Setari Cookie-uri

Sondaj: Ce alegi?Parul lung sau scurt?De ce?

Buna.Fac un mic sondaj si as vrea sa stiu parerile voastre sau chiar experientele in legatura cu parul scurt sau lung.Le-as ruga pe cele care raspund sa isi justifice alegerea facute
O zi buna :)
blondiewishes
Postat pe 11 Mai 2010 17:41
Pana pe la 25 de ani am avut parul scurt. In toate tunsorile posibile si la moda in acea vreme. Pentru ca eram mai baietoaica cred. Si pentru ca eram obligata la scoala sa imi pun pampoane la par lung si sa-l tin impletit. Dupa 25 de ani l-am lasat sa creasca. Din ambitie. Acum il am pana aproape de fund. De ce lung? Pentru ca e foarte, foarte des si de calitate. Dar e lins si plictisitor, chiar de-l mai "inspumez" eu.
Ideea este ca ma bate gandul sa ma tund din nou. Adica un fel de 50% pentru lung, 50% pentru scurt. Dar am si uitat cum arat cu el scurt si mi-e frica.
rashela
Postat pe 11 Mai 2010 19:20
tot luung aleg si eu!
Cu toate ca e greu de ingrijit il ador:D
si ...si al meu arata de parca ar fi fost intins cu placa vreo 5 ore dar...asta e :D
blondiewishes
Postat pe 11 Mai 2010 19:26
eu am avut parul lung...si sincer parca nu prea ai cum sa il aranjezi..al meu este bogat,,,fire groase si aspre...daca il ondulez mare se lasa...daca il ondulez mic se umfla de zici ca am o claie in cap
asa ca l-am taiat...si acum cica arat si eu mai tanara si imi place mai mult cum imi sta acum deci scurt da nu foarte scurt
one_size
Postat pe 12 Mai 2010 14:36
pai...............mie dintodeauna mia placut parul lung.....poti sal aranjezi in mai multe feluri, dar acum depinde sa ai si parul mai bun... mai des la un par slabut iar sta mai bine scurt
kudika035989
Postat pe 16 Mai 2010 11:06
Consider ca majoritatea barbatilor prefera femeile cu parul lung deoarece da un plus de feminitate (la fel ca si fustitele). Ei au nevoie sa protejeze, sa se simta barbati si cum ar putea sa faca asta daca partenera ar arata la fel ca unul din "specia" lor? Acum daca esti o femeie foarte foarte frumoasa si sexy nu cred ca se mai uita nimeni la cat de lung ai parul dar parerea mea este ca femeia trebuie sa fie femeie: finuta, delicata, educata, cuminte...
Tarja
Postat pe 16 Mai 2010 15:45
Mie imi place parul lung, cu toate ca il am scurt. E frumos , se poate coafa in multe feluri si da un plus de feminitate cum s-a spus si mai sus. Problema mea este ca ma plctisesc repede de aceeasi coafura si il tund cam des.De aia apelez la extensii Sigur ,daca esti slabuta iti poate sta foarte bine si cu parul scurt.Nu este si cazul meu , din pacate.
cupcake
Postat pe 16 Mai 2010 17:18
Nu este o regula anume pentru par...fiecare face ce-i place si ce i se potriveste bineinteles. Cred ca trebuie sa punem accent pe ceea ce ni se potriveste, nu neaparat ce ne place. Mie de exemplu imi place foarte mult tunsoarea "bob" dar nu-mi sta deloc bine. Deci si tu poti opta pt orice tunsoare care te avantajeaza in primul rand.
lory08
Postat pe 17 Mai 2010 13:32
Nu conteaza cat de lung ti e parul ci conteaza ce si cum gandesti!
Nu conteaza cat de scurt ti e parul ci conteaza ce si cum gandesti!
Te simti bine acum cu parul scurt ? E ok! Vrei sa ai parul lung e super tare!
lance_topi
Postat pe 17 Mai 2010 18:07
De la: Metal_spell, la data 2010-05-11 17:41:54Buna.Fac un mic sondaj si as vrea sa stiu parerile voastre sau chiar experientele in legatura cu parul scurt sau lung.Le-as ruga pe cele care raspund sa isi justifice alegerea facute
O zi buna :)


i-mi place tunsoarea medie
de ce? : habar nu am
anastasia_m
Postat pe 17 Mai 2010 18:41
eu am avut si parul scurt-baieteste-gen, si akm il am mediu ca lungime...personal,il prefer pe cel lung pentru ca da un plus de feminitate fata de parul scurt. Dar parerea mea este ca indiferent de lungime,trebuie sa fie ingrijit si aranjat
kssyele
Postat pe 18 Mai 2010 16:48
De la: kssyele, la data 2010-05-18 16:48:19eu am avut si parul scurt-baieteste-gen, si akm il am mediu ca lungime...personal,il prefer pe cel lung pentru ca da un plus de feminitate fata de parul scurt. Dar parerea mea este ca indiferent de lungime,trebuie sa fie ingrijit si aranjat

corect!
e foarte fain sa ai parul lung.
Nu mai spun de cat de bine te simti privindu-te intr-o vitrina prin oras si vazand ce oar lung ai..
dar e greu de ingrijit si suportat...dar oricum
merita sacrificiul :D
blondiewishes
Postat pe 18 Mai 2010 23:28
PARUL LUNG TE FACE MAI FEMININA ......
kudika017877
Postat pe 19 Mai 2010 22:09
E discutabil. Trb tinut cont de varsta si calitatea parului. Eu am parul scurt de la 25 de ani si am avut vreo 2 tentative sa-l las sa creasca dar am renuntat. Toata lumea imi spunea ca ma imbatraneste. Adevarul e (din statistici si spus de stilisti) ca: pana la 30-35 de ani poarta parul lung (dar nu pana la fund) cu conditia sa-l aranjezi in functie de tinuta si ocazie. Apoi scurteaza-l putin (ca sa nu fie trecera prea brusca) sa-ti atinga umerii si poarta-l asa pana pe la 45-50 de ani. Iar dupa 50 de ani adopta un par scurt(evident vorbim de par scurt- NU PERIUTA). Evident ca trebuie sa ti cont de formatul fetei si de calitatea parului in alegerea unei tunsori care sa te avantajeze. Sa nu uitam ca dupa 50 de ani se intampla diverse modificari in organismul femeii si pana ce si parul isi pierde din suplete si calitate. Chestia cu parul lung dupa 35 de ani e pentru artiste si femei din mass media. Feminitatea nu ti-o da numai parul ci intreaga eleganta a aspectului exterior si interior(ce nu ati vazut DOAMNE aranjate cu un par lung si frumos si cand deschideau gura iti venea sa plangi sau sa fugi?). Iar barbatii, pana la urma, nu sunt mai atrasi de parul, sanii, buzele sau posteriorul nostru...ci DE SUFLET STIMABILE DOAMNE SI DOMNISOARE. Am 45 de ani sunt recasatorita recent (cu un om minunat) si va spun din proprie experienta- sufletul, intelegerea si daruirea conteaza mai mult decat parul sau cateva kg in plus sau in minus. Sa fiti iubite !!!
kudika118030
Postat pe 20 Mai 2010 07:26
optez pentru parul lung si cu volum. al meu nu e cretz nici drept shi are o tenta naturala de roshkat. l-am avut scurt atat cat am fost mica, acum vreau sa-l simt lung.
lavinutza_lavinia
Postat pe 20 Mai 2010 12:05
cu paru lug poti face o 1000 de coafuri cu ala scurt nu prea mult:)si parul scurt arata naspa la o femeie;;)mie personal numi plake:D
MissSixty
Postat pe 20 Mai 2010 14:32
De la: MissSixty, la data 2010-05-20 14:32:02cu paru lug poti face o 1000 de coafuri cu ala scurt nu prea mult:)si parul scurt arata naspa la o femeie;;)mie personal numi plake:D


dupa parerea mea parul scurt este pentru femeile in varsta care nu mai au rabdarea de a-si aranja parul ,de a-l ingriji cu nu stiu cate cosmetice si plus de asta vor parea si mai tinerele... imi place parul lung dar nu pana la fund putin mai scurt, drept si negru imi place foarte mult..
yogeolove
Postat pe 20 Mai 2010 18:23
si mie imi place cu parul lung lam si avut dar a inceput sa cada si lam taiat mediu nu stiu ce sa fac sa nu mai cada asa de mult va rog ajutatima
laleaua_neagra
Postat pe 20 Mai 2010 21:15
Depinde de tipul de par,de configuratia fetei...
viogen26
Postat pe 21 Mai 2010 10:18
imi place parul lung il am aproape pana la fund si este putin cretz .Este mai greu de intretinut dar merita tot efortul
tanko_ramona
Postat pe 30 Mai 2010 10:54
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cornrows, Impletituri, Frizuri misto :) 4 De la: cornrows4u 6 Septembrie 2012 15:23
site-ul unui salon foarte bun 4 De la: kudika226898 14 Martie 2011 22:50
hair stylist bun Bucuresti 13 De la: Cristina_Dumitrescu_Mihai_1 24 Septembrie 2013 13:52
vopsire dupa decolorare 2 De la: geanigi 16 Octombrie 2013 19:53
hello 3 De la: G_Bogdan 25 Februarie 2009 22:34