sufar

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

marian338 Avatarul lui marian338

2 mesaje

mdaaa...povestea me este destul de complicata.am avut o rel de peste 6 anii de zile...in momentul in care am cunoscuto aveam 17 ani si umblam din floare in floare....dar a reusit sa ma cuminteasca...am fost primul barbat din viata ei.....la inceputul rel ea ma iubea enorm dar am gresit de 2 ori insa ea a trecut peste.......dupa 1-2 ani a venit momentul in care ea mia zis ca a cunoscut p altcineva si vrea sa fie cu el....am zis ok...cu toate ca deja o iubeam enorm mai mult dekt p mn am reusit sa ma abtin......si nu am cautato....dar dupa 1 saptamana surpriza primesc un telefon de l ea plangand,,spunandumi ca ma vrea inapoi....va dati seama ca am acceptat....tin sa precizez ca eu am fost f atent cu ea,,,o rasfatam o iubeam....am reusit sa fiu langa ea in momentele cele mai grele......apoi sa merg mai departe,,,,,,,,rel noastr a fost ceva de genu: la 2 luni ne certam....apoi ne impacam acum cea mai recenta cearta : imi reproseaza ca nu vrea sa mai depinda de mn(nui ofer cine stie ce benefici materiale...ci doar lucruri normale :i duc mancare la servici,o duc si o aduc acasa ma rog chestii normale)si suntem deaprtiti acum ....o iubesc dar simt ca nu mai pot sa ma lupt,,,,cred ca s ea ma iubeste dar mereu cauta motive de cearta.........chiar nu mai stiu in loc sa fim destul de maturi si sa dispara certurile la noi abundeaza acum....asta e......cred ca nam fost destul de coerent...sunt f suparat....poate voi reveni cu o postare mai coerenta astept opiniile vostre...ms
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
Felicitari tie in primul rind.Daca ea e mai irascibila fii tu mai calm. E cam alintata si dificila si nici ea singura nu stie ce vrea.
Fosta membra Kudika.ro
Ar trebui sa aprecieze cite ai facut si faci ptr.ea.Daca o tine tot asa e mai bine sa inchei aceasta relatie, cu toate ca stiu ca vei suferi.Dar fete gasesti cite vrei si de care vrei.Trebue doar sa cauti cu grija si atentie.Asfel iti vei evita suferintele tale de mai tirziu.
oana_gabi Avatarul lui oana_gabi

79 mesaje
Oras: iasi

marian, ar trebui sa te aprecieze mai mult.asa e si sotul meu, ft ft ft atent cu mn,incearca sa imi fac pe cat posibil mofturile iar eu il apreciez mult pt asta. pt mn e foarte imp sa aiba grija de mn, sa ma alinte, pt k ma face sa ma simt iubita.nu stiu dc iubita ta nu este multumita de gesturile tale, pt k pari un baiat de treaba
kudika18000 Avatarul lui kudika18000

52 mesaje

stii care este problema??? va certati prea rar... si vb serios!!! prea mult bine strica... trebuie sa va mai condimentati relatia. La ea acestea sunt motive, mofturi... si eu mai fac cum face ea cateodata si ma simt vinovata, dar ma simt mai bine cand ne mai certam... probabil a intervenit si monotonia intre voi din cate imi dau seama, probabil se simte sufocata. sfatul meu este sa-i lasi mai mult timp pentru ea, las-o sa isi care singura mancarea , sa se duca si sa vina singura de la servici... apoi va realiza ajutorul pe care i-l oferi... insa fii ft atent sa nu o neglijezi spiritual... stai linistit.. din proprie experienta iti spun ca astfel de momente sunt normale si trec atat timp cat voi va iubiti... si nu mai suferi ca totul este trecator
marian338 Avatarul lui marian338

2 mesaje

va multumesc f mult....si eu cred ca se alinta f mult....e adevarat poate ca si monotonia a intervenit......acum problema e imi lasa impresia ca in loc sa am o rel matura....si diferita de cea ce este acum.......mai ales ca am trecut prin toate etapele unei relatii gen gelozie excesiva si altele....ma rog ma gandescca poate o pauza ne ar da raspunsul dak suntem unul pt altul pt ca chiar nu inteleg ce se intampla.....si ma oboseste psihic pt ca stau si ma gandesc ce este de facut....tin sa precizez ca si surorile ei i spun ca nu ma apreciaza .....dar ce pot sa zic.....cred ca opauza ar fi indicata....pt ca pur si simplu o iubesc f mult....dar vine o cearta si ma darama iar.....chiar sunt in dilema pt ca o iubesc tare mult si stiu ca ea nu era asa cand am cunoscuto si stiu ca poate revenii dar cand?csi cum.............va multumesc pt postari
Fosta membra Kudika.ro
cand iubeste doar unul,celalalt se lupta doar cu morile de vant.
gabitzatanas Avatarul lui gabitzatanas

32 mesaje

ce n.as da sa.mi aduca si mie pachetelul la serviciu....chestiile care tie sau ei vi se par normale...altii doar viseaza la ele....crede.ma esti ft ok....pe ea..las'o sa se mai vada cu unu ca sa.si aduca aminte de momentele bune si sa te sune iar plangand ca te vrea inapo...asa e cu fetele...cand au prea mult bine li se urca...