Setari Cookie-uri

vreau si eu o parere...

buna fetelor am o problema..imi cade foarte tare parul e si lung ca 10 cm mai jos de umeri si nu l-am mai tuns demult si sapt trecuta mi-am scurtat eu din capete dar tot cade si folosesc sampon de la pantene pro-v poate ca nu e bun dar poate imi dati vreo idee ce sa fac cu el sau sa il tund? dar nu am nici o idee cum...problema e ca si si beau si cafea...sau poate aveti ceva idei de frizuri noi care sunt la moda sa imi spuneti si mie dar nu prea scurt .
ritta_dochin
Postat pe 10 Octombrie 2008 16:24
du-te la sensiblu,au foarte multe produse de calitate acolo,pe care nu le gasesti in alta parte,sunt putin mai scumpe decat restul care sunt pe piata dar merita!

Postat pe 10 Octombrie 2008 16:53
nu-l mai tunde daca ai facut-o deja, eu folosesc un tratament de la kallos midollo&placenta, e destul de bun, iar acum am gasit aici pe site un tratament naturis, un amestec din 2 sticlute ulei de ricin, 2 sticlute vitamina A solutie, 1 sticluta tinctura de blusture si ulei de masline...sa vedem cat e de bun...
iar samponul pantene...nush eu am folosit balsamul anti-rupere si era f bun..
acum cica e si sezonul asta de trecere de la o temperatura la alta si e normal sa cada mai mult par...
DYM
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:52
incerc acum sa il masez cu ulei de masline la radacina ca am auzit ca e bun...cat trebuie sa il las? trebuie sa il spal sau sa il las asa?....sau galbenus de ou cu lamaie?e o combinatie perfecta? si de cate ori pe sapt se face asta ..?sau zilnic?
ritta_dochin
Postat pe 11 Octombrie 2008 21:04
Buna!si eu am aceeasi problema cu parul care a inceput sa imi cada foarte tare de cand m-am vopsit dar mai ales dupa ce am folosit un nuantator de la kallos...oricum astazi am pus piciorul in prag si am fost si mi-am luat din nou ulei de ricin.O sa imi fac o masca amestecand ulei de ricin cu zeama de lamaie,o lingurita de miere de albine,putin balsam,si un galbenus de ou cu care ma dau pe tot scalpul si las cam o ora,,de asemenea mi-am cumparat din nou tablete de calciu magneziu si zinc...spun din nou ptr ca le-am mai folosit in perioade de astea critice ale parului si au dat rezultate.sper sa dea si la tine iar daca vrei o noua coafura cel mai bine e sa ceri sfatul la un salon ptr ca un profesionist va sti ce te prinde mai bine!Mult noroc:*
cmz
Postat pe 12 Octombrie 2008 14:13
eu am luat revalid si a avut efect.
dana_lavinia
Postat pe 29 Octombrie 2008 12:01
buna fetelor....am citit mesajele voastre si vreau sa va spun k am avut probleme mult mai mari..am avut parul blond platinat si nu reuseam sa il cresc mai lung de umeri.se rupea si cadea groaznic. imi faceam tratamente numai la saloane si dadeam o caruta de bani fara nici un rezultat. am inceput acasa sa imi fac tratament si mi-am vopsit parul in culoarea naturala. am folosit la radacina de la gerovital tratamentul cu ulei de ricin, vitamina A si petrol iar p lungime puneam ulei de masline. il lasam asa pana dimineata legat si ma spalam p par cu un sampon de urzica, puneam balsam tot din gama aia, il lasam 10 min si apoi clateam cu ceai de urzica. faceam asta de 2 ori p saptamana. intr-un an jumate mi-a crescut parul pana la jumatatea spatelui, e culoarea naturala(nu l-am mai vopsit) si am enorm de mult. il tund la fiecare 3 luni cam 3 cm si creste foarte repede. acu il clatesc doar o data p luna cu ceai pt intretinere. va recomand tratamentul. e foarte bun si la mine a avut cele mai bune rezultate.
carmy_pop
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:03
mergi la farmacie si cumpara samponul Klorane..este ffff bun...merita sa incerci...la mine a dat rezultate ff bune
camelya957
Postat pe 3 Noiembrie 2008 20:25
votez si eu pentru klorane-cel pentru par deteriorat.dar nu strica sa incerci si cu variantele naturiste
MissMe2
Postat pe 17 Martie 2009 16:52
te rog in fiecare seara sa te speli pe cap cu sapun de casa si zeama de urzici fierte bine,timp de o saptamina si im-i spui rezultatul.

Postat pe 15 Mai 2009 06:57
recomand produsele de la schwarzkopf :D
insa daca te duci la farmacie iti va recomanda un sampon pt tipul tau de par
yumy
Postat pe 15 Mai 2009 07:24
mergi la medic.............poate fi pe sistem nervos,pe stres s au cn stie.........
butterfly_sound_of_love
Postat pe 31 Mai 2009 22:07
[...care ma ajuta si pe me cu niste pareri pe forumul : >>Frumusete & Wellness>> Ingrijirea parului>> Help me ...]
Lucky_best_girl
Postat pe 3 Iunie 2009 19:39
Masca cu ulei de masline o tii cat suporti :). Ideal ar fi sa incalzesti un pic uleiul inainte (doar un pic, sa nu te arzi!), apoi il aplici pe toate lungimea parului si pe radacina, si il acoperi cu un prosop tot caldut (patrunde mai repede). Stai juma' de ora-o ora.. cat rezisti.. apoi il speli normal.. cu sampon. Eh, o sa ai nevoie de mai mult sampon decat de obicei, dar se merita
E buna si masca cu galbenut de ou si lamaie. Ou si iaurt, miere si iaurt... Depinde ce ai prin casa
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensiile cu clip-on 1 De la: extensii_perfecte 4 Februarie 2009 16:14
buna 1 De la: kudika384724 17 Aprilie 2011 17:35
coada rasucita 4 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08
decolorare 17 De la: _Ada_ 1 Noiembrie 2013 18:05
ingrijirea parului cret 8 De la: balrog 14 Martie 2011 12:47