distrezi si orice altceva din lumea asta , si nu iti mai bate capul cu asta . Daca era omul bolnav tot asa ziceai ? ca nu ai mai facut ? erai nevoita sa nu faci . :|

Incearca o mincare mai condimentata ciocolata mai putin fumat , un dus cald in 2 si ai sa vezi ca tre sa dea rezultate . spor la treaba si ai rabdare .
Mersi am sa incerc sa vad ce va fi,sper sa treaca.
dalilapink
Postat pe 6 Februarie 2009 23:58
De la: auralia, la data 2009-02-06 23:49:57intrebarea este il iubesti sau esti indragostita de el??
Il iubesc asta simt.
dalilapink
Postat pe 7 Februarie 2009 00:00
eu zic asa, incearca sa te indragostesti din nou de el, sa te redescoperi pe tine in relatia asta, incearca sa iti aduci aminte ce te facea sa simti la inceput acei fiori ai dragostei si pe cat posibil repeta si acum acele experiente...dak zici k il iubesti totusi, merita din partea ta acest eforf, sa te reindragostesti de el...banuiesc k rutina, si monotonia va adus aici
auralia
Postat pe 7 Februarie 2009 00:01
nu vreau sa contrazic pe nimeni, dar cred k dak astepti k lucrurile sa se rezolve singure, risti sa pierzi mult mai multe...si cel mai grav risti sa il indepartezi pe el
auralia
Postat pe 7 Februarie 2009 00:03
De la: auralia, la data 2009-02-07 00:01:19eu zic asa, incearca sa te indragostesti din nou de el, sa te redescoperi pe tine in relatia asta, incearca sa iti aduci aminte ce te facea sa simti la inceput acei fiori ai dragostei si pe cat posibil repeta si acum acele experiente...dak zici k il iubesti totusi, merita din partea ta acest eforf, sa te reindragostesti de el...banuiesc k rutina, si monotonia va adus aici


Probabil ca si rutina o fi de vina,nu doar eu,insa la asta nu m-am gandit ca as putea sa ma reindragostesc de el,iti multumesc pentru sfat am sa incerc sa urmezz ceea ce m-ai sfatuit.Mersi mult.
dalilapink
Postat pe 7 Februarie 2009 00:15
si inca ceva, incearca intotdeauna sa ti-i dragostea si dorintza aprinsa, pt k grijile cotidiene ne fac sa uitam de adevaratul rol al vietii, sa traim frumos, sa iubim si sa fim iubiti...


P.S. cine stie poate ne anunti k faceti si bebe mai tarziu:D:X
auralia
Postat pe 7 Februarie 2009 00:24
.iesi in oras cu prietenele,distreazate,fa-ti prieteni noi,.....si eu am trecut prin asta dar cam la doi ani dupa ce sa nascut fetita
.nu mai simteam dorinta nu mai vroiam sa ma sarute sa ma atinga....intrun cuvat...il respingeam.am avut multe discutii pe tema asta ..el e foarte rabdator si bun ,stiu ca ma adora dar cum spuneai si tu rabdarea are o limita.Eu eram o fire foarte activa plina de viata si cu foarte multi prieteni .Viata familiai,problemele de zi cu zi m-au facut sa nu mai fiu cum eram,iesirile erau din ce in ce mai rare si prieteni tot mai putini.Nu mi-am dat seama ca imi lipsesc atat de mult lucrurile acelea care par fara importanta.il iubesc pe sotul meu enorm ,nu ma vad fara el.....dar am nevoie de o viata activa..el nu poate sa imi ofere asta ...nu e el genul .imi era dor de barfe intre fete ,de iesit in club si dansatpana simti ca nu mai ai suflu,sa ajungi acasa si sa fi fericit de oboseala:) asa ca am inceput sa ies fara el.....si el fara mine....e perfect!! Ajungem acasa si ne e dor unul de celalat...pentru multi e de neinteles dar asta am simtit eu ca ma va face sa fiu iar asa cum ma cunoscut.au trecut 3 ani de cand eu ma aflam in situatia ta ....continuam si acum sa aveam programe diferite din cand in cand si totul e ok!!!!!!!!!
iulia_mea
Postat pe 20 Februarie 2009 12:14
De la: dalilapink, la data 2009-02-06 23:47:37Fetelor,am o problema grava si iar am nevoie de sfaturi.Sunt tanara de 2 ani casatorita si cam de o vreme nu stiu ce am,mai exact de o luna de zile nu am mai facut dragoste cu sotul meu,invoc tot felul de dureri,motive ca sa mai treaca inca o noapte si inca o noapte.De vina sunt eu pentru ca desi ma iubeste si este foarte atent cu mine,atunci cand ma saruta sau ma mangaie ,eu nu simt absolut nimic,iar de infierbantat nici nu poate fi vorba desi il iubesc.Nu am chef deloc pur si simplu.A mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare?Sfatuiti-ma ce sa fac?Cum sa depasesc situatia?Va pup si astept sfaturile voastre cu nerabdare.

Mergi la un medic/consilier familiar...
Discuti cu el aceasta problema...
Incearca sa-ti aduci aminte de clipele de extaz, sau care iti produceau extaz...si sa reconstituezi, de ce nu mai ai chef de el. Exista "n"posibilitati de ce ati ajunsi in situatia asta....si ce ai putea face...

Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Februarie 2009 14:03
De la: dalilapink, la data 2009-02-07 00:15:00
De la: auralia, la data 2009-02-07 00:01:19eu zic asa, incearca sa te indragostesti din nou de el, sa te redescoperi pe tine in relatia asta, incearca sa iti aduci aminte ce te facea sa simti la inceput acei fiori ai dragostei si pe cat posibil repeta si acum acele experiente...dak zici k il iubesti totusi, merita din partea ta acest eforf, sa te reindragostesti de el...banuiesc k rutina, si monotonia va adus aici


Probabil ca si rutina o fi de vina,nu doar eu,insa la asta nu m-am gandit ca as putea sa ma reindragostesc de el,iti multumesc pentru sfat am sa incerc sa urmezz ceea ce m-ai sfatuit.Mersi mult.



RUTINA dupa 2 ani ?
Fetito, esti de pomina! Ce-o sa mai zici cand vei avea 2 copii si 15 ani de casnicie?
Nu cred ca-l iubesti suficient, asta e adevarul.Poate te simti bine cu el, te simti ocrotita, este un barbat grijuliu, atent dar nu te atrage. Altfel abia ai astepta sa vina noaptea.
Am trecut prin asta cu o fata. Crede-ma in relatia voastra lipseste scanteia.Din pacate prea devreme.
Cum puteti vorbi de monotonie dupa 2 ani? Aveti idee ce lunga vi se va parea viata? Si ce lungi vi se vor parea clipele cand din obligatie va trebui sa faci dragoste cu el ?
aprov
Postat pe 4 Iunie 2009 17:31
sunt de acord cu aprov,
dupa doar 2 ani nu poti vorbi de rutina. ar trebui sa te gandesti bine daca-l mai iubesti. daca da, consulta un medic. El te va ajuta sa rezolvi problema.
luulya
Postat pe 5 Iunie 2009 07:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nedumeriri 11 De la: ice_me 2 Octombrie 2009 00:28
buna ..ajtati-ma si pe mine va rog 4 De la: mimi_ca29 4 Ianuarie 2011 08:55
Benzi Magnetice 2 De la: kudika028960 8 August 2009 21:07
Am apartament de inchiriat cine doreste?? 7 De la: oanaoana 21 Octombrie 2009 19:46
Specia baiatul singur la parinti si mama lui! 1 De la: kudika_1021772 29 Decembrie 2016 18:10