Setari Cookie-uri

frate ce faceti cu bani putini?

ma refer dak mai aveti cum lua un glos,o bluza noua care va lasa ochii ingustati si mana sa tremure k nu are ce sa faca si gandul "oh...da' de ce nu pot/permit sa o am?"
mai puteti sa fiti sic si asa?
eu intb pt k nu ma machiez prea mult-o data pe luna...-si nu stiu,poate v-ar placea sa fiti mereu in "trend"...?
de ce noi tb sa facem atatea modificari pt a fi pe placul cuiva cand de obicei cand cerem si noi o duda primim nimik?-ha..si nu ma refer doar la banii cuiva..care se duc...ci la felul cuiva de a fi si a se purta:)
astept commuri
simo
dragon_fly88
Postat pe 28 Mai 2010 13:23
ii pun carpe lui bebe care le livrez guvernului..ca bani de pampes..nu-s
roz5blue6lila7
Postat pe 28 Mai 2010 13:26
Pana la urma dilema e cum ne imbracam sic cu bani putini sau cum rezolvam problemele intr-o relatie?, ca nu pricep
kitty_krieger
Postat pe 28 Mai 2010 16:08
ne imbracam de la SH!
one_size
Postat pe 29 Mai 2010 22:34
De la: luluby, la data 2010-05-28 13:23:12ma refer dak mai aveti cum lua un glos,o bluza noua care va lasa ochii ingustati si mana sa tremure k nu are ce sa faca si gandul "oh...da' de ce nu pot/permit sa o am?"
mai puteti sa fiti sic si asa?
eu intb pt k nu ma machiez prea mult-o data pe luna...-si nu stiu,poate v-ar placea sa fiti mereu in "trend"...?
de ce noi tb sa facem atatea modificari pt a fi pe placul cuiva cand de obicei cand cerem si noi o duda primim nimik?-ha..si nu ma refer doar la banii cuiva..care se duc...ci la felul cuiva de a fi si a se purta:)
astept commuri
simo


asteapta in continuare, cand imi voi da seama ce vrei probabil ca voi raspunde pana una alta .... n-am inteles nimic din ce vrei tu acolo pare exprimarea unei pitzi iesita fara "poshetzica" la plimbare prin mall.
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Iunie 2010 22:17
De la: luluby, la data 2010-05-28 13:23:12ma refer dak mai aveti cum lua un glos,o bluza noua care va lasa ochii ingustati si mana sa tremure k nu are ce sa faca si gandul "oh...da' de ce nu pot/permit sa o am?"
mai puteti sa fiti sic si asa?
eu intb pt k nu ma machiez prea mult-o data pe luna...-si nu stiu,poate v-ar placea sa fiti mereu in "trend"...?
de ce noi tb sa facem atatea modificari pt a fi pe placul cuiva cand de obicei cand cerem si noi o duda primim nimik?-ha..si nu ma refer doar la banii cuiva..care se duc...ci la felul cuiva de a fi si a se purta:)
astept commuri
simo


o "duda" ? pai s-au copt ??
valivieru96
Postat pe 3 Iunie 2010 22:39
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-28 16:08:31Pana la urma dilema e cum ne imbracam sic cu bani putini sau cum rezolvam problemele intr-o relatie?, ca nu pricep

da..dilema e cum te imbraci sau iesi in oras pe bani putini..poate tb sa las numa' topicul:)
dragon_fly88
Postat pe 12 Iunie 2010 23:00
De la: valivieru96, la data 2010-06-03 22:39:24
De la: luluby, la data 2010-05-28 13:23:12ma refer dak mai aveti cum lua un glos,o bluza noua care va lasa ochii ingustati si mana sa tremure k nu are ce sa faca si gandul "oh...da' de ce nu pot/permit sa o am?"
mai puteti sa fiti sic si asa?
eu intb pt k nu ma machiez prea mult-o data pe luna...-si nu stiu,poate v-ar placea sa fiti mereu in "trend"...?
de ce noi tb sa facem atatea modificari pt a fi pe placul cuiva cand de obicei cand cerem si noi o duda primim nimik?-ha..si nu ma refer doar la banii cuiva..care se duc...ci la felul cuiva de a fi si a se purta:)
astept commuri
simo


o "duda" ? pai s-au copt ??

daaaaaappppp
dragon_fly88
Postat pe 12 Iunie 2010 23:01
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-06-03 22:17:25
De la: luluby, la data 2010-05-28 13:23:12ma refer dak mai aveti cum lua un glos,o bluza noua care va lasa ochii ingustati si mana sa tremure k nu are ce sa faca si gandul "oh...da' de ce nu pot/permit sa o am?"
mai puteti sa fiti sic si asa?
eu intb pt k nu ma machiez prea mult-o data pe luna...-si nu stiu,poate v-ar placea sa fiti mereu in "trend"...?
de ce noi tb sa facem atatea modificari pt a fi pe placul cuiva cand de obicei cand cerem si noi o duda primim nimik?-ha..si nu ma refer doar la banii cuiva..care se duc...ci la felul cuiva de a fi si a se purta:)
astept commuri
simo


asteapta in continuare, cand imi voi da seama ce vrei probabil ca voi raspunde pana una alta .... n-am inteles nimic din.....
" ce vrei tu acolo pare exprimarea unei pitzi iesita fara "poshetzica" la plimbare prin mall.
" pe bune?moamaaa...nu o stiam
scze..k nu-s adepta mall-ului:))
intb era pt criza:)) si oamnei..nu pt "hai de-o caterinca..mallista"
dragon_fly88
Postat pe 12 Iunie 2010 23:04
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-12 23:00:54
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-28 16:08:31Pana la urma dilema e cum ne imbracam sic cu bani putini sau cum rezolvam problemele intr-o relatie?, ca nu pricep

da..dilema e cum te imbraci sau iesi in oras pe bani putini

asa bine
kitty_krieger
Postat pe 13 Iunie 2010 01:02
De la: dragon_fly88, la data 2010-05-28 13:23:12ma refer dak mai aveti cum lua un glos,o bluza noua care va lasa ochii ingustati si mana sa tremure k nu are ce sa faca si gandul "oh...da' de ce nu pot/permit sa o am?"
mai puteti sa fiti sic si asa?
eu intb pt k nu ma machiez prea mult-o data pe luna...-si nu stiu,poate v-ar placea sa fiti mereu in "trend"...?
de ce noi tb sa facem atatea modificari pt a fi pe placul cuiva cand de obicei cand cerem si noi o duda primim nimik?-ha..si nu ma refer doar la banii cuiva..care se duc...ci la felul cuiva de a fi si a se purta:)
astept commuri
simo


exista un banc semi-misogin sa zic asa:
Dumnezeu a creat intai barbatul ,dupa care femeia.S-a uitat intai la prima sa creatie si a zis:
-"Da.BARBAT.Uite ce creatie am facut,cata putere,cata siguranta,cata expresie...esti perfect"
Dupa care s-a uitat la femeie:
-" Eh..tu va trebui sa te machiezi un pic !"





si sa nu las si fara coment-uri proprii..machiajurile nu sunt chiar asa de scumpe zic eu,nu?
exista si firme care nu au preturi asa de piperate,si in plus acele farduri nu trebuiesc cumparate chiar in fiecare luna...asta e noi am descoperit ca avem arsenal care trebuie sa ne diferentieze de barbati si chiar intre noi,si trebuie sa-l folosim..si fiecare cum doreste in cantitati mai mari sau mai mici
ionelaela
Postat pe 13 Iunie 2010 01:20
citind a doua oara mai bine ..observ si eu ca intrebarea ta nu a venit neaparat pe timpo de criza(poate ma insel)
dar aici observ ca de fapt iubitul tau este atras de genul de fete f bine aranjate si gatite ,iar tie iti este greu sa tii pasul neavand si fonduri necesare..daca e asa,sa caute unde locul tau nu este,nu?
daca ma insel atunci ia in seama doar coment-ul dinaintea acestuia
ionelaela
Postat pe 13 Iunie 2010 01:25
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 01:20:38
De la: dragon_fly88, la data 2010-05-28 13:23:12ma refer dak mai aveti cum lua un glos,o bluza noua care va lasa ochii ingustati si mana sa tremure k nu are ce sa faca si gandul "oh...da' de ce nu pot/permit sa o am?"
mai puteti sa fiti sic si asa?
eu intb pt k nu ma machiez prea mult-o data pe luna...-si nu stiu,poate v-ar placea sa fiti mereu in "trend"...?
de ce noi tb sa facem atatea modificari pt a fi pe placul cuiva cand de obicei cand cerem si noi o duda primim nimik?-ha..si nu ma refer doar la banii cuiva..care se duc...ci la felul cuiva de a fi si a se purta:)
astept commuri
simo


exista un banc semi-misogin sa zic asa:
Dumnezeu a creat intai barbatul ,dupa care femeia.S-a uitat intai la prima sa creatie si a zis:
-"Da.BARBAT.Uite ce creatie am facut,cata putere,cata siguranta,cata expresie...esti perfect"
Dupa care s-a uitat la femeie:
-" Eh..tu va trebui sa te machiezi un pic !"





si sa nu las si fara coment-uri proprii..machiajurile nu sunt chiar asa de scumpe zic eu,nu?
exista si firme care nu au preturi asa de piperate,si in plus acele farduri nu trebuiesc cumparate chiar in fiecare luna...asta e noi am descoperit ca avem arsenal care trebuie sa ne diferentieze de barbati si chiar intre noi,si trebuie sa-l folosim..si fiecare cum doreste in cantitati mai mari sau mai mici


misto bancul:*-imi plac oamenii hazlii:)
mnoh acu' fiecare e libera sa-si dea sau nu cu cv
eu nu prea ma interesez decat de strugurele..diferenta dintre un rimel si un ruj..e mik din ptul meu de vedere:)
ma refer in general la voi,nu la mine ce faceti sa fiti sic:)
poate tb sa desfiintez topicul..k nu prea inteleg raspunsurile
deci..rectific:cum sunteti ok d.p.d.v al modei,pe bani putini?
e ok asa?
dragon_fly88
Postat pe 13 Iunie 2010 10:25
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-13 01:02:21
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-12 23:00:54
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-28 16:08:31Pana la urma dilema e cum ne imbracam sic cu bani putini sau cum rezolvam problemele intr-o relatie?, ca nu pricep

da..dilema e cum te imbraci sau iesi in oras pe bani putini

asa bine


ma bucur pt efortul tau:)) de a intelege..nici nu mai am nevoie de raspuns
dragon_fly88
Postat pe 13 Iunie 2010 10:26
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 01:25:18citind a doua oara mai bine ..observ si eu ca intrebarea ta nu a venit neaparat pe timpo de criza(poate ma insel)
dar aici observ ca de fapt iubitul tau este atras de genul de fete f bine aranjate si gatite ,iar tie iti este greu sa tii pasul neavand si fonduri necesare..daca e asa,sa caute unde locul tau nu este,nu?
daca ma insel atunci ia in seama doar coment-ul dinaintea acestuia


intb e pe timp de criza-creata de altii si amplificata de media
nu e nimik personal in intb si nici nu ma asteptam sa se inteleaga asta
nu mai conteaza:)
dragon_fly88
Postat pe 13 Iunie 2010 10:30
De la: dragon_fly88, la data 2010-05-28 13:23:12ma refer dak mai aveti cum lua un glos,o bluza noua care va lasa ochii ingustati si mana sa tremure k nu are ce sa faca si gandul "oh...da' de ce nu pot/permit sa o am?"
mai puteti sa fiti sic si asa?
eu intb pt k nu ma machiez prea mult-o data pe luna...
-si nu stiu,poate v-ar placea sa fiti mereu in "trend"...?
dragon_fly88
Postat pe 13 Iunie 2010 10:33
deci, pe bune, astea-s intrebari de gradinita, ce raspuns voiai sa-ti dau?
sa fii sic nu presupune sa cheltuiesti o avere, sa ai clasa iarasi nu, lucrurile astea vin din tine. Atata timp cat ai stil si stii ce piese de imbracaminte sa alegi, poti sa te imbraci si de la second hand ca nu-si da nimeni seama.
Cauta pe net Coco Chanel si sfaturile ei in moda, sa stii ce piese sa cumperi si in ce sa investesti.
kitty_krieger
Postat pe 13 Iunie 2010 12:08
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-13 12:08:58deci, pe bune, astea-s intrebari de gradinita, ce raspuns voiai sa-ti dau?
sa fii sic nu presupune sa cheltuiesti o avere, sa ai clasa iarasi nu, lucrurile astea vin din tine. Atata timp cat ai stil si stii ce piese de imbracaminte sa alegi, poti sa te imbraci si de la second hand ca nu-si da nimeni seama.
Cauta pe net Coco Chanel si sfaturile ei in moda, sa stii ce piese sa cumperi si in ce sa investesti.


deci..pe bune..stiam asta-nu partea cu gradinita so intb...celelalte
partea cu intb de gradinita..poti rasp sau nu...nu te iau eu de maneca si "raspunde-mi..".k?
parca as vb chineza
si coco chanel d-aia nu mai poate de realitatea in care se afla,tinand cont ca are bani:P
dragon_fly88
Postat pe 13 Iunie 2010 19:56
te poti imbraca de la tonete/tarabe/bazar/sh, tb doar sa stii cum sa pui hainele pe tine si mai ales cum sa le porti. daca nu'ti pasa de parerea celor din jur atunci sa poti sa'ti faci singura super tinute. secretul e sa stii sa accesorizezi orice buleandra indiferent de banii ce i'ai dat pe ea
Shhh
Postat pe 13 Iunie 2010 20:59
De la: Shhh, la data 2010-06-13 20:59:51te poti imbraca de la tonete/tarabe/bazar/sh, tb doar sa stii cum sa pui hainele pe tine si mai ales cum sa le porti. daca nu'ti pasa de parerea celor din jur atunci sa poti sa'ti faci singura super tinute. secretul e sa stii sa accesorizezi orice buleandra indiferent de banii ce i'ai dat pe ea


ok>.....:)
asa mai zic si io.. ..eu folosesc chestiile mai reduse atat de reduse..k mi-e ca se rup repede..dar stiu sa le port 2 zile intr-un an:)
dragon_fly88
Postat pe 13 Iunie 2010 21:05
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-13 19:56:40
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-13 12:08:58deci, pe bune, astea-s intrebari de gradinita, ce raspuns voiai sa-ti dau?
sa fii sic nu presupune sa cheltuiesti o avere, sa ai clasa iarasi nu, lucrurile astea vin din tine. Atata timp cat ai stil si stii ce piese de imbracaminte sa alegi, poti sa te imbraci si de la second hand ca nu-si da nimeni seama.
Cauta pe net Coco Chanel si sfaturile ei in moda, sa stii ce piese sa cumperi si in ce sa investesti.


deci..pe bune..stiam asta-nu partea cu gradinita so intb...celelalte
partea cu intb de gradinita..poti rasp sau nu...nu te iau eu de maneca si "raspunde-mi..".k?
parca as vb chineza
si coco chanel d-aia nu mai poate de realitatea in care se afla,tinand cont ca are bani:P

Nu pe bune, nu stii cine e (ma rog, a fost) Coco Chanel?
kitty_krieger
Postat pe 13 Iunie 2010 21:55
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-13 21:55:52
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-13 19:56:40
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-13 12:08:58deci, pe bune, astea-s intrebari de gradinita, ce raspuns voiai sa-ti dau?
sa fii sic nu presupune sa cheltuiesti o avere, sa ai clasa iarasi nu, lucrurile astea vin din tine. Atata timp cat ai stil si stii ce piese de imbracaminte sa alegi, poti sa te imbraci si de la second hand ca nu-si da nimeni seama.
Cauta pe net Coco Chanel si sfaturile ei in moda, sa stii ce piese sa cumperi si in ce sa investesti.


deci..pe bune..stiam asta-nu partea cu gradinita so intb...celelalte
partea cu intb de gradinita..poti rasp sau nu...nu te iau eu de maneca si "raspunde-mi..".k?
parca as vb chineza
si coco chanel d-aia nu mai poate de realitatea in care se afla,tinand cont ca are bani:P

Nu pe bune, nu stii cine e (ma rog, a fost) Coco Chanel?

da mama..stiu cine a fost coco chanel...:))d-aia nu pot eu dormi din cauza asta:))
dar crezi k ea/el nu mai poate de romania si de oamenii din ea?
acum te rog..nu imi tine predici pt k nu-mi pasa de coco chanel:))
raspunzi bine..nu..tine-ti caterinca si altele pt tine:P
so..
dragon_fly88
Postat pe 14 Iunie 2010 10:25
Caterinca?
Daca nu-i cunosti nici sexul, habar n-ai cine a fost Coco Chanel. A avut mare dreptate Dandanaua, esti o printesica de mall, fara bani in portofel
kitty_krieger
Postat pe 14 Iunie 2010 12:39
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-14 12:39:26Caterinca?
Daca nu-i cunosti nici sexul, habar n-ai cine a fost Coco Chanel. A avut mare dreptate Dandanaua, esti o printesica de mall, fara bani in portofel


bine ca stit voi... altii cum sunt
eu stiu cum sunt
si cultura nu ti-o da coco chanel
zi-mi te rog de vera wang:P sau de ralph rucci si altii(p-astia ii stiu)..poate nu ma pasioneaza sa dau cu mucii in fasole...
coco chanel iti zice ce fel de pers sunt altii?interesant...moama,d-aia nu pot eu dormi..k nu stiu cine a fost..vrei si un articol sa-i pun la topic?
poate iti schimbi u impresia de "printesica de mall" pe care o ai despre mine..
cultura cu coco chanel se face?anunta-ma sa ma inscriu la cursuri...asta nu stiam..in rest..le stiu pe toate..asta e...cel mai tragic lucru:))
hai k am obosit sa fiu la "mall"....si unde mai pui k nici nu pun piciorul in astea:))
lasa..sa ai u prieteni care stiu cine e coco chanel...lasa oamenii normali:))necunoscatori:))
nici nu stiu de ce mai rasp la ce trimit:))k dak nu-l stiu..lolool..mor de ras..
si ce mai tb sa stie un om?cine e si levi'strauss?asta e cultura...ntz ntz...imi zici mie ca sunt printesica de mall...si tu ce esti?zeus coco chanel?sau iti place ce a realizat? parfumuri gretoase? si scumpe? su ti le permiti pe toate?d-aia nu rasp ce tb si ma scoti pe mine din rabdari?
de obicei nu rasp la acuze d-astea, dar m-am enervat cu "printesica "...e totala..seriozitate...caterinca nu e.:))
dragon_fly88
Postat pe 14 Iunie 2010 17:42
Mai fata mea, degeaba te superi tu. Ti-am zis sa cauti Coco Chanel pe net pentru ca EA a revolutionat moda, este si va fi mereu un reper in aceasta industrie. Stiai ca ei ii datoram "little black dress"? Tot ea a lasat cateva sfaturi nemuritoare in ceea ce priveste garderoba unei femei. Daca ai cateva piese cheie, clasice in garderoba, nu ai nevoie sa-ti cumperi mai mult de unul-doua articole pe sezon ca sa fii in trend (daca mai mult nu-ti permiti).
Da' lasa ca nu conteaza cine a fost si ce a facut Coco Chanel. O alta proasta, nu? Noi sa fim sanatosi si sa ne imbracam de la D&G si Versace, ca Chanel e prea "classy" pentru nasucurile noastre! Pariu ca nici nu pronunti corect Chanel??

A, si daca iti zic de Audrey Hepburn deja o sa-mi reprosezi ca te injur!

Lasa mandria la o parte si da o cautare pe Google, ca nu te costa nimic.
kitty_krieger
Postat pe 14 Iunie 2010 21:43
deacord, eu ii recomand filmul coco chanel.bun film
kudika196280
Postat pe 14 Iunie 2010 21:48
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-14 21:43:22Mai fata mea, degeaba te superi tu. Ti-am zis sa cauti Coco Chanel pe net pentru ca EA a revolutionat moda, este si va fi mereu un reper in aceasta industrie. Stiai ca ei ii datoram "little black dress"? Tot ea a lasat cateva sfaturi nemuritoare in ceea ce priveste garderoba unei femei. Daca ai cateva piese cheie, clasice in garderoba, nu ai nevoie sa-ti cumperi mai mult de unul-doua articole pe sezon ca sa fii in trend (daca mai mult nu-ti permiti).
Da' lasa ca nu conteaza cine a fost si ce a facut Coco Chanel. O alta proasta, nu? Noi sa fim sanatosi si sa ne imbracam de la D&G si Versace, ca Chanel e prea "classy" pentru nasucurile noastre! Pariu ca nici nu pronunti corect Chanel??

A, si daca iti zic de Audrey Hepburn deja o sa-mi reprosezi ca te injur!

Lasa mandria la o parte si da o cautare pe Google, ca nu te costa nimic.

pe pariu k am vazut razboi si pace cu ea si tatal lui jane fonda? sau mic dejun la tiffany? sau "dragoste de dupa-amiaza"?si k a fost o actrita la mijl sec 20?
si vezi ca te intreci cu gluma
"Pariu ca nici nu pronunti corect Chanel??" sa stii ca esti chiar...... pariu ca dak ai vb altfel as raspunde altfel?
si ia da si un google la "bun simt" si mai lasa-ma in pace cu "ce buna si cult sunt eu"...
slabeste-ma cu mesajele tale:)sunt plictisita sa iti raspund la cum ma consideri tu pe mine.
las' sa fiu eu ce crezi tu si adios:P
dragon_fly88
Postat pe 15 Iunie 2010 16:14
da si eu il recomand!
kudika196158
Postat pe 15 Iunie 2010 16:18
De la: kudika196158, la data 2010-06-15 16:18:01da si eu il recomand!

aa..ce?filmul sau site-ul?
scze:) poti sa lasi si cv:)..uite..nu iau bluze de la nimeni si nimic pt k chiar nu ma cu ce...poate sa schimb o bluza si sa-i pun alti nasturi:)
dragon_fly88
Postat pe 15 Iunie 2010 16:31
uite ce face un student cu banii...pãrinții îi trimit vreo 300 de ron, ca sã aibã copilul ...sã nu ducã lipsã...
....bețivanul de student(ã) ce face?...merge într-un club....fu*e toți banii pe alcool într-o singurã noapte...dar se asigurã cã-i mai rãmân vreo 30 de ron pt pâine, o apã....iar cu ãia 30 de ron ei trãiesc o sãptãmânã ...chiar douã...
...ideea e...nu vã mai gândiți la bani...dã-i drecului!!!!!!...mã f_ut in el gloss...dupã câțiva ani ce anume o sã-ți aduci aminte?...ca ți-ai cumpãrat o bluzã..ori cã te-ai distrat cu banii pe care trebuia sã-i dai la chirie? și ai a fost un chef pe cinste

...așa cã TRÃIASCÃ BEREAAAAAAAA!!!!!!!!!!!
freakyyy
Postat pe 15 Iunie 2010 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 1 De la: AgachiBianca 1 Noiembrie 2009 08:20
barbatii insurati............. 64 De la: amr2009 29 Mai 2009 21:52
eu pesti, el scorpion...ce parere aveti? 6 De la: kudika016488 18 Mai 2009 20:33
De unde va imbracati pentru petreceri?, Petreceri, bal mascat si alte minuni 14 De la: roz5bule6lila7 18 Mai 2009 17:42
Vise 31 De la: mahy33 6 Mai 2010 19:04