Setari Cookie-uri

relatie cu cineva ai tanar cu 7 ani

Salut,

Pe scurt: in aprilie am divortat la initiativa lui dupa 10 ani de mariaj, 15 de stat impreuna si un copil de 8 ani.4 luni am fost neom: nu mancam, nu ieseam din casa, nu raspundeam nici la telefon, in fine...devenisem o umbra. Tot divortul asta, pe langa dezastrul vietii mele si a copilului meu + actele si hotarare de divort care a pus punct sec unei vieti care la inceput a fost frumoasa m-a ruinat si ca femeie.

Apoi m-am apropiaat de un priten vechi si el dupa o relatia nereusita si a inceput sa ramana la mine. Copilul meu a accepta imediat si chiar ceilalti ma incurajau. Acum e bine, dar e relatie matura si sa fiu sincera, convenabila pentru mine. Insa sunt sapte ani diferenta. Acum am 35 de ani si un copil de crescut. Noul prieten isi petrece mai mult timp cu fiul meu decat a facut-o tatal lui in ultimii ani, e calm si rational. Se pare ca nu se sperie.

Dar eu nu ma pot indragosti repede. Iar el simte. Orice argument am, le combate pe toate. Sunt speriata si nu stiu, parca e prea bine, prea simplu si prea crud pentru el. Mi-e dor de el cand nu-l vad o saptamana, dar daca stam impreuna mai mul de doua zile parca ne sufocam.

Ce capcane pot aparea?

Hanah01
kudika085418
Postat pe 25 Mai 2010 18:02
eu zic sa nu te grabesti. si ce daca petrece timp cu baiatul, si ce daca ti se pare tie ca e rational..? a mai fost unul in viata ta care la vremea lui a fost bun. poate la fel e si cu tipul de fata, bun pe vremea asta. e totusi o diferenta mare intre voi, eu in locul tau as trai clipa, si nu mi'as face planuri de viitor. la ce sa te mai bagi cu capul inainte cand te'ai fript si stii cum e?
Shhh
Postat pe 25 Mai 2010 18:19
Multumesc. Planuri de viitor nu-mi fac,ca m-am ars serios (barbata-meu a fugit in lume cu bona, o pustoaica mai mica decat el cu 11 ani traiesc clipa dar vezi a sunt implicatii. Vreau sa-mi recastig increderea in mine ca femeie si mai vad eu. Dar ma simt vinovata.Si nu ma pot abtine sa nu rad de ma prapadesc de toata ironia asta. Pff!
kudika085418
Postat pe 26 Mai 2010 20:03
ce tare !
Ventrue
Postat pe 26 Mai 2010 20:17
Tu il iubesti pe acest barbat? Daca il iubesti asa cum el da dovada, tu de ce-ti faci probleme?Iti convenea mai mult fosta relatie? unde nu erai tu? Eu zic sa revii cu piciorele pe pamint si sa-i raspunzi la dragostea ce ti-o poarta.Nu conteaza virsta cind iubesti cu adevarat.Tu nu vezi ca el face totul ca sa mearga relatia dintr-e voi? de ce te porti asa? il vei pierde ca si rabdarea lui are o limita.Daca crezi ca nu simti nimic ptr. el atunci spunei-o.
kudika098645
Postat pe 26 Mai 2010 20:50
buna, problema ta .cred eu, este ca partenerul tau iti este mai mult prieten si probabil pasiunea nu da pe dinafara dar sa sti ca nici o relatie unde pasiunea e foarte mare , nu dureaza ,la un moment dat iti dai seama ca intr-o relatie de durata trebuie sa primeze ratiunea, ar fi bine daca am putea avea doi soti , unul pe care sa ne bazam in orice moment si altul pe care sa-l iubim cu pasiune, ce zici ?
kudika130580
Postat pe 5 Iunie 2010 05:19
Eu am iubit o femeie divortata mai mare decat mine cu 11 ani. Si inca cu pasiune. Si parea, cel putin din comportament ca si ea ma iubeste tot atat de mult.Dar la un moment dat, mi-a pus problema casatoriei. Nu credeam asta, mai ales ca dela bun inceput ii spusesem ca o casatorie iese din cauza.
Mi-a spus ca in acest caz isi pierde vremea langa mine. OK i-am spus, si intalnirile noastre desi s-au rarit considerabil, au continuat sporadic, din cand in cand, ma refer exclusiv la amorul fizic.
Pana la urma, ne-am despartit de tot, ea a incercat apoi si cu altul tot asa, si cu aceeasi finalitate adica zero.
Din ce-am aflat ulterior, desi relatia noastra a durat un an si jumatate, am fost si eu o veriga in lantul de amanti pe care i-a avut in viatza. Pe de alta parte, ca sa fiu cinstit, si ea a fost pentru mine tot o veriga dintr-un lant de amante, dar ca am avut impresia ca ea a suportat mult mai usor despartirea. Recunosc si-acum ca a fost o amanta perfecta, ma refer exclusiv la relatiile din pat.
O mai intalnesc cu totul accidental si astazi uneori, dar... am ajuns acum s-o detest...
Oare de ce n-am putut ramane prieteni, chiar daca nu iubiti pe mai departe? Dupa atatia ani, mi-a mai ramas fatza de ea numai mila, desi ea e o fiinta foarte mandra...
Ndrusu
Postat pe 5 Iunie 2010 05:56
stii....... nu stiu daca tocmai eu.....sau poate tocmai eu sunt in masura sa dau sfaturi. Eu am avut o relatie un un tip mai mic ca mine cu 12 ani ....ce sa spun iubre cu nabadai si de o parte si de alta. Insa dintro asemenea relatie intotdeauna iese cineva sifonat........si din pacate cam intotdeauna femeia, asta este cam in firea lucrurilor. Nu ca nu m-ar fi iubit .ba sunt convinsa ca m-a iubit foarte tare..........insa eu fiind cea matura a trebuit sa il conving ca noi nu avem nici un viitor din cauza diferentei destul de mari si daca isi doreste o familie si copii va trebui sa renunte la iubirea lui pentru mine....hm ce sa zic mi-am facut-o cu mana mea. Acum mi-a trecut dar este un episod minunat din viata mea si cred ca a meritat sa il traiesc nu multi au sansa asta. Asa ca daga mea .viata e frumoasa........ nu te minti si nu il minti nici pe el...... discutati pe tema asta...stiu ca esecul trait te face sa fii retractila, fa o introspectie in sufletul tau si vezi ce iti doresti. este el cel pe care ti l-ai dori? Cezi ca poti trai alaturi de el pana la adanci batraneti? il vezi tatal copilului pe care il ai si pe care ii mai poti avea? daca da nu stiu ce mai astepti daca nu........spunei lucru asta ca sa site cum sta, nu ar fi cinstiti din partea ta sa nu discutati. Of sunt atatea de spus , in fine sper ca ceea ce am scris eu aici sa iti fie fe folos, o viata frumoasa sa ai
kudika074262
Postat pe 5 Iunie 2010 06:27
Eu am divortat dupa 19 ani(16 de casatorie), viata mea devenise un calvar. Credeam ca nu voi mai avea increderea in niciun barbat vreodata dar iata-ma casatorita cu un barbat mai tanar cu 5 ani decat mine care imi creste copiii in timp ce tatal lor nu le da nici macar un telefon. Eu si sotul meu nu concepem viata unul fara celalalt , ce as putea sa-mi doresc mai mult? Deci se poate, trebuie doar sa iti recapeti increderea in tine insuti.
sunshinelily
Postat pe 5 Iunie 2010 06:56
Buna.....Am si eu o relatie cu un barbat mai tanar cu 13 ani...ne intelegem foarte bine din toate punctele de vedere..ma ajutat foarte mult in timpul divortului dupa o casnicie de 20 de ani ,comunicam intre noi si ne ajutam reciproc ,cu fiul meu de 19 ani se intelege foarte bine si il sustine moral foarte mult cea ce tatal lui nu o face .Acuma nu stiu ce va fi mai departe dar sper sa fie bine pt ca ne-am hotarat sa fim impreuna pana la "adanci batranetii"asa spune el .Vom trai si vom vedea .Asa ca eu cred ca nu conteaza mereu varsta ci cum te intelegi langa persoana de langa tine si cel mai important este comunicarea si increderea.Va pupik dulcik si sa aveti o zi buna.
MyLadyXXl
Postat pe 5 Iunie 2010 07:00
Eu zic ca nu conteaza asa de mult varsta pe cat de mare importanta ii dam noi.Cred ca exageramuneori si ne legam de lucruri marunte.Daca va intelegi eu zic ca varsta nu mai conteaza.Cea mai importanta persoana din viata mea a fost cu patru ani mai mic....si uite nu l-am putut uita nici acum, dupa ce ca de 15 ani nu mai suntem impreuna.Acum drept raspuns pentru tine...as zice sa accepti barbatul de langa tine mai ales ca te ajuta si-ti iubeste copilul.Foarte, foarte mult conteaza ca copilul ti l-a acceptat.Poate alt barbat nu putea intra in sufletul lui. Copii in urma unui divort sunt foarte sensibili,vurnerabili....sa nu ne jucam cu sufletele lor...Ei nu merita asta pentru ca noi am facut greseli. Sper sa iei o decizie buna...numai de tine depinde.
katiilies73
Postat pe 5 Iunie 2010 07:10
Mai mie imi miroase a troll
Coco_2
Postat pe 5 Iunie 2010 07:21
eu am virsta de 42 iar prietenu meu e mai mic ca mine cu 12 ani sintem inpreuna de 1 an si jumatatesi am si doua fete mari 16 si 19 dar vita e frumoasa ne complectam unul pe celalalt si ne dorim casatoria amindoi si suntem forte fericiti de acea iti doresc si tie acelas lucru
periculoasa
Postat pe 5 Iunie 2010 07:22
dragele mele , cand veti fi parasite pentru o femeie mai tanara? chiar credeti ca un barbat , cum spune cineva , ca are ao relatie cu un barbat cu 12 ani mai mic, rezista in timp?
nu va intrebati ce tine un barbat mai tanar cu atati ani langa o femeie? cum va reactiona barbatul peste 10 ani?
sa fim seriosi, barbatii , acesti vesnici copii, isi doresc inca o mama , de aia cauta femei mai in varsta, sau paote interesul financiar?
v-ati gandit la toate aspectele?
magdutza60
Postat pe 5 Iunie 2010 07:34
Draga noastra, un singur lucru e evident din ce scrii: TU NU IL IUBESTI pe acest barbat. Ti-e cumva bine cat se ocupa de fiul tau dar faptul ca 'te pufneste rasul' spune multe. nu e frica la tine, pur si simplu nu e dragoste. asa ca nici n-are rost sa mai continui...femeile ce ti-au raspuns au relatii minunate cu cei care le sunt alaturi.
si-apoi stii cum e , unde dragoste nu e....
kudika075493
Postat pe 5 Iunie 2010 07:43
scumpa mea,

N-ai de unde se stii ce-ti rezerva viitorul. Nu stiu daca e ceva rau in faptul ca te indragostesti mai greu........"tot raul spre bine". Ai nevoie de ceva timp sa-ti dai seama daca el este alesul, chestie pe care n-o poti face daca esti indragostita. Cu totii stim ca nu putem vedea defectele partenerului cand suntem indragostiti. Nu-l alunga din viata ta pentru ca ti-e frica de capcane..........
La 35 de anisori si cu un copil, sunt sigura ca n-ar fi prima oara cand te-ai lovit de niste, probleme, greutati, necazuri, dezamagiri, etc, nu-i asa? Sunt condimente care ne modeleaza caracterul: ne fac mai puternici, mai buni, mai umani, mai intelegatori.............
Se spune ca nimic nu-i intamplator si ca Dumnezeu, nu ne da niciodata mai mult decat putem duce.............relativa chestie ai putea spune. Foarte adevarat, dar in cazul tau...........lucrurile s-au aranjat destul de bine.................un copil care sa-si accepte usor noul "parinte" e un miracol. Nu despica firul in 15. Incearca sa gasesti o activitate draguta pentru voi.............sala, plimbari, teatru, film, scrabble, monopoly................poate n-o sa te mai sufoci langa el.
Daca senzatia persista, consulta un psiholog sau o persoana din familie care stii ca-ti vrea binele. Nu asculta de totii nebunii (ma numar printre ei). Poate chiar este un tip OK si o sa regreti ca ai renuntat sa lupti.

P.S. Viata noastra se poate schimba intr-o secunda................si trebuie sa ne asumam toate bucuriile sau mizeriile prin care vom trece. Sa le acceptam si sa le traim cu fruntea sus. Stii cum se spune: pentru fiecare DA exista un NU si pentru fiecare NU exista un DA. In traducere libera: una calda, una rece..................cred ca e faza cu echilibrul (Ying si Yang).


Cu drag,
Cristiana
kisa77
Postat pe 5 Iunie 2010 07:47
De la: Shhh, la data 2010-05-25 18:19:17eu zic sa nu te grabesti. si ce daca petrece timp cu baiatul, si ce daca ti se pare tie ca e rational..? a mai fost unul in viata ta care la vremea lui a fost bun. poate la fel e si cu tipul de fata, bun pe vremea asta. e totusi o diferenta mare intre voi, eu in locul tau as trai clipa, si nu mi'as face planuri de viitor. la ce sa te mai bagi cu capul inainte cand te'ai fript si stii cum e?
cu rabdare si prin trecerea timpului se va rezolva totul.inca nu esti vindecata de dragostea ce i-ai purtat ex sotului.un sfat:stai aproape de copilul tau.nu vreau sa par retrograda dar..simtzul "paternitatii" e prea dezvoltat la prietenul tau.prin natura lor barbatii sunt mai diferiti de femei in relatia cu copilul lor...cu atat mai mult un strain.nu dau cu mocirla in nimeni dar...e bine sa fii mai reticenta in relatia fiului tau cu acest barbat.nu de alta...dar oala acoperita...nu cade nimic in ea.
vaiana
Postat pe 5 Iunie 2010 08:04
De la: kudika192044, la data 2010-06-05 07:22:27eu am virsta de 42 iar prietenu meu e mai mic ca mine cu 12 ani sintem inpreuna de 1 an si jumatatesi am si doua fete mari 16 si 19 dar vita e frumoasa ne complectam unul pe celalalt si ne dorim casatoria amindoi si suntem forte fericiti de acea iti doresc si tie acelas lucru
tu chiar crezi ceea ce ai scris? vezi sa nu iei o dubla lovitura! ceva imi spune ca i invitat lupul la stana! deci ecuatia se prezinta asa: tu=42,el=30 o fetitza=16 a doua fetitza=19....... cine are ochi..sa vada.... nu dau cu parul...doar zic!
vaiana
Postat pe 5 Iunie 2010 08:10
daca e apropiat de copil si spui ca mai apropiat decat tatal lui..te rog ceva...mentine prietenia.daca e un om serios...si ai asteptari,accepta-l.am iubit pe cineva cu ceva anisori mai putini ca mine.deci mai mic decat mine.stii gelozia si sufocarea nu fac bine.dar si lipsa caldurii de sarbatori,a atentiei , a unei vorbe bune fac sa te inchizi si sa nu te simti implinita.deci incearca sa ramai fidela lui daca nu o faci din obligatie.accepta a doua sansa.la un recensamant am vazut o casatorie cu diferenta de 8 ani si aveau si al doilea copil impreuna...ea avand un alt copil anterior.si cred ca nu varsta pana in 10-12 ani nu se sesizeaza nu numai fizic...dar ce sa-ti spun...barbatii vor femei mature care stiu ce vor...si sa fie rasfatati.crede-ma ca stiu cel putin doua casnicii cu ele mai mari7-8 ani.si nici 12 nu vad de ce.daca ea de abia avea ciclu cand el se nastea,important e ca el sa raspunda dragostei/...ulterioare...si nu sa fie gelos.te-ai saturat de scandal...cred.o zi buna
kudika102748
Postat pe 5 Iunie 2010 08:15
Viata aceasta este uneori atat de ciudata...
Noi,oamenii,nu stim sau inca nu am invatat sa pretuim cu adevarat tot ce ne este dat de Dumnezeu...
Suferim pentru orice lucrusor,dar cel mai mult pentru dragoste !
Ce ar fi sa primim totul de-a gata,fara niciun efort,fara nicio suferinta?
Unde-ar mai fi toata distractia daca nu am mai suferi?
Si asa suntem destui de comozi in ziua de azi...

Eu te indrum sa faci totul asa cum simti,caci cel mai important lucru pe acest pamant este iubirea si trairea clipei din acel moment !

Orice s-ar intampla,te sfatuiesc sa faci asa cum iti dicteaza inima,ca mai tarziu sa nu ai regrete...

Multa bafta!

vss
Postat pe 5 Iunie 2010 08:26
esti norocoasa ca ai intalnit un barbat care te sprijina si te accepta asa cum esti.Nu renunta.Mai da-ti o sansa.Relatiile se fac usor,dar se pastreaza greu.Majoritatea nu trec proba timpului.Eu am avut relatii doar cu barbati mai tineri ca mine..........cu ceva anisori.Nu zic ca e usor.Dar merita sa incerci.
Dana_kudika125399
Postat pe 5 Iunie 2010 08:44
...cere-i timp...daca e sa fie...prin copil te va castiga....nu ai de ce sa te grabesti....tu ai probleme de acomodare,acceptare....sunt consecintele...primei casatorii.Despre diferenta de varsta...nu-i mare...ti poate chiar convenabila ca stare de fapt....doar nu-l bagi in oala sa-l fierbi ca pe o gaina...socotesc ca pacea si linistea sunt mai importante....in situatia ta.
kudika045103
Postat pe 5 Iunie 2010 08:56
salut..., draga mea, nu iti face prea multe probleme.. nu sunt . vorbesc din experienta... am fost casatorita 18 ani, iar sotul meu era cu 10 ani mai tanar, am avut o casatorie perfecta, dar am gresit cand fiind foarte sigura de el, mi-am permis sa imi iau servici.. deci el s-a simtit negljat si mai tarziu ne-am despartit.Dupa divort, am avut o relatie de aproape 5ani cu un baiat care era cu 20 de ani mai tanar.... poate sunteti tentati sa credeti ca era vb de o sit materiala... nu in nici un caz... eu nu am bani si mai fac si parte din categoria femeilor care cred ca datoria barbatului este sa intretina femeia iar atunci, veneam dupa un divort, deci fara bani si fara cam nimic, nici macar servici. acestei relatii tot eu i-am pus capat, din rationament asa cum spui tu si sincer este lucrul pe care al regret cel mai mult ca m-am luat dupa lume... rezultatul, sunt singura si acum, iar despre el...... din pacate nu ia adus nimic bun aceasta despartire... asa ca , ai curaj, lasa prejudecatile de o parte... suntem in 2010 si lumea sa schimbat. fi fericita ca totus ai pe cineva alaturi.te pup pa
max7jac
Postat pe 5 Iunie 2010 08:57
Parerea mea este ca nu trebuie sa te gandesti nici o clipa la diferenta de varsta. Barbatii din ziua de astazi cauta femei independente moral si financiar de ei. Se vorbeste aici de stabilitatea relatiei!..... asa ceva nu exista cu adevarat decat daca cei doi fac compromisuri suficiente. Si asta pentru ca barbatul, prin natura lui, nu rezista tentatiilor indiferent de ceea ce are langa el. Poate avea una mai tanara sau una mai batrana, mai frumoasa sau mai desteapta decat toate, atunci cand apare o oportunitate de schimbare nu ezita nici un moment. Si o face fara remuscari, asa cum la fel renunta mai apoi si isi spune in sinea lui ca a mai avut o aventura care sa-i sporeasca experienta.
Acest lucru este valabil si daca exista o legatura legiferata si daca nu.
Asa ca, atata timp cat poti sa beneficiezi de clipe frumoase in viata, fa-o! Viata oricum trece si depinde de noi ce beneficii spirituale reusim sa obtinem de la ea.
Cauta sa iei ce-i mai bun din ceea ce ai si sa te bucuri de ocazia ce ti-a fost harazita.
micuta_japoneza
Postat pe 5 Iunie 2010 09:02
ACORDA-I O SANSA ACELUI OM.NIMIC NU ESTE
INTAMPLATOR IN DESTINULL NOSTRU,SI NU GASESTI
FOARTE REPEDE UN OM CARE SA SE OFERE SA -TI FIE ALATURI IN ZILELE DE AZI.
nadine22
Postat pe 5 Iunie 2010 09:02

intra pe privat si da-mi datele voastre de nastere completa sa vad ce coimpatibilitate este intre voi si sa vedem caracterul lui.Eu cu asta te pot ajuta deocamdata.
banalulanonim
Postat pe 5 Iunie 2010 09:04
nu cred ca ai motive de ingujorare dif e acceptabila.Am o buna,buna prietena care s-a casatorit cu sotul ei in urma cu peste 25 de ani.Ea avea o fetita ,el cavaler,au facut umpreuna 2 copii reusiti,au realizat ff multe lucruri frumoase impreuna si un mariaj de invidiat.Dar sa nu crezi ca mariajul inseamna ca te urci intr-o masina de cea mai buna calitate si ai plecat intr-o calatorie prin locuri numai si numai frumoase pe care tu doar le admiri .Mariajul inseamna mult mai mult si mai ales implicarea celor doi cu inteligenta si intelepciune.Deci diferenta de varsta poate fi doar un argument care sa-ti sustina si mascheze poate multe slabiciuni erori in modul de a intelege viata cu problemele ei. Pt tine totul depinde de tine, pt voi depinde de voi ,de modul in care ve-ti cultiva armonia cu voi insiva si cu toti cei din jur.Vs doresc sa aveti forta necesara implinirii voastre si sa fiti calauziti de iubire,intelepciune si fericire.
kudika030927
Postat pe 5 Iunie 2010 09:14
De la: Ndrusu, la data 2010-06-05 05:56:31Eu am iubit o femeie divortata mai mare decat mine cu 11 ani. Si inca cu pasiune. Si parea, cel putin din comportament ca si ea ma iubeste tot atat de mult.Dar la un moment dat, mi-a pus problema casatoriei. Nu credeam asta, mai ales ca dela bun inceput ii spusesem ca o casatorie iese din cauza.
Mi-a spus ca in acest caz isi pierde vremea langa mine. OK i-am spus, si intalnirile noastre desi s-au rarit considerabil, au continuat sporadic, din cand in cand, ma refer exclusiv la amorul fizic.
Pana la urma, ne-am despartit de tot, ea a incercat apoi si cu altul tot asa, si cu aceeasi finalitate adica zero.
Din ce-am aflat ulterior, desi relatia noastra a durat un an si jumatate, am fost si eu o veriga in lantul de amanti pe care i-a avut in viatza. Pe de alta parte, ca sa fiu cinstit, si ea a fost pentru mine tot o veriga dintr-un lant de amante, dar ca am avut impresia ca ea a suportat mult mai usor despartirea. Recunosc si-acum ca a fost o amanta perfecta, ma refer exclusiv la relatiile din pat.
O mai intalnesc cu totul accidental si astazi uneori, dar... am ajuns acum s-o detest...
Oare de ce n-am putut ramane prieteni, chiar daca nu iubiti pe mai departe? Dupa atatia ani, mi-a mai ramas fatza de ea numai mila, desi ea e o fiinta foarte mandra...


aventuri trecatoare nu dragoste ....
kudika128318
Postat pe 5 Iunie 2010 09:24
Eu nu am divortat dar actuala mea sotie a divortat la radul ei de sot...si este mai mare ca mn cu 7 ani ... o sa avem un bebe... si totul e ok momentat....
DiaconuIonut
Postat pe 5 Iunie 2010 09:56
Si eu sunt divortata, un copil de 6 ani, 33 de ani si o relatie cu cineva mai tanar cu 9 ani ca mine. De aproape un an. Pana acum totul e frumos. Dar nu ma gandesc la un viitor cu el. Cel putin nu acum desi suntem impreuna de aproape un an. Gandeste-te prin ce ai trecut in urma divortului. Nici nu trebuie sa gandesti negativ. Iti faci mai mult rau. Traieste clipa. Anii trec si mai tarziu e posibil sa-ti para rau ca nu ai facut-o. Dar nici nu trebuie sa te legi la cap daca nu te doare. Gandeste-te ca ai nevoie de cineva langa tine cu care sa vorbesti. Si daca te indragostesti de el nu trebuie so faci la intensitate maxima pt ca nu se stie ce va fi. Frica si mie mi-a fost la inceput dar am zis ca merita sa incerc. Noi chiar discutam deschis despre ce s-ar intampla daca si-ar gasi pe cineva mai apropiat de varsta lui sau invers. Pana la urma asta e. Asa cum nici fostul nu a fost primul nici el nu va ultimul. Gandeste-te ca dupa perioada urata de dupa divort ai nevoie sa-ti revi si cred ca el te va putea face sa zambesti din nou. Trebuie sa iei viata si cu bune si cu rele si sa fi mai optimista.
smileyone
Postat pe 5 Iunie 2010 09:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gesturi altruiste ... 8 De la: kudika182637 29 Iunie 2010 14:58
Haideti sa barfim barbatii! 174 De la: Barbie30_ 17 Ianuarie 2011 02:57
o retea se prabuseste .. una se ridica 2 De la: andreea_n_x 9 Martie 2010 10:39
despre barbatu pe care la-ti visat in copilarie (sa zicem asa ) 29 De la: erikahd2008 17 Februarie 2009 20:45
ce decizie sa iau, da ti mi un sfat 45 De la: naughty 26 Iulie 2010 16:50