Setari Cookie-uri

nu stiu ce e cu mine..il iubesc sau nu?o parere va rog:*

sunt cu un baiat de 9 luni jumate si imi zice des ca ma iubeste si sunt constienta ca tine la mine dar nu sunt sigura ca ma iubeste :-? am mai avut un prieten cu care am fost aproape un an si sunt ferm convinsa ca l-m iubit pe acela dar acum nu stiu ...simt k tin la acualul prieten dar nu stiu daca e iubire sau nu.el este o fire mai copilaroasa nu prea stie sa ma alinte asa cum mi-as dori chiar daca ii zic de multe ori ce as vrea...oare din cauza asta sentimenul de iubire nu se face simtit..(stiti voi acele emotii la vederea persoanei ,fluturasi in stomac etc)... o parere va rog:*
cretsss
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:48
daca fluturasii nu zburda din floare-n floare si de pe campii nu trec prin stomacul tau, e clar ca nu e love
miss_darine
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:14
Chiar asa...daca nu iti transpira palmele cand te dai ultima data cu gloss in oglinda din hol cand mergi sa te intalnesti cu el...si nu te fastacesti cand ii simti buzele pe fruntea ta...zic sa analizezi treburile mai de aproape...nu ai cum sa simti la fel pt doua persoane diferite...si actualul nu are cum sa te alinte asa cum o facea celalalt,sunt lucruri care fac o relatie sa mearga mai bine decat ce-a care a trecut ...ori mai prost.
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:27
nu va grabiti ca fetele mari la maritat...iubirea poate venii din prima sau mai tarziu...important e cat de bine va intelegeti si va simtiti unul cu celalalt.si daca va faceti viata mai frumoasa unul celuilalt.asta e umilul meu sfat.degeaba poti cunoaste un baiat care sa iti dea tot felul de senzatii de fluturasi din prima,etc daka nu va potriviti sau daca el e o lichea care te seduce si te abandoneaza.
razz
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:32
daca inima nu-ti bate cu putere cand te suna,cand iti vorbeste,cand il vezi,daca fluturasi nu sunt..daca nu simti nevoia din senin sa zici "te iubesc..."...parerea mea nu este iubire
divyaa
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:08
razzz ms..ne simtim bn cand suntem amandoi ... el e un baiat "bun" care nu umbla cu porcarii....oricum in unele momente imi este foarte drag de el si poate ca eu il iubesc dar e o iubire mai domoala...ce credeti?
cretsss
Postat pe 13 Aprilie 2010 23:05
tine minte ca un foc de paie arde iute si se stinge la scurt timp ;)
razz
Postat pe 14 Aprilie 2010 16:23
Cred ca impreuna ar trebui sa descoperiti ce va place, incearca sa faceti lucruri care iti plac atat tie cat si lui, asa veti descoperi pasiuni comune si vei vedea ca va fi bine. Uneori in viata e mai bine sa ai o relatie caramida peste caramia decat un foc de paie.Eu zic sa ai putina rabdare:)
kudika064458
Postat pe 20 Aprilie 2010 01:28
De la: razz, la data 2010-04-14 16:23:53tine minte ca un foc de paie arde iute si se stinge la scurt timp ;)


yap!!!....CUM NU SE POATE DE CORECT!!!...problema ta este alta...incearca sa stai ceva timp fara el si vei vedea daca dupa o anumita perioada de timp iti este dor de el,inseamna ca ti la el adica il iubesti,totusi uneori poate la inceput nu iubesti cu pasiune dar in timp vei vedea ca increderea si siguranta unei relatii se bazeaza pe afinitate reciproca,daca o aveti e ok...
iar referitor la aventuri este bine daca le doresti sa nu pui mult suflet pt ca atunci vei suferi!!!
vio_miha66
Postat pe 30 Aprilie 2010 08:42
De la: cretsss, la data 2010-04-13 23:05:17razzz ms..ne simtim bn cand suntem amandoi ... el e un baiat "bun" care nu umbla cu porcarii....oricum in unele momente imi este foarte drag de el si poate ca eu il iubesc dar e o iubire mai domoala...ce credeti?


Cu cat ceri mai putin de la viata si de la oameni ca atat vei avea surpriza sa primesti mai mult.Savureaza ceea ce ai si ai rabdare!

Postat pe 30 Aprilie 2010 09:11
Pai si noi ce vrei sa-ti spunem? Daca il iubesti tu? pai eu de unde sa stiu????? Tu ar trebui sa-ti dai seama singura nu sa intrebi pe forum......
Daca te trezesti dimineata cu gandu' la el si adormi la fel...inseamna k esti indragostita/..... daca d'abia astepti sa-l vezi .... etc etc

Daca nu simti astea.... inhs k iti place de el doar...
nadasurf
Postat pe 30 Aprilie 2010 09:51
am descris situatia si am cerut o parere...nu am facut ghicitori
cretsss
Postat pe 30 Aprilie 2010 23:27
Sincer ..stiu cum e..eu am fost cu cineva cam vrio 2 luni...si eram total indragostita de el...cum nu mai fusesem niciodata ... si nah era deosebit de frumos..la inceput..primele intalniri..plimbari..prin parc..din astea...dar apoi ne-am despartit..si a fost ..."devastatore" pentru mine cel putin....simteam ca lipseste o parte din mine...a fost prea brusc.. si acum desi sunt cu altcineva.cu care chair ma simt bine.."e un baiat bun" ..tot parca ii simt lui lipsa...Si cel cu care sunt acum stie de treaba asta..de la "prietenele"mele.dar..accepta situatia..insa eu nu tin la el ..poate pentru ca nu prea il cunosc..decat de 2 luni..timpul v-a decide in cazul acesta ..cred.
Adevarul e ca dragostea e un sentiment extrem de profund...din cate ai scris tu aici nu prea se intelege ca-l "iubesti'"
Un sfat Pentru tine: Cum a spus si Razz .II dau dreptate. Vezi cum decurge totul mai departe...bafta.
aNcUtA_p
Postat pe 1 Mai 2010 12:52
cred ca esti mica de varsta dupa cum vorbesti. se simte imaturitatea. nu cred ca ai iubit pana acum, altfel ai stii ca asa ceva nu se intreaba daca e sau nu. pur si simplu SIMTI. e ok, fiti prieteni, iubirea va veni si ea cand trebuie, cu el sau altul. bafta
delicacy
Postat pe 1 Mai 2010 13:22
ar trebui sati pui ordine in sentimente: eu in locul tau as face o pauza sa vezi cu adevarat dak tu il iubesti sau el pe tine doar asa iti poti da seama
kudika162094
Postat pe 1 Mai 2010 13:33
NU NE-AI SPUS SI NOUA CE VIRSTA AI !!!!! CHESTIA CU FLUTURASII O AU AIA MICI,NEINTARCATI. MAI CAUTA,MAI ASTEAPTA....POATE VINE ALT TREN,ALTUL....
kudika168226
Postat pe 1 Mai 2010 14:56
Din cate am vazut multi dintre cei de aici au avut dreptate...iti pot spune ca am trecut prin asta...Am un prieten care ma iubeste..ma respecta...ma asteapta si este alaturi de mine...insa fostul ...era foarte distant..copilaros...enervant...stresant...Dar totusi stiu ca il iubesc mai mult pe fostul meu prieten decat pe actualul...sti dc? nici eu nu stiu... Era mai diferit...probabil gaseam la el ce nu gasesc la actualul...Probabil vor veni si alti si totul se va stinge la fel de repede cum a inceput...Fi calma si echilibrata profita de faptul ca tine la tine...nu in sensul rau al cuvantului ...incearca sa visezi putin si poate va fi bine...Oricum ai toata viata inainte...
kudika011007
Postat pe 1 Mai 2010 20:04
Dumnezeu,ti-a dat puterea de a alege.
Restul,depinde numai de tine.
Si,daca vrei un sfat sincer,viata nu se rezuma la fluturii din stomac.
Eumi
Postat pe 1 Mai 2010 22:57
..e devreme sa stii...rabdarea trebuie sa ti-o educi...sa astepti sa vezi ce stii...comparatiile te vor macina...nu e bine sa actualizezi trecutul mereu...lasa-l in trecut...traieste clipa care-ti place......ca sa poti sa-ti alegi viitorul...si apoi draguta tinerica...fetele se marita ,si cu cine le iau....daca sunt iubite...
kudika045103
Postat pe 2 Mai 2010 06:53
Sincer eu cred k il iubesti, dar ink nu ti'ai dat seama...crede'ma, am trecut si eu prin asta si mi'am dat seama k il iubesc de abea dupa ce l'am pierdut..:((:((....
otilialeonte
Postat pe 2 Mai 2010 10:10
gresit, pot spune din experienta, FLUTURASI nu tin cont d varsta...asa k mai gandeste-te d 2 ori inainte sa vb d fluturas...
elenia
Postat pe 2 Mai 2010 12:46

daca vrei sa te ajut sa stii ce sa cauti da-mi data ta de nastere completa.Iar daca vrei sa -ti spun cu cine ai fii avut o relatier buna dintre actualul si fostul da-mi datele lor de nastere chiar fara sa specifici cine este unul si cine este altul si eu iti spun cu cine ai avea o relatie mai buna.Intra pe privat si iti raspund.
banalulanonim
Postat pe 2 Mai 2010 14:29
Dacã iubești pe cineva î-l iubești așa cum este indiferent cã e copilaros sau nu,sau cine știe ce defecte mai are. Zi mersii cã nu ai dat peste vru-n dobitoc și te bãtea 24 din 24 de ore,și poate mai venea și bãut acasã sau cine știe ce îți facea. Și ține minte un singur lucru: Nimeni nu-i perfect.
crystyanr
Postat pe 2 Mai 2010 20:40
De la: razz, la data 2010-04-12 16:32:23nu va grabiti ca fetele mari la maritat...iubirea poate venii din prima sau mai tarziu...important e cat de bine va intelegeti si va simtiti unul cu celalalt.si daca va faceti viata mai frumoasa unul celuilalt.asta e umilul meu sfat.degeaba poti cunoaste un baiat care sa iti dea tot felul de senzatii de fluturasi din prima,etc daka nu va potriviti sau daca el e o lichea care te seduce si te abandoneaza.


foarte foarte foarte bun sfatul...felicitari...io ce sa zic?!consider ca iubirea se face simtita in timp nu din prima....din punctul meu de vedere nu il iubesti si nu esti nici macar indragostita petru ca pur si simplu ai fi stiut dak ai fi fost...nu ar exista dubiu...bafta in continuare si ai grija de tine:*
kudika026442
Postat pe 2 Mai 2010 22:26
De la: crystyanr, la data 2010-05-02 20:40:38Dacã iubești pe cineva î-l iubești așa cum este indiferent cã e copilaros sau nu,sau cine știe ce defecte mai are. Zi mersii cã nu ai dat peste vru-n dobitoc și te bãtea 24 din 24 de ore,și poate mai venea și bãut acasã sau cine știe ce îți facea. Și ține minte un singur lucru: Nimeni nu-i perfect.

doamnee ce sfat ai putut da....nu stiu daca are 20 de ani cea care a deschis topicul si nu e maritata ca sa-i vina aksa beat....asta ce ar insemna sa ma/se multumesc cu unu care nu ma satisface care nu face bani e un nesimtit ma inseala da sa zic mersi k nu ma bate si ca nu bea?!?!?doamne fereste.....suntem in secolul 21..nu accept si nu voi accepta niciodata sa se intample asta(sa ma loveasca), si cred k asta ar trebui sa faca toti/toate, cum ar fi sa ma multumesc ca nu o face?!si sai fiu recunoscatoare?!....din cauza celor ca tine nu "avansam" si "batem pasul p loc" si exista atatea cazuri de violenta in familie.imi pare rau ca inca exista persoane cu aceasta mentalitate si ca mai au si tupeul sa dea SFATURI pentru ca sunt convinsi ca au dreptate....astfel de "apucaturi" nu trebuie acceptate indiferent de context pretindem ca suntem oameni si nu orice fel de oameni ci unii civilizat si ne comportam ca niste animale...:(trist
kudika026442
Postat pe 2 Mai 2010 22:46
Asta numa tu sti daca il iubesti. apropo nu te lasa dusa de val incearcal prima data
cosmin120189
Postat pe 3 Mai 2010 17:49
si acum xsa pun punct acestui topic.....cel care mi-a zis chestia cu datele de nastere...iti transmit ca NU CRED in asa ceva! si sa va raspund tuturor sunt fericita ca din cauza unor mici incidente am luat o "pauza" care defapt s-a terminat a doua zi pentru ca nu puteam niciunul dintre noi sa stam fara sa ne vorbmi unul altuia acum sunt constienta ca iubirea este si este una mai calma si ca ne completam , ne acceptam defectele si ne iertam orice mica iesire :)

multumesc de sfaturi ...si mai ales fetei care mi-a sugerat sa luam o pauza
cretsss
Postat pe 4 Mai 2010 22:01
stii..e vorba aia.."cui pe cui se scoate"...nu exista iubire imposibila...oricand te poti indragosti totu depinde sa privesti spre viitor...
kudika193990
Postat pe 7 Iunie 2010 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ! 4 De la: miss_darine 22 Mai 2010 20:43
Sa te cunosc pe tine !😏 9 De la: kudika_1000552 21 Martie 2016 09:38
Inca un topic asea din plictiseala... 10 De la: bruneagra25 8 Iulie 2009 12:31
ingeri si demoni 26 De la: serena 14 Martie 2009 14:04
amintirea unei vieti, doar inceputul....va continua 15 De la: alex_angeel 29 Ianuarie 2009 16:15