Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa mai cred

Am cunoscut o femeie anul trecut in noiembrie pe net si peste o luna ne-am si intalnit. Distanta e un pic cam mare intre noi doi. Eu sunt din jud Alba si ea e din Timis.Totul a fost frumos. Am petrecut revelionul impreuna la o pensiune timp de 4 zile. A fost minunat. Am fost si la ea acasa de mai multe ori. I-am cunoscut parintii, toti sunt foarte de treaba. Am fost la ea de mai multe ori si ea la mine. De un timp incoace cand are nevoie se plece undeva la cumpararaturi sau mai stiu eu unde intotdeauna o duce fostul ei prieten. Am incredere in ea si nu cred ca ma inseala, dar mi-e si jena sa-i spun la cineva daca ma intreaba de ea ca unde e si sa-i raspund. Parerea mea e ca suna cam nasol sa-i spun ca se plimba cu masina cu fostul prieten. Stie ca ma deranjeaza asta si totusi o face. Vreau sa-mi dati si mie un sfat. Nu stiu ce sa fac.
Latzy
Postat pe 27 Mai 2010 16:56
hmmm...cati ani aveti? Sincer e o mare porcarie ceea ce se intampla!! Si mai ai si incredere in ea? Oki, intelege omul sa o duca o data, de 2 ori dar nu de fiecare data sa fie la scara cu masin a :d Tu esti barbat si esti constient ca asa ceva nu se face degeaba,nu?
Ia o decizie cat mai repede ;)
kudika123081
Postat pe 27 Mai 2010 17:15
cumpara-i masina
miss_darine
Postat pe 27 Mai 2010 20:03
De la: Latzy, la data 2010-05-27 16:56:35 Am cunoscut o femeie anul trecut in noiembrie pe net si peste o luna ne-am si intalnit. Distanta e un pic cam mare intre noi doi. Eu sunt din jud Alba si ea e din Timis.Totul a fost frumos. Am petrecut revelionul impreuna la o pensiune timp de 4 zile. A fost minunat. Am fost si la ea acasa de mai multe ori. I-am cunoscut parintii, toti sunt foarte de treaba. Am fost la ea de mai multe ori si ea la mine. De un timp incoace cand are nevoie se plece undeva la cumpararaturi sau mai stiu eu unde intotdeauna o duce fostul ei prieten. Am incredere in ea si nu cred ca ma inseala, dar mi-e si jena sa-i spun la cineva daca ma intreaba de ea ca unde e si sa-i raspund. Parerea mea e ca suna cam nasol sa-i spun ca se plimba cu masina cu fostul prieten. Stie ca ma deranjeaza asta si totusi o face. Vreau sa-mi dati si mie un sfat. Nu stiu ce sa fac.


Ai incredere ca nu te inseala? Si ca intre ei e o relatie de stricta amicitie? Si ca merge cu el mereu pentru ca nu vrea sa mearga pe jos? Really? Vorbeste cu ea, la odul deschis. Doi la mana, oricat o placi tu, distanta TM-AB e mai mare decat 20cm, deci esti in pierdere. Ai incredere in ce iti spun. Nu te implica emotional si nu iti face mari sperante.
Neamtu
Postat pe 27 Mai 2010 20:07
La asta ma gandeam si eu. Data viitoare cand se mai intampla am s-o intreb ce are de gand si ca nu pot sa accept asa ceva. Atunci i-mi voi da seama cat de mult tine la mine. Ce o fi o fi. Multumesc pentru raspunsuri.
Latzy
Postat pe 28 Mai 2010 16:40
Nu nu e bine.In primul rind nu te respecta.Si daca nu te respecta inseamna ca nu te iubeste indeajuns.Ar trebui sa ai o discutie cu ea iserioasa si sa-i spui ca tie nu iti convine situatia si ca daca mai continua asa, e mai bine sa pune-ti punct.De unde stii tu ca ea inca nu il mai iubeste?Ar trebui sa te impui si sa-i interzici plimbarile cu fostul.De ce nu te ia pe tine?Parerea mea fara suparare e ca te ia de fraer.
kudika098645
Postat pe 28 Mai 2010 16:55
Nu am de ce sa ma supar. M-am gandit si eu la ce mi-ai zis. Asa am sa fac. Multumesc pentru sugestii.
Latzy
Postat pe 28 Mai 2010 20:04
Te tine pe post de rezerva. Nu iti pierde timpul caci este pretios . Orice rana se vindeca.
popadana
Postat pe 29 Mai 2010 07:56
daca stie ca te deranjeaza de ce o face?
ellyaisha
Postat pe 29 Mai 2010 09:37
De la: Latzy, la data 2010-05-27 16:56:35 Am cunoscut o femeie anul trecut in noiembrie pe net si peste o luna ne-am si intalnit. Distanta e un pic cam mare intre noi doi. Eu sunt din jud Alba si ea e din Timis.Totul a fost frumos. Am petrecut revelionul impreuna la o pensiune timp de 4 zile. A fost minunat. Am fost si la ea acasa de mai multe ori. I-am cunoscut parintii, toti sunt foarte de treaba. Am fost la ea de mai multe ori si ea la mine. De un timp incoace cand are nevoie se plece undeva la cumpararaturi sau mai stiu eu unde intotdeauna o duce fostul ei prieten. Am incredere in ea si nu cred ca ma inseala, dar mi-e si jena sa-i spun la cineva daca ma intreaba de ea ca unde e si sa-i raspund. Parerea mea e ca suna cam nasol sa-i spun ca se plimba cu masina cu fostul prieten. Stie ca ma deranjeaza asta si totusi o face. Vreau sa-mi dati si mie un sfat. Nu stiu ce sa fac.


m omule,tepoti consola cu gandul cate considera mai bun ca ala. vezi tu, pe ala i-l tine de plimbat cu masina,dar pe tine te foloseste cand vrea sa e simta bine cu adearat....3/4 zile cand are ea nevoie.

daca tu ai incredere ca nute inseala,nu a de ce sa-ti fci griji dar..... personal,cu toate fostele mele prietene,daca ne intalnim e pentru un singur lucru : sunt cele mai bune partide..atunci cand nu ai obligatii,cand pur si simplu tef..i cabestiile fara explicatii sau griji o femeiesi un barbat raman prieteni dupa o relatie deoarece sexul e prea bun si fiecare gandeste ca...cine stie cand ne apuca gadilu ...ne mai facem sinoi de cap,ocazional .

asa ca, daca vrei ceva numai pntru tine, te sfatuiesc sa-ti cauti ceva mai aproape de casa nu ca nu ar avea prieteni fosti iubiti dar,macar ai mai multe sanse sa crezi ca esti singurul
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Mai 2010 09:47
cer scuze pentru greseli am tasta space ...inundata cu cafea
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Mai 2010 09:49
cu multa placere.Fii barbat si impunete.
kudika098645
Postat pe 29 Mai 2010 11:04
De la: Latzy, la data 2010-05-27 16:56:35 Am cunoscut o femeie anul trecut in noiembrie pe net si peste o luna ne-am si intalnit. Distanta e un pic cam mare intre noi doi. Eu sunt din jud Alba si ea e din Timis.Totul a fost frumos. Am petrecut revelionul impreuna la o pensiune timp de 4 zile. A fost minunat. Am fost si la ea acasa de mai multe ori. I-am cunoscut parintii, toti sunt foarte de treaba. Am fost la ea de mai multe ori si ea la mine. De un timp incoace cand are nevoie se plece undeva la cumpararaturi sau mai stiu eu unde intotdeauna o duce fostul ei prieten. Am incredere in ea si nu cred ca ma inseala, dar mi-e si jena sa-i spun la cineva daca ma intreaba de ea ca unde e si sa-i raspund. Parerea mea e ca suna cam nasol sa-i spun ca se plimba cu masina cu fostul prieten. Stie ca ma deranjeaza asta si totusi o face. Vreau sa-mi dati si mie un sfat. Nu stiu ce sa fac.


1. ai intrebat o pe ea DE CE merge cu masina tipului ?
2. ai intrebat o pe ea cum i ar fi daca si tu ai conduce-o cu masina pe una din fostele prietene?
3. ai intrebat o ce va face in viitor legat de drumurile cu masina , dupa ce voi doi veti fi oficial impreuna ?

daca nu ai ai intrebat prietena chestiile astea e cam greu sa astepti un sfat competent de la niste straini , care nu stim nimic despre situatie in realitate.

Daca ma intrebi pe mine eu cred ca il foloseste pe fost ca sa i faca niste servicii, dar de fapt te iubeste pe tine . Asa ca tu iesi in castig cu conditia sa nu faci scene de gelozie aiurea . Pentru ca ea iti va raspunde la obiect: ori o duci tu cu masina unde are nevoie (sau ii dai bani de taxi )ori o o lasi sa rezolve problema cum crede ea de cuviinta.
Atata timp cat nu te inseala, nu vad care i problema ta. Si o femeie care iubeste sinccer un barbat ,nu ar insela pentru doi litri de motorina .

Si banuies ca o sa aduci argumentul ca te simti gelos ca e fostul prieten, dar nu ai dreptate stii de ce ? Daca in loc de fostul prieten , era era soferul limuzinei tale pe care i o dadeai ei sa o foloseasca , ia zi , nu era la fel ? nu stateai cu inima la gat ca poate o sa i placa de el?
Deci problema ta e cu gelozia ta in general nu cu comportamentul ei .
multa bafta ! si fii mai sigur pe tine !


kudika052198
Postat pe 30 Mai 2010 18:47
Stiu ca ai dreptate, dar nu stiu cum te-ai simti ca iubitul tau sa mearga cu masina cu o fosta de-a lui. Si ce cred cunostintele, prietenii despre treaba asta. Daca ma cred un fraier ca nu iau nici o masura. Chiar nu stiu ce sa fac. Nu vreau s-o pierd pentru ca o iubesc foarte mult.
Latzy
Postat pe 1 Iunie 2010 11:09
darksukkubus69
Postat pe 1 Iunie 2010 19:27
Ce sa faci? ti-am mai zis. Punct si de la capat.Iubesti clipele frumoase petrecute impreuna cu ea, si amgirea ca ea te iubeste.Ti-ai facut o fixatie in ceia ce o priveste.Dar cred ca in adincul sufletului tau , iti dai seama ca intre voi 2 nu e iubire adevarata.Nu te mai chinui nu te merita.Ai avut o discutie serioasa cu ea pe tema asta? a fost de acord sa nu-si mai viziteze fostul prieten si sa se duca cu el cu masina?Daca ai facut toate astea si nu a renuntat incheie relatia.Vei suferi la inceput dar va fi spre binele tau.Sunt atitea fete care abia asteapta sa te cunoasca.Nu mai fi copil.Gindeste ca un om matur.
kudika098645
Postat pe 15 Iunie 2010 07:31
[ Chiar nu stiu ce sa fac. Nu vreau s-o pierd pentru ca o iubesc foarte mult.[/quote]

Cum adica nu stii ce sa faci ? punct cu punct ce am zis mai sus si sa nu te mai uiti la ce zic prietenii . esti doar tu si ea .
asta daca vrei sa fii doar tu si ea . daca nu , e posibil sa ramai cu prietenii tai ..( parerea mea )

kudika052198
Postat pe 15 Iunie 2010 16:32
De la: kudika052198, la data 2010-06-15 16:32:20[ Chiar nu stiu ce sa fac. Nu vreau s-o pierd pentru ca o iubesc foarte mult.


Cum adica nu stii ce sa faci ? punct cu punct ce am zis mai sus si sa nu te mai uiti la ce zic prietenii . esti doar tu si ea .
asta daca vrei sa fii doar tu si ea . daca nu , e posibil sa ramai cu prietenii tai ..( parerea mea )

[/quote]

scuze, nu mi -am dat seama daca raspunsul tau se referea la comentariul meu sau al altcuiva ...
Oricum e interesant cate opinii sunt pe forumul asta , chiar ma gnadeam oare ce decizie vei lua si cum vor decurge lucrurile in viitor ..:)
Numai bine iti doresc si multa liniste sufleteasca !
kudika052198
Postat pe 15 Iunie 2010 16:37
Daca intr'adevar te iubeste....tine cont de faptul ca tie nu iti place sa se fatzaie de colo colo cu fostul . Nu zice nimeni sa nu mai vorbeasca cu el, insa o duce azi la cumparaturi , eventual ii ia o bluza, maine o fusta, poimaine un inel, si raspoimaine rochia de mireasa !
Pana la urma te poti duce la shopping si cu o prietena, sau cu alti amici... dak ai nevoie de bani , sa fii sponsorizata ia'o pe mama
serios..nu ai vrea sa fii roata de rezerva, k si tu in orashul tau ti'ai putea face lejer de cap cu una si cu alta, dar totusi se pare k ai bun simt ..kre nu e apreciat
Discuta serios cu ea !!!!
mady_kissulik
Postat pe 16 Iunie 2010 10:50
De la: Latzy, la data 2010-05-28 16:40:30 La asta ma gandeam si eu. Data viitoare cand se mai intampla am s-o intreb ce are de gand si ca nu pot sa accept asa ceva. Atunci i-mi voi da seama cat de mult tine la mine. Ce o fi o fi. Multumesc pentru raspunsuri.


se aplica teorema potrivit careia dintre un barbat aflat la distanta si unul aproape o femeie il alege tot timpul pe cel care ii e aproape. acum sa stii ca si prietena mea mai vb din cand in cand cu fostul si o mai cauta ala, dar eu sunt sigur ca tin controlul situatiei.
pune piciorul in prag cu o simpla intrebare: "eu sau el?". in felul asta stii bine ce sa faci si nici ea nu va spune ca pai sa vedem, ca mama nu are timp, ca ala ma ia cu masina doar pentru ca are prea multa benzina si a auzit ca se consuma mai repede daca e masina mai grea, ca pisica vecinului e gay etc....
si fii barbat o data: cum o iubesti si nu te poti detasa? am mai spus exact acum cateva zile intr-un "post" ca noi barbatii nu ne putem permite luxul sa iubim pana nu ni arata ca suntem iubiti. daca facem asta ajungem ca tine in situatii gen "doar ea".
leo_
Postat pe 17 Iunie 2010 11:04
De la: leo_, la data 2010-06-17 11:04:04
De la: Latzy, la data 2010-05-28 16:40:30 La asta ma gandeam si eu. Data viitoare cand se mai intampla am s-o intreb ce are de gand si ca nu pot sa accept asa ceva. Atunci i-mi voi da seama cat de mult tine la mine. Ce o fi o fi. Multumesc pentru raspunsuri.


se aplica teorema potrivit careia dintre un barbat aflat la distanta si unul aproape o femeie il alege tot timpul pe cel care ii e aproape. acum sa stii ca si prietena mea mai vb din cand in cand cu fostul si o mai cauta ala, dar eu sunt sigur ca tin controlul situatiei.
pune piciorul in prag cu o simpla intrebare: "eu sau el?". in felul asta stii bine ce sa faci si nici ea nu va spune ca pai sa vedem, ca mama nu are timp, ca ala ma ia cu masina doar pentru ca are prea multa benzina si a auzit ca se consuma mai repede daca e masina mai grea, ca pisica vecinului e gay etc....
si fii barbat o data: cum o iubesti si nu te poti detasa? am mai spus exact acum cateva zile intr-un "post" ca noi barbatii nu ne putem permite luxul sa iubim pana nu ni arata ca suntem iubiti. daca facem asta ajungem ca tine in situatii gen "doar ea".
kudika015856
Postat pe 17 Iunie 2010 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: valicica101 16 Iulie 2009 23:41
Ma intrebam... 54 De la: miss_darine 7 Octombrie 2010 22:07
CRED CA AM O PROBLEMA SI VREAU SFATURI 46 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 20:03
Cum se sterg discutiile adaugate? 20 De la: 2 Septembrie 2014 15:23
gelozia 6 De la: ralu_dia 20 Octombrie 2013 11:55