Setari Cookie-uri

sfat va rog!:(


nu ma inteleg deloc cu mama mea.la scoala sunt cea mai buna din clasa niciodata nu am lipsit de acasa fara sa stie, nu am fost la o discoteca undeva sa ma distrez si eu..si sa ma simt bine si tot nu e multumita spune k ma cred prea desteapta pentru valoarea mea....si multe alte comentarii la adresa mea care chiar ma deranjeaza.chiar nu stiu ce sa fac si cum sa fac....niciodata nu am facut-o de rusine sau cv de genul.....nu stiu at mai rezist..va rog sa ma ajutati cu-un sfat!
kudika009707
Postat pe 12 Mai 2010 22:14
stie ca ti-ai inceput viata senzuala?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 12 Mai 2010 22:17
nu
kudika009707
Postat pe 12 Mai 2010 22:20
spunei si ei tot ce ne-ai spus noua, poate incepeti o discutie benefica
salitos
Postat pe 13 Mai 2010 23:55
am incercat.dar pur si simplu nu am cu cn discuta..mereu ii aduc argumente in favoarea ea..si ea mereu imi spune k dak eram chiar asa de desteapta luam examenul la scoala de soferi(am cazut prima oara:( )
kudika009707
Postat pe 16 Mai 2010 09:10
Mama ta doreste ce-i mai bine pt tine, si incearca doar sa te motiveze sa obtii rezultate cat mai bune in viata, in tot ceea ce iti propui.Dar vezi tu, nu exista nici un manual care sa te invete cum sa fii un bun parinte. Pana acum metoda aleasa de ea, poate nu cea mai corecta, a dat rezultate f bune, tu fiind un copil bun, si asa ea e convinsa ca a avut si are dreptate in continuare. Te sfatuiesc sa ceri ajutorul unei a treia persoane. Cineva apropiat si de tine si de ea, care sa intermedieze discutia dintre voi doua, pt ca doar comunicarea va poate ajuta.
aura09
Postat pe 17 Mai 2010 21:52
Deci,dragutza mea,inteleg si pe drept revoltarea insa la toate lucrurile si toate problemele exista si drumul de mijloc,exista rezolvarea,ajunge sa fi binedispusa.Sa inteleg ca posibil nu-l aveti- sau-nu anca.Vremurile,draguto, s-au schimbat -insa catre rau.Pericolele sunt mult mai multe si parintii se ingrijoreaza, de multe ori,mult mai mult decat ar trebui.Solutia sigur nu este in a strange lucrurile si a pleca.Doamne ajuta daca la fiecare problema care se iveste pregatim valiza......Cea mai adevarata si cea mai dreapta revoltare nu este nici atacul si nici parasirea.Este "APARAREA",discutiile calme si explicatiile.Esti o supravietuitoare...DOVEDESTE-O...cu calm.Succes !!!!!
tesio
Postat pe 18 Mai 2010 01:08
De la: kudika009707, la data 2010-05-16 09:10:01am incercat.dar pur si simplu nu am cu cn discuta..mereu ii aduc argumente in favoarea ea..si ea mereu imi spune k dak eram chiar asa de desteapta luam examenul la scoala de soferi(am cazut prima oara:( )


Zi merci ca ai picat... ca de-aia se intampla atatea accidente! E mai bine sa nu iei din prima, ca sa exersezi si sa inveti bine sa mergi cu masina, pentru ca soferia nu-i o joaca... Cat despre mama ta, probabil ca are unele nemultumiri (cu serviciul sau cu tatal tau) si simte nevoia sa si le reverse asupra cuiva. Sau poate ca asa e ea...o perfectionista... Nu rezolvi nimic daca te certi cu ea oricum... Cel mai bine este, sa-ti vezi de treaba ta si sa o lasi in pace.
Micael
Postat pe 18 Mai 2010 14:46

mama ta ori este o tipa superexigenta sau incearca sa te tina cu picioarele pe pamant , mai tarziu iti v-a folosii exigenta ei , probabil ca daca tu ai performantele si comportamentul asta , i se datoreaza si mamei tale , esti la o varsta critica si este bine sa fii tinuta in frau.
banalulanonim
Postat pe 18 Mai 2010 16:55

mda, ca sa fiu nu fiu rea o sa-ti zic doar atat! nu mama ta are note bune la scoala si nu mama ta este prea tinuta in friu! este meritul doar al tau ca ai note bune la scoala si nu al mamei. asta sa fie clar! am avut si eu aceesi problema cu parintii pana cand am luat la facultatea la care au vrut ei. apoi lucrurile s-au schimbat. si daca dup-aia nu m-a tinut nimeni in friu tot mi-am luat examenele si tot anuntam cand plecam in oras si tot nu ma destrabalam si tot nu i-am facut de ras! asta sunt vrajeli cu parintii care isi asuna meritul pentru copilul lor cel bun. exista parinti pefecti care au copii tampiti si painti tampiti care au copii perfecti. sa fim seriosi! ce nu poate sa se duca la o discoteca daca mama nu-i acasa? normal ca poate dar ea singura cu caputul ei decide ca ar fi bine sa nu se duca. asa ca draguta mea cine-ti spune ca datorita mamei tale esti desteapta si cuminte se inseala. meritul e doar al tau. si daca ai picat examenul auto ce mare scofata? eu l-am picat de 3 ori. si daca iti mai reproseaza o data ca nu ai luat permisul spune-i ca nici ea nu era mai breaza la varsta ta. te inteleg cand spui ca nu ai cu cine discuta. sfatul meu este sa-i spui ca ti-ai inceput viata sexuala daca doresti sa ramai cu baiatul respectiv. eu i-am zis mamei mele si surpriza... cat era de exigenta nu mi-a facut nimic. ba mai mult a inceput sa-si dea seama ca sunt mare si ca pot sa fac niste chestii chiar daca nu-mi da voie. chiar mi-a dat niste sfaturi utile. si parintii mei sunt exigenti si cateodata ma jignesc rau (mai alea maica-mea). chestiile astea cu incercatul sa discuti cu ei matur si tra la la se intampla doar in filme. in romania parintii nostri au trait in comunism. pe vremea lor asa era. si bunica ta a tinut-o in friu pe mama ta. oricum am o veste buna pentru tine! cand te vei marita o sa poti sa tii si tu in friu copilul tau. :)) inteleg ceea ce simti pentru ca am trecut si eu prin asta si inca mai trec. dar cu trecerea timpului o sa inveti sa treci cu vederea. eu asa fac. si ma simt mult mai mindra de mine. firelyonne@yahoo.com daca vrei sa mai discutam
firelyonne
Postat pe 19 Mai 2010 21:40
ai incercat sa vorbesti cu ea ?? daca nu merge, demonstreaza-i ca esti desteapta, nu doar ti se pare ! ..desi mi se pare aiurea ca un parinte dupa ce are o mandrie de copil destept ,devreme acasa sa fie irascibil.. . sau poatee e din cauza stresului :)) ..
Vallee
Postat pe 20 Mai 2010 05:37
sub nicio forma nu cred k as putea aborda subiectul asta cu ea...in plus sunt cu baiatul de 9 luni si ea la 10:30 ma suna sa vin acasa..in plus..am o sora mai mare si ea i-a spus...iar mama fiind de moda veche...cum ca fata trb sa fie pana in noaptea nuntii a fost ff dezamagita..si plangand m-a intrb dak o sa-i fac si eu la fel..in plsu dak ii zic...o sa ma faca sa ma simt prosta avand mai multe argumente
kudika009707
Postat pe 20 Mai 2010 22:04
De la: kudika009707, la data 2010-05-20 22:04:04sub nicio forma nu cred k as putea aborda subiectul asta cu ea...in plus sunt cu baiatul de 9 luni si ea la 10:30 ma suna sa vin acasa..in plus..am o sora mai mare si ea i-a spus...iar mama fiind de moda veche...cum ca fata trb sa fie pana in noaptea nuntii a fost ff dezamagita..si plangand m-a intrb dak o sa-i fac si eu la fel..in plsu dak ii zic...o sa ma faca sa ma simt prosta avand mai multe argumente



doamne asta inseamna o mama de moda veche???????
anastasia_m
Postat pe 1 Iunie 2010 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Capacitatea de a iubi 268 De la: Flowers 12 Decembrie 2011 14:09
Ne stim de 2 sapt....o sa ne mutam impreuna! Oare e bine? 49 De la: kudika019015 22 August 2009 10:48
Firma curatenie 8 De la: addah 26 Ianuarie 2013 23:35
Eu Sagetator El Balanta 1 De la: kudika296304 28 Iulie 2010 10:02
ce sa ma fac? 20 De la: kudika_28725 6 Februarie 2013 12:47