Setari Cookie-uri

eu berbec, el scorpion...oare va merge?

buna!!am 21 de ani, el 24, eu berbec, el scorpion,ne cunosteam din copilarie, mereu ne-am placut, dar abia anul trecut am decis sa fim impreuna, dp o rel de 1 luna si jumatate am decis sa locuim impreuna, am locuit 8 luni impreuna, s-a ajuns la reprosuri, jigniri si 2 palme si am decis sa renunt...problema e k suntem despartiti de 2 luni si nu inceteaza sa ma caute,am decis sa-i mai acord o sansa dar nu ma mai simt pregatita sa fac pasu de a ma mai muta cu el, nu mai am increderea aia oarba in el, sunt multe lucruri care ma retin,nu stiu dak mai simt ce simteam pt el...ii spun toate aceste lucruri iar el insista k doar lg el am sa vad cum sta lucrurile si k s-a schimbat, dar mi-e frik de ink un esec, nu vreau sa-mi mai dezamagesc parintii, nu stiu ce sa fac...ce ma sfatuiti sa fac?
angel_de_la_noche
Postat pe 3 Mai 2010 20:52
eu berbec... ea scorpion... ne iubim da nu prea a mers...
cocutzucoco
Postat pe 28 Iulie 2010 15:34
eu scorpion...si 2 relatii de durata cu berbeci
2 relatii total diferite....prina a fost cat de cat armonioasa desi recunosc ca sunt o femeie destul de violenta si supraprotectiva knd vine vorba de persoanele la care tin....a doua relatie cu un berbec...tocmai s-a incheiat insa de data asta rolurile s-au inversat...persoana violenta si ultraprotectiva a fost el...
te sfatuiesc sincer...in mom in care ai fost lovita de el...de scorpionul din el...indiferent care a fost motivul...nu-l ierta..pt k noi suntem genul de oameni care nu apreciem faptul k ne ierti si vedem asta ca pe faptul k ne permiti sa te calcam in picioare...si se va repeta...crede-ma...si tot ce ai patit impreuna cu el se va repeta indiferent de faptul k se jura si promite soarele si luna...se va repeta...va face exact la fel...nu se merita...te pup..si ai grija...nu se merita
sunt o scorpioanca vertabila si crede-ma k in mom in care descopar pct sensibil al partenerului nu fac decat sa-l exploatez la epuizare...si promit k numai fac...dar..mint...fac la fel...
poate vrei sa-mi dai mai multe detalii...lasa-mi un mesaj privat si mai discutam daca vrei.micky_mouse37
micky_mouse37
Postat pe 2 August 2010 14:08
eu taur, el scorpion.
A mers o perioada de 1 an apoi au aparut certuri. Eu am ascendent in berbec si multe planete in zodia asta deci sunt un pic impulsiva iar el nu prea suporta asta.
Ce pot sa spun...viata alaturi de un scorpion e ca o fuga continua intre rai si iad :) dar se merita
ploidevise
Postat pe 8 August 2010 16:59
dap, ai mare dreptate, e o fuga ... cu un/o scorpion ... si atat de mult se merita ;)
cocutzucoco
Postat pe 9 August 2010 16:20
De la: micky_mouse37, la data 2010-08-02 14:08:53eu scorpion...si 2 relatii de durata cu berbeci
2 relatii total diferite....prina a fost cat de cat armonioasa desi recunosc ca sunt o femeie destul de violenta si supraprotectiva knd vine vorba de persoanele la care tin....a doua relatie cu un berbec...tocmai s-a incheiat insa de data asta rolurile s-au inversat...persoana violenta si ultraprotectiva a fost el...
te sfatuiesc sincer...in mom in care ai fost lovita de el...de scorpionul din el...indiferent care a fost motivul...nu-l ierta..pt k noi suntem genul de oameni care nu apreciem faptul k ne ierti si vedem asta ca pe faptul k ne permiti sa te calcam in picioare...si se va repeta...crede-ma...si tot ce ai patit impreuna cu el se va repeta indiferent de faptul k se jura si promite soarele si luna...se va repeta...va face exact la fel...nu se merita...te pup..si ai grija...nu se merita
sunt o scorpioanca vertabila si crede-ma k in mom in care descopar pct sensibil al partenerului nu fac decat sa-l exploatez la epuizare...si promit k numai fac...dar..mint...fac la fel...
poate vrei sa-mi dai mai multe detalii...lasa-mi un mesaj privat si mai discutam daca vrei.micky_mouse37

da...sincer si mie mi-ar folosi niste sfaturi. Fostul meu e scorpion. De abia ne-am despartit. Pe parcursul relatiei a mai facut faze nashpa dar trebuie sa recunosc ca nu i-am dat peste nas. decat ca ma certam cu el ...evident fara rezultat. In ultima perioada o luase razna. Eu faceam scandal, el mai rau si la un moment dat mi-a spus ca el vrea pauza. Nu a mers nici asa...ca eu nu am vrut, dupa aia a spus ca vreao pauza mai lunga...si s-a racit rau. Acum mi-a spus ca s-a terminat. ca el nu ma mai iubeste. Asta de pe o saptamana pe alta.
Oricum...parerea mea e ca daca puneam piciorul in prag si il tratam cu INDIFERENTA lucrurile stateau altfel.
ploidevise
Postat pe 9 August 2010 19:30
Buna, si eu sunt berbec si prietenul meu este scorpion.Suntem impreuna de 1 an , dar inca ma mai gandesc daca sa ma mut cu el, si eu sunt cam in aceeasi situatie ca si tine .In general ne intelegem bine, dar imi e foarte greu sa am incredere in el si ce nu suport la el e ipocrizia, il prind de fiecare data cu cate o minciunica si mereu le repeta!el isi doreste sa fim mereu impreuna, sa ramanem impreuna insa eu nu sunt decisa.Sfatul meu pt tine e sa incerci sa-l ierti de data asta insa lasa-ti o rezerva si nu-i mai oferi atata atentie, in plus, eu folosesc un truc atunci cand imi greseste si suntem certati:imi iau prietenele si ies in oras, ma imbrac cat se poate de elegant si ma machiez diferit, iar lui ii spun ca e liber sa iasa cu baietii pt ca eu am alte planuri care nu-l includ si pe el.Si se supara, face urat dar dupa asta incearca sa ma cucereasca si isi exercita toate armele de seductie ca sa ma faca sa-mi incalc hotararea!Incearca sa pastrezi si tu un oarecare mister fata de el si determina-l sa se comporte la inaltimea asteptarilor tale!Un scorpion daca iubeste se transforma si cauta mereu sa-ti fie pe plac, in plus stiu ca ei pot fi si manierati daca este in interesul lor.Te pup si iti doresc numai bine!
IUBY88
Postat pe 16 August 2010 21:02
am reincercat...si dupa 4 luni...revin printre voi...tot ce a fost inainte s-a repetat....poate chiar mai rau.nu se merita sa ma chinui toata viata...imi pare rau...dar trebuie sa trec peste...eu si increderea mea proasta in iubire...
angel_de_la_noche
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:55
vrei sfaturi ianna? am un singur sfat...fugi cat mai repede si cat mai departe de el...
angel_de_la_noche
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:57
sa mor de ras, nu alta!!! eu sunt berbec si tocmai divortez de un scorpion. si desi am suficiente motive sa il urasc.. il mai iubesc inca. poate pentru ca pasiunea dintre un berbec si un scorpion este incredibil de profunda si nu poti sa o uiti usor. foc si apa.. aparent nu au nimic in comun dar poate tocmai de aceea se atrag si ies scantei la cea mai mica atingere. este o provocare prea mare ca sa ii poti rezista.. in cele din urma ajung sa fie protagonistii unui razboi din care nu iese nici unul invingator. amadoi au personalitati puternici, sunt foarte incapatanati si autoritari. amandoi sunt gelosi si posesivi. iar scorpionul poate fi foarte dur cand decide sa se razbune. apararea berbecului e puternica doar in prima faza si nu-i trebuie prea mult ca sa renunte la visul devenit cosmar si sa fuga..
sunt compatibili doar pe plan sexual si uneori.. intelectual. nu e de ajuns pentru a forma o familie impreuna.
acum.. mai sunt si exceptii extraordinare ca de-aia s-a inventat cuvantul asta...
DirtyDianna
Postat pe 1 Octombrie 2010 20:13
e greu dar trebuie sa fim puternice si sa mergem mai departe,asa e viata...
angel_de_la_noche
Postat pe 1 Octombrie 2010 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate zodii 1 De la: paty_15 27 Decembrie 2009 13:38
exista combatibilitate intre o geamana si un berbec??? voi ce ziceti????? 37 De la: ninushk 18 Iunie 2010 17:39
femeia taur si barbatul rac????!!!!! 23 De la: AndreezlA 26 Mai 2013 00:58
compatibilitate 3 De la: kudika_27795 28 Ianuarie 2013 11:21
eu pesti 12 De la: kudika019015 21 Iunie 2009 22:48