Setari Cookie-uri

pe cine iubesc?pe primul sau p al doilea?ajutati-ma va rog

buna am si eu o problema si va rog sa ma lamuriti.am vb cu un baiat 4 ani,in acesti ani nu ma alintat,era zgarcit la bani cu mine dar eu totusi lam iubit,iar el sp k nu a stiut cum sa imi arate pt ca totul devenise o obisnuinta.dupa 4 ani cand eram cu el mi se umpluse paharu de cate imi facuse am decis sa vb cu cineva p mes,mam intalnit cu aceea persoana dupa 2 intalniri, mam despartit d 1 prieten.al 2 era vesel,imi facea toate poftele,mia daruit chiar si un inel de aur nici dupa 3 luni,in timp ce fostu nu mia daruit asa ceva.intre timp 1 sia dat seama ce a avut langa el,dar prea tarziu.are o prietena careia ii face toate poftele pe care mie nu mi lea facut in 4 ani ,iinclusiv o alinta ,iar cu ea sta d 2 luni.oare sa schimbat sau nu ma iubit p mine niciodata?de cand mam despartit d 1 el imi sp mereu k ma iubeste si k vrea sa se impace cu mine.mai de curand am simt ceva pt el,ma inrosesc cand il vad, cand il vad cu noua lui prietena sunt geloasa,dar nu stiu dak din iubire sau k imi sp mie ce face cu ea si cu mine nu a facut.cu al doilea am 6 luni,iar de curand ma pus la incercare sa vada dak il iubesc spunandu-mi k nu mai vrea sa mai vb cu mine,k sia gasit p alta,chestii deastea.atunci am suferit un soc,lam implorat sa nu ma lase, sa fim impreuna mereu.puteam sa il las sa isi continue jocu si sa accept k sa terminat cu al 2,si sa ma impac cu 1.dc oare nu am avut puterea sa o fac.il iubesc p 1 sau p al doilea?ce ma sfatuiti?sau ii iubesc p amandoi.unde e iubire si unde e atractie si noul care ma cucerit?
astept raspuns urgent pt k sunt intro mare dilema.
kudika178117
Postat pe 5 Mai 2010 13:31
Dar inima ta ce-ti spune? eu zic sa ramii cu cel ce crezi ca te iubeste si te respecta cu adevarat.Primul e un nesimtit, daca iti spune ce face cu actuala si cu tine nu.Si la ce sa te mai incerce? nu vezi ca-si bate joc de tine, si-ti face in ciuda? Puneti ordine in viata, in ginduri si sentimente, discerne ce e bine ptr. tine si ea decizia corecta.
kudika098645
Postat pe 5 Mai 2010 13:37
[buna am si eu o problema si va rog sa ma lamuriti.am vb cu un baiat 4 ani din bloc cu mine,in acesti ani nu ma alintat,era zgarcit la bani cu mine dar eu totusi lam iubit,iar el sp k nu a stiut cum sa imi arate pt ca totul devenise o obisnuinta.dupa 4 ani cand eram cu el mi se umpluse paharu de cate imi facuse am decis sa vb cu cineva p mes,mam intalnit cu aceea persoana dupa 2 intalniri, mam despartit d 1 prieten.al 2 era vesel,imi facea toate poftele,mia daruit chiar si un inel de aur nici dupa 3 luni,in timp ce fostu nu mia daruit asa ceva.intre timp 1 sia dat seama ce a avut langa el,dar prea tarziu.are o prietena careia ii face toate poftele pe care mie nu mi lea facut in 4 ani ,iinclusiv o alinta ,iar cu ea sta d 2 luni.oare sa schimbat sau nu ma iubit p mine niciodata?de cand mam despartit d 1 el imi sp mereu k ma iubeste si k vrea sa se impace cu mine.mai de curand am simt ceva pt el,ma inrosesc cand il vad, cand il vad cu noua lui prietena sunt geloasa,dar nu stiu dak din iubire sau k imi sp mie din ciuda ce ii daruieste ei sau cum o alinta.cu al doilea am 6 luni,iar de curand ma pus la incercare sa vada dak il iubesc spunandu-mi k nu mai vrea sa mai vb cu mine,k sia gasit p alta,chestii deastea.atunci am suferit un soc,lam implorat sa nu ma lase, sa fim impreuna mereu.puteam sa il las sa isi continue jocu si sa accept k sa terminat cu al 2,si sa ma impac cu 1.dc oare nu am avut puterea sa o fac.il iubesc p 1 sau p al doilea?ce ma sfatuiti?sau ii iubesc p amandoi.unde e iubire si unde e atractie si noul care ma cucerit?inca ceva al doilea vrea sa renunt la facultate sa stau cu el pt k el este din targoviste si eu din pitesti si ne vedem in fiecare wekend.oare distanta il face sa caute si la alta?inainte d a ma pune el la incercare lam pus si eu si a cazut,ar vrea sa aiba o aventura dar sa pastreze relatia serioasa.ce credeti?este rac el,iar primu era sagetator.care ma iubeste dintre cei 2?se poate schimba un om dupa ce pierde persoana iubita?
astept raspuns urgent pt k sunt intro mare dilema.
kudika178117
Postat pe 5 Mai 2010 14:00
io n-am inteles decat ca primul era zgarcit pe cand al doilea nu n-am obsv nicio iubire in tot romanu' tau sorry, cred ca ar trebui sa-l astepti pe al treilea
miss_darine
Postat pe 5 Mai 2010 15:17
s-am incalecat pe-o sa
si v-am spus povestea mea
s-o priceapa cine-o vrea


da ce tzi-a facut limba romana de-ai macelarit-o in halul asta?
Dontyyy
Postat pe 5 Mai 2010 15:54
eu cred ca fiind prima iubire e normal sa iti aduci aminte
dar pt viitor merita cel de-al doilea chiar daca tu nu simti nimic pt el
cel mai bine ar fi sa nu ii demonstrezi celui de-al 2 lea ca nu il iubesti
alexcris2007
Postat pe 15 Mai 2010 10:24
De la: kudika178117, la data 2010-05-05 14:00:06[inca ceva al doilea vrea sa renunt la facultate sa stau cu el pt k el este din targoviste si eu din pitesti si ne vedem in fiecare wekend.oare distanta il face sa caute si la alta?inainte d a ma pune el la incercare lam pus si eu si a cazut,ar vrea sa aiba o aventura dar sa pastreze relatia serioasa.ce credeti?este rac el,iar primu era sagetator.care ma iubeste dintre cei 2?se poate schimba un om dupa ce pierde persoana iubita?
astept raspuns urgent pt k sunt intro mare dilema.

Eu zic sa-l astepti pe al treilea. Inainte sa citesc si mesajul asta al tau, as fi inclinat sa zic sa ramai cu al doilea, dar acum zic ca mai bine ii lasi in pace pe amandoi si-l astepti pe al treilea( sa speram ca va fi unul ok, care sa te iubeasca si sa se poarte frumos cu tine).
tematoare
Postat pe 15 Mai 2010 14:35
am si eu o poveste un pic asemanatoare in care 1 imi cere sa ne impacam dupa o relatie de 5 ani dar eu vreau sa raman cu al doilea pt k merita. In cazul tau eu cred k 1 dak te-ar iubi nu ar mai fii cu alta, ar incerca din rasputeri sa te readuca langa el . Nu s-ar lauda k ii este foarte bine alaturi de actuala. Iar 2 nu cred k te iubeste pt k ar trebui sa se gandeasca la viitorul tau. Eu nu am renuntat la facultate acum 3 ani pt el si acum imi pare bine. Dak renunti la facultate si vei ramane cu el, nu ai siguranta k veti ramane impreuna. Si dupa ceva timp s-ar putea sa te trezesti singura si fara studii. Iar cadourile pe care ti le face nu sunt neaparat dovezi de iubire, poate vrea doar sa te impresioneze si sa-si atinga scopurile. Cum s-a mai spus cred k trebuie sa-i uiti pe amandoi . Poti sta o perioada singura in care sa te gandesti bine la viitorul tau. Multa bafta!
ladyniko
Postat pe 15 Mai 2010 19:13
De la: miss_darine, la data 2010-05-05 15:17:08 io n-am inteles decat ca primul era zgarcit pe cand al doilea nu n-am obsv nicio iubire in tot romanu' tau sorry, cred ca ar trebui sa-l astepti pe al treilea



iubirea era ''inelul de aur''!!!!!!!!!


barbatii astia sunt pe numere?????? ce fain!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 15 Mai 2010 19:17


Daca cu al doilea a mers si merge bine , de ce ii dai o sansa celui care a avut-o si a risipit-o in mod idiot ? sa nu-l regreti pe cel de-al doilea , ca pe primul nu stiu cine il regreta . Tu chiar sincer il regreti ?
banalulanonim
Postat pe 15 Mai 2010 22:00
dacã eram eram eu prietenul tãu te bãteam...esti o materialistã
freakbabe
Postat pe 15 Mai 2010 22:09
nu e vorba ca e materialista :)) doamne =)) ideea e ca poate are sub 20 si astea cauta sa se distreze sa iasa etc...am trecut p[rintr-o kestie asemanatoare dar am ramas la iubitul meu...chiar dak nu ne intelegem si acum suntem despartiti :))
ellutza01
Postat pe 17 Mai 2010 13:45
ehhh nu....nu vezi cã vrea cadouri, vrea sã fie plimbatã, vrea pupatã în cur....pe ea nu o deranjeazã faptul cã s-a despartit de gagiu ci de faptul cã el ºi-o gãsit o fufã cãruia îi cumpãrã de toate....iar ea frustratã fiindcã nu a primit nici mãcar un inel de tinichea sau plastelinã
freakbabe
Postat pe 17 Mai 2010 13:57
Sunteti cam rele cu ea.A cerut un sfat nu a cerut sa fie judecata de noi. Eu zic ca ar fi bine sa stai o perioada si fara nr.1 si fara nr.2.si sa vezi la cine te gandesti mai mult.
ionicris
Postat pe 17 Mai 2010 18:59
De la: kudika117694, la data 2010-05-17 18:59:21Sunteti cam rele cu ea.A cerut un sfat nu a cerut sa fie judecata de noi. Eu zic ca ar fi bine sa stai o perioada si fara nr.1 si fara nr.2.si sa vezi la cine te gandesti mai mult.



da si eu zic!!!!!!! poti sa stai de la numarul 3 incolo
anastasia_m
Postat pe 17 Mai 2010 19:06
Ma intreb care dintre noi nu isi doresc sa fie rasfatate?Cine nu isi doreste sa fie plimbata si sa primeasca cadouri?
Nu am inteles niciodata de ce atunci cand o persoana cere un sfat trebuie sa primeasca cuvinte aspre de la ceilalti.Daca voua vi se intampla asa ceva cum v-ati fi simtit?
ionicris
Postat pe 17 Mai 2010 19:06
orice om se schimba dupa ce pierde persoana iubita.......isi ia alta pereche de blugi, alta curea, alte izmene
marcel_dragus
Postat pe 17 Mai 2010 21:09
la celelalte numere
marcel_dragus
Postat pe 17 Mai 2010 21:10
cati ani ai?
dulceana_babyblue
Postat pe 17 Mai 2010 21:53
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-05-17 21:53:32cati ani ai?

destui.daca stie ce sa faca cu uu...picioarele,stie sa scrie,sa numere...chiar daca mai greseste...dar ce conteaza.fata vrea ajutor.
pina la ce numar vrei ajutorul? ( asta ca sa stim sa ne dozam efortul)
RUY_BLAS
Postat pe 18 Mai 2010 08:30
De la: kudika178117, la data 2010-05-05 13:31:29buna am si eu o problema si va rog sa ma lamuriti.am vb cu un baiat 4 ani,in acesti ani nu ma alintat,era zgarcit la bani cu mine dar eu totusi lam iubit,iar el sp k nu a stiut cum sa imi arate pt ca totul devenise o obisnuinta.dupa 4 ani cand eram cu el mi se umpluse paharu de cate imi facuse am decis sa vb cu cineva p mes,mam intalnit cu aceea persoana dupa 2 intalniri, mam despartit d 1 prieten.al 2 era vesel,imi facea toate poftele,mia daruit chiar si un inel de aur nici dupa 3 luni,in timp ce fostu nu mia daruit asa ceva.intre timp 1 sia dat seama ce a avut langa el,dar prea tarziu.are o prietena careia ii face toate poftele pe care mie nu mi lea facut in 4 ani ,iinclusiv o alinta ,iar cu ea sta d 2 luni.oare sa schimbat sau nu ma iubit p mine niciodata?de cand mam despartit d 1 el imi sp mereu k ma iubeste si k vrea sa se impace cu mine.mai de curand am simt ceva pt el,ma inrosesc cand il vad, cand il vad cu noua lui prietena sunt geloasa,dar nu stiu dak din iubire sau k imi sp mie ce face cu ea si cu mine nu a facut.cu al doilea am 6 luni,iar de curand ma pus la incercare sa vada dak il iubesc spunandu-mi k nu mai vrea sa mai vb cu mine,k sia gasit p alta,chestii deastea.atunci am suferit un soc,lam implorat sa nu ma lase, sa fim impreuna mereu.puteam sa il las sa isi continue jocu si sa accept k sa terminat cu al 2,si sa ma impac cu 1.dc oare nu am avut puterea sa o fac.il iubesc p 1 sau p al doilea?ce ma sfatuiti?sau ii iubesc p amandoi.unde e iubire si unde e atractie si noul care ma cucerit?
astept raspuns urgent pt k sunt intro mare dilema.



Nu stiu pe cine iubesti tu cu adevarat....dar gramatica limbii romane, sigur nu e prietena ta "cea mai buna"... Ma doare capul!
Micael
Postat pe 18 Mai 2010 14:54
De la: Micael, la data 2010-05-18 14:54:01
De la: kudika178117, la data 2010-05-05 13:31:29buna am si eu o problema si va rog sa ma lamuriti.am vb cu un baiat 4 ani,in acesti ani nu ma alintat,era zgarcit la bani cu mine dar eu totusi lam iubit,iar el sp k nu a stiut cum sa imi arate pt ca totul devenise o obisnuinta.dupa 4 ani cand eram cu el mi se umpluse paharu de cate imi facuse am decis sa vb cu cineva p mes,mam intalnit cu aceea persoana dupa 2 intalniri, mam despartit d 1 prieten.al 2 era vesel,imi facea toate poftele,mia daruit chiar si un inel de aur nici dupa 3 luni,in timp ce fostu nu mia daruit asa ceva.intre timp 1 sia dat seama ce a avut langa el,dar prea tarziu.are o prietena careia ii face toate poftele pe care mie nu mi lea facut in 4 ani ,iinclusiv o alinta ,iar cu ea sta d 2 luni.oare sa schimbat sau nu ma iubit p mine niciodata?de cand mam despartit d 1 el imi sp mereu k ma iubeste si k vrea sa se impace cu mine.mai de curand am simt ceva pt el,ma inrosesc cand il vad, cand il vad cu noua lui prietena sunt geloasa,dar nu stiu dak din iubire sau k imi sp mie ce face cu ea si cu mine nu a facut.cu al doilea am 6 luni,iar de curand ma pus la incercare sa vada dak il iubesc spunandu-mi k nu mai vrea sa mai vb cu mine,k sia gasit p alta,chestii deastea.atunci am suferit un soc,lam implorat sa nu ma lase, sa fim impreuna mereu.puteam sa il las sa isi continue jocu si sa accept k sa terminat cu al 2,si sa ma impac cu 1.dc oare nu am avut puterea sa o fac.il iubesc p 1 sau p al doilea?ce ma sfatuiti?sau ii iubesc p amandoi.unde e iubire si unde e atractie si noul care ma cucerit?
astept raspuns urgent pt k sunt intro mare dilema.



Nu stiu pe cine iubesti tu cu adevarat....dar gramatica limbii romane, sigur nu e prietena ta "cea mai buna"... Ma doare capul!


a luat-o pe post de "amanta" poate din cauza asta!!
touch_me
Postat pe 18 Mai 2010 14:55
la psihlolog sau psihiatru e raspunsul ,avaro
kudika004836
Postat pe 18 Mai 2010 16:49
nu te uita inapoi, nu te intoarce de unde ai plecat! trbuie sa inveti din asta, ia-o ca pe o experienta de viata si mergi inainte.si nu asculta tot ce se spune pe aici, ca ai fii materialista si nu mai stiu cum...toate suntem materialiste, vrem un inel, vrem o atentie o floricica,o chestie....mi-e greu sa argumentez de ce,as scrie prea mult...
cattyx
Postat pe 18 Mai 2010 17:53
Si eu am fost intr-o situatie similara :cu primul amic am stat 5 ani si jumatate timp in care am fost mereu pe locul II,iar apoi am cunoscut un domn pe net care a fost exact ce mi-am dorit stilat ,pedant dragut,curat, vaduv ,cu bun simt ,care a dorit sa-si intemeieze o familie cu mine ...dar din nefericire la 4 luni de cand ne-am cunoscut a suferit un accident rutier si a decedat...ce durere ...Sunt necajita ca s-a prapadit asa tragic dar sper sa cunosc pe cineva la fel de bun si cu aceleasi calitati pe care le-a avut cel care s-a dus in lumea celor drepti...DAR CINE STIE???
GIANINA_GIANA
Postat pe 18 Mai 2010 21:11
1,2 1,2......
mj300877
Postat pe 24 Mai 2010 00:42
De la: miss_darine, la data 2010-05-05 15:17:08 io n-am inteles decat ca primul era zgarcit pe cand al doilea nu n-am obsv nicio iubire in tot romanu' tau sorry, cred ca ar trebui sa-l astepti pe al treilea



mihablonda
Postat pe 24 Mai 2010 23:42
De la: kudika178117, la data 2010-05-05 14:00:06[buna am si eu o problema si va rog sa ma lamuriti.am vb cu un baiat 4 ani din bloc cu mine,in acesti ani nu ma alintat,era zgarcit la bani cu mine dar eu totusi lam iubit,iar el sp k nu a stiut cum sa imi arate pt ca totul devenise o obisnuinta.dupa 4 ani cand eram cu el mi se umpluse paharu de cate imi facuse am decis sa vb cu cineva p mes,mam intalnit cu aceea persoana dupa 2 intalniri, mam despartit d 1 prieten.al 2 era vesel,imi facea toate poftele,mia daruit chiar si un inel de aur nici dupa 3 luni,in timp ce fostu nu mia daruit asa ceva.intre timp 1 sia dat seama ce a avut langa el,dar prea tarziu.are o prietena careia ii face toate poftele pe care mie nu mi lea facut in 4 ani ,iinclusiv o alinta ,iar cu ea sta d 2 luni.oare sa schimbat sau nu ma iubit p mine niciodata?de cand mam despartit d 1 el imi sp mereu k ma iubeste si k vrea sa se impace cu mine.mai de curand am simt ceva pt el,ma inrosesc cand il vad, cand il vad cu noua lui prietena sunt geloasa,dar nu stiu dak din iubire sau k imi sp mie din ciuda ce ii daruieste ei sau cum o alinta.cu al doilea am 6 luni,iar de curand ma pus la incercare sa vada dak il iubesc spunandu-mi k nu mai vrea sa mai vb cu mine,k sia gasit p alta,chestii deastea.atunci am suferit un soc,lam implorat sa nu ma lase, sa fim impreuna mereu.puteam sa il las sa isi continue jocu si sa accept k sa terminat cu al 2,si sa ma impac cu 1.dc oare nu am avut puterea sa o fac.il iubesc p 1 sau p al doilea?ce ma sfatuiti?sau ii iubesc p amandoi.unde e iubire si unde e atractie si noul care ma cucerit?inca ceva al doilea vrea sa renunt la facultate sa stau cu el pt k el este din targoviste si eu din pitesti si ne vedem in fiecare wekend.oare distanta il face sa caute si la alta?inainte d a ma pune el la incercare lam pus si eu si a cazut,ar vrea sa aiba o aventura dar sa pastreze relatia serioasa.ce credeti?este rac el,iar primu era sagetator.care ma iubeste dintre cei 2?se poate schimba un om dupa ce pierde persoana iubita?
astept raspuns urgent pt k sunt intro mare dilema.






ce pro...a esti...
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 24 Mai 2010 23:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa mai fac 14 De la: liliana2005 10 Martie 2009 15:28
Realitatile vietii 8 De la: dragon_fly88 18 Iulie 2010 18:03
cum se naste... 53 De la: joni_1 7 August 2009 08:27
Relatie esuata!!! Ce mai pot face? 9 De la: iulia069834 12 Decembrie 2009 20:00
despre o "relatie"trecuta 24 De la: kudika346682 12 Februarie 2015 00:00