Setari Cookie-uri

dezamagie....

Buna incerc sa imi descarc sufletul si sa imi gasesc curajul sa depasesc situatia desi stiu k poate va fi greu....am avut o relatie de aproape 2 ani...in care sincer a fost mai mult rau decat bine....insa cea mai mare cearta am avut-o de Pasti cand am stat despartiti 2 saptamani s-a intors la mine ne-am impacat si cand imi era lumea mai draga a plecat fara nici o explicatie...desi nu ne certasem sau ceva...s-a intors l-am iertat el s-a si culcat cu una in perioada cand am stat separat...cert este ca azi era o zi normala fara ceruri cu iubire si dragalasenii si tot ramasese sa vb cand ajung eu acasa...dar l-am sunat si imi respingea ca de fapt iarasi a plecat si i-a spus unei prietene de ale mele k asa a considerat ca nu avem sa ce s ane spunem...cat de nemernic sa fi sa joci atat teatru?si oirkum am aflat ca vb f urat despre mine cand eram certati"ma bcur k am scapat de nebuna aia" si chestii de genul ...asa k am patit-o de 2 ori si tot nu ma-m invatat
un om de nimic dar tot ma doare si tot ma doare cand imi aduc aminte vorbele frumoase si tot desi stau si ma gandesc ca poate a fost doar teatru bine jucat
viviana23
Postat pe 4 Iunie 2009 21:59
Unii oameni stiu sa joace mult teatru.Nu te mai gandi.Cu cat te vei gandi mai mult la ceea ce a fost frumos,cu atat mai mult vei suferi.Sper sa-ti revii curand.
dana_mv
Postat pe 4 Iunie 2009 22:05
asa e stiuk ai mare dreptate...numai k desi akum sunt f nervoasa stiu k o sa ma apuce perioada grea in care o sa imi fie dor de el desi e doar o jigodie....numai k nu pot intelege de ce unii oamni procedeaza asa...pe mine mai mult modul kum a procedat m-a socat
viviana23
Postat pe 4 Iunie 2009 22:24
o sa te apuce sigur dar trebuie sa te tii tare si sa nu te injosesti nu merita sa te impaci cu asa cineva
Peony
Postat pe 5 Iunie 2009 00:05
daca u suporti asa ceva,foarte bine,dar mai gandestete la viitor
lupu schinba paru da naravu ba
scorpyoW
Postat pe 5 Iunie 2009 00:14
De la: viv_baby23, la data 2009-06-04 22:24:36asa e stiuk ai mare dreptate...numai k desi akum sunt f nervoasa stiu k o sa ma apuce perioada grea in care o sa imi fie dor de el desi e doar o jigodie....numai k nu pot intelege de ce unii oamni procedeaza asa...pe mine mai mult modul kum a procedat m-a socat



Atunci daca esti constienta de faptul ca era o jigodie nu ar trebui sa-ti faci prea multe probleme de cat de mult vei suferi mai tarziu !!!
iris_4_ever
Postat pe 5 Iunie 2009 05:07
gaseste ceva de facut...o ocupatie si sigur ai si prietene,familie...deci nu ramai singura daca a plecat el. daca stai o perioada cu persoanele care te iubesc o sa incepi sa uiti si o sa vezi lucrurile altfel cu timpul
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 10:39
De la: viv_baby23, la data 2009-06-04 21:59:25Buna incerc sa imi descarc sufletul si sa imi gasesc curajul sa depasesc situatia desi stiu k poate va fi greu....am avut o relatie de aproape 2 ani...in care sincer a fost mai mult rau decat bine....insa cea mai mare cearta am avut-o de Pasti cand am stat despartiti 2 saptamani s-a intors la mine ne-am impacat si cand imi era lumea mai draga a plecat fara nici o explicatie...desi nu ne certasem sau ceva...s-a intors l-am iertat el s-a si culcat cu una in perioada cand am stat separat...cert este ca azi era o zi normala fara ceruri cu iubire si dragalasenii si tot ramasese sa vb cand ajung eu acasa...dar l-am sunat si imi respingea ca de fapt iarasi a plecat si i-a spus unei prietene de ale mele k asa a considerat ca nu avem sa ce s ane spunem...cat de nemernic sa fi sa joci atat teatru?si oirkum am aflat ca vb f urat despre mine cand eram certati"ma bcur k am scapat de nebuna aia" si chestii de genul ...asa k am patit-o de 2 ori si tot nu ma-m invatat
un om de nimic dar tot ma doare si tot ma doare cand imi aduc aminte vorbele frumoase si tot desi stau si ma gandesc ca poate a fost doar teatru bine jucat


cand iti va fi dor de el si vei vrea sa il contactezi... gandeste-te la faptul ca te-a parasit fara nici o explicatie, ca s-a purtat urat, ca a vorbit urat de tine si iti garantez ca iti va trece cheful sa iei legatura cu el, daca nu merge...in momentul cand vrei sa ii formezi numarul formeaza-l pe al unei prietene...nu te mai gandi la el...iti va fi mai usor...timpul le vindeca pe toate...BAFTA
lacra23
Postat pe 7 Iunie 2009 09:19
De la: viv_baby23, la data 2009-06-04 21:59:25Buna incerc sa imi descarc sufletul si sa imi gasesc curajul sa depasesc situatia desi stiu k poate va fi greu....am avut o relatie de aproape 2 ani...in care sincer a fost mai mult rau decat bine....insa cea mai mare cearta am avut-o de Pasti cand am stat despartiti 2 saptamani s-a intors la mine ne-am impacat si cand imi era lumea mai draga a plecat fara nici o explicatie...desi nu ne certasem sau ceva...s-a intors l-am iertat el s-a si culcat cu una in perioada cand am stat separat...cert este ca azi era o zi normala fara ceruri cu iubire si dragalasenii si tot ramasese sa vb cand ajung eu acasa...dar l-am sunat si imi respingea ca de fapt iarasi a plecat si i-a spus unei prietene de ale mele k asa a considerat ca nu avem sa ce s ane spunem...cat de nemernic sa fi sa joci atat teatru?si oirkum am aflat ca vb f urat despre mine cand eram certati"ma bcur k am scapat de nebuna aia" si chestii de genul ...asa k am patit-o de 2 ori si tot nu ma-m invatat
un om de nimic dar tot ma doare si tot ma doare cand imi aduc aminte vorbele frumoase si tot desi stau si ma gandesc ca poate a fost doar teatru bine jucat

Categoric nu te iubeste tipul....Eu zic sa deschizi bine ochii ca mai sunt si alti barbati....si viata e prea scurta sa traiesti nefericit....S-auzim de bine!
e_v_a
Postat pe 7 Iunie 2009 09:28
in situatii din astea ai doua variante... ori te sinucizi, si nu neaparat de durere, da' poate iti dai seama cat de fraierica esti, ori ii spargi mecla individului ce-si zice "om", scarba imputita, si-ti vezi mai departe de viata ta... ce draq fata, s-au terminat barbatii la el? ete al draq sobolan raios...
crissa_909
Postat pe 23 Iunie 2009 16:41
O poveste asemanatoare ca a ta am avut si eu.O sa vb la trecut pt ca deja mi s-a acrit de aceste jocuri.Si eu am avut o relatie de 7 luni jumatate,in care dupa Pasti prietenul meu nu a mai dat nici un semn de viatza,pur si simplu s-a evaporat.Eu am incercat sa vb cu el,el nimik,iar la un moment dat ne-am despartit pt 2 sapt.Am vrut sa mai incerc inca o data,si i-am trimis mesaj in care imi recunosteam greseala.Ne-am impacat,totul a decurs bine,planuri peste planuri,"iubire multa".Intr-o miercuri,dupa ce am vb la pranz,nu mi-a mai dat nimik,nici un semn de viatza.Telefoane peste tel de la mn pt ca nu intelegeam ce are,ca in final sa-mi bag piciorul in ea relatie si sa incerc sa merg mai departe.Inca nu am vb cu el ca sa stiu exact daca mai suntem sau nu impreuna desi din pct meu de vedere e gata.So stiu cum e dar mergi mai departe,fara el pt ca baieti mai sunt.
1106
Postat pe 25 Iunie 2009 15:22
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 15:30
frate...eu nu va inteleg deloc...vorbesc la plural pt k sunt multe k tine...knd sunteti frumoase ...dc stati sa plangeti atat dupa niste copii prosti?a jucat sau n a jucat teatru...poate kiar a tinut la tine dar a ajuns la momentul in care vrea sa si faca de cap,vrea sa fie liber.nu trebuie condamnat.dc nu esti tu mai isteata putin si ii demonstrezi ce a pierdut prin mandria de care poti da dovada?esti la varsta la care trebuie sa te distrezi nu sa ti faci planuri de maritis.ca o sa te trezesti intr o zi k nu mai ai ocazia sa iesi cuprietenele tale k intre fete intr un club sau sa pierdeti nopti intregi la barfa si la cafele...si atunci vei incerca sa evadezi de langa viitorul tau prieten si ti vei aminti kt de bine era acum...asa k eu zic capul sus si nu uita:praf si baieti pe toate drumurile..ai putea face un hobby din a innebuni baietii...dar pe cei singuri;)
kudika037917
Postat pe 10 Iulie 2009 04:17
in plus..nu trebuie sa stai langa cineva in care ti e mai mult rau decat bine...atunci cand iti vi gasi baiatul care sa te faca sa te simti ca o regina tine de el si apreciaza l nu i da cu piciorul pt ca ala merita nu asta care...nu face 2 bani...fiti mai fetelor si voi mai mandre si mai independente k d aia ajung unele femei sa stea toata viata la cratita!
kudika037917
Postat pe 10 Iulie 2009 04:20
SALUT, O ASEMENEA PERSOANA NU MERITA SA PANGI DUPA EA,AI "CAZUT"DE DOUA ORI,NU-I NIMIC RIDICA-TE STREGA-TE DE PRAF SI MERGI MAI DEPARTE,CHIAR DACA A JUCAT TEATRU NU UITA :A FOST UN ACTOR PROST
cosmina64
Postat pe 14 Iulie 2009 16:16
De la: lacra23, la data 2009-06-07 09:19:48
De la: viv_baby23, la data 2009-06-04 21:59:25Buna incerc sa imi descarc sufletul si sa imi gasesc curajul sa depasesc situatia desi stiu k poate va fi greu....am avut o relatie de aproape 2 ani...in care sincer a fost mai mult rau decat bine....insa cea mai mare cearta am avut-o de Pasti cand am stat despartiti 2 saptamani s-a intors la mine ne-am impacat si cand imi era lumea mai draga a plecat fara nici o explicatie...desi nu ne certasem sau ceva...s-a intors l-am iertat el s-a si culcat cu una in perioada cand am stat separat...cert este ca azi era o zi normala fara ceruri cu iubire si dragalasenii si tot ramasese sa vb cand ajung eu acasa...dar l-am sunat si imi respingea ca de fapt iarasi a plecat si i-a spus unei prietene de ale mele k asa a considerat ca nu avem sa ce s ane spunem...cat de nemernic sa fi sa joci atat teatru?si oirkum am aflat ca vb f urat despre mine cand eram certati"ma bcur k am scapat de nebuna aia" si chestii de genul ...asa k am patit-o de 2 ori si tot nu ma-m invatat
un om de nimic dar tot ma doare si tot ma doare cand imi aduc aminte vorbele frumoase si tot desi stau si ma gandesc ca poate a fost doar teatru bine jucat


cand iti va fi dor de el si vei vrea sa il contactezi... gandeste-te la faptul ca te-a parasit fara nici o explicatie, ca s-a purtat urat, ca a vorbit urat de tine si iti garantez ca iti va trece cheful sa iei legatura cu el, daca nu merge...in momentul cand vrei sa ii formezi numarul formeaza-l pe al unei prietene...nu te mai gandi la el...iti va fi mai usor...timpul le vindeca pe toate...BAFTA


cel mai bun sfat: cand iti vine sa-l suni, suna o prietena...fi puternica, timpul chiar le vindeca pe toate...cand vei intalni un barbat de calitate, vei realiza ca ai suferit degeaba dupa un om care nu valoreaza nimic...
dragonfly_ad
Postat pe 14 Iulie 2009 16:31
Buna viv baby 23,

Stii ce ma mira ? Ca nu supoti sa iti amintesti de vorbele frumoase ? Asta este greu de inteles... Daca te deranjau vorbele urate , comportamentul greu de suportat pe care l-a avut cel cu care ai trait, mai ziceam ca este o problema grea , dar asa, o sa-ti treaca...
Nu te descuraja , poate esti prea alintata de ti-ai facut probleme din asa ceva... Sau a fost doar o criza , sau atac de panica .. Asta trece usor, am vazut si la Televizor cazuri , zic ei ca asa se cheama asemenea momente si ca oricine trece prin asemenea momente in viata...
ElainaD
Postat pe 14 Iulie 2009 19:04
Trebuie sa rezistati atacurilor de panica, asa cum rezistati tentatiilor infidele.Doar daca simtiti ca nu puteti, aruncati-va cu capul inainte pentru ca invers nu se poate si in felul acesta depasiti situatia stresanta.Daca nu, chemati pompierii sau pe Mirela Zivari.
kudika023770
Postat pe 15 Iulie 2009 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nustiu ce e de facut 5 De la: kudika098645 4 Mai 2010 08:34
Maritata si indragostita de un barbat casatorit 16 De la: 14 Septembrie 2012 10:09
a 4 De la: dienuscha 20 Iunie 2010 08:46
Ne-am despartit 11 De la: lover_woman 11 Noiembrie 2010 20:37
AJUTOR! VA IMPLOR! CITIT TOT! VA ROG MULT!! 10 De la: kudika_22408 5 Decembrie 2012 10:05