Setari Cookie-uri

A da viata ? ori a renunta cu bua stiinta la ea? o parere in vremurile noastre.

Salut! Viata .....Cel mai frumos lucru zic eu ,noi femeile putem prin natura noastra sa o purtam si cu rabdare sa ajungem sa devenim purtatoare de biruinta.Dar......cu ajutorul partenerului .In cazul in care el da bir cu fugitii ce credeti ca este bine? sa pastrez viata ori sa renunt la ea?,,,,am facut un lucru bun ori si voi ma apostrofati? ca am luat decizia de a indura vorbe grele de la unele persoane precum ca la varsta de 40 de ani am luat decizia sa mai trec inca o data la stadiu de MAMICA?.......Pt mine cred ca intradevar i-mi este greu,,, recunosc,,,,dar este minunat sa poti sa te sacrifici pt un pui de om si cu dragoste si rabdare sa-l astepti sa-l cresti mare ,sa poti sa-i spui cat de mult l-ai dorit si sa incerci sa-i dai o educatie asa cum ai putut.Incerc sa trec peste tot si toate dar multumesc celor cateva persoane care mi-au iesit in cale si-mi sunt aproape .Mai ales feteleor mele care ma sustin din toata inima.
rodeena_vitan
Postat pe 26 Mai 2010 10:23
Din punctul meu de vedere, orice copil dorit este o minune. Orice femeie care-si doreste sa aduca pe lume un copil, ca-i maritata sau nu cu tatal copilului, ca e rodul unei iubiri sau nu, ca are 20 de ani sau 50, atata timp cat si-l doreste este o minune. E viata ei si, daca tot ai pomenit de vremurile noastre, isi asuma decizia cu riscurile, necazurile si bucuriile aferente.
Nu devine insa o eroina. Nu reprezinta un sacrificiu asa cum ai spus mai sus. Nu i se ridica statuie. E un gest absolut firesc care o priveste doar pe ea.
rashela
Postat pe 26 Mai 2010 10:59
Bravooooooooooooooooooooooooooooo felicitari.Da la spate rautatile altora, nici sa nu-ti pese de ce zic altii.Esti matura in gindire si asta imi place mult la tine.Te simti atit de fericita sa auzi cum copilul iti spune mama.Da e greu, dar ce e usor pe lumea asta? ptr. ce traim pe pamint?ce lasam in urma noastra? Un copil e o binecuvintare cereasca.Eu am 2 si ultimul m-ia murit, si iti spun sincer ca mi sa rupt ceva din mine ptr. totdeuna, apoi am mai pirdut si o sarcina.Sufleteste sunt distrusa.Dar fericirea mea e ca Dumnezeu m-ia lasat 2 baeti care iti spun cu mina pe inima sunt viata si sufletul meu.Asa ca te felicit ca ai ales sa dai viata.
kudika098645
Postat pe 26 Mai 2010 11:09
De la: rodeena_vitan, la data 2010-05-26 10:23:27Salut! Viata .....Cel mai frumos lucru zic eu ,noi femeile putem prin natura noastra sa o purtam si cu rabdare sa ajungem sa devenim purtatoare de biruinta.Dar......cu ajutorul partenerului .In cazul in care el da bir cu fugitii ce credeti ca este bine? sa pastrez viata ori sa renunt la ea?,,,,am facut un lucru bun ori si voi ma apostrofati? ca am luat decizia de a indura vorbe grele de la unele persoane precum ca la varsta de 40 de ani am luat decizia sa mai trec inca o data la stadiu de MAMICA?.......Pt mine cred ca intradevar i-mi este greu,,, recunosc,,,,dar este minunat sa poti sa te sacrifici pt un pui de om si cu dragoste si rabdare sa-l astepti sa-l cresti mare ,sa poti sa-i spui cat de mult l-ai dorit si sa incerci sa-i dai o educatie asa cum ai putut.Incerc sa trec peste tot si toate dar multumesc celor cateva persoane care mi-au iesit in cale si-mi sunt aproape .Mai ales feteleor mele care ma sustin din toata inima.


Esti un om extraordinar ca ai curajul sa mai faci un bebe, esti o femeie si o mama adevarata !

Postat pe 26 Mai 2010 11:12
cine te apostrofeaza si e rau ca ai facut (sau vrei sa faci) bebe la 40 de ani?! Zi mie, sa ma duc sa-l/sa o pun la punct! Ei, comedie!
kitty_krieger
Postat pe 26 Mai 2010 12:04
De la: rodeena_vitan, la data 2010-05-26 10:23:27Salut! Viata .....Cel mai frumos lucru zic eu ,noi femeile putem prin natura noastra sa o purtam si cu rabdare sa ajungem sa devenim purtatoare de biruinta.Dar......cu ajutorul partenerului .In cazul in care el da bir cu fugitii ce credeti ca este bine? sa pastrez viata ori sa renunt la ea?,,,,am facut un lucru bun ori si voi ma apostrofati? ca am luat decizia de a indura vorbe grele de la unele persoane precum ca la varsta de 40 de ani am luat decizia sa mai trec inca o data la stadiu de MAMICA?.......Pt mine cred ca intradevar i-mi este greu,,, recunosc,,,,dar este minunat sa poti sa te sacrifici pt un pui de om si cu dragoste si rabdare sa-l astepti sa-l cresti mare ,sa poti sa-i spui cat de mult l-ai dorit si sa incerci sa-i dai o educatie asa cum ai putut.Incerc sa trec peste tot si toate dar multumesc celor cateva persoane care mi-au iesit in cale si-mi sunt aproape .Mai ales feteleor mele care ma sustin din toata inima.

Acel copil iti va multumi mai tarziu pt ca ai avut curajul sa treci peste toate rautatile lumii si sa-ti vezi in continuare de viata ta si a copiilor. Datorita unor femei ca tine Dumnezeu ne mai rabda pe acest pamant.
Imi place sa descopar persoane care inca mai au sentimente curate in suflet, persoane care au curajul sa treaca peste momentele de grea incercare pe care le au in viata lor. Esti o mama minunata! Felicitari!!!
Lisssa
Postat pe 30 Mai 2010 18:04
kudika178032
Postat pe 3 Iunie 2010 11:28
ciao ! complimenti ,esti o femeie cu caracter ,daca te-ai hotarit sa faci asta singura ,in simile circustante ,eu am 37 de ani si un baiat de 14 ani si jumatate si eu am facut acelasi lucru ca si tine ,desi aveam un sot ,dar care de responsabilitati nu vroia sa auda ,aveam doar 22 de ani si toti m-au sfatui sa avortez,da r eu i-am dat viata,acum am un baiat frumos si destept,cine ne vede spune ca suntem frate si sora ,de barbat am divottat dar stiu ca nu am trait de geaba si toate sacrificiile si suferintele au folosit ,in viata unicul lucru care ramine e acesta ,bafta si astept vesti
kudika178032
Postat pe 3 Iunie 2010 11:36

oare de ce pui o asa intrebare ? te indoiesti de asa ceva ? daca mama ta ar fii avut dilema asta si ar fii recurs la un gest extrem , cine ar mai fii pus intrebarea pe forum ?Un copil se creste , mai greu , mai usor , dar cand il vezi mare si e realizat a meritat efortul .Daca d-zeu ti la dat , lasa-l , el stie ce face , lasa-l sa traiasca.
banalulanonim
Postat pe 3 Iunie 2010 16:57
DIN TOATA INIMA FELICITARILE MELE!!!!......esti o puternica si o curajoasa.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 4 Iunie 2010 15:44
Da,viata in sine e o minune,dar o minune cu foarte multe responsabilitati.A aduce pe lume un copil,nu e un lucru de joaca;nu te poti juca apoi cu sufletelul lui ca ba are tata,ba nu are,ba ai cu ce sa-l intretii,ba nu ai.E o problema pe cat de frumoasa pe atat de grea.Si animalele aduc pe lume viata,dar noi ne deosebim totusi de ele.Vrem ca puiul nostru sa fie iubit,sa creasca in liniste ,sa aiba ce-i trebuie si mai ales sa ne gandim ca vom fi parinti pentru tot restul vietii.
viogen26
Postat pe 4 Iunie 2010 16:29
ciao! scuze de intarzierea cu care raspund
....nu am facut acest lucru din neglijenta .......sunt fericita! am dus la bun sfarsit sarcina si am adus pe lume o fetita si am numito MARIA acum este in varsta de un an si 9 luni surorile ei o iubesc foarte mult ,am si o nepotica de doi ani si o luna si mai vine o fetita tot de la fiica cea mare .ea a luptat intre doua facultati si un master eu mai mica cu absolvirea liceului la seral am trecut ieri cu bine de proba orala la romana sunt fericita am realizat ca puterea ce o am este datorita fetelot ori nu stiu ce divinitate ma umple de atata forta .
Sunt o femeie implinita si va multumesc foarte mult pt ce citesc acum .sper sa am timpul necesar sa va raspund in timpul util cu drag si respect elena vitan
rodeena_vitan
Postat pe 13 Iunie 2012 12:43
Felicitari Rodeena! Sa-ti traiasca Maria, sa va bucurati de ea o eternitate, viata frumoasa in continuare !
rondina
Postat pe 13 Iunie 2012 12:51
De la: rodeena_vitan, la data 2012-06-13 12:43:18ciao! scuze de intarzierea cu care raspund
....nu am facut acest lucru din neglijenta .......sunt fericita! am dus la bun sfarsit sarcina si am adus pe lume o fetita si am numito MARIA acum este in varsta de un an si 9 luni surorile ei o iubesc foarte mult ,am si o nepotica de doi ani si o luna si mai vine o fetita tot de la fiica cea mare .ea a luptat intre doua facultati si un master eu mai mica cu absolvirea liceului la seral am trecut ieri cu bine de proba orala la romana sunt fericita am realizat ca puterea ce o am este datorita fetelot ori nu stiu ce divinitate ma umple de atata forta .
Sunt o femeie implinita si va multumesc foarte mult pt ce citesc acum .sper sa am timpul necesar sa va raspund in timpul util cu drag si respect elena vitan



BRavos,felicitari,Elena,,stiu ca femeile sunt puternice ,in ciuda tuturor problemelor,care se ivesc in viata lor!!! Sa-ti traiasca pruncul si intreaga familie,sa fiti iubiti de ingeri!!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Iunie 2012 12:56
De la: rodeena_vitan, la data 2010-05-26 10:23:27Salut! Viata .....Cel mai frumos lucru zic eu ,noi femeile putem prin natura noastra sa o purtam si cu rabdare sa ajungem sa devenim purtatoare de biruinta.Dar......cu ajutorul partenerului .In cazul in care el da bir cu fugitii ce credeti ca este bine? sa pastrez viata ori sa renunt la ea?,,,,am facut un lucru bun ori si voi ma apostrofati? ca am luat decizia de a indura vorbe grele de la unele persoane precum ca la varsta de 40 de ani am luat decizia sa mai trec inca o data la stadiu de MAMICA?.......Pt mine cred ca intradevar i-mi este greu,,, recunosc,,,,dar este minunat sa poti sa te sacrifici pt un pui de om si cu dragoste si rabdare sa-l astepti sa-l cresti mare ,sa poti sa-i spui cat de mult l-ai dorit si sa incerci sa-i dai o educatie asa cum ai putut.Incerc sa trec peste tot si toate dar multumesc celor cateva persoane care mi-au iesit in cale si-mi sunt aproape .Mai ales feteleor mele care ma sustin din toata inima.


La 40 de ani, consider ca o femeie este inca apta de a concepe, aduce pe lume si creste copii. Cei care te-au criticat sunt persoane superficiale care pun in fata aparentele in loc sa ia in considerare doar ceea ce este cu adevarat important si profund pentru un om.

Te felicit pentru decizia ta si iti doresc sa-ti creasca sanatosi copiii!
kokeshi
Postat pe 13 Iunie 2012 13:57
Daca vrei acest copil nu conteaza ca ai 40 ani.Conteaza ceea ce simti ,ceea ce iti doresti cu adevarat .Sa fiti fericiti si sanatosi cu totii.
kudika_3939
Postat pe 13 Iunie 2012 14:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bijuterii, accesorii 1 De la: andra_220891 25 Noiembrie 2012 23:56
locuri de munca in strainatate 10 De la: kudika038339 27 Iunie 2010 18:44
Pot primi un sfat? 80 De la: kudika023770 28 Septembrie 2011 10:26
Roz sau asa cum e?! 15 De la: luluby 10 Iunie 2010 20:34
parapareza spastica si urgent operatie la ochi pentru a nu-l pierde 2 De la: lumi27 21 Octombrie 2010 18:23