Setari Cookie-uri

iubirea nu inseamna neaparat fericire

nu pot sa inteleg de ce ne mai indragostim daca nu putem fi fericiti?(adik persoana iubita nu vrea sa iti spuna daka tine la tine dar te face mereu geloasa)
paneask
Postat pe 9 Mai 2010 14:34
Inseamna ca nu te iubeste indeajuns si ii place sa te chinue.Si da ne lasam duse de val si nu mai apucam sai vedem si defectele.Si de aici si nefericirea noastra de mai tirziu.
kudika098645
Postat pe 24 Mai 2010 10:02
Ai dreptate, iubirea inseamna si enorm de multa suferinta, dar nimeni nu ne invata sa fim pregatiti pt. ea, deoarece am crescut cu povestile in care Fat-Frumos ramanea alaturi de Ileana Cosanzeana pana la adanci batraneti. Si eu trec prin ceva asemanator, ma iubeste, il iubesc, dar vrea sa ne despartim, pentru ca vrea libertate. Sufar, plang, sunt dezorientata, nu stiu p ce drum sa o iau, pentru ca el nu ma ajuta. Imi zice ca nu mai avem nici o sansa, dar cu toate astea inca tine la mine, inca moare de gelozie. Acum ce fac? Imi vad linistita de viata, dar cum, pt. ca viata mea era in roz langa el, el ma facea fericita, implinita, cu toate ca au trecut multe despartiri si incercari peste noi.
Nu vreau sa fiu una din feministe convinse care arunca iubirea la gunoi si o las sa plece, dar la un moment dat nu mai suport nici sa fiu calcata in picioare. Asta se intampla cand inima iti spune un lucru, iar ratiunea altul.
kudika181837
Postat pe 28 Mai 2010 12:47
a iubit, s-a saturat si acum vrea sa plece....tipic pt barbati
delicacy
Postat pe 28 Mai 2010 16:28
De la: kudika181837, la data 2010-05-28 12:47:41Ai dreptate, iubirea inseamna si enorm de multa suferinta, dar nimeni nu ne invata sa fim pregatiti pt. ea, deoarece am crescut cu povestile in care Fat-Frumos ramanea alaturi de Ileana Cosanzeana pana la adanci batraneti. Si eu trec prin ceva asemanator, ma iubeste, il iubesc, dar vrea sa ne despartim, pentru ca vrea libertate. Sufar, plang, sunt dezorientata, nu stiu p ce drum sa o iau, pentru ca el nu ma ajuta. Imi zice ca nu mai avem nici o sansa, dar cu toate astea inca tine la mine, inca moare de gelozie. Acum ce fac? Imi vad linistita de viata, dar cum, pt. ca viata mea era in roz langa el, el ma facea fericita, implinita, cu toate ca au trecut multe despartiri si incercari peste noi.
Nu vreau sa fiu una din feministe convinse care arunca iubirea la gunoi si o las sa plece, dar la un moment dat nu mai suport nici sa fiu calcata in picioare. Asta se intampla cand inima iti spune un lucru, iar ratiunea altul.


E greu cand decizia separarii vine doar de la unul, iar celalalt sta si sufera... cam asa e si la mine...
love_is_precious
Postat pe 28 Mai 2010 16:33
Ce ma bucur de esecurile voastre !

Ce bine atzi facut voi ca sa meritatzi ceva mai bun ?
In modul vostru de exprimare, se vede cat sintetzi de lenese, de ignorante si ingamfate...
Va vetzi tara prin esecuri, tot restul vietzii voastre ... pentru ca atzi votat cu minciuna, gelozia, invidia, ignorantza, ingamfarea, viclenia....

Adevarul despre iubire, armonie, prietenie ... este la indemana oricui ... dar voi preferatzi sa rastalmacitzi adevarul despre iubire... si iata ca sintetzi rasplatite pe masura...

denis_3d25
Postat pe 29 Mai 2010 01:10
POATE AR TREBUI SA-L FACI SA INTELEAGA CE INSEAMNA VIATA LUI FARA TINE,SA-I DAI O LECTIE .PAREREA MEA.DACA NU SE TREZESTE LA REALITATE INSEAMNA CA NU MERITA DRAGOSTEA TA.MERGI MAI DEPARTE ORICAT DE DUREROS AR FI.TE INTELEG PERFECT AM TRECUT PRIN ASTA SI EU .RAR SE INTAMPLA SA FIE TOTUL PERFECT IN VIATA.TREBUIE SA TRECEM SI PESTE ASTFEL DE EXPERIENTE CA SA INVATAM DIN ELE.ELE NE INTARESC PENTRU CE URMEAZA.BAFTA ....ITI UREZ SA-L RECUPEREZI DACA ASTA ITI DORESTI
angelalb
Postat pe 29 Mai 2010 07:54
ATAT DE TARE TE-A RANIT CINEVA IN CAT NE URASTI PE TOATE?INSEAMNA CA STII CE-I IUBIREA NEIMPARTASITA ,STII CUM SUFERA CINEVA INDIFERENT DACA E FEMEIE SAU BARBAT TOT ASA SUFERIM DIN DRAGOSTE,TOT ASA NE DOARE PE FIECARE.POATE MAI SUNT SI OAMENI CARE CHIAR MERITA SA FIE IUBITI SPER SA FII MAI BUN ........SI SA MERITI SI TU SA FII IUBIT..............SA FII MAI BUN SI SA NU TE BUCURI DE RAUL ALTUIA TE AJUTA PE TINE INSUTI SA TE SIMTI MAI BINE IN PRIMUL RAND....ITI GARANTEZ......DECI CAUTA PERECHEA POTRIVITA CARE SA MERITE IUBIREA TA SI SA -TI DARUIASCA LA RANDUL EI IUBIREA MERITATA SI AI SA VEZI LUMEA CU ALTI OCHI..PA PA O ZI BUNA ITI DORESC
angelalb
Postat pe 29 Mai 2010 08:01
...e clar ca nu v-ati indragostit de cine trebuie .De ce nu incercatzi mai intai sa va indragostitzi de persoana voastra????Stabilitzi-va clar niste teluri si va rog ,ptr numele lui D-zeu , avezti pretentzii de la persoana voastra,iar daca va fi asa nu va va mai sufla nimeni in "borsh"!!!!!
DYANNE_MGM
Postat pe 29 Mai 2010 08:54
Stiu ca am gresit fata de el, ca a trecut cu vederea multe din defectele mele, din capriciile mele. Multi dintre noi nu stim sa apreciem ce face persoana iubita pentru noi si tot timpul cerem si mai mult. Acum imi dau seama ca defapt ii ceream lui sa faca totul pentru mine, fara ca eu sa ofer prea multe in schimb. Invatam din greseli, plangem, suferim, tragem linie si incercam sa mergem mai departe.
Dar ce-i drept iubirea nu inseamna numai o persoana, si familia si prietenii si viata in sine merita iubite.
Un singur lucru nu am invatat, sa ma iubesc p mine. De ce m-as iubi? Sunt plina de defecte, de vicii. Ieri mi-am dat seama cat de mult ma subapreciez la locul de munca si mi-am dat seama ca asa m-am subapreciat si in relatia de iubire.
Atunci raspunsul la intrebarea, de ce iubirea nu e sinonim cu fericirea, este faptul ca nu stim sa ne iubim prima data pe noi?
Dragii mei, voi cum reusiti sa va iubiti pe voi insiva?
kudika181837
Postat pe 29 Mai 2010 13:11
cand iubesti si esti iubit te simti implinit si fericit!
roz5blue6lila7
Postat pe 29 Mai 2010 13:14
De la: denis_3d25, la data 2010-05-29 01:10:55Ce ma bucur de esecurile voastre !

Ce bine atzi facut voi ca sa meritatzi ceva mai bun ?
In modul vostru de exprimare, se vede cat sintetzi de lenese, de ignorante si ingamfate...
Va vetzi tara prin esecuri, tot restul vietzii voastre ... pentru ca atzi votat cu minciuna, gelozia, invidia, ignorantza, ingamfarea, viclenia....

Adevarul despre iubire, armonie, prietenie ... este la indemana oricui ... dar voi preferatzi sa rastalmacitzi adevarul despre iubire... si iata ca sintetzi rasplatite pe masura...


...inca un magar...
kudika007253
Postat pe 29 Mai 2010 17:12
De la: kudika007253, la data 2010-05-29 17:12:12
De la: denis_3d25, la data 2010-05-29 01:10:55Ce ma bucur de esecurile voastre !

Ce bine atzi facut voi ca sa meritatzi ceva mai bun ?
In modul vostru de exprimare, se vede cat sintetzi de lenese, de ignorante si ingamfate...
Va vetzi tara prin esecuri, tot restul vietzii voastre ... pentru ca atzi votat cu minciuna, gelozia, invidia, ignorantza, ingamfarea, viclenia....

Adevarul despre iubire, armonie, prietenie ... este la indemana oricui ... dar voi preferatzi sa rastalmacitzi adevarul despre iubire... si iata ca sintetzi rasplatite pe masura...


...inca un magar...



hahahahah...cred ca ai apreciat cam repede si prost..btw daca tu esti harnic si sociabil de ce nu renunti la spiritul critic si te exprimi intr-un mod mai putin jignitor..in fond toti avem defecte,..Nici noi nu meritam ceva mai bun..dar nici tu nu esti ala mai bun.
Pam12_
Postat pe 29 Mai 2010 21:14


hai sa-ti spun un lucru care sper sa te lumineze , eu studiez zodiacul , una din ramurile astrologiei si am observat ca exista 3 tipuri de relatii : relatia pe baza de atractie in ca re fiecare vede la celalalt ceva care el nu are in comportament vb , dar care nu are legatura cu compatibilitatea si asta este cel mai des intalnita , deoarece cand se duce atractia nu ramane mare lucru in relatie ca nu exista compatibilitatea , de asta multi oameni in timp divorteaza , a doua categorie este cea pe baza de compatibilitate si care testul vremii , poti imbatranii frumos si fericit alaturi de cel drag , a treia le combina pe amandoua si sunt enorm de putini oameni care o intalnesc in viata , doar alesii lui d-zeu.Daca vrei pot sa-ti spun de compatibilitatea voastra , intra pe privat si da-mi datele voastre de nastere complete si iti spun mai multe.
banalulanonim
Postat pe 30 Mai 2010 09:25
manumarius, cata dreptate ai....tocmai mi s-a incheiat casnicia pe care doar eu o credeam perfecta....citeam atat de mult despre incompatibilitatea zodiilor noastea...dar nu inteleg de ce doar unul dintre noi considera ca nu mai putem continua...si chiar nu mai ramane nimic in sufletul celui care paraseste corabia?
Mara_38
Postat pe 30 Mai 2010 09:52
,,Ingerule Denis,, hm! cum le stii tu pe toate! dar trebuie sa recunosc, ai dreptate! Eu una, am inteles! Merci!
Hedera
Postat pe 30 Mai 2010 11:26

ai incercat sa il faci si tu gelos? macar putin??....
daca te iubeste cu adevarat nu ar face gesturi sa te faca geloasa...eu asa gandesc...adica ma uit la relatia mea...nu ne facem gelosi unul pe altul..

incearca totusi si vb cu el..pt ca intr`o rel daca nu exista comunicare,parca nu exista nimic...
te pup :
mirela_roxana
Postat pe 30 Mai 2010 17:00
asa este iubirea nu inseamna neaparat fericire
si stiti de ce pt ca ea trebuie sa treaca prin stomac,
multi dintre voi nu veti recunoaste asta dar asa este chiar daca exista o iubire aproape perfecta
si apar lipsurile totul incepe sa scirtiie si problemele devin apasatoare atit de rau incit de
obicei femeia cauta liniste si satisfactie in alta parte.
banii ! domne ! banii ! nu aduc fericirea dar cu siguranta o intretine.
LOPY_71
Postat pe 31 Mai 2010 00:49
De la: paneask, la data 2010-05-09 14:34:35nu pot sa inteleg de ce ne mai indragostim daca nu putem fi fericiti?(adik persoana iubita nu vrea sa iti spuna daka tine la tine dar te face mereu geloasa)



as avea o corectie la titlu..iubirea nu inseamna fericire CONTINUA..SAU MAI BINE SPUS CONSTANTA..si asta atat timp cat inca nu s-a descoperit perfectiunea
ionelaela
Postat pe 31 Mai 2010 02:24
De la: denis_3d25, la data 2010-05-29 01:10:55Ce ma bucur de esecurile voastre !

Ce bine atzi facut voi ca sa meritatzi ceva mai bun ?
In modul vostru de exprimare, se vede cat sintetzi de lenese, de ignorante si ingamfate...
Va vetzi tara prin esecuri, tot restul vietzii voastre ... pentru ca atzi votat cu minciuna, gelozia, invidia, ignorantza, ingamfarea, viclenia....

Adevarul despre iubire, armonie, prietenie ... este la indemana oricui ... dar voi preferatzi sa rastalmacitzi adevarul despre iubire... si iata ca sintetzi rasplatite pe masura...



Si tu cine naiba esti sa judeci ? Ah, am uitat te crezi Dumnezeu sau cel putin la fel de intelept ca EL.!

Postat pe 31 Mai 2010 07:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pisica British Shortahir ! 2 De la: iulia069834 16 Octombrie 2009 17:37
buna 3 De la: miss_darine 10 Mai 2010 08:51
CE PARERE AVETI DESPRE CAZUL BARBATULUI-MAMA????........POATE DEVENI,IN TIMP......O MODA????? 34 De la: ocgiogi 12 Februarie 2009 18:53
aveti cont pe facebook? 13 De la: miss_darine 2 Decembrie 2010 20:01
TOPIC.........PT TOATA LUMEA 49 De la: dakina 13 Septembrie 2009 21:45