Setari Cookie-uri

tunsori pentru nas mare!

Buna. Am si eu o problema.. Am aceeasi coafura de o bucata buna de timp si m`am saturat.plus k am impresia ca nu ma mai avantajeaza deloc.. Lungimea exacta a parului nu am cum sa o zic dar imi ajunge aproape de piept.. E usor ondulat si blond (natural) dar am o mica problema..nasul meu e destul de proeminent ( lung si gros) si nu stiu cum sa il ascund prin tunsoare. Acum nu am breton si cred k ma dezavantajeaza lucru asta...deci va roooog dati`mi un sfaat!
kudika183650
Postat pe 16 Mai 2010 17:49
De la: kudika183650, la data 2010-05-16 17:49:52Buna. Am si eu o problema.. Am aceeasi coafura de o bucata buna de timp si m`am saturat.plus k am impresia ca nu ma mai avantajeaza deloc.. Lungimea exacta a parului nu am cum sa o zic dar imi ajunge aproape de piept.. E usor ondulat si blond (natural) dar am o mica problema..nasul meu e destul de proeminent ( lung si gros) si nu stiu cum sa il ascund prin tunsoare. Acum nu am breton si cred k ma dezavantajeaza lucru asta...deci va roooog dati`mi un sfaat!



infoaie parul si poarta-l pe fata !!!!! mai poti lucra la nas mai scurt si mai subtire......


P.S .pe bune acu da chiar te-ai gandit ca o sa primesti solutia pertinenta aici????????
anastasia_m
Postat pe 16 Mai 2010 18:07
pai ma gandeam k primesc ctva sfaturi..:)) oricum mersi :):*
kudika183650
Postat pe 22 Mai 2010 00:04
mmm nu stiu sigur ce tunsoare te-ar avantaja dar cred ca solutia buna ar fi sa iti faci breton intr`o parte si sa il indrepti...sau sa iti faci operatie daca te deranjeaza asa mult...
kudika081815
Postat pe 22 Mai 2010 09:23
incearca un breton asimetric intr-o parte mai lung si filat pana jos..o sa te ajute mult :) .. ex http://amelie.ro/wp-content/uploads/2009/04/bangs.jpg
eu_patty
Postat pe 22 Mai 2010 12:50
Salut :D Am citit un articuol despre tunsori si fetelor cu nasul mare ( suna brutal dar asta e ) li se recomanda sa nu poarte parul mai scurt de maxilar si in niciun caz breton Succes
eubarajosOana
Postat pe 22 Mai 2010 22:51
Incearca o tunsoare gen Lady Gaga
SWee
Postat pe 23 Mai 2010 14:24
http://images.mirror.co.uk/upl/m4/jan2009/5/4/26D56C44-E30D-0C86-91624C20E8CBE1F7.jpg asta
sau.. asta http://cdn04.okcdn.okmagazine.com/wp-content/uploads/2009/09/thedome011_wenn2300989.jpg
SWee
Postat pe 23 Mai 2010 14:31
pai leidi caca asta e si machiata pe nasu ala, il are si operat...
Shhh
Postat pe 23 Mai 2010 16:43
Nu vreau sa par rautacioasa,dar cea mai buna ,,tunsoare,, e operatia chirurgicala...fara operatie te vei chinuii toata viata,cautand sa-ti gasesti tunsoarea care sa-ti ascunda defectul....parerea mea
Caliope
Postat pe 24 Mai 2010 08:24
Andreea Banica are nasul mare,vezi daca iti place stilul ei...la ea nu prea se observa,doar daca are parul indreptat,atunci iese in evidenta mai mult.Trebuie sa te orientezi un pic si la machiaj.Bafta.
kudika121299
Postat pe 28 Mai 2010 15:48
mersi mult ..dar mi`ar trebui mai multe poze sa`i arat celei de la salon..sper ca insfarsit sa imi fac si eu o tunsoaree care sa ma ajuteee:x thx
kudika183650
Postat pe 4 Iunie 2010 11:30
De la: kudika183650, la data 2010-05-16 17:49:52Buna. Am si eu o problema.. Am aceeasi coafura de o bucata buna de timp si m`am saturat.plus k am impresia ca nu ma mai avantajeaza deloc.. Lungimea exacta a parului nu am cum sa o zic dar imi ajunge aproape de piept.. E usor ondulat si blond (natural) dar am o mica problema..nasul meu e destul de proeminent ( lung si gros) si nu stiu cum sa il ascund prin tunsoare. Acum nu am breton si cred k ma dezavantajeaza lucru asta...deci va roooog dati`mi un sfaat!


Daca te deranjeaza asa mult mai bine fa-ti o rinoplastie si scapi pe viata de problema asta , decat sa te chinui vesnic sa inventezi tot felul de trucuri sa abati atentia de la nas.

Postat pe 4 Iunie 2010 14:17
Nu o operatie e solutia! Nu exista om perfect si nu mai fa din marimea nasului un complex. poate ca nici nu e asa de mare insa pentru ca esti la varsta adolescentei faci din tantar armasar:D Invata sa te apreciezi asa cum esti si multumeste pentru faptul ca nu ai cine stie ce boala incurabila! un nas putin mai mare nu reprezinta sfarsitul lumii! si poate ca tocmai nasucul ala mai proeminent iti da farmecul;) pana la urma trebuie sa te gandesti ca nu exteriorul conteaza ci ceea ce ai in suflet! Mult succes in a fi cat mai multumita de aspectul tau!
kudika6
Postat pe 4 Iunie 2010 19:49
tunde nasul
blondiewishes
Postat pe 4 Iunie 2010 23:33
De la: Metal_spell, la data 2010-06-04 23:33:47tunde nasul


asa ma gandeam si eu
Liv1
Postat pe 5 Iunie 2010 14:44
blondiewishes
Postat pe 5 Iunie 2010 22:27
De la: kudika119944, la data 2010-06-04 19:49:22Nu o operatie e solutia! Nu exista om perfect si nu mai fa din marimea nasului un complex. poate ca nici nu e asa de mare insa pentru ca esti la varsta adolescentei faci din tantar armasar:D Invata sa te apreciezi asa cum esti si multumeste pentru faptul ca nu ai cine stie ce boala incurabila! un nas putin mai mare nu reprezinta sfarsitul lumii! si poate ca tocmai nasucul ala mai proeminent iti da farmecul;) pana la urma trebuie sa te gandesti ca nu exteriorul conteaza ci ceea ce ai in suflet! Mult succes in a fi cat mai multumita de aspectul tau!


Asta spui tu ! Lasa-o pe ea sa-si aleaga daca este sau nu o optiune ! Ce-mi place mie persoanele care de la sine putere se erijeaza in avocati !

Postat pe 5 Iunie 2010 22:57
De la: scorpio67, la data 2010-06-05 22:57:57
De la: kudika119944, la data 2010-06-04 19:49:22Nu o operatie e solutia! Nu exista om perfect si nu mai fa din marimea nasului un complex. poate ca nici nu e asa de mare insa pentru ca esti la varsta adolescentei faci din tantar armasar:D Invata sa te apreciezi asa cum esti si multumeste pentru faptul ca nu ai cine stie ce boala incurabila! un nas putin mai mare nu reprezinta sfarsitul lumii! si poate ca tocmai nasucul ala mai proeminent iti da farmecul;) pana la urma trebuie sa te gandesti ca nu exteriorul conteaza ci ceea ce ai in suflet! Mult succes in a fi cat mai multumita de aspectul tau!


Asta spui tu ! Lasa-o pe ea sa-si aleaga daca este sau nu o optiune ! Ce-mi place mie persoanele care de la sine putere se erijeaza in avocati !


Rectific: Plac nu place !

Postat pe 6 Iunie 2010 01:50
fileaza-l
ANNYBLONDY
Postat pe 6 Iunie 2010 10:57
nu am inca 18 ani deci nu am cum sa ma operez.. nu sunt obsedata de marimeaa nasului mei pt ca nu a deranjat pe nimeni chestia asta si de obicei fac (eu!) glume pe seama mea asa ca sa fac putin haz de necaz ...de la o gluma la alta mai deschid un subiect cu o persoana din jur si uite`asa leg noi prietenii...dar nu e vorba de nasul meu mare ci ca trebuie neaparat sa ma tund pt k am firele DESPICATEE si arse plus ca nu imi mai sta in nicio parte parul deci treebuie sa ii fac ceva.. si sa ii tai doar varfurile m`am cam saturat.adik vreau o alta forma..sa imi schimb stilul.. poze ceva? ar fi o idee sa imi tai nasul si mi`ar sta apoi bine cu orice tunsoare =))
kudika183650
Postat pe 6 Iunie 2010 12:28
Incearca mai multe variante si opreste-te la cea care-ti place tie.
viogen26
Postat pe 6 Iunie 2010 15:07
da....ce sa zic?imi place ca o sfatuiti sa faca rinoplastie:)))) nu vreti sa faceti si cheta sa strangeti bani sa-i dati pentru operatia asta k totusi e destul de scumpa si nu cred sincer ca daca si-ar permote-o ar mai cere sfaturi aici....parerea mea
Kudika0846
Postat pe 6 Iunie 2010 15:37
permite-o*
Kudika0846
Postat pe 6 Iunie 2010 15:38
De la: kudika124450, la data 2010-06-06 15:37:28da....ce sa zic?imi place ca o sfatuiti sa faca rinoplastie:)))) nu vreti sa faceti si cheta sa strangeti bani sa-i dati pentru operatia asta k totusi e destul de scumpa si nu cred sincer ca daca si-ar permote-o ar mai cere sfaturi aici....parerea mea


De unde stii ? Iar vorbiti in numele ei ?

Postat pe 6 Iunie 2010 19:11
De la: Metal_spell, la data 2010-06-04 23:33:47tunde nasul


Buna Metal_spell, multumesc, am ras cu lacrimi de sfatul tau....sper ca nu a fost dat cu rautate ci asa sa mai inviorezi spiritele.
Nu sunt deloc experta dar imi permit sa intervin un pic, cineva spunea aici ca in nici un caz sa nu isi faca breton, ba mie chiar asta mi se pare o idee buna, pt ca bretonul i-ar mai masca un pic marimea nu ar mai aparea nasul in toata splendoarea lui acolo frumos in mijlocul fetei, scuze daca sunt si eu un pic cam malitioasa dar nu ma pot abtine si inca o idee buna cred eu sa isi puna ochii in valoare prin machiaj , in rest sanatate maxima si chef de viata!
Numai bine la toata lumea!
Emma_K
Postat pe 6 Iunie 2010 20:32
De la: kudika183650, la data 2010-06-06 12:28:33nu am inca 18 ani deci nu am cum sa ma operez.. nu sunt obsedata de marimeaa nasului mei pt ca nu a deranjat pe nimeni chestia asta si de obicei fac (eu!) glume pe seama mea asa ca sa fac putin haz de necaz ...de la o gluma la alta mai deschid un subiect cu o persoana din jur si uite`asa leg noi prietenii...dar nu e vorba de nasul meu mare ci ca trebuie neaparat sa ma tund pt k am firele DESPICATEE si arse plus ca nu imi mai sta in nicio parte parul deci treebuie sa ii fac ceva.. si sa ii tai doar varfurile m`am cam saturat.adik vreau o alta forma..sa imi schimb stilul.. poze ceva? ar fi o idee sa imi tai nasul si mi`ar sta apoi bine cu orice tunsoare =))
Pai...pana la urma ai sau nu ,,o problema cu nasul proeminent " ? Sa inteleg ca te contrazici in declaratii ? Ma rog....Una ai zis si alta spui acum...
Caliope
Postat pe 7 Iunie 2010 09:21
ce ma enerveaza pe mine stereotipul ala:''conteaza ce e in interior''.Un om care are complexe fizice o sa aiba probleme mari cu increderea in sine mai tarziu.Si in plus,cei din jur percep exteriorul mai intai apoi interiorul
marinaruxandra
Postat pe 7 Iunie 2010 09:47
nu e vorba ca sunt sau nu complexata de el..adika e al meu si nu imi e rusine..doar k vreau sa ma tund si nu stiu cum...adik vreau sa ma tund asttfel incat sa nu mai iese in evidenta atat de rau...
kudika183650
Postat pe 14 Iunie 2010 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parerea va rog :) 1 De la: ina030722 4 Mai 2011 19:58
PAR GRAS SI LIPSIT DE VOLUM 11 De la: kudika514482 12 Februarie 2016 16:40
parul blond 31 De la: angelo_micnegrusiurat 19 Octombrie 2009 00:55
Bruneta????!!!! 18 De la: y89 6 Februarie 2012 20:07
Masca din ulei de ricin si ulei de rozmarin 1 De la: FraAlex 7 Octombrie 2010 16:33