Setari Cookie-uri

eu pesti...el gemeni?!

MERGE RELATIA ACESTA?
kudika071306
Postat pe 16 Mai 2010 13:45
Din pacate la mine nu a mers
zapacealla
Postat pe 16 Mai 2010 16:12
Parinti mei sunt asa...

Cel putin la ei relatia gemeni-pesti nu functioneaza din nici un punct de vedere; pesti si gemeni sunt au caractere foarte diferite.

De exemplu:

-Pesti sunt subiectivi, rai de gura (sa te fereasca sa ai o cearta cu un peste sau sa te critice...), nu sunt sociabili...laudarosi de mama-mama....

-Gemeni sunt mult mai obiectivi, extroveriti, le plac sa impresioneze, de acea uneori par "prefacuti" (nu in sensul rau al cuvantului)

Intr-un sens metaforic (peste-apa si gemeni-aer), pesti au nevoie de gemeni dar gemeni nu de ei.

Mai bine de nu incercat.
manuel183614
Postat pe 16 Mai 2010 16:48
Apa + aer = TSUNAMI
Lumos_Forever
Postat pe 30 Mai 2010 10:20
eu sunt pesti iar prietenul meu e din zodia gemeni si relatia noastra merge foarte bine de ceva timp, important e sa va tolerati, sa aveti incredere unul in celalalt si sa exista f multa iubire din ambele parti.
daniellee
Postat pe 2 Iunie 2010 11:48

ca relatie de prietenie merge o perioada de timp , in timp o relatie lunga sau casnicie , doar daca ai sa faci ochiii mult , mult,mai mici decat asiaticii , ca sa-i accepti aventurile , daca vrei o experienta ....enjoy. In rest nici nu-ti face iluzii. GARANTAT.
banalulanonim
Postat pe 2 Iunie 2010 20:09
Cum poti sa zici GARANTAT?oare cate cupluri de acest fel se regasesc in intreaga lume si merg ft ft bine?cateva cunosc si eu,inclusiv relatia mea este de acest fel:eu pesti,el gemeni.Un lucru am obs,gemenilor le trebuie ft mult timp ca sa prinda incredere,chiar daca nu arata ca sunt neincrezatori sau gelosi.Si la mine a fost dificil la inceput,au existat mici certuri,dar ideea e ca i-am demonstrat ca sunt ceea ce-si doreste.La inceput sunt cam egoisti,dar daca le cuceresti inima....te surprind.MUUUUUUUULTA RABDARE CU EI !!!!!!!
a,si inca ceva,cred ca daca nu ai ceva aparte care "sa il tina mereu in priza" ,e cam greu.Eu de fel sunt extrem de copilaroasa si nebunatica,dar si cand ma apuca nervii....nici nu stie,nu-l anunta nimeni .mereu sunt in schimbare,asta il supara uneori,dar ii place.
alexutza_dlagutza
Postat pe 3 Iunie 2010 09:25
De la: alexutza_dlagutza, la data 2010-06-03 09:25:55Cum poti sa zici GARANTAT?oare cate cupluri de acest fel se regasesc in intreaga lume si merg ft ft bine?cateva cunosc si eu,inclusiv relatia mea este de acest fel:eu pesti,el gemeni.Un lucru am obs,gemenilor le trebuie ft mult timp ca sa prinda incredere,chiar daca nu arata ca sunt neincrezatori sau gelosi.Si la mine a fost dificil la inceput,au existat mici certuri,dar ideea e ca i-am demonstrat ca sunt ceea ce-si doreste.La inceput sunt cam egoisti,dar daca le cuceresti inima....te surprind.MUUUUUUUULTA RABDARE CU EI !!!!!!!
a,si inca ceva,cred ca daca nu ai ceva aparte care "sa il tina mereu in priza" ,e cam greu.Eu de fel sunt extrem de copilaroasa si nebunatica,dar si cand ma apuca nervii....nici nu stie,nu-l anunta nimeni .mereu sunt in schimbare,asta il supara uneori,dar ii place.



De acord cu tine Alexutza, si eu sunt pesti, si prietenul meu este gemeni. Suntem impreuna de 2 ani de zile si ne intelegem f bine , ba chiar vrem sa ne si casatorim anu' asta,...daca avem noroc :)

Ma identific in totalitate cu caracterul tau, si prietenul meu e intocmai descrierii tale

Chestiile astea care apar peste tot pe net si in ziare despre compatibilitatea zodiilor e foarte generalista, dar nu se aplica tuturor cuplurilor.

Nu zic ca noi nu avem dar im general suntem

Nici el nu a prea avut mare incredere in mine la inceput, dar cu timpul i-am demonstrat ca sunt ceea ce isi doreste, si ca poate avea incredere in mine, si e topit dupa mine

cristina_xxx2006
Postat pe 3 Iunie 2010 16:45
muuuuuult noroc si fericire in casnicie cristina,iar ceilalti...sunteti ceea ce ganditi ! Daca va luati dupa niste mituri....asa sa fie! Eu nu vreau sa ma casatoresc de acum,ma simt mai copila,am 22 de ani,nush pana pe la 26 tot as vrea sa mai stau,sa mai prind experienta,sa il cunosc indeajuns de bine si sa am incredere multa.eu azi am facut 2 ani impreuna cu el.te pup!
alexutza_dlagutza
Postat pe 4 Iunie 2010 08:13
De la: alexutza_dlagutza, la data 2010-06-04 08:13:04muuuuuult noroc si fericire in casnicie cristina,iar ceilalti...sunteti ceea ce ganditi ! Daca va luati dupa niste mituri....asa sa fie! Eu nu vreau sa ma casatoresc de acum,ma simt mai copila,am 22 de ani,nush pana pe la 26 tot as vrea sa mai stau,sa mai prind experienta,sa il cunosc indeajuns de bine si sa am incredere multa.eu azi am facut 2 ani impreuna cu el.te pup!


sarumana mult, sa fie

Multi inainte impreuna
cristina_xxx2006
Postat pe 4 Iunie 2010 20:58

Sub nici o forma - sexual poate tine si depinde de el caci, pestele este oricum imaginativ in pat.
In timp insa nativul geaman isi pierde interesul de a sta doar prin preajma unei femei si fiind puternic influentat de Mercur, va parasi treptat partenera si va zburda din floare in floare. Porecliti fluturii zodiacului, prietenosi si sociabili, gemenii vor tinde sa intre mereu doar in raporturi umane SUPERFICIALE, LIPSITE DE PROFUNZIME ORI ATASAMENT! Prefera sa adopte numai o atitudine care sa nu - i oblige la nimic concret ceea ce le asigura libertatea de miscare dupa care tanjesc toata viata, aducandu - l pe partenerul peste la exasperare! GEMENII SUNT CUNOSCUTI PRIN VERSATILITATEA LOR SI ADESEA DUC IN PARALEL 2 RELATII, FIIND CHINTESENTA A DOUA PERSOANE INTR - UNA SINGURA! Pestele e prin esenta un artist, creativ si capabil de scarificiu dar se va satura la un moment dat si ...va rupe relatia care nu il satisface spiritul.
E O RELATIE CU SIGURANTA NEPOTRIVITA PENTRU O CASNICIE - daca ramne doar sexuala si neangajanta pe termen lung - cine stie?
kudika117097
Postat pe 5 Iunie 2010 09:52
am cunosut gemeni barbati,in casnicie sunt cum poate multe s-ar dori sa fie...atata ca sunt cam cicalitori.deci conteaza si educatia,si ascendentul,si .....felul lui unic de a fi.acum nimeni sa nu stea cu un geaman?...eu o sa vad,o sa incerc,daca o patesc asta e.....pot sa fiu sigura ca celalalt va suferi mai mult ca mine,remuscarile te fac sa-ti pierzi mintile.Dar daca gandim negativ si credem ca sigur asa se va intampla,pai atunci putem sa fim siguri ca assa va fi.eu am incredere ca oamenii sunt diferiti,nu conform zodiacului le pui eticheta...
alexutza_dlagutza
Postat pe 5 Iunie 2010 10:08
nu vreau sa mai aud de barbati pesti niciodata,yo sunt gemeni si ultimul specimen de genu asta mi-a lasat un gust amar rau de tot.dc incepeam o discutie in contradictoriu yo nu mai apucam sa mai spun nimic k ii turuia gura intr-una,el iesea intotdeauna victima si yo eram aia rea,el vroia sa imi schimb caracterul ,dar yo dc ii ceream lui asta sa faca ,imi spunea sa il accept asa cum e,k nu o sa se schimbe.Cer de la partenerii lor sa faca sacrificii dar ei nu sunt dispusi sa intoarca favorul..sunt egoisti si cred k totul li se cuvine,dc nu faci k ei...esti mancat!!!
miky_cocuta
Postat pe 5 Iunie 2010 11:19
De la: kudika117097, la data 2010-06-05 09:52:40
Sub nici o forma - sexual poate tine si depinde de el caci, pestele este oricum imaginativ in pat.
In timp insa nativul geaman isi pierde interesul de a sta doar prin preajma unei femei si fiind puternic influentat de Mercur, va parasi treptat partenera si va zburda din floare in floare. Porecliti fluturii zodiacului, prietenosi si sociabili, gemenii vor tinde sa intre mereu doar in raporturi umane SUPERFICIALE, LIPSITE DE PROFUNZIME ORI ATASAMENT! Prefera sa adopte numai o atitudine care sa nu - i oblige la nimic concret ceea ce le asigura libertatea de miscare dupa care tanjesc toata viata, aducandu - l pe partenerul peste la exasperare! GEMENII SUNT CUNOSCUTI PRIN VERSATILITATEA LOR SI ADESEA DUC IN PARALEL 2 RELATII, FIIND CHINTESENTA A DOUA PERSOANE INTR - UNA SINGURA! Pestele e prin esenta un artist, creativ si capabil de scarificiu dar se va satura la un moment dat si ...va rupe relatia care nu il satisface spiritul.
E O RELATIE CU SIGURANTA NEPOTRIVITA PENTRU O CASNICIE - daca ramne doar sexuala si neangajanta pe termen lung - cine stie?


Doamne fereste , oricine poate sa dea copy - paste de pe net, si chiar asta ziceau si fetele mai sus, ca ceea ce se spune nu se aplica in toate cazurile si este absolut normal, conteaza foarte mult educatia unui om si punctele pe care le aveti in comun ca sa va intelegeti nu mercur si poreclele de zodiac. Singurele lucruri adevarate la zodiac sunt anumite trasaturi vagi de caracter, nu chestiile foarte bine definite pt ca astea tin de fiecare om in parte, ce ar fi acum ca pestii sa fie artisti, sa se imbrace numai in albastru si sa asculte un singur gen de muzica... daca tot zodiacul este atat de ferm, nimeni sa nu iasa in afara caracteristicilor zodiacale si toti sa fim la fel...E imposibil!! Eu sunt pesti, si ma vad cu un tip care este gemeni si sunt in stare sa imi vad si mie defectele si lui, dar nu e ceva care nu se poate rezolva daca exista bunavointa din partea amandurora, in viata totul se rezolva , acuma depinde daca vrei sau nu....
sandalutze
Postat pe 5 Iunie 2010 13:10
De la: sandalutze, la data 2010-06-05 13:10:48
De la: kudika117097, la data 2010-06-05 09:52:40
Sub nici o forma - sexual poate tine si depinde de el caci, pestele este oricum imaginativ in pat.
In timp insa nativul geaman isi pierde interesul de a sta doar prin preajma unei femei si fiind puternic influentat de Mercur, va parasi treptat partenera si va zburda din floare in floare. Porecliti fluturii zodiacului, prietenosi si sociabili, gemenii vor tinde sa intre mereu doar in raporturi umane SUPERFICIALE, LIPSITE DE PROFUNZIME ORI ATASAMENT! Prefera sa adopte numai o atitudine care sa nu - i oblige la nimic concret ceea ce le asigura libertatea de miscare dupa care tanjesc toata viata, aducandu - l pe partenerul peste la exasperare! GEMENII SUNT CUNOSCUTI PRIN VERSATILITATEA LOR SI ADESEA DUC IN PARALEL 2 RELATII, FIIND CHINTESENTA A DOUA PERSOANE INTR - UNA SINGURA! Pestele e prin esenta un artist, creativ si capabil de scarificiu dar se va satura la un moment dat si ...va rupe relatia care nu il satisface spiritul.
E O RELATIE CU SIGURANTA NEPOTRIVITA PENTRU O CASNICIE - daca ramne doar sexuala si neangajanta pe termen lung - cine stie?


Doamne fereste , oricine poate sa dea copy - paste de pe net, si chiar asta ziceau si fetele mai sus, ca ceea ce se spune nu se aplica in toate cazurile si este absolut normal, conteaza foarte mult educatia unui om si punctele pe care le aveti in comun ca sa va intelegeti nu mercur si poreclele de zodiac. Singurele lucruri adevarate la zodiac sunt anumite trasaturi vagi de caracter, nu chestiile foarte bine definite pt ca astea tin de fiecare om in parte, ce ar fi acum ca pestii sa fie artisti, sa se imbrace numai in albastru si sa asculte un singur gen de muzica... daca tot zodiacul este atat de ferm, nimeni sa nu iasa in afara caracteristicilor zodiacale si toti sa fim la fel...E imposibil!! Eu sunt pesti, si ma vad cu un tip care este gemeni si sunt in stare sa imi vad si mie defectele si lui, dar nu e ceva care nu se poate rezolva daca exista bunavointa din partea amandurora, in viata totul se rezolva , acuma depinde daca vrei sau nu....
alexutza_dlagutza
Postat pe 6 Iunie 2010 02:52
da,vorbeam de barbatii gemeni, acum am ajuns sa vbm de barbatii pesti, recunosc,pt ca de fel sunt sincera si nu ma ascund in spatele unei masti.deci....asa sunt si eu,dar as vrea sa ma schimb, si prietenul meu, geamanul, imi mai reproseaza asta, dar singurul lucru pe care noi il asteptam este siguranta. facem asta din nesiguranta.parerea mea.eu intotdeauna vreau convingere de la partener,iar cand ma enervez....chiar nu mai are ce sa zica saracul,ca ma transform in mom alea.dar oricum stiu ca ma iubeste si stiu ca partile mele bune il vor face sa treaca peste celelalte.
alexutza_dlagutza
Postat pe 6 Iunie 2010 02:58
cine-i are sa-i traiasca....cine nu sa nu-i doreasca....
abrry_s
Postat pe 6 Iunie 2010 07:19
nu merge. iti spun din experienta. eu am incercat 20 de ani. dupa o prietenie f. infocata a urmat o casatori in care, dupa ce a aparut un copil, a fost tot o incercare de a face sa mearga. Nu as mai incerca din nou! Cand copilul a crescut nu am mai avut nici o sustinere morala sa stau in acea casnicie. Eram prea obosita! nu regret deloc. Ultimi 5 ani a fost o singuratate in doi. Renuntasem la a mai incerca. Daca te multumesti doar sa ai un statut social de femeie casatorita ....Eu am preferat sa rup reletia. Regret doar ca nu am facut-o mai repede. GANDESTE-TE!!!!! cHIAR DACA INCERCI AI GRIJA , NU DA CU CAPUL DE MII DE ORI IN ACELASI PRAG. CAND NU MAI MERGE, RENUNTA!
marinamarini
Postat pe 6 Iunie 2010 07:29
Eu sunt în zodia gemenilor iar soþul în zodia peºtilor. (Toatã lumea ne spunea cã zodiile nu sunt compatibile) Nu credem în zodii, nu citim horoscopul (nu credem în el). Ne înþelegem foarte bine. Dragostea conteazã. Crede-mã, am avut multe probleme din partea socrilor, de când ne-am cãsãtorit. E o întreagã istorie, ºi cu toate acestea suntem împreunã. Trebuie sã vrei cu adevãrat sã fii fericit. (Conteazã foarte mult caracterul omului) .Multã fericire vã doresc!
kudika181919
Postat pe 6 Iunie 2010 08:37
bravo, luati-va dupa zodii
levaidaniela
Postat pe 6 Iunie 2010 10:07
dar ea pesti si eu scorpion plus o diferenta de 6-7 ani
eu sunt mosu cum sar zice .iar ea copilu
eu o iubesc vreau nunta copii ,dar ea nu e stabila.nu stiie ce vrea
alyn27
Postat pe 6 Iunie 2010 11:31
Gemeni si Pesti : Aer si Apa mistica? Greu, greu de tot, si nici nu stiu daca merita pentru tine.

Probabil ca te-a atras aerul sau misterios, alura ciudata, "ceva" ce nu poti defini. Da, acesta este Pestele. Simbolizat prin doi pesti care înoata în sensuri opuse, nativul este adesea mânat de dorinte contradictorii (mai pe româneste, nu stie nici ce vrea, nici pe ce lume se afla!).

În sufletul fiecarui Peste se ascund emotii prea puternice ca sa poata tine pasul cu viata ta tumultuoasa. În plus, îi place sa stea acasa, în timp ce tie îti place sa iesi în oras cât de mult posibil, pe la prieteni, prin magazine.

Pestele are într-adevar un ritm mult diferit de al tau. Stii imaginile acelea cu florile care se desfac cât se poate de încet din boboc, pentru a ajunge sa înfloreasca într-un târziu? Ei bine, cam asa este si Pestele : îi ia foarte mult sa se hotarasca, iar ritmul sau este cel al unui melc. Pur si simplu nu stie sa înoate atât de repede pe cât poti tu sa zbori. Iar pâna sa se prinda Pestele, tu ai sa devii nerabdator, ai sa vrei ceva mai multa actiune si mai putina imaginatie, mai putine planuri.

Iar când tu ai sa fii pe la prieteni, pe la rude, prin oras, Pestele va sta acasa plângându-si de mila (se pricepe la asta cum nu e poate mai bine). Logica de care tu esti îndragostit, claritatea cu care îti place tie sa privesti totul, precizia ta – toate astea nu numai ca nu îi plac Pestelui, dar îl si sperie : Pestele traieste în adâncuri intuitive, emotionale, iar logica nu este pentru acest nativ decât o conventie oarecare, în tiparele careia nici nu prea stie sa se încadreze! Chiar si când vine vorba de exprimarea sentimentelor, o sa te plimbe si o sa te îmbârlige atâta cu chestii pe care nici el nu le întelege, încât o sa te plictisesti repede.

Sexual, ceea ce pentru tine este o experienta sufleteasca, pentru Peste este o traire aproape mistica, rituala. O sa-ti placa si o sa te fascineze un timp chestia asta, dar, iarasi, Pestele prefera stabilitatea (apa tinde spre nemiscare; chiar si când curge repede-repede, nu cauta decât sa ajunga într-un loc unde sa se opreasca), iar tu preferi schimbarea
sper sa iti fie de ajutor, desi nu cred in zodiac makr asa de curiozitate merita citit
dyzzuk04
Postat pe 6 Iunie 2010 14:57
IN NICIUN CAZ!
viogen26
Postat pe 6 Iunie 2010 14:58
KUDIKA - ma intreb si nu este prima data cand se intampla - DE CE APARE CATEODATA CEEA CE TRANSMITEM CA SI MESAJ, RETRANSMIS DAR, SUB INDICATIVUL ALTEI PERSOANE???(AICI E VORBA DE CINEVA CARE SE RE - SEMNEAZA SANDALUTZE!)
MAI DRAGA SANDALUTZE, DACA AI RETRANSMIS MESAJUL MEU - SA INTELEG CA IMPARTASIM ACELASI GAND VIS A VIS DE SUBIECTUL IN DISCUTIE??? ASTA MA BUCURA, MAI ALES CA EXPERIENTA DE VIATA SI STUDIUL ZODIILOR IMI DAU MOTIVE SA DISCUT SI SA TRANSMIT UN GAND DE BINE CELOR CE, SUNT INCA IN MULT RAVNITA SI AIURISTICA SITUATIE DE INDRAGOSTIRE CARE, TE CAM SCOATE DIN NORMAL SI TE ARUNCA UNEORI CU CAPUL DE PRIMUL PERETE!
ORICUM, IUBITI - VA CARE CU CINE VRETI ORI APUCATI CACI, VINE SI UN TIMP AL AMINTIRILOR PENTRU FIECARE!
kudika117097
Postat pe 6 Iunie 2010 15:20
da mi se pare corect....si eu sunt casatorita cu un barbat din zodia pestilor(eu fiind gemeni) de 3 ani si suntem impreuna de 9 ani.....este dificil cu pestii ca sunt mai lenti , mai linistiti fac pe victimile cateodata.....dar daca gasesti un punct de mijloc si mai lasa fiecare de la el....gemenii din incapatinare si egoism si pestii din comoditatea care ii caracterizeaza se poate ajunge la relatie super....
kudika038762
Postat pe 6 Iunie 2010 17:46
De la: kudika117097, la data 2010-06-06 15:20:41 KUDIKA - ma intreb si nu este prima data cand se intampla - DE CE APARE CATEODATA CEEA CE TRANSMITEM CA SI MESAJ, RETRANSMIS DAR, SUB INDICATIVUL ALTEI PERSOANE???(AICI E VORBA DE CINEVA CARE SE RE - SEMNEAZA SANDALUTZE!)
MAI DRAGA SANDALUTZE, DACA AI RETRANSMIS MESAJUL MEU - SA INTELEG CA IMPARTASIM ACELASI GAND VIS A VIS DE SUBIECTUL IN DISCUTIE??? ASTA MA BUCURA, MAI ALES CA EXPERIENTA DE VIATA SI STUDIUL ZODIILOR IMI DAU MOTIVE SA DISCUT SI SA TRANSMIT UN GAND DE BINE CELOR CE, SUNT INCA IN MULT RAVNITA SI AIURISTICA SITUATIE DE INDRAGOSTIRE CARE, TE CAM SCOATE DIN NORMAL SI TE ARUNCA UNEORI CU CAPUL DE PRIMUL PERETE!
ORICUM, IUBITI - VA CARE CU CINE VRETI ORI APUCATI CACI, VINE SI UN TIMP AL AMINTIRILOR PENTRU FIECARE!


Se numeste functia " citeaza" pentru a face referire strict la ce a spus persoana despre care vrei sa vorbesti, si sa se vada diferenta dintre opinii. Nu este vorba ca altcineva isi asuma ceea ce altcineva a transmis, ci este o functie pur demonstrativa! Probabil ca aceste lamuriri se gasesc in topicul despre regulile folosirii forumului, care ar trebui citite de toata lumea inainte sa ia contact cu aceasta lume, cat despre faptul ca impartasim acelasi gand, este relativ contrariul> Sper ca am reusit sa lamuresc neclaritatile
sandalutze
Postat pe 6 Iunie 2010 19:22
buna...eu sunt pesti si el gemeni suntem impreuna de 3 ani si vrem sa facem nunta anul acesta..sincer avem momente cand ne certam pt ca avem alte puncte de vedere,dar pana la urma las de la mine,nu-mi place sa ma cert..este genul de om care trage pt casa..am avut momente cand am zis NU MAI POT...dar a venit el la mine sa ma impace pt ca eu sunt mai incapatanata si tin suparare,dar el nu..intr-adevar trebuie gasit un punct, o cale de a merge mai departe si totul e bine....
dianatl
Postat pe 6 Iunie 2010 22:01
Eu sunt peste si el e geaman. Ia ghiceste..... In 20 iulie facem 20 de ani de casatorie. Dupas parearea mea, indiferent de zodii, omul conteaza. Daca va intelegeti in toate, nu numai la pat, nu are importanta zodia. Am mai spus-o pe un alt topic: principalul este sa ai langa tine un om cu care sa ai ce discuta si peste 50 de ani. Compromisuri trebuie sa fie si de o parte si de alta. Intr-o casnicie fiecare trebuie sa lase cate putin de la el, altfel nu merge. Dar asta nu tine neaparat de zodie. Ci de om, de fiecare in parte. Nu e bine nici sa vrei sa domini, nici sa te lasi dominata Trebuie gasita calea de mijloc. Si daca aveti simtul umorului amandoi....nu are de ce sa nu mearga. Iti doresc numai bine.
kijutza
Postat pe 6 Iunie 2010 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu taur el varsator 14 De la: kudikaparisiana 12 Aprilie 2012 10:41
eu sagetator,el capricon 3 De la: kudika090185 10 Decembrie 2009 10:31
hello my people!!!! 2 De la: Barbie30 30 Iulie 2010 09:31
nu stiu ce sa fac...un sfat mi-ar prinde f bine.... 16 De la: adina_black 23 Noiembrie 2009 17:42
femeia taur-barbat taur 13 De la: xa_mary 15 August 2010 23:14