Setari Cookie-uri

as vrea sa stiu si eu


fetelor as vrea sa stiu si eu dak voi va inlaturati parul din partea de jos..stiu k e o intrebare km aiurea dar si personala dar mna..am doar 14 ani..cu mama nu vb depsre lucrurile astea...cu sora nici atat...si nu am prietene cu care sa vb despre asa cv.. am si prieten si...kteodata mai vrea sa ma atinga mai pe dincolo mai pe acolo si mnna...nu as vrea sa ma simt prost ...deoarece sunt foarte rusinoasa...as vrea parerea voastra ...ce sa fac?
Iulikmik10
Postat pe 30 Mai 2010 00:40
In primul rand iti spun sa ai fooaarte mare grija cu prietenul tau deoarece esti tanara.. probabil ca tu te simti deja matura.. dar nu este chiar asa... pe tine te macina mai mult curiozitatea... vrei sa spui ca nu este asa????
iti spun din proprie experinta...te sfatuiesc sa te gandesti de mai multe ori-nu doar de 2 ori pana unde vrei sa ajungi cu prietenul tau... gandeste-te in primul rand la sentimentele tale si analizeaza daca ti-ai putea imagina un viitor cu el, altfel te sfatuiesc sa mai ai putina rabdare pana sa-ti incepi viata sexuala.... aceasta implica ft multe responsabilitati, trebuie sa te informezi foarte bine
in plus nu cred ca ti-ar placea sa te culci cu el, apoi cu altul si tot asa

in legatura cu epilarea inghinala (asa se cheama ceea ce vrei tu sa faci) este necesara pentru confortul tau... eu te sfatuiesc sa nu folosesti lama, este foarte incomod, parul creste in cateva zile. iti recomand din toata inima sa te duci la un salon bun si sa te epilezi cu ceara... este dureros prima data, dar in timp nu o sa mai simti nimik, iar parul o sa creasca fin, intr-o luna...
stiu ca iti este rusine, dar sunt foarte multe fete si femei care folosesc aceasta metoda... este ceva normal... asa ca fa-ti curaj ca nu o sa-ti para rau

mult succes
kudika18000
Postat pe 30 Mai 2010 00:58
poi nu prea sunt pregatita pentru asa ceva..stiu care sunt riscurile si nu prea as vrea..dar el vrea mia spus asta...si acum pe 3 iunie e ziua lui,,. face 16 ani:X..si mia spus k poate mergem undeva noi 2 si ii fac un cadou pe care sil doreste de molt..si sa referit la asta...de iubit ma iubeste.e vede..multi spun asta..si eu il iubesc nespus de molt si nu as vrea sa il pierd..ptr k sunt sigura k o sa se supere..si o sa fie si cv certuri...dar mna..si app de salon..la noi nu e asa ceva..si mna..:d de asta am intrebat cv solutii mai posibile..:D
Iulikmik10
Postat pe 30 Mai 2010 01:06
Daca la cei 14 ani ai tai vrei sa ii oferi un asemenea cadou,ce vai face anul urmator? Asta in cazul improbabil in care veti mai fi impreuna!


...si ai de gand sa faci orice doar sa nu il pierzi,sa nu exista certuri.... ...tu realizezi ce spui?
_oktober_
Postat pe 30 Mai 2010 09:02
cu mama ta nu vb, cu sora nici atat...de google search n-ai auzit.... problema ta nu consta in faptul ca vrei sa faci sex la varsta asta...nu te intereseaza masurile de contraceptie... ca la 14 ani esti cruda si nedezvoltata ...tu vrei sa stii cum sa te epilezi
miss_darine
Postat pe 30 Mai 2010 09:28
darine.o derutezi! mai intai epilatul,apoi sexul...apoi mai vede ea....
_oktober_
Postat pe 30 Mai 2010 09:30
mda un bebe
miss_darine
Postat pe 30 Mai 2010 09:32
draga mea, avand in vedere ca ai doar 14 anisori nu iti recomand ceara, insa in primul rand nu iti recomand joaca cu prietenul. mai asteapta putin, daca totusi se intampla, cumpara un aparat de ras si rade doar marginile sau tot!
cu prietenul mare grija, sunt boli care s etransmit fff usor, nu numai sexuale ( vaginale ) ci si cele din categori ITU, infectii ale tractului urinar. Daca baiatul nu se spala pe maini inainte sa te atinga bacteriile si microbii pe care i-a atins ( de pe clanta, din lift, autobuz etc ai vazut cati se scarpina in nas apoi pun mana pe bara, cati se scarpina in cur si nu se spala si pun mana pe butonul de la lift, in dinti si au hepatita etc ai inteles ideea). Deci atentie fffffff mare la igiena. Degeaba s-a spalat pe maini daca dupa aceea atinge blugii jegosi cu care a stat in statie pe scaunul pe care inainte a stat un aurolac plin de microbi!
ronna20
Postat pe 1 Iunie 2010 21:29
epilarea cu ceara nu este recomandata pana cand ganglionii tai si glandele endocrine nu se dezvolta suficient adica pana pe la 18 ani.
informeaza-te si iar informeaza-te de pe net.
ronna20
Postat pe 1 Iunie 2010 21:32
multumesc mulr fetelor care mau sprijinit si mau invatat .... am trecut si de ziua lui ...fara sa fac vreo prostie va multumesc ink odata ptr tot:*:*:*
Iulikmik10
Postat pe 3 Iunie 2010 23:00
De la: Iulikmik10, la data 2010-06-03 23:00:46multumesc mulr fetelor care mau sprijinit si mau invatat .... am trecut si de ziua lui ...fara sa fac vreo prostie va multumesc ink odata ptr tot:*:*:*


pe langa aparatul de ras, e bine sa ai si o carte de romana. preferabil gramatica limbii romane!
stii, dai un rand cu aparatul, mai citesti cateva randuri...
geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iunie 2010 23:11
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-03 23:11:36
De la: Iulikmik10, la data 2010-06-03 23:00:46multumesc mulr fetelor care mau sprijinit si mau invatat .... am trecut si de ziua lui ...fara sa fac vreo prostie va multumesc ink odata ptr tot:*:*:*


pe langa aparatul de ras, e bine sa ai si o carte de romana. preferabil gramatica limbii romane!
stii, dai un rand cu aparatul, mai citesti cateva randuri...



las-o geo este si ea micuta.........pentru toate!
touch_me
Postat pe 4 Iunie 2010 08:35
geo se vede k nu se poate vorbi cu tn...:-j
Iulikmik10
Postat pe 4 Iunie 2010 21:41
De la: Iulikmik10, la data 2010-06-04 21:41:53geo se vede k nu se poate vorbi cu tn...:-j



oooohhhh..... e offline????????
anastasia_m
Postat pe 4 Iunie 2010 21:44
De la: Iulikmik10, la data 2010-05-30 01:06:34poi nu prea sunt pregatita pentru asa ceva..stiu care sunt riscurile si nu prea as vrea..dar el vrea mia spus asta...si acum pe 3 iunie e ziua lui,,. face 16 ani:X..si mia spus k poate mergem undeva noi 2 si ii fac un cadou pe care sil doreste de molt..si sa referit la asta...de iubit ma iubeste.e vede..multi spun asta..si eu il iubesc nespus de molt si nu as vrea sa il pierd..ptr k sunt sigura k o sa se supere..si o sa fie si cv certuri...dar mna..si app de salon..la noi nu e asa ceva..si mna..:d de asta am intrebat cv solutii mai posibile..:D



draga lulikmik10...nu vreau sa te cert, critic sau descurajez, dar draga mea...la cei 14 anisori ai tai ar fi mai bine sa te axezi pe acumularea cunostintelor si pe ingrijirea sufletelului si corpului tau...vezi tu, la varsta asta am vazut ca se poarta sa ai prieten, eventual sa-ti pierzi virginitatea, dar asta nu-i joaca si e o decizie pe care s-ar putea sa o regreti foarte mult timp...nu esti destul de coapta nici fizic, nici psihic si cred ca nu esti pregatita deloc pt o experianta ca aceasta...in plus, nici prietenul tau nu e "bine" copt...nici fizic, nici psihic, ca sa inteleaga cat de cat matur aceasta experienta. Mai asteapta nitelus, ca nu a bagat Dumnezeu zilele-n sac, si daca vrei sa-i faci cadou ceva deosebit de ziua lui, impleteste-i un fular:D...astfel de cadouri nu se fac...corpul nu ti-l faci cadou la varsta asta, in situatia asta...poate mai tarziu, peste cativa ani, vei stii sa-i faci prietenului tau cadou o seara romantica sau focoasa, dar asta e alt subiect. Pe scurt: tre' sa mai cresti un pic ca sa intelegi care-i treaba adevarata cu relatiile, baietii, sexul, pierderea virginitatii etc. Poate ar trebui sa vb cu mama sau cu sora ta...ele cu siguranta ti-ar da niste sfaturi spre folosul tau.
Cat despre epilarea inghinala....daca vrei sa incepi de acum, nu-i problema, ba chiar e igienic si comfortabil Poti alege diverse strategii, dar cea cu ceara cum a zis cineva mai sus e cea mai buna. Alte variante: crema epilatoare sau spuma epilatoare de la "vit". Lama nu ti-o recomand.
Pana una alta, sa cresti mare si frumoasa !
P.S.: ai grija cu prietenul tau, nu-mi miroase a bine, cred ca a vazut ceva filme pt. adulti si vrea sa experimenteze cu tine...si cam atat.
SEmperIdem
Postat pe 5 Iunie 2010 12:26
SEmperIdem ms frumos ptr sfaturi:*:*:* >:D:D<
o sa fac asa cum miai spus;):*:*:
Iulikmik10
Postat pe 5 Iunie 2010 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pensat cu ata 12 De la: one_size 4 Ianuarie 2010 10:50
Cui ii place Carmen Harra? 2 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:11
alergia la vopseaua de par 1 De la: kudika160907 12 Septembrie 2010 10:52
Bunaa 10 De la: Summer_ 6 Martie 2010 17:48
de ce credeti voi ca nu se traduce cum trebuie titlul unui film..? 5 De la: Franzi 5 August 2009 11:01