Setari Cookie-uri

analiza feminina eronata

eu una m-am saturat sa mai anlizez situatia sentimentala inainte de a afla situatia reala prin parerea si sentimentele partenerului.intotdeauna ma ascund in spatele unei priviri ferme si sigure ..de fapt analizand fiecare obicei si gest prin teama de a pierde,rezultata din adevarat nesigurnta..
si acum fetelor(cele care va aflati in situatia mea) de ce analizam atata ? de ce facem scenarii la care de fapt doar noi luam parte ,pe cand in gandul celuilalt este cu totul altceva..pentru ca la barbati totul este mult mai simplu...
cum incetam sa atragem aceasta stare ..care invoca neplacutul?

mersi pt atentie
ionelaela
Postat pe 25 Mai 2010 23:37
De la: ionelaela, la data 2010-05-25 23:37:26eu una m-am saturat sa mai anlizez situatia sentimentala inainte de a afla situatia reala prin parerea si sentimentele partenerului.intotdeauna ma ascund in spatele unei priviri ferme si sigure ..de fapt analizand fiecare obicei si gest prin teama de a pierde,rezultata din adevarat nesigurnta..
si acum fetelor(cele care va aflati in situatia mea) de ce analizam atata ? de ce facem scenarii la care de fapt doar noi luam parte ,pe cand in gandul celuilalt este cu totul altceva..pentru ca la barbati totul este mult mai simplu...
cum incetam sa atragem aceasta stare ..care invoca neplacutul?

mersi pt atentie



da de ce vorbesti la general??????? poate e mai bine sa fi introspecta decat sa cazi in partea naivitatii!!!
anastasia_m
Postat pe 1 Iunie 2010 20:24
De la: ionelaela, la data 2010-05-25 23:37:26eu una m-am saturat sa mai anlizez situatia sentimentala inainte de a afla situatia reala prin parerea si sentimentele partenerului.intotdeauna ma ascund in spatele unei priviri ferme si sigure ..de fapt analizand fiecare obicei si gest prin teama de a pierde,rezultata din adevarat nesigurnta..
si acum fetelor(cele care va aflati in situatia mea) de ce analizam atata ? de ce facem scenarii la care de fapt doar noi luam parte ,pe cand in gandul celuilalt este cu totul altceva..pentru ca la barbati totul este mult mai simplu...
cum incetam sa atragem aceasta stare ..care invoca neplacutul?

mersi pt atentie

mereu facem asta pt a fi sigure ca nu suntem(ah..cred..) sigure pe noi sau vrem sa nu parem vulnerabile...
dak noi stam 50 de ani atunci cand cautam o bluza,tipii stau 3 min in mag si-si iau bere(stau 2 min la coada)
in fine..ideea e k suntem mai calculate pt a nu fi luate de fraiere..
in timp ce noi suntem nehotarate si nu avem idee ce cu exact vrem..ei..hm..sa fim sinceri vor 4 lucruri max...nu le enumar eu..iti dai u seama:)
scenariile sunt de fapt mai multe situatii care ar putea degenera din nesiguranta..."dak as face asta,ce s-ar intampla?"si sunt muulte(d.p. nostru de vedere care se pot intampla)
nu stiu dak e ok raspunsul meu pt tn(sau genere)..so..
dragon_fly88
Postat pe 2 Iunie 2010 18:31
eu sunt beatã...nu prea am înțeles ...dar promit cã o sã revin
freakyyy
Postat pe 2 Iunie 2010 18:36
De la: freakyyy, la data 2010-06-02 18:36:27eu sunt beatã...nu prea am înțeles ...dar promit cã o sã revin


eu am inteles si ma duc sa ma imbat


angelo_micnegrusiurat
Postat pe 2 Iunie 2010 18:50
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-06-02 18:50:17
De la: freakyyy, la data 2010-06-02 18:36:27eu sunt beatã...nu prea am înțeles ...dar promit cã o sã revin


eu am inteles si ma duc sa ma imbat




deci care din noi e mai zãpãcit?
freakyyy
Postat pe 2 Iunie 2010 18:52
cu cine vorbesti? oricum nu am inteles nimic ! ma doare deja capul .......
coldwind
Postat pe 2 Iunie 2010 18:53
analizezi si faci romane pt ca ASA VREI TU. desi stii ca nu e bine si ca o faci degeaba nu inteleg de ce continui sa tot "analizezi"
Shhh
Postat pe 2 Iunie 2010 18:57
De la: freakyyy, la data 2010-06-02 18:52:36
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-06-02 18:50:17
De la: freakyyy, la data 2010-06-02 18:36:27eu sunt beatã...nu prea am înțeles ...dar promit cã o sã revin


eu am inteles si ma duc sa ma imbat




deci care din noi e mai zãpãcit?


femeile "ie "mai zapacite

eu stiu exact ce vreau: 4 lucruri /5...cele 4 mentionate mai sus ,dar sa fiu si iubit pentru ce vreau

tipa de mai sus a deschis un subiect foarte interesant,pe bune. femeile de multe ori,gresesc numai din cauza reactilor de care se tem ca le vor provoca,de ce cred ele ca va crede unu si altu,de ce cred ele ca va spune,face,drege unu si altu...... deja ma doare pe mine capul

nu stiu cum rezistati voi
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 2 Iunie 2010 18:58
ce lume satula pe aici!
one_size
Postat pe 2 Iunie 2010 19:04
De la: freakyyy, la data 2010-06-02 18:36:27eu sunt beatã...nu prea am înțeles ...dar promit cã o sã revin


vreau si eu! sa fiu beata macar odata! nu-mi iese niciodata
touch_me
Postat pe 2 Iunie 2010 19:15
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-06-02 18:58:03
De la: freakyyy, la data 2010-06-02 18:52:36
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-06-02 18:50:17
De la: freakyyy, la data 2010-06-02 18:36:27eu sunt beatã...nu prea am înțeles ...dar promit cã o sã revin


eu am inteles si ma duc sa ma imbat




deci care din noi e mai zãpãcit?


femeile "ie "mai zapacite

eu stiu exact ce vreau: 4 lucruri /5...cele 4 mentionate mai sus ,dar sa fiu si iubit pentru ce vreau

tipa de mai sus a deschis un subiect foarte interesant,pe bune. femeile de multe ori,gresesc numai din cauza reactilor de care se tem ca le vor provoca,de ce cred ele ca va crede unu si altu,de ce cred ele ca va spune,face,drege unu si altu...... deja ma doare pe mine capul

nu stiu cum rezistati voi


stiu cã e un subiect bun, doar cã o sã rãspund mâine ....totuși nu știu ce atâta teorie pe chestia asta....hai sã ne trãim viața și sã nu ne mai punem atâtea întrebãri...
freakyyy
Postat pe 2 Iunie 2010 19:17
De la: touch_me, la data 2010-06-02 19:15:19
De la: freakyyy, la data 2010-06-02 18:36:27eu sunt beatã...nu prea am înțeles ...dar promit cã o sã revin


vreau si eu! sa fiu beata macar odata! nu-mi iese niciodata


fãi dacã vii prin iași te rezolv eu ...dar ce oraș e ãla ALTÃ LOCALITATE? pânã acum n-am auzit de el
freakyyy
Postat pe 2 Iunie 2010 19:19
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-06-02 18:58:03
De la: freakyyy, la data 2010-06-02 18:52:36
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-06-02 18:50:17
De la: freakyyy, la data 2010-06-02 18:36:27eu sunt beatã...nu prea am înțeles ...dar promit cã o sã revin


eu am inteles si ma duc sa ma imbat




deci care din noi e mai zãpãcit?


femeile "ie "mai zapacite

eu stiu exact ce vreau: 4 lucruri /5...cele 4 mentionate mai sus ,dar sa fiu si iubit pentru ce vreau

tipa de mai sus a deschis un subiect foarte interesant,pe bune. femeile de multe ori,gresesc numai din cauza reactilor de care se tem ca le vor provoca,de ce cred ele ca va crede unu si altu,de ce cred ele ca va spune,face,drege unu si altu...... deja ma doare pe mine capul

nu stiu cum rezistati voi


mersi de parere..ca dovada ..tot noi femeile ..am luat si am analizat subiectul acesta ,ca am inteles sau nu ..tot am analizat si presupus cate ceva..dar pana la urma intrebarea mea este :o facem din nesiguranta sau firea femeii in general?
freaky ..de trait oricum traim..cu analize sau fara ..dar intrebarea mea era ..este fondata analiza noastra in genral sau fabulam? (la intrebarea asta si cel mai beat om cre dca poate raspune )
ionelaela
Postat pe 10 Iunie 2010 01:29
De la: ionelaela, la data 2010-05-25 23:37:26eu una m-am saturat sa mai anlizez situatia sentimentala inainte de a afla situatia reala prin parerea si sentimentele partenerului.intotdeauna ma ascund in spatele unei priviri ferme si sigure ..de fapt analizand fiecare obicei si gest prin teama de a pierde,rezultata din adevarat nesigurnta..
si acum fetelor(cele care va aflati in situatia mea) de ce analizam atata ? de ce facem scenarii la care de fapt doar noi luam parte ,pe cand in gandul celuilalt este cu totul altceva..pentru ca la barbati totul este mult mai simplu...
cum incetam sa atragem aceasta stare ..care invoca neplacutul?

mersi pt atentie


Sorooo, cata dreptate ai... deci nu sunt singura "paranoica"!!!!! Sigur nu sunt nebuna... ;))))
Acum "my point of view": asa suntem crescute, manipulate ulterior de mass-media (filme, teatru, muzica). Ne-o luam sau nu in freza, ne trezim sau nu, dar oricum, realitatea e asa cum o vezi tu... Stiu, fiecare o vede in felul sau. Dar cand citesti posturile fetelor de aici, iti dai seama ca in timp cce ei nu au forumuri cu probleme existentiale (ca li se rupe) nu au nici posturi plangacioase si banuitoare, pline de nesiguranta si nenorociri. La ei e simplu. 1+1=2 de preferat. Cand e 1+1=3 devine serios si e naspa, dar oricand se poate reveni la 1+1=2, ca se poarta si merita! O iau asa usor de la inceput si fara griji, fara sa ne invinovateasca. La ei nu exista suflete pereche si sumedenie de incercari. Pup!
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 10 Iunie 2010 16:44
De la: DRAGOMIR_ALEXANDRA, la data 2010-06-10 16:44:13
De la: ionelaela, la data 2010-05-25 23:37:26eu una m-am saturat sa mai anlizez situatia sentimentala inainte de a afla situatia reala prin parerea si sentimentele partenerului.intotdeauna ma ascund in spatele unei priviri ferme si sigure ..de fapt analizand fiecare obicei si gest prin teama de a pierde,rezultata din adevarat nesigurnta..
si acum fetelor(cele care va aflati in situatia mea) de ce analizam atata ? de ce facem scenarii la care de fapt doar noi luam parte ,pe cand in gandul celuilalt este cu totul altceva..pentru ca la barbati totul este mult mai simplu...
cum incetam sa atragem aceasta stare ..care invoca neplacutul?

mersi pt atentie


Sorooo, cata dreptate ai... deci nu sunt singura "paranoica"!!!!! Sigur nu sunt nebuna... ;))))
Acum "my point of view": asa suntem crescute, manipulate ulterior de mass-media (filme, teatru, muzica). Ne-o luam sau nu in freza, ne trezim sau nu, dar oricum, realitatea e asa cum o vezi tu... Stiu, fiecare o vede in felul sau. Dar cand citesti posturile fetelor de aici, iti dai seama ca in timp cce ei nu au forumuri cu probleme existentiale (ca li se rupe) nu au nici posturi plangacioase si banuitoare, pline de nesiguranta si nenorociri. La ei e simplu. 1+1=2 de preferat. Cand e 1+1=3 devine serios si e naspa, dar oricand se poate reveni la 1+1=2, ca se poarta si merita! O iau asa usor de la inceput si fara griji, fara sa ne invinovateasca. La ei nu exista suflete pereche si sumedenie de incercari. Pup!


pai draga alexandra, noi nu avem pentru ca avem alta structura psihologica. noi nu avem nevoie sa ne plangem cuiva de nereusite, ni le ascundem chiar si de noi insine. cand dorim sa cerem o parere o cerem celui mai intim prieten, care ne ofera solutia lui (femeile intre ele se asculta si nu isi ofera solutii). nu este simplu nici la noi dar nu ne manifestam. un barbat e crescut cu ideea ca emotiile trebuie reprimate pentru ca ii distrug aura masculina. femeile sunt incurajate sa isi arate emotiile.
leo_
Postat pe 10 Iunie 2010 18:13
@ leo ..tre sa te contrazic ..si noi tot la cea mai buna prietena apleam..si cautam solutii cand interpretam ceva eronat sau adevarat..acum ca analiza problemei este mult mai elaborata decat a vostra ,sa ma ierti ,dar cica si proiectele reusite cer mlta analiza si strategie nu? ( sau asa ne scuzam noi )
dar se pare ca noi pur si simplu ne hranim cu eliminarea energiilor prin aceasta analiza mult mult prea extenuanta..si culmea ..din ce vad ca s-a scris ..multe ne regasim aici..e pur si simplu firea noastra

@alexandra ..femeile de pe venus si barbatii de pe marte ..dar nu putem trai unul fara altul..deci 1+1= si la noi poate sa dea 2 .te pup
ionelaela
Postat pe 10 Iunie 2010 23:34
De la: ionelaela, la data 2010-06-10 23:34:16@ leo ..tre sa te contrazic ..si noi tot la cea mai buna prietena apleam..si cautam solutii cand interpretam ceva eronat sau adevarat..acum ca analiza problemei este mult mai elaborata decat a vostra ,sa ma ierti ,dar cica si proiectele reusite cer mlta analiza si strategie nu? ( sau asa ne scuzam noi )
dar se pare ca noi pur si simplu ne hranim cu eliminarea energiilor prin aceasta analiza mult mult prea extenuanta..si culmea ..din ce vad ca s-a scris ..multe ne regasim aici..e pur si simplu firea noastra

@alexandra ..femeile de pe venus si barbatii de pe marte ..dar nu putem trai unul fara altul..deci 1+1= si la noi poate sa dea 2 .te pup


eu nu prea am avut prieteni barbati asa ca stiu bine cum va comportati voi. cam asa: ioana merge la mirela cu o problema si se apuca si ii face o compunere despre tot ce face si a facut. mirela zice "ihi" si "aha" pe tot parcursul. la sfarsit ii spunei ioanei: "esti o fata frumoasa si inteligenta, sunt sigura ca vei reusi". poate mai adauga si "fa cum crezi de cuvinta".

barbatii:
ion are o problema si cere sfatului lui mirel. ion povesteste. mirel il intrerupe pe ion acolo unde crede ca e important si ii spune ce ar face el/ ce ar fi facut/ ce ar trebui sa faca ion. la sfarsit se cade de acord asupra a ceva si ion va actiona in consecinta.

revenind. da, proiectele cer analiza si strategie. de ce atunci toti conducatorii de multinationale sunt barbati, daca femeile sunt bune stratege? de ce toti generalii sunt barbati? pentru ca analiza si strategie gasesti, fiecare facem, ce nu gasesti este ingredientul principal, asumarea raspunderii pentru strategiile respective. asta nu prea au femeile.
leo_
Postat pe 11 Iunie 2010 20:44
De la: Shhh, la data 2010-06-02 18:57:57analizezi si faci romane pt ca ASA VREI TU. desi stii ca nu e bine si ca o faci degeaba nu inteleg de ce continui sa tot "analizezi"
_EnYa_
Postat pe 12 Iunie 2010 14:38
De la: leo_, la data 2010-06-11 20:44:43
De la: ionelaela, la data 2010-06-10 23:34:16@ leo ..tre sa te contrazic ..si noi tot la cea mai buna prietena apleam..si cautam solutii cand interpretam ceva eronat sau adevarat..acum ca analiza problemei este mult mai elaborata decat a vostra ,sa ma ierti ,dar cica si proiectele reusite cer mlta analiza si strategie nu? ( sau asa ne scuzam noi )
dar se pare ca noi pur si simplu ne hranim cu eliminarea energiilor prin aceasta analiza mult mult prea extenuanta..si culmea ..din ce vad ca s-a scris ..multe ne regasim aici..e pur si simplu firea noastra

@alexandra ..femeile de pe venus si barbatii de pe marte ..dar nu putem trai unul fara altul..deci 1+1= si la noi poate sa dea 2 .te pup


eu nu prea am avut prieteni barbati asa ca stiu bine cum va comportati voi. cam asa: ioana merge la mirela cu o problema si se apuca si ii face o compunere despre tot ce face si a facut. mirela zice "ihi" si "aha" pe tot parcursul. la sfarsit ii spunei ioanei: "esti o fata frumoasa si inteligenta, sunt sigura ca vei reusi". poate mai adauga si "fa cum crezi de cuvinta".

barbatii:
ion are o problema si cere sfatului lui mirel. ion povesteste. mirel il intrerupe pe ion acolo unde crede ca e important si ii spune ce ar face el/ ce ar fi facut/ ce ar trebui sa faca ion. la sfarsit se cade de acord asupra a ceva si ion va actiona in consecinta.

revenind. da, proiectele cer analiza si strategie. de ce atunci toti conducatorii de multinationale sunt barbati, daca femeile sunt bune stratege? de ce toti generalii sunt barbati? pentru ca analiza si strategie gasesti, fiecare facem, ce nu gasesti este ingredientul principal, asumarea raspunderii pentru strategiile respective. asta nu prea au femeile.

interesanta logica ta dar sufera de unele inadvertente...datorita faptului ca traim in epoca patriarhatului barbatii si-au luat portia cea mai mare din tort.deci ei sunt "sefii" la vedere dar pe linga ei se invirt multe femei inteligente mai mult sau mai putin vazute...cit despre femei general sunt una care o cunosc in activitate... si una care o cunoasteti in rezerva.
asta doar asa la o analiza la prima citire...
cit despre astfel de analize se gasesc la ambele sexe mai mult sau mai putin
RUY_BLAS
Postat pe 12 Iunie 2010 15:17
@sirghea..pe bune ? si barbatii analizeaza? intr-o masura micro fata de femei banuiesc...

si cu faptul ca lumea este condusa de barbati deja deviem ,dar intr-adevar este si exemplul nostru comunist:Elena Ceasusescu..nu a rezultata bine,dar asta e realitatea

ionelaela
Postat pe 13 Iunie 2010 01:12
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 01:12:33@sirghea..pe bune ? si barbatii analizeaza? intr-o masura micro fata de femei banuiesc...

si cu faptul ca lumea este condusa de barbati deja deviem ,dar intr-adevar este si exemplul nostru comunist:Elena Ceasusescu..nu a rezultata bine,dar asta e realitatea


scuze...nu am inteles ...dezvolta .probabil sunt inca adormit.
RUY_BLAS
Postat pe 13 Iunie 2010 10:49
De la: sirghea, la data 2010-06-12 15:17:47
De la: leo_, la data 2010-06-11 20:44:43
De la: ionelaela, la data 2010-06-10 23:34:16@ leo ..tre sa te contrazic ..si noi tot la cea mai buna prietena apleam..si cautam solutii cand interpretam ceva eronat sau adevarat..acum ca analiza problemei este mult mai elaborata decat a vostra ,sa ma ierti ,dar cica si proiectele reusite cer mlta analiza si strategie nu? ( sau asa ne scuzam noi )
dar se pare ca noi pur si simplu ne hranim cu eliminarea energiilor prin aceasta analiza mult mult prea extenuanta..si culmea ..din ce vad ca s-a scris ..multe ne regasim aici..e pur si simplu firea noastra

@alexandra ..femeile de pe venus si barbatii de pe marte ..dar nu putem trai unul fara altul..deci 1+1= si la noi poate sa dea 2 .te pup


eu nu prea am avut prieteni barbati asa ca stiu bine cum va comportati voi. cam asa: ioana merge la mirela cu o problema si se apuca si ii face o compunere despre tot ce face si a facut. mirela zice "ihi" si "aha" pe tot parcursul. la sfarsit ii spunei ioanei: "esti o fata frumoasa si inteligenta, sunt sigura ca vei reusi". poate mai adauga si "fa cum crezi de cuvinta".

barbatii:
ion are o problema si cere sfatului lui mirel. ion povesteste. mirel il intrerupe pe ion acolo unde crede ca e important si ii spune ce ar face el/ ce ar fi facut/ ce ar trebui sa faca ion. la sfarsit se cade de acord asupra a ceva si ion va actiona in consecinta.

revenind. da, proiectele cer analiza si strategie. de ce atunci toti conducatorii de multinationale sunt barbati, daca femeile sunt bune stratege? de ce toti generalii sunt barbati? pentru ca analiza si strategie gasesti, fiecare facem, ce nu gasesti este ingredientul principal, asumarea raspunderii pentru strategiile respective. asta nu prea au femeile.

interesanta logica ta dar sufera de unele inadvertente...datorita faptului ca traim in epoca patriarhatului barbatii si-au luat portia cea mai mare din tort.deci ei sunt "sefii" la vedere dar pe linga ei se invirt multe femei inteligente mai mult sau mai putin vazute...cit despre femei general sunt una care o cunosc in activitate... si una care o cunoasteti in rezerva.
asta doar asa la o analiza la prima citire...
cit despre astfel de analize se gasesc la ambele sexe mai mult sau mai putin


serios? si tu stii ce e ala patriarhat nu? cred ca e un fenomen national generalizarea la voi romanii. ca sa te contrazic ti-am selectat prima institutie la care m-am gandit. http://www.onrc.ro/romana/recom.php#staff . te rog sa numeri, la cat patriarhat crezi tu ca exista ar trebui sa nu prea gasesti femei in structuri de conducere.
leo_
Postat pe 13 Iunie 2010 12:21
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 01:12:33@sirghea..pe bune ? si barbatii analizeaza? intr-o masura micro fata de femei banuiesc...

si cu faptul ca lumea este condusa de barbati deja deviem ,dar intr-adevar este si exemplul nostru comunist:Elena Ceasusescu..nu a rezultata bine,dar asta e realitatea



sa stii ca nici o elena la noi nu a dat rezultate, nici lupeasca, nici ceauseasca si nici ulterioarele
leo_
Postat pe 13 Iunie 2010 12:22
De la: leo_, la data 2010-06-11 20:44:43de ce atunci toti conducatorii de multinationale sunt barbati, daca femeile sunt bune stratege? de ce toti generalii sunt barbati?

i-ai controlat tu pe toti in pantaloni? din intreaga lume?

am avut eu asa un iz, dar acum sunt sigura ca tu discriminezi femeile (nu misogin, ca nu le urasti, dar le consideri mai slabe, mai proaste, mai neimportante... vezi faza cu nevoile, care ai recunoscut singur ca ale femeilor nu-s la fel de importante ca ale barbatilor pentru ca asa si pe dincolo)

De la: leo_, la data 2010-06-13 12:21:28 cred ca e un fenomen national generalizarea la voi romanii.

da' tu ce esti, daca nu esti roman?
si presupun ca pe toate celelalte topice cand vorbesti despre femei, tu particularizezi (desi ne bagi pe toate in aceeasi oala).


Cat despre autoarea topicului, ar trebui sa ai mai multa incredere in tine. Intr-adevar, invata de la barbati, daca nu se merita a te consuma, nu te consuma. Pastreaza-ti energia pentru lucrurile care conteaza cu adevarat. Si sa stii ca e ok sa nu fii perfecta si e ok sa nu fii placuta 100% din timp, ci doar 80%, ca doar esti si tu om.
kitty_krieger
Postat pe 13 Iunie 2010 12:47
De la: sirghea, la data 2010-06-13 10:49:53
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 01:12:33@sirghea..pe bune ? si barbatii analizeaza? intr-o masura micro fata de femei banuiesc...

si cu faptul ca lumea este condusa de barbati deja deviem ,dar intr-adevar este si exemplul nostru comunist:Elena Ceasusescu..nu a rezultata bine,dar asta e realitatea


scuze...nu am inteles ...dezvolta .probabil sunt inca adormit.


in spatele unui barbat dictator comunist..o forta suprema ,de fapt cine "taia si spanzura" era Elena Ceausescu
ionelaela
Postat pe 13 Iunie 2010 14:08
De la: leo_, la data 2010-06-13 12:22:54
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 01:12:33@sirghea..pe bune ? si barbatii analizeaza? intr-o masura micro fata de femei banuiesc...

si cu faptul ca lumea este condusa de barbati deja deviem ,dar intr-adevar este si exemplul nostru comunist:Elena Ceasusescu..nu a rezultata bine,dar asta e realitatea



sa stii ca nici o elena la noi nu a dat rezultate, nici lupeasca, nici ceauseasca si nici ulterioarele


sa nu uitam de Troia
ionelaela
Postat pe 13 Iunie 2010 14:08
@ kitty..mersi..oricum nu duc lipsa de prea multa incredere,insa stii analiza aceasta preconceputa este preponderenta in mintea majoritatii femeilor..
perfectiune? ..bat-o vina ,sunt femeie iti dai seama ce ar spune leo daca as fii perfecta
glumesc...orcum concluzia e simpla se poate excela in toate domeniile fara un tip predefinit de analiza sau strategie..atat femeile cat si barbatii pot reusi..numai ca noi analizam mult mai profund
ionelaela
Postat pe 13 Iunie 2010 14:13
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 14:13:22@ kitty..mersi..oricum nu duc lipsa de prea multa incredere,insa stii analiza aceasta preconceputa este preponderenta in mintea majoritatii femeilor..
perfectiune? ..bat-o vina ,sunt femeie iti dai seama ce ar spune leo daca as fii perfecta
glumesc...orcum concluzia e simpla se poate excela in toate domeniile fara un tip predefinit de analiza sau strategie..atat femeile cat si barbatii pot reusi..numai ca noi analizam mult mai profund


cat s-a mai vorbit pe baza subiectului sau nu..
analizam ca asa suntem facute..sunt altii pt ansamblu facuti..noi vrem sa ne asiguram ca nu exista inamici prin tufisuri-asta pt cel cu armata, strategia si altele(leo parca)..sa vedem dak apare vreun elicopter de dupa vreun copac...si ex se pot inmulti
femeile sunt femei si barbatii barbati..noi folosim mult partea dreapta, ei pe stanga...si cere-i poanta?nu s-au dus mai departe specii si specimene de oameni?complementarele se atrag..noi ii completam pei..ei pe noi..stam acum si despicam in 14 fiecare chestie "de ce?"..iote ca asa suntem facute...si suntem egale cu ei,doar ca cu alte arme:P
dragon_fly88
Postat pe 13 Iunie 2010 20:21
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 14:13:22@ kitty..mersi..oricum nu duc lipsa de prea multa incredere,insa stii analiza aceasta preconceputa este preponderenta in mintea majoritatii femeilor..
perfectiune? ..bat-o vina ,sunt femeie iti dai seama ce ar spune leo daca as fii perfecta
glumesc...orcum concluzia e simpla se poate excela in toate domeniile fara un tip predefinit de analiza sau strategie..atat femeile cat si barbatii pot reusi..numai ca noi analizam mult mai profund

eh, am raspuns vag si general, ca n-ai dat prea multe detalii
oricum, lasa-l pe Leo, nu prea cred ca intelege el ce e strategia (ca poti fii mare strateg si fara sa conduci o multinationala... dar daca asta e tot ce inseamna strategia pentru el...)
kitty_krieger
Postat pe 13 Iunie 2010 21:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un copil cu o forma a bolii"gura de lup" 1 De la: lumi27 22 Noiembrie 2010 15:45
nu stiu sigur daca imi iubesc iubitul:( 13 De la: FRN 25 Iunie 2010 14:25
Putin ajutor? 2 De la: mimi_ca29 17 Martie 2011 16:04
Kudi.. 2 De la: ioana0727 23 Iunie 2010 11:53
reclame agresive 5 De la: tonim69 21 Mai 2011 23:15