Setari Cookie-uri

caut prietene ce sunt cuplate cu Lei

Sunt de un an de zile cu un Leu ce mia cam scos peri albi in cap,o luna e frumos si o saptamana imi vine sa-mi iau zboru.Stie k il iubesc si se cam joak cu mine,uneori simt k nu ma maii iubeste zicandumi k ii place sa ma vada k plang si sufar si de fiecare data knd iam zis k nu-l mai vreau zicea doua zii k ce a fost ieri a fost si uite asa ma ameteste si atrecut un an deja,as vrea sa-l bag si eu putin in stres sa vada si el cum e dar nu stiu cum sa fac avand in vedere faptul k locuim impreuna,nici prietene nu mai am din cauza lui si nici la munk nu ma lasa ii place sa vada k depind de el
paulyna67
Postat pe 28 Mai 2010 12:38
De la: paulyna67, la data 2010-05-28 12:38:39Sunt de un an de zile cu un Leu ce mia cam scos peri albi in cap,o luna e frumos si o saptamana imi vine sa-mi iau zboru.Stie k il iubesc si se cam joak cu mine,uneori simt k nu ma maii iubeste zicandumi k ii place sa ma vada k plang si sufar si de fiecare data knd iam zis k nu-l mai vreau zicea doua zii k ce a fost ieri a fost si uite asa ma ameteste si atrecut un an deja,as vrea sa-l bag si eu putin in stres sa vada si el cum e dar nu stiu cum sa fac avand in vedere faptul k locuim impreuna,nici prietene nu mai am din cauza lui si nici la munk nu ma lasa ii place sa vada k depind de el
nici o fata nu are prieten LEU??????
paulyna67
Postat pe 28 Mai 2010 13:36
De la: paulyna67, la data 2010-05-28 12:38:39Sunt de un an de zile cu un Leu ce mia cam scos peri albi in cap,o luna e frumos si o saptamana imi vine sa-mi iau zboru.Stie k il iubesc si se cam joak cu mine,uneori simt k nu ma maii iubeste zicandumi k ii place sa ma vada k plang si sufar si de fiecare data knd iam zis k nu-l mai vreau zicea doua zii k ce a fost ieri a fost si uite asa ma ameteste si atrecut un an deja,as vrea sa-l bag si eu putin in stres sa vada si el cum e dar nu stiu cum sa fac avand in vedere faptul k locuim impreuna,nici prietene nu mai am din cauza lui si nici la munk nu ma lasa ii place sa vada k depind de el

daca nu ai mai scrie cu K si nu ai mai fi asa miorlaita, sigur ti-ar raspunde cineva
delicacy
Postat pe 28 Mai 2010 16:30
De la: delicacy, la data 2010-05-28 16:30:07
De la: paulyna67, la data 2010-05-28 12:38:39Sunt de un an de zile cu un Leu ce mia cam scos peri albi in cap,o luna e frumos si o saptamana imi vine sa-mi iau zboru.Stie k il iubesc si se cam joak cu mine,uneori simt k nu ma maii iubeste zicandumi k ii place sa ma vada k plang si sufar si de fiecare data knd iam zis k nu-l mai vreau zicea doua zii k ce a fost ieri a fost si uite asa ma ameteste si atrecut un an deja,as vrea sa-l bag si eu putin in stres sa vada si el cum e dar nu stiu cum sa fac avand in vedere faptul k locuim impreuna,nici prietene nu mai am din cauza lui si nici la munk nu ma lasa ii place sa vada k depind de el

daca nu ai mai scrie cu K si nu ai mai fi asa miorlaita, sigur ti-ar raspunde cineva
multumesc pentru sfat!!! In primu rand sunt cam noua pe aici si nu am de unde sa stiu ca trebuie sa scriu fara ,,K,, am citit multe pe aici si am observat ca majoritatea scriu asa,iar in al doilea rand credeam ca pot gasi si eu vreun sfat ,o incurajare ,dar vad ca e un sait care in loc sa ridice moralu mai mult te descurajeaza si arunca cu pietr in tine. Va multumesc
paulyna67
Postat pe 28 Mai 2010 18:37
daca ai fi cautat pe cineva prietena cu euro atunci saream eu dar asa... cine se mai uita la lei in ziua de azi, saracie mare
Shhh
Postat pe 28 Mai 2010 18:39
De la: Shhh, la data 2010-05-28 18:39:36daca ai fi cautat pe cineva prietena cu euro atunci saream eu dar asa... cine se mai uita la lei in ziua de azi, saracie mare
banii nu iti aduc fericirea,degeaba ai bani daca ai si unu in casa care te scote din minti
paulyna67
Postat pe 28 Mai 2010 18:44
draga mea,cum adica nu te lasa la munca sinici prietene nu mai ai?? incearca sa gasesti un job,si apoi daca o tine tot asa,adio si nu am cuvinte..iti place sa fii calcata in picioare?oare cand o sa te si casatoresti cum o sa fie?gandeste-te la binele tau,in primul rand,si apoi la cel al lui.asta ca un sfat prietenesc...ai grija de tine!
ella_tody
Postat pe 29 Mai 2010 10:05
De la: paulyna67, la data 2010-05-28 12:38:39Sunt de un an de zile cu un Leu ce mia cam scos peri albi in cap,o luna e frumos si o saptamana imi vine sa-mi iau zboru.Stie k il iubesc si se cam joak cu mine,uneori simt k nu ma maii iubeste zicandumi k ii place sa ma vada k plang si sufar si de fiecare data knd iam zis k nu-l mai vreau zicea doua zii k ce a fost ieri a fost si uite asa ma ameteste si atrecut un an deja,as vrea sa-l bag si eu putin in stres sa vada si el cum e dar nu stiu cum sa fac avand in vedere faptul k locuim impreuna,nici prietene nu mai am din cauza lui si nici la munk nu ma lasa ii place sa vada k depind de el


fugi cat te tin picioarele!!!!!! abea atunci o sa-i vezi adevarata fata. atunci vaincepesa-ti scoata ochii de absolut oice. si de apa care ai traso la toaleta cu se daumai rotunzi,cu ata sunt de patrati cvu adevarat. conteaza numai persoana lr,sunt gelosi si sesivi pana i panzele albe. ...sunt convins ca exista si exemplare mai deosebite,nu vreau sa generalizez prea mult dar multi pot fi cu advarat infecti fa pe dracu in patru si fugi cat de rpede poti si cat de departe poti abea atunci vei vedea ce-l duce mintea cu aevarat si vei fi cu adevarat scarbita. va incepe cu jigniri injositoare,va incepe sa-ti scoata ochii pentru toate greselile facute detine, pentru cat te-a tinut fara job,va rad de tine ...."ce o s fci? ce o sa dregi? o sa muncesti pe 3 lei," numai asao sa te tina. o sa-ti ceara inapoi orice bijuterie sa prostioara care ti-a facuto cadou.... sa vez circu dreacu ce o sa iasa. dar mi nine acum,decat sa te trezesti prea tarziu,cand o sa te obisnuiesti cu atata mitocanie
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Mai 2010 10:29
of...stiu cum e.
sunt si eu cu un leu.e dezastru.eu ia-m spus toate chestiile despre mine el ciuciu...cand sunt draguta cu el,imi raspunde dupa 3 min la fel,timp in care din cauza asteptarii nu mai pot fi la fel ca cu 3 min inainte..are o droaie de spus si tace k pestele(poate o avea ascendentul).
din ce ai postat(cu si fara k) imi dau seama k e ffff posesiv. poate ar tb sa vb cu el sa-i spui k mai ai si o viata totusi-ce naiba,stai in casa zilnic?- si k ai vrea sa mai te vezi cu fetele-ku ele nu altcineva,k poate nu are incredere in tine nici sa te duci pan' la PAINE. ai putina incredere in tine si las-o balta dak nu intelege asta.pbbl k suna si des sa vada pe unde si ce faci...si dak se poate sa nu te ratacesti la baie..ar veni ai acolo..cunosc despre ce vb:(...adica la mine cel putin,am n-am chef de el,tb sa fiu mereu-musai-non-stop numa'cu el,altfel...cine stie ce criza de nn face...
nu stiu..vb cu el calm si dak nu poate...zi-i in gluma k sechestrarea e nasoala:(.
dak e..sa spui ce crezi despre ce ti-am scris:)
dragon_fly88
Postat pe 29 Mai 2010 17:26
Da...si eu sunt cu un leu de 5 ani...primul an toate bune si frumoase apoi a inceput sa-si arate adevarata fata, nu mai aveam prieteni din cauza lui pt ca nu-i facea placere sa iasa cu prietenii mei,era fff posesiv,vroia ca eu sa stau in casa si sa-l astept mereu si eventual sa fiu un fel de menajera in casa mea, pe langa toate acestea baiatul se mai intalnea si cu altele de cate ori ne certam.Am suportat cam multe pana intr-o zi cand i-am pus boarfele in brate, i-am luat cheile si i-am spus sa nu ma mai caute ca mi-am gasit pe altcineva(il mintisem doar ca sa-l ranesc si sa-i vad reactia ).A ramas socat...cateva zile zile nu m-a cautat apoi ma cauta disperat, plangea se vedea ca sufera mult, slabise f mult in perioada aceea dar i-am spus ca ma doare ca sufera insa nu pot uita ce mi-a facut.La scurt timp am plecat in Italia la parinti in vacanta, lui i-am spus ca plec si ca ma intorc intr-o luna...vb la tel,pe mess mai tot timpul pana m-a enervat ca iesea cu un coleg de munca mai mereu (acest coleg un mare afemeiat) atunci i-am spus ca nu ma mai intorc si ca mi-am gasit pe altcineva (de data aceasta nu l-am mai mintit) si mi-am facut o vacanta frumoasa cu celalalt (un italian frumusel foc insa tot pe el il iubeam).A venit dupa mine in italia ca un leu turbat si de atunci face cam ce tot ce vreau eu nu mai are curaj sa se ia in bete ci mine ci vine si ma pupa, nu mai iese cu acel coleg doar daca vreau eu si doar insotit de mine asta pt ca asa vrea el, eu nu i-am spus nimik legat de iesirile lui doar ca si-a invatat lectia, sper...daca nu, stie ca a fost ultima sansa si ca de data asta nu-mi va mai fi deloc greu sa-l uit.
Asa ca draga mea, daca o sa-i tot accepti mizeriile va fi tot mai greu pt tine...ia-ti bagajele si pleaca daca stai cu el, arata-i ca nu se poate juca la infinit cu tine!
Multa bafta!
adzina
Postat pe 31 Mai 2010 14:01
Anul asta fac 6 ani de cand traiesc cu un leu...nu mi a fost usor deloc...si l am regasit si in povestioarele voastre.Nu o sa ti fie usor deloc daca nu faci macar pe jumate din ce a facut adzina pentru ca oricum merita sa i ranesti deorece au gura foarte spurcata.Ori te desparti de el ori incepe sa iesi , sa ti suni fostii prieteni / e sa te distrezi si intr un final sa gasesti un colac de salvare.Daca nu, in cazul in care te iubeste cu adevarat o sa se schimbe dar si cu ajutorul tau, pentru ca tu nu esti obligata sa joci numai cum canta el.Daca iti doresti sa faci ceva sau sa spui ceva o faci pentru ca asa iti vine...nu sa te gandesti la el...la ce spune sau reactia lui .Gandeste te mai mult la tine! FI egosita ca o sa ti fie mai bine.
Succes!
deeutza_
Postat pe 31 Mai 2010 17:32
De la: paulyna67, la data 2010-05-28 18:44:18
De la: Shhh, la data 2010-05-28 18:39:36daca ai fi cautat pe cineva prietena cu euro atunci saream eu dar asa... cine se mai uita la lei in ziua de azi, saracie mare
banii nu iti aduc fericirea,degeaba ai bani daca ai si unu in casa care te scote din minti


ce kkt am mancat eu si ce kkt ai inteles tu
Shhh
Postat pe 31 Mai 2010 18:08
Eu sunt casatorita cu un leu....ne potrivim f ult dar si cand ne certam iese fum...aku depinde si-n ce decada e ....ca sunt un pic diferiti...orikum watch out!
jeanpierre
Postat pe 31 Mai 2010 20:18
Si inka ceva....nu e gelos deloc, si nici posesiv..eu sunt o fire destul de libertina si nu as putea sa stau cu cineva care-mi urmareste fiecare miscare.EGO-UL e cel care cred eu caracterizeaza toti leii.Dar cum au spus si fetele mai sus, putina indiferenta, arata-i ca nu el e singurul...eu cred ca barbatii sunt precum cateii cum ii cresti asa ii ai...
jeanpierre
Postat pe 31 Mai 2010 20:29
De la: jeanpierre, la data 2010-05-31 20:29:28Si inka ceva....nu e gelos deloc, si nici posesiv..eu sunt o fire destul de libertina si nu as putea sa stau cu cineva care-mi urmareste fiecare miscare.EGO-UL e cel care cred eu caracterizeaza toti leii.Dar cum au spus si fetele mai sus, putina indiferenta, arata-i ca nu el e singurul...eu cred ca barbatii sunt precum cateii cum ii cresti asa ii ai...


leii prefera in mod special tipelenaive,fara sirea spinarii,fara vointa,fara pareri,care sa spuna"da draul meu asa e"

iar cele ce vorbesc de indiferenta,probabil au ajuns la stadiul o data de doua sau 3 pe saptamana... marea majoritate au o mitocanie iesita din comun in maduva oaselor
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 31 Mai 2010 20:36
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-05-31 20:36:17
De la: jeanpierre, la data 2010-05-31 20:29:28Si inka ceva....nu e gelos deloc, si nici posesiv..eu sunt o fire destul de libertina si nu as putea sa stau cu cineva care-mi urmareste fiecare miscare.EGO-UL e cel care cred eu caracterizeaza toti leii.Dar cum au spus si fetele mai sus, putina indiferenta, arata-i ca nu el e singurul...eu cred ca barbatii sunt precum cateii cum ii cresti asa ii ai...


leii prefera in mod special tipelenaive,fara sirea spinarii,fara vointa,fara pareri,care sa spuna"da draul meu asa e"

iar cele ce vorbesc de indiferenta,probabil au ajuns la stadiul o data de doua sau 3 pe saptamana... marea majoritate au o mitocanie iesita din comun in maduva oaselor

nu naive...total paralele cu äm si eu o opinie"
poanta e ca am ascendend in leu si nu exista zi in care sa nu iasa scantei pt k e fff posesiv si alte magarii pe care le face...ceea ce se rez cu plecarea capului lui si cerut scze...pt ca stie ca "sunt aia" si bla-bla...acuma nu mai stiu...e rasfatat sau se vrea a fi mereu el in centreu si altii nimici sau misi muste(de-alea de vin)...nu stiu..dar la mine...dupa un an de enervare si ramas fara celule gliale chiar ca il las in pace...
sfatul meu e mai sus,dar...ar tb sa aiba curaj mai mult si sa v...dak nu...plecat la mare distanta si fara altele...:)
o zi buna
dragon_fly88
Postat pe 1 Iunie 2010 08:53
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-05-31 20:36:17
De la: jeanpierre, la data 2010-05-31 20:29:28Si inka ceva....nu e gelos deloc, si nici posesiv..eu sunt o fire destul de libertina si nu as putea sa stau cu cineva care-mi urmareste fiecare miscare.EGO-UL e cel care cred eu caracterizeaza toti leii.Dar cum au spus si fetele mai sus, putina indiferenta, arata-i ca nu el e singurul...eu cred ca barbatii sunt precum cateii cum ii cresti asa ii ai...


leii prefera in mod special tipelenaive,fara sirea spinarii,fara vointa,fara pareri,care sa spuna"da draul meu asa e"

iar cele ce vorbesc de indiferenta,probabil au ajuns la stadiul o data de doua sau 3 pe saptamana... marea majoritate au o mitocanie iesita din comun in maduva oaselor
leii sunt prosti prin excelenta
yumy
Postat pe 1 Iunie 2010 09:05
De la: yumalai, la data 2010-06-01 09:05:21
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-05-31 20:36:17
De la: jeanpierre, la data 2010-05-31 20:29:28Si inka ceva....nu e gelos deloc, si nici posesiv..eu sunt o fire destul de libertina si nu as putea sa stau cu cineva care-mi urmareste fiecare miscare.EGO-UL e cel care cred eu caracterizeaza toti leii.Dar cum au spus si fetele mai sus, putina indiferenta, arata-i ca nu el e singurul...eu cred ca barbatii sunt precum cateii cum ii cresti asa ii ai...


leii prefera in mod special tipelenaive,fara sirea spinarii,fara vointa,fara pareri,care sa spuna"da draul meu asa e"

iar cele ce vorbesc de indiferenta,probabil au ajuns la stadiul o data de doua sau 3 pe saptamana... marea majoritate au o mitocanie iesita din comun in maduva oaselor
leii sunt prosti prin excelenta

nu sunt prosti...au un scop ff parsiv-la inceput öau.."si apoi...nu stii pe unde sa fugi...
dragon_fly88
Postat pe 1 Iunie 2010 09:08
De la: paulyna67, la data 2010-05-28 18:37:20
De la: delicacy, la data 2010-05-28 16:30:07
De la: paulyna67, la data 2010-05-28 12:38:39Sunt de un an de zile cu un Leu ce mia cam scos peri albi in cap,o luna e frumos si o saptamana imi vine sa-mi iau zboru.Stie k il iubesc si se cam joak cu mine,uneori simt k nu ma maii iubeste zicandumi k ii place sa ma vada k plang si sufar si de fiecare data knd iam zis k nu-l mai vreau zicea doua zii k ce a fost ieri a fost si uite asa ma ameteste si atrecut un an deja,as vrea sa-l bag si eu putin in stres sa vada si el cum e dar nu stiu cum sa fac avand in vedere faptul k locuim impreuna,nici prietene nu mai am din cauza lui si nici la munk nu ma lasa ii place sa vada k depind de el

daca nu ai mai scrie cu K si nu ai mai fi asa miorlaita, sigur ti-ar raspunde cineva
multumesc pentru sfat!!! In primu rand sunt cam noua pe aici si nu am de unde sa stiu ca trebuie sa scriu fara ,,K,, am citit multe pe aici si am observat ca majoritatea scriu asa,iar in al doilea rand credeam ca pot gasi si eu vreun sfat ,o incurajare ,dar vad ca e un sait care in loc sa ridice moralu mai mult te descurajeaza si arunca cu pietr in tine. Va multumesc

da de ec sa scrii cu K? unde te trezesti?:))) de ce sa ma obosesc sa vad ce scrii? ai o problema, lasa fitele de pustani si scrie clar, K foloseste-l pe mess cu amicii de aceeasi varsta.
delicacy
Postat pe 1 Iunie 2010 16:40
Sunt casatorita cu un leu de 9 ani,dar ne stim de 10 ani.E tare greu uneori cu ei! Eu sunt sagetator,deci daca ne certam ies scantei.Al meu nu e posesiv,nu ma urmareste,nu ma verifica si imi da multa libertate,dar si cand sunt cu el(de ex la o nunta sau petrecere)sa fiu numai cu el.NU INCERCA SA IL FACI GELOS,ca va iesi cu scantei.De cele mai multe ori ne certam din lucruri banale sau din cauza lui taica-sau(am un socru ca o soacra,unul din ala cu conceptii vechi de gen femeia face prunci si sta la cratita).Dupa a cearta din asta legata de socru(locuiam cu ei-cu socrii) m-am enervat,mi-am facut bagajul si am plecat la ai mei,in alt oras.Nu i-am raspuns la tel,nu i-am spus unde plec,desi banuia.Dupa cateva zile si-a luat liber de la serviciu si a venit dupa mine.Am refuzat sa plec,i-am spus ca asa nu se mai poate si l-am pus sa aleaga eu sau parintii lui.In caz contrar divortez.Dupa vreo 3 saptamani ne-am impacat(trebuia sa ma intorc la munca,ca nu mai aveam concediu,ca altfel il mai ferbeam putin).
marea mea bucurie a fost ca s-a schimbat,la vreo 3 luni a acceptat o delegatie permanenta de la servici si ne-am mutat intr-un alt oras,departe de tentaculele altora.Eu am renuntat la serviciul meu si am facut studii sup,mi-am gasit un job de vis si a fost super ok.Deci la mine a functionat.sfatul meu e sa nu te lasi calcata in picioare,pune punctul pe i si fii indiferenta.Daca te iubeste se intoarce la tine.
kudika186632
Postat pe 12 Iunie 2010 08:51
o fi majoritate.....habar n-am...ptr ca al meu face pasrte din 10 % ramasi....Eu cred ca depinde si de ce educatia avuta acasa........iar eu nu sunt nici pe departe genul de femeie care se lasa calcata in picioare....u just have to be smarter......
jeanpierre
Postat pe 13 Iunie 2010 19:43
De la: jeanpierre, la data 2010-06-13 19:43:10o fi majoritate.....habar n-am...ptr ca al meu face pasrte din 10 % ramasi....Eu cred ca depinde si de ce educatia avuta acasa........iar eu nu sunt nici pe departe genul de femeie care se lasa calcata in picioare....u just have to be smarter......

Da ai dreptate,depinde foarte mult de educatie si de caracterul fiecaruia,dar si de maturitate.Al meu nu m-a oprit niciodata sa nu muncesc,desi am avut perioade in care numai el aducea bani in casa,dar am avut si vremuri in care eu castigam mai bine decat el (si spre surprinderea mea chiar ma sustinea,ma aproba si era foarte mandru ca,castigam mai bine decat el,deci nu a suferit de acel complex de care auzeam ca sufera unii soti cand nevestele castiga mai mult.Dimpotriva eu aveam doua joburi,el se ocupa de menaj si de cumparaturi,iar mancarea o faceam impreuna,ca acolo nu se baga.) E foarte adevarat ca nici eu nu sunt genul de femeie care sa se lase calcata in picioare desi el are125kg,iar eu 50 ,deci raportul de forta inclina net favorabil balanta in favoarea lui....Adevarul este ca ne-am stabilit anumite limite si principii ale traiului nostru inca de la inceput si nu le-am incalcat.Cred ca asta ne-a ajutat sa ajungem acum la o relatie foarte buna(ca doar trebuie sa recunoastem ca sunt vremuri si mai bune si mai proaste in fiecare relatie...depinde cum anume gestionam problemele si cat de mult comunicam in cuplu).
kudika186632
Postat pe 14 Iunie 2010 23:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce accepta femeile sa se casatoreasca doar pt eticheta sociala ? 42 De la: Radu_Cristian_1 7 Decembrie 2014 19:22
Ajutor concurs 1 De la: mara2008 12 Iunie 2011 14:50
piscine bucuresti 1 De la: kudika132570 29 Iulie 2011 18:24
Casa in Bucovina 14 De la: polin 20 Decembrie 2011 20:45
Problema cu nervii si cumportamentul 17 De la: rashela 22 Februarie 2011 13:13