Setari Cookie-uri

Nu-l mai inteleg!

Buna!Eu sunt Laura si sunt putin mai micutza,am doar 16 ani....dar stiti iubirile de la varsta asta...
Anul trecut am cunoscut printr-o prietena un baiat foarte dragut.Din prima seara in care l-am cunoscut am simtit ca exista ceva intre noi.Dupa cateva zile mi-a dat un mesaj si mi-a spus ca vrea sa ne intalnim...si de atunci am inceput o relatie.Am stat impreuna 6 luni de zile si am crezut ca simte ceva pentru mine.Insa in 7 Martie cand eram la masa cu toata familia lui mi-a spus ca nu ma iubeste si ca nu mai are rost sa continuam.Jur ca mi-a cazut cerul in cap cand am auzit asta pentru ca il iubesc nespus de mult:(.In orice caz ne-am despartit si doua luni de zile abea daca am mai vorbit din cand in cand.Acum doua weekenduri m-am intalnit cu el si am petrecut o seara minunata impreuna,si weekendul trecut la fel.M-am intalnit cu el pt ca il iubesc si voiam sa-l am aproape cu toate ca stiu ca el vrea altceva.Am fost foarte fericita sa-l am langa mine dupa doua luni de zile.Saptamana trecuta am iesit la un suc cu un amic foarte bun,care este si cel mai bun prieten a fostului meu prieten.Amicul meu a primit un mesaj de la fostul meu prieten sa mearga nu stiu unde si acesta i-a spus ca nu poate pentru cae cu mine la un suc.Fostul meu prieten l-a intrebat direct daca este cu mine.Si din ziua aia fostul meu prieten nu-mi mai raspunde nici la mesaje nici la telefon.Am inteles de la fratele lui si de la alte cunostiinte ca el s-ar fii suparat pe mine pentru ca,crede ca eu am o relatie cu baiatul ala.Mai ciudat a fost ca amicul meu ma sunat si mia spus sa nul mai caut niciodata.Nu stiu ce s-a intamplat,nu inteleg ce-l mai intereseaza pe el ce fac eu,cu cine umblu daca oricum mia spus de mult ca nu-l intereseaza de mine.I-am dat tot felul de mesaje,i-am spus ca-l iubesc...poate sunt putin prea obsedata....am incercat sa nu-l mai caut...dar nu pot pentru ca stiu k in adancul sufletului lui poate tine makar putin la mn.....spuneti-mi si voi ce sa fac....nu sunt trecuta prin viata...chiar nu stiu ce sa fac in asemenea situatii,,,,nu stiu daca ati inteles ceva din toata povestea asta eu sper ca da....astept un raspuns.Va multumesc!
lally2010
Postat pe 23 Mai 2010 13:17
Stii, baietii intre ei sunt un pic mai solidari. Nu stiu cum sa explic chestia asta. Dar de obicei nu amesteca iubitele sau fostele iubite intre ei. Exista si exceptii de la regula, normal. Fiind si cei mai buni prieteni, probabil fostul tau i-a zis ca nu vrea sa fiti impreuna, iar celalalt tine la prietenia lor si de asta ti-a zis sa nu-l mai cauti.

Cat despre baiatul ala, lasa-l mai bine. Nu cumva s-a cam obisnuit cu mesajele de la tine in care ii spui ca il iubesti si etc? Cred ca un pic ti-ai pierdut din interes, fascinatie si de asta e asa. Trebuie sa ai un pic de demnitate, sa fii inaccesibila, sa-i starnesti interesul.

Asa de mult imi place cand aud sau citesc "am simtit ca era ceva intre noi". Nu crezi ca daca chiar era nu se termina asa?

Ai doar 16 ani, ai o viata inainte, cu din astea o sa te mai confrunti, poate chiar mai complicate. Incearca sa te linistesti. Pe el oricum n-o sa-l ai in curand si nici macar nu stii daca o sa-l mai ai. Iesi, simte-te bine, invata ceva nou, fa-ti un hobby, tine-ti mintea ocupata. Viata e extraordinar de surprinzatoare daca ii dai ocazia. Nici nu stii cum se intoarce roata.
aiai
Postat pe 29 Mai 2010 14:30
Buna! Mersi pentru mesaj si pentru sfaturi.Mi-au prins bine...o sa incerc sa-l las in pace cu toate ca imi e putin cam greu dar cred ca voi reusii. Te pup:*
lally2010
Postat pe 29 Mai 2010 20:41
De la: lally2010, la data 2010-05-29 20:41:04Buna! Mersi pentru mesaj si pentru sfaturi.Mi-au prins bine...o sa incerc sa-l las in pace cu toate ca imi e putin cam greu dar cred ca voi reusii. Te pup:*


ignora-l...nu merita sa iti pierzi timpul cu el,mai ales ca el nu vrea asta.Cu cat treci mai repede peste el,cu atat mai bine.Crezi ca ii faci vr-un favor ca esti indiferenta?Nu.Daca a tinut putin la tine..nu o sa ii pice deloc bine cand o sa vada ca si tu poti sa treci peste el,ca si cum nu ar fi existat.Raspunde-i cu aceasi moneda...In scurt timp o sa iti treaca de el si la 16 ani ai putea foarte usor sa privesti relatia asta ca pe o experienta si atat.
Pam12_
Postat pe 29 Mai 2010 21:20
da ..eu zic sa pui mana pe carte ca de baieti daca ai sa fii desteapta ai sa ai parte!
one_size
Postat pe 29 Mai 2010 22:01


te iubeste inca , lasa-l sa -i treaca piticii lui si gelozia , astepata si esi la un suc cu fetele.
banalulanonim
Postat pe 30 Mai 2010 08:40
Nu cred ca stie nimeni daca o iubeste sau nu. E cam nepotrivit sa-i dai sperante unei fete de 16 ani care sufera din cauza unui pustan nematurizat inca.

Mai degraba as zice sa invete, sa faca ceva pentru ea, sa simta ca are incredere in fortele proprii. Nu sa stea sa planga prin mesaje la el. Ca nu rezolva nimica.

Se vede de la o posta ca pe el nu-l intereseaza. De ce sa-l astepte ca fraiera, cand in timpul asta ar putea intalni o gramada de alti baieti mai interesanti ca el?

Fara ofensa.
aiai
Postat pe 30 Mai 2010 19:05
asta e pt tine lally2010

Curaj, esti tanara si stiu ca ai forta in tine sa treci peste toate astea.
aiai
Postat pe 30 Mai 2010 19:07
Scumpa mea, esti f tanara, la varsta ta esti mai usor de ranit...as vrea sa te pot incuraja, insa stiind ca eu la 16 ani am suferit la fel, e destul de complicat, pt ca este varsta la care oricine e interesat de tine, ai impresia ca l-ai prins pe Dzeu de picior...daca ma gandesc mai bine eu aveam 16 ani si el 13 si eram indragostiti, am avut 5 ani o rel la dist si desi acum sunt cu altcineva de multa vreme, respectivul sustine ca inca ma iubeste, acum el are 23....probabil ca a relizat ca simte ceva pt mine numai o data cu relativa maturizare, insa pt mine nu mai conteaza acum pt ca la mom resp eu il iubeam si el isi batea joc, mai ales ca era neamt ei au alte conceptii, cresc altfel, etc.
Nu am inteles d c dupa ce ti-a dat cu flit, te-ai intalnit din nou cu el dupa 2 luni d suferinta? nu te injosi, nu merita, probabil simti ca il iubesti dar e oarecum dorinta de a avea deja o rel si therefore o siguranta in ce priv sentimentele. ce ti se intampla acum in primele incercari ale iubirii, isi va pune amprenta pe viitorul tau si increderea ta in viitoarele iubiri. trebuie sa ai grija de inima ta si sa nu suferi prea mult, pt ca la un mom dat va aparea omul care chiar te iubeste si care te va dori mereu langa el, nu doar sporadic...si imp este faptul ca ii vei putea darui increderea si iubirea ta fara sa fie afectat de experientele anterioare in care ai suferit si nu mai ai incredere in barbati/baieti, cum am patit eu, actualului meu iubit i-au luat cam 2 ani din cei 4 de cand suntem impr ca sa ma ajute sa scap de nebuniile mele si de teama de a fi ranita si m-a facut sa inteleg ca barbatii pot fi si sinceri si deschisi si te pot iubi cu adevarat. Mult succes, nu toti sunt la fel, eu am dovada vie langa mine si sunt fericita . Pupici
anemma2002
Postat pe 31 Mai 2010 15:45
Daca el a avut curajul in fata parintilor sa-ti spuna tie direct ca nu te iubeste, inseamna ca asa este.El cauta alceva de la tine.Ca tea cautat si sa suparat ca esti cu altul, joaca teatru sa nu-l crezi.Nu-l mai cauta lasal in pace.El acuma vrea sa faca pe suparatul ca tu sa-l implori sa se intoarca la tine ptr. ca stie cal iubesti mult.Nu ai spus, citi ani are el?Ai grija ce faci.Nu mai lua increderea asa usor orcui.Toti cauta doar un singur lucru.Dupa cel obtin te uita.
kudika098645
Postat pe 10 Iunie 2010 01:06
Tu la 16 ani ar trebui sa experimentezi, sa te distrezi, nu sa tanjesti dupa o putzulica amarata.... Lasa-i naibii si pe el si pe amicul lui, ca nu s-au terminat toti baietii de pe pamant, ai de unde alege ca doar nu esti muma padurii!
darksukkubus69
Postat pe 10 Iunie 2010 22:17
da,am uitat sa mentionez,el are 20 de ani.va multumesc pt sfaturi,de 2 saptamani nu l-am mai cautat si parca nu ma mai gandesc atat de mult la el,incerc sa imi gasesc mereu cate ceva de facut si incet incet poate o sa-l uit,va pup:*:*
lally2010
Postat pe 22 Iunie 2010 16:16
Pai vezi, deja nu te mai gandesti la el, deci esti pe drumul cel bun...
darksukkubus69
Postat pe 23 Iunie 2010 16:15
Fetelor va multumesc din suflet pentru sfaturile voastre!! Fostul a plecat in Germania de cateva saptamani....si in urma plecarii lui mi-am dat seama ca sigur nu se va mai intoarce vreodata la mine,,,,,asa ca pana la urma imi e mai bine singura si am tot timpul din lume sa gasesc pe cineva care sa tina la mine cu adevarat.

Va multumesc inca odata!
Lally
lally2010
Postat pe 9 Septembrie 2010 11:27
De la: darksukkubus69, la data 2010-06-10 22:17:49Tu la 16 ani ar trebui sa experimentezi, sa te distrezi, nu sa tanjesti dupa o putzulica amarata.... Lasa-i naibii si pe el si pe amicul lui, ca nu s-au terminat toti baietii de pe pamant, ai de unde alege ca doar nu esti muma padurii!





... auzi ... tu dai ''sfaturile'' astea ? ... sau astea sint doar pentru prosti ? ... ... si tu tinjesti de 10 ani dupa aceiasi putzulica cu care doar traiesti in concubinaj ... tie ti s-au terminat baietii ? ... sau chiat tu esti muma padurii ? ...
marco918
Postat pe 9 Septembrie 2010 11:42
Ohooo, nici vorba sa fiu muma padurii, mai Marco, mai... Si eu nu stau langa o putzulica amarata... poate n-ai priceput... hai zi ca te plictisesti fara mine!
darksukkubus69
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:10
De la: darksukkubus69, la data 2010-09-10 19:10:51Ohooo, nici vorba sa fiu muma padurii, mai Marco, mai... Si eu nu stau langa o putzulica amarata... poate n-ai priceput... hai zi ca te plictisesti fara mine!
tatoasoooo
thadoogback
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:12
Poate k niki el nu stie ce simte cu adevarat ptr timp...poate dupa 6 luni de st impreuna a ajuns catusi de putin sa tina dar poate nu atat de mult ca s-l fak sa mai ramana imp ku tine. Comportamentul lui e putin cam ciudat poate k ar trebui sal intrebi ce simte ptr tine si ce vrea de la tine de il mai intereseaza cu cine vb. Si dak iti sp k nu simte nimik cred k ar trebui sa-i sp sa te lase in pake sa-ti vezi de viata ta.
kudika319806
Postat pe 12 Septembrie 2010 11:31
De la: kudika319806, la data 2010-09-12 11:31:55Poate k niki el nu stie ce simte cu adevarat ptr timp...poate dupa 6 luni de st impreuna a ajuns catusi de putin sa tina dar poate nu atat de mult ca s-l fak sa mai ramana imp ku tine. Comportamentul lui e putin cam ciudat poate k ar trebui sal intrebi ce simte ptr tine si ce vrea de la tine de il mai intereseaza cu cine vb. Si dak iti sp k nu simte nimik cred k ar trebui sa-i sp sa te lase in pake sa-ti vezi de viata ta.
daca nici el nu stie ce simte ptr. tine atunci tu de unde sa mai stii...
kudika029282
Postat pe 12 Septembrie 2010 12:34
dragele mele,va multumesc enorm pentru toate sfaturile primite de la voi si pentru ca m-ati ajutat am simtit nevoia sa va spun ca de aproape 3 luni sunt cu un tip de nota 10;il cheama Paul si are 23 de ani poate e cam mare desi cred ca varsta nu conteaza atat de mult.Imi petrec cu el destul de mult timp si sunt foarte happy cu el.Acum sunt la el de vineri si ma simt foarte bine ca imi pot impartii timpul cu el mai ales acum cat sunt in vacanta ca in 5 incepe scoala si nu o sa mai am atata timp sa stau cu el de dimineata pana seara.de fostul prieten am uitat complet,nu ma mai intereseaza de el nici cat negrul sub unghie si asta datorita voua si prietenilor care mi-au redat increderea in mine si mi-au aratat ca pot sa merg mai departe pentru ca sunt tanara si am toata viata inainte.Va multumsc ca m-ati ascultat si ca m-ati sfatuit.va pup pe toate :*:*
lally2010
Postat pe 3 Ianuarie 2011 02:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce sunt/ devin femeile nemultumite? 19 De la: _oktober_ 31 Iulie 2009 14:28
Sa raman alaturi de el sau nu ? merita ? ma iubeste ? 8 De la: naomi 11 Martie 2012 19:40
Dor profund in trecerea timpului. 24 De la: kudika_nikole 6 Mai 2016 12:46
Barbat nepasator 19 De la: kudika_26345 19 Mai 2013 14:26
am nevoie de un sfat.. 11 De la: kudika_11672 10 Iulie 2012 12:20