Setari Cookie-uri

Cum trebuie sa procedeze?

Incep prin a va spune ca de curand mi-am pierdut prietena ce a mai buna si asta din orgoliu:(.Acum am o alta "prietena" buna si as vrea sa fac ceva sa o ajut.
Ea sta cu un baiat de aproape 4 ani ani de zile.Ea are 16 el are 25.De curand lucrurile dintre ei au inceput sa nu mai meraga...el fiind foarte gelos a inceput sa dea in ea chiar si in vazul lumii.Daca ea ii spune sa il lase in pace el incepe sa o ameninte de ex"decat sa te vad cu altcineva de mana mai bine vin cu lumanari la tn".Ea tine foarte mult la el si cedeaza de fiecare data in fata lui.
Astazi am vorbit cu ea si mi'a zis k nu mai suporta atatea batai si atatea umilinte.Ca a batuto de iar de fata cu multa lume cunoscuta si ca ii este foarte rusine.Mi'a zis k mai bine moare k sa scape odata.
Din cauza ca tine la el cedeaza mereu in fata lui si de fiecare data il iarta.As vrea sa fac ceva sa o ajut...sa ii dau un sfat...sa il indepartez de ea...dar :-??
Mentionez k el a fost primul baiat cu care a intretinut relatii intime...si din cate stiu eu singurul...:D
dincolo_de_paradis
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:12
e mica si daia crede asa..e prima relatie serioasa cu relatii intime....dar o sai treaca ,cand se va maturiza...
postelnika
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:17
De la: postelnika, la data 2010-04-23 23:17:38e mica si daia crede asa..e prima relatie serioasa cu relatii intime....dar o sai treaca ,cand se va maturiza...

Asa e cum zici u.Dar el nu e mic...si probabil k nu o va lasa sa uite.Ca dak se tine mereu dupa ea,si nu o va lasa in pace ea nu are cum sa uite:(
dincolo_de_paradis
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:32
Adica a inceput relatia cu baiatul asta la 12 ani????

Parintii ei unde sunt fratele meu? Si el ce fel de om e, de-i plac copiii? E pedofil, cumva?
kitty_krieger
Postat pe 24 Aprilie 2010 01:33
Exista politie, frate... figurantului ar trebui sa i se bage mintile in cap...
darksukkubus69
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:57
De la: dincolo_de_paradis, la data 2010-04-23 23:12:45 Incep prin a va spune ca de curand mi-am pierdut prietena ce a mai buna si asta din orgoliu:(.Acum am o alta "prietena" buna si as vrea sa fac ceva sa o ajut.
Ea sta cu un baiat de aproape 4 ani ani de zile.Ea are 16 el are 25.De curand lucrurile dintre ei au inceput sa nu mai meraga...el fiind foarte gelos a inceput sa dea in ea chiar si in vazul lumii.Daca ea ii spune sa il lase in pace el incepe sa o ameninte de ex"decat sa te vad cu altcineva de mana mai bine vin cu lumanari la tn".Ea tine foarte mult la el si cedeaza de fiecare data in fata lui.
Astazi am vorbit cu ea si mi'a zis k nu mai suporta atatea batai si atatea umilinte.Ca a batuto de iar de fata cu multa lume cunoscuta si ca ii este foarte rusine.Mi'a zis k mai bine moare k sa scape odata.
Din cauza ca tine la el cedeaza mereu in fata lui si de fiecare data il iarta.As vrea sa fac ceva sa o ajut...sa ii dau un sfat...sa il indepartez de ea...dar :-??
Mentionez k el a fost primul baiat cu care a intretinut relatii intime...si din cate stiu eu singurul...:D



pai na avand in vedere ca este o copila o mai trage de urechii cand nu asculta!!!

glumesc !!!! e tragic ce se intampla!!!
parintii sunt cei care ar trebui sa ia atitudine!!!
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:05
Dumnezeule...
Fata e minora... Si a inceput relatia cand ea avea 12 si el 21. Sa isi anunte parintii, a.s.a.p.

Cum isi strica unii copilaria...
goodbye_kitty
Postat pe 5 Mai 2010 08:12
inca un viitor ratat ce se intampla cu voi copii?ce se intampla cu voi parinti? sunt doar niste intrebari retorice si amare
miss_darine
Postat pe 5 Mai 2010 08:39
@ postelnika : Maturizare... Trebuia sa se maturizeze pana acuma , totusi are 16 ani... Multe fete la 16 ani nu ar sta cu un asemenea badaran , violent. Si eu sunt foarte, foarte gelos dar nu ajung sa ridic nici mana la o fata dapai sa dau in ea... Si cu gelozia asta le-am pierdut pe toate :(((
Si eu as vrea un sfat cum pot sa imi stapanesc gelozia , chiar nu inteleg , le-am incercat pe toate : Distractie si multe altele.
KenTGravity
Postat pe 7 Mai 2010 13:25
Eo la 16 ani inca jucam fotbal cu baietii in curtea scolii ....si asta mica la 12 ani incepe relatii...
Cred ca doar politia o mai scapa de asa om...dar evident parintii ar avea si ei ceva de spus in toata povestioara asta.. ori sunt eo prea demodata
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 7 Mai 2010 13:43
De la: oxo_White_Rose_oxo, la data 2010-05-07 13:43:39Eo la 16 ani inca jucam fotbal cu baietii in curtea scolii ....si asta mica la 12 ani incepe relatii...
Cred ca doar politia o mai scapa de asa om...dar evident parintii ar avea si ei ceva de spus in toata povestioara asta.. ori sunt eo prea demodata

demodato
miss_darine
Postat pe 7 Mai 2010 13:47
De la: oxo_White_Rose_oxo, la data 2010-05-07 13:43:39Eo la 16 ani inca jucam fotbal cu baietii in curtea scolii ....si asta mica la 12 ani incepe relatii...
Cred ca doar politia o mai scapa de asa om...dar evident parintii ar avea si ei ceva de spus in toata povestioara asta.. ori sunt eo prea demodata


doar 12 ani? la 17 ani am dat prima oara voie unui baiat sa ma pupe pe obraz
Dontyyy
Postat pe 7 Mai 2010 13:51
De la: Dontyyy, la data 2010-05-07 13:51:19
De la: oxo_White_Rose_oxo, la data 2010-05-07 13:43:39Eo la 16 ani inca jucam fotbal cu baietii in curtea scolii ....si asta mica la 12 ani incepe relatii...
Cred ca doar politia o mai scapa de asa om...dar evident parintii ar avea si ei ceva de spus in toata povestioara asta.. ori sunt eo prea demodata


doar 12 ani? la 17 ani am dat prima oara voie unui baiat sa ma pupe pe obraz

si eo cam tot atunci am avut primul pupic fara ca autoru lui sa stea cu un "oichi" negru dupa
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 7 Mai 2010 13:58
parintii ei stiu ce pateste fata asta? stiu ce obsedat are langa ea? ea la 16 ani nu are destula minte sau putere sa scape de el, asa ca trebuie sa intervina apropiatii, tipul asta daca la 25 de are un astfel de comportament e clar ca o sa ramana un ratat toata viata lui. ar trebui condamnat pentru corupere de minori! cred ca i-a spalat creierul daca dupa tot ce ii face ea continua sa tina la el. tu tot ce poti sa faci este sa ii dai putere si incredere in ea, fa-o sa inteleaga ca merita mai mult, de fapt ca nimeni nu merita un asemenea tratament, mai ales din partea celui care se presupune ca o iubeste. daca nici parintii ei nu reusesc sa o ajute, el trebuie amenintat cu politia, poate asa se va linisti.
diana3289
Postat pe 10 Mai 2010 19:47
De la: miss_darine, la data 2010-05-05 08:39:38 inca un viitor ratat ce se intampla cu voi copii?ce se intampla cu voi parinti? sunt doar niste intrebari retorice si amare

Ai dreptate...e jalnic ce se intampla
arpydia
Postat pe 15 Septembrie 2010 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozia 95 De la: amme22 26 Aprilie 2012 07:22
cum sa stiu sa reactionez? 79 De la: nightangel 14 Martie 2011 15:36
e gelozie sau doar ceva intiparit in mintea mea? 7 De la: kudikauser112 21 Iulie 2014 23:09
exista gelozie intr-o relatzie care sa terminat? 20 De la: gheorghita_liudmila 20 Octombrie 2013 11:53
inselat de sotie 6 De la: lucius6 21 Octombrie 2016 15:25