Setari Cookie-uri

nu stiu daca am luat decizia buna

buna...nici nu stiu cum sa incep...pri decembrie am cunoscut un baiat pe net...dupa vreo 4 luni de lungi conevrsatii pe mess am hotarat sa vin la el...fiind plecat in alta tara.nici nu stiu cum sa va explic relatia asta...el e mai toata ziua plecat la munca iar eu stau acasa si ma plictisesc f tare...incerc sa-mi gasesc si eu de munca dar e cam greu.mi se pare normal k atunci cand el vine aks macar alea 2-3 ore sa mi le acorde mie...dar el pare preocupat de alte chestii..nu am pe nimeni altcineva aici...e ingrozitor faptu sa simti k vb cu cineva...dar pare preocupat de altceva...e mereu obosit...nu stiu ce sa fac...am incercat sa vb cu el...dar doar zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa plec
gory
Postat pe 31 Mai 2010 15:16
De la: gory, la data 2010-05-31 15:16:16buna...nici nu stiu cum sa incep...pri decembrie am cunoscut un baiat pe net...dupa vreo 4 luni de lungi conevrsatii pe mess am hotarat sa vin la el...fiind plecat in alta tara.nici nu stiu cum sa va explic relatia asta...el e mai toata ziua plecat la munca iar eu stau acasa si ma plictisesc f tare...incerc sa-mi gasesc si eu de munca dar e cam greu.mi se pare normal k atunci cand el vine aks macar alea 2-3 ore sa mi le acorde mie...dar el pare preocupat de alte chestii..nu am pe nimeni altcineva aici...e ingrozitor faptu sa simti k vb cu cineva...dar pare preocupat de altceva...e mereu obosit...nu stiu ce sa fac...am incercat sa vb cu el...dar doar zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa plec



alte chestii ?????cum ar fi.........ce????????????

anastasia_m
Postat pe 31 Mai 2010 15:19
deci vine aks...mananca...face dush...isi pune un film si somn
gory
Postat pe 31 Mai 2010 15:21
deci pleaca de acasa la alta ... nu te'ai prins?
Shhh
Postat pe 31 Mai 2010 15:36
e plictisit tipul...a intrat intr-o monotonie...afla care e cauza?!
roz5blue6lila7
Postat pe 31 Mai 2010 15:41
deci tu ai pretentia ca dupa 4 luni de net... sa curga lapte si miere fraaaaaaateeeeeeee de ce nu aveti rabdare sa cunoasteti persoana respectiva si dupa aia sa va aruncati cu capul inainte(a se citi in a foreign country)
miss_darine
Postat pe 31 Mai 2010 15:46
pfaii ce face lumea asta din plictiseala!
one_size
Postat pe 31 Mai 2010 15:51
nu pleaca la alta...pt k nu are knd
gory
Postat pe 31 Mai 2010 17:09
si nu m-am inselat...e asa cum parea si pe net...doar k nu-mi mai acorda atentia aceea...atunci nu lucra si statea mai toata ziua la povesti cu mine...dar acum vine mereu obosit
gory
Postat pe 31 Mai 2010 17:11
De la: gory, la data 2010-05-31 17:11:57si nu m-am inselat...e asa cum parea si pe net...doar k nu-mi mai acorda atentia aceea...atunci nu lucra si statea mai toata ziua la povesti cu mine...dar acum vine mereu obosit



....fata e normal sa vina obosit ( de unde vine ?? alt subiect) si e normal sa se odihneasca!!!!!!

P.S .

odihneste-te impreuna cu el
anastasia_m
Postat pe 31 Mai 2010 17:16
cind ai sa muncesti o sa deschida el un topic in care sa ^plinga ca prietena lui este obosita! fata draga nu stiu cum se munceste in Romania dar in afara munca suge din om toata vlaga ca un vampir. nu mai plinge pe forum si ia problema in mina cautind de lucru pe siturile specializate sau inscrie-te la un curs de limba unde sa poti socializa cu alte persoane. umbla prin toate locurile posibile cu cv-ul in mina si daca te descurci cu limba respectiva ai sa gasesti. nimeni nu vine la usa sa iti ofere un serviciu deci trebuie sa te descurci singurica.
kudika1993
Postat pe 31 Mai 2010 17:53
De la: gory, la data 2010-05-31 17:11:57si nu m-am inselat...e asa cum parea si pe net...doar k nu-mi mai acorda atentia aceea...atunci nu lucra si statea mai toata ziua la povesti cu mine...dar acum vine mereu obosit

cata nesimtire din partea lui!
one_size
Postat pe 31 Mai 2010 19:43
dupa 4 luni de mess..te-ai mutat la el????????????????
sunt cupluri care sunt impreuna de 5 ani si nu-s in aceeasi cas..dar...nici asa...
din 1a?
sunteti de aceeasi varsta?
si tot nu se vrea a fi corect...
mai...e aiurea tot..si ce face el(de fapt nimik) si ce ai facut u(mutat suuuper repede)..
pot sa intb de ce atata graba?de ce fara a-l cunoaste mai bine(lasa faza cu vb pe mess)?de asta le-ai zis alor tai?sau cred k esti la cumparaturi?
si cum stai?degeaba?e spatiu?ai mancare?nu stiu..pe bune...e aiurea tot si ma indigneaza sssuuuuuuuuper repede-ul asta
dragon_fly88
Postat pe 2 Iunie 2010 23:25
vb despre asta-intre film si masa-cum o fi ordinea..vb si rez
dragon_fly88
Postat pe 2 Iunie 2010 23:29
pai uite eu nu am facut parte din acele femei care au asteptat 5 ani sa se mute cu iubitu...poate am fortat putin lucrurile...si suntem aproximativ de aceiasi varsta....e cu 1 an jumate mai mare...si ce nu e corect?si nu a fost graba...doar am simtit k merita riscul
gory
Postat pe 3 Iunie 2010 16:13
De la: gory, la data 2010-06-03 16:13:00pai uite eu nu am facut parte din acele femei care au asteptat 5 ani sa se mute cu iubitu...poate am fortat putin lucrurile...si suntem aproximativ de aceiasi varsta....e cu 1 an jumate mai mare...si ce nu e corect?si nu a fost graba...doar am simtit k merita riscul

dak ti-ai asumat riscu...de ce te intbi acum dak te-ai grabit???????
dragon_fly88
Postat pe 3 Iunie 2010 21:03
De la: gory, la data 2010-06-03 16:13:00pai uite eu nu am facut parte din acele femei care au asteptat 5 ani sa se mute cu iubitu...poate am fortat putin lucrurile...si suntem aproximativ de aceiasi varsta....e cu 1 an jumate mai mare...si ce nu e corect?si nu a fost graba...doar am simtit k merita riscul


Si ce'a meritat
valivieru96
Postat pe 3 Iunie 2010 21:10
De la: gory, la data 2010-05-31 15:16:16buna...nici nu stiu cum sa incep...pri decembrie am cunoscut un baiat pe net...dupa vreo 4 luni de lungi conevrsatii pe mess am hotarat sa vin la el...fiind plecat in alta tara.nici nu stiu cum sa va explic relatia asta...el e mai toata ziua plecat la munca iar eu stau acasa si ma plictisesc f tare...incerc sa-mi gasesc si eu de munca dar e cam greu.mi se pare normal k atunci cand el vine aks macar alea 2-3 ore sa mi le acorde mie...dar el pare preocupat de alte chestii..nu am pe nimeni altcineva aici...e ingrozitor faptu sa simti k vb cu cineva...dar pare preocupat de altceva...e mereu obosit...nu stiu ce sa fac...am incercat sa vb cu el...dar doar zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa plec


iubitul tau este un egoist, pentru ca se gandeste doar la sine, neglijandu-te pe tine in totalitate. chiar iti doresti sa-ti petreci timpul alaturi de o persoana egoista?

de ce nu incerci sa te reintorci in tara, daca acolo, in strainatate, nu-ti merg treburile nici pe plan sentimental si nici pe cel profesional? o singura viata ai, nu ti-o irosi alaturi de persoana nepotrivita intr-un loc neprielnic tie.

succes!
franziska_eu
Postat pe 7 Iunie 2010 16:05
De la: miss_darine, la data 2010-05-31 15:46:51 deci tu ai pretentia ca dupa 4 luni de net... sa curga lapte si miere fraaaaaaateeeeeeee de ce nu aveti rabdare sa cunoasteti persoana respectiva si dupa aia sa va aruncati cu capul inainte(a se citi in a foreign country)


daca dupa 4 luni de relatie, totul e pe dos in relatia lor, cum vor fi oare lucrurile dupa 5 ani, spre exemplu?

fata are dreptate, cand spune ca-si doreste afectiune si atentie, iar daca el nu stie sa-i ofere lucrurile astea, desi sunt la inceput de relatie, nu ti se pare normal sa se simta deznadajduita?

asta e, a riscat si n-a mers, solutia ideala din punctul meu de vedere e sa se intoarca acasa si sa nu se mai arunce cu capul inainte intr-o relatie si sa nu mai aiba atata incredere in relatiile ce se infiripa pe net.
franziska_eu
Postat pe 7 Iunie 2010 16:10
acuma ca e omul obosit mai intelegem dar nu asa obosit ca sa nu ti acorde atentie eu zic ca daca nu ti acorda atentie fa tu de asa natura sa ti acorde atentia ca doar esti femeie si trebuie sa stii cum se face .Eu zic ca te iubeste dar incearca si tu sa l mai atragi altfel nu l lasa sa doarma toata ziua ca si al meu e obosit dar mai depinde si de mine ca femeie sa l trezesc la relitate si daca nu merge nici asa asta e ,nu se termina lumea la un barbat.
mikibest
Postat pe 12 Iunie 2010 17:25
pai inscrie-te la o scoala de limba daca nu cunosti limba, fa-ti amice si afla ce evenimente sunt prin zona si du-te si vezi ce se intampla, daca tot nu ai servici. daca cunosti limba, baga-te la o scoala sau la un master ceva. si nu mai sta acasa sa ii faci lui menajul. poate asta cauta si e multumit cu atata. incearca sa cunosti lume si sa iti faci acolo o viata, poate el s-a plictisit de a fi in centrul atentiei tale.
DayC
Postat pe 13 Iunie 2010 12:56
Cum pana mea te muti cu cineva dupa 4 luni de webcam??? Ce s-a intamplat cu iesitul la o cina, cu curtatul etc? Si sa stii ca puteti sa faceti chestii d-astea si intr-o relatie la distanta!
Ma intreb oare cum taiai tu frunza la caini frumos in tara de te-ai mutat asa repede?
Sa-ti fie invatatura de minte ca te-ai dus dupa unul pe care nici macar nu-l cunosti, ca ai lasat tot pentru el si astfel ai devenit neinteresanta, o prea usoara cucerire! Nu m-ar mira deloc sa-ti zica ca munceste 12 ore, din care 3 le petrece cu altele.
kitty_krieger
Postat pe 13 Iunie 2010 13:59
eu iti dau un sfat...cred ca ar fi mai bine sa te intorci in tara daca acolo nu iti merge bine
oana_daiana
Postat pe 13 Iunie 2010 14:50
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-13 13:59:42Cum pana mea te muti cu cineva dupa 4 luni de webcam??? Ce s-a intamplat cu iesitul la o cina, cu curtatul etc? Si sa stii ca puteti sa faceti chestii d-astea si intr-o relatie la distanta!
Ma intreb oare cum taiai tu frunza la caini frumos in tara de te-ai mutat asa repede?
Sa-ti fie invatatura de minte ca te-ai dus dupa unul pe care nici macar nu-l cunosti, ca ai lasat tot pentru el si astfel ai devenit neinteresanta, o prea usoara cucerire! Nu m-ar mira deloc sa-ti zica ca munceste 12 ore, din care 3 le petrece cu altele.

...vezi ai ramas in urma...suntem in secolul vitezei....bagale scoatele,bagale scoatele...
RUY_BLAS
Postat pe 13 Iunie 2010 19:36
Vezi ce face internetul din om? Tu esti un caz fericit ca ai avut curaj sa te duci la el desi nu-l cunosteai decat de pe mess. Nici nu iti dai seama cata "vrajeala" pot avea baietii. Daca in spatele imaginii care te-a cucerit pe tine prin webcam statea un proxenet? nu erai tu acuma prostituata la straini? Crede- ma ca stiu ce iti spun! Cunosc indeaproape un caz similar. Sper din tot sufletul sa nu mai fie naive ca tine, sau in cel mai bun caz sa pateasca ca tine si sa nu fie vandute. Acuma ca sa nu te mai cert atata, o sa-ti spun care este cauza problemei voastre. V-ati obisnuit sa comunicati pe net, ceea ce e super usor, mai ales ca puteti ascunde unele chestii sau sa le exagerati. Faptul ca acuma aveti posibilitatea sa comunicati fata in fata va cam sperie (inconstient). Voua va lipseste comunicarea. Incearca sa-l cuceresti din nou, dar de data asta fiindu-i alaturi! Surprinde-l cu o cina romantica. O fi el obosit, dar nu are cum sa nu observe o tinuta noua si 2 lumanari pe masa. Fa-i mici surprize! ....
P.S. Nu vreau sa te supar din nou, dar cam pari dependenta de Internet. In prima faza s-ar putea sa nu recunosti asta si sa nu o vezi ca pe o problema. Incearca sa nu deschizi calculatorul o zi, macar. O sa vezi cate lucruri minunate poti face.
Clarisse
Postat pe 13 Iunie 2010 19:56
ms mult pentru sfaturi...am incercat saa vorbesc cu el si mi-a spus sa am rabdare cu el nefiind obisnuit sa locuiasca cu persoana la care tine.poate ca sunt si eu exagerata si nu inteleg ca vine obosit de la munca...eu stand toata ziua acasa vad lucrurile altfel.nush...cateodata simt ca cedez si vreau doar sa ajung acasa...dar ma gandesc ca si o data ajunsa ce voi face...imi va fi greu fara el
gory
Postat pe 14 Iunie 2010 17:09
atunci knd te-ai mutat cu el trebuia sa fii constienta ca iti asumi niste riscuri de aia se zice sa nu te muti din prima cu cineva cu atat mai putin daca nu-l cunosti
yumy
Postat pe 14 Iunie 2010 17:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa cred sii nici nu stiu ce sa fac....va rog sa mi datzi o manutza de ajutor caat de mik sa fie conteaza foarte muult 18 De la: clau19 8 Martie 2012 07:25
DISCO CLUB SHOW GIRLS DIN ITALIA ANGAJEAZA 2 De la: freakyyy 3 Iunie 2010 17:53
Probleme pascal 2 De la: luluby 7 Iunie 2010 11:30
Prieteni KudiLife 5 De la: miranda75 22 Ianuarie 2012 12:50
Piscine acoperite 1 De la: dana_dinitoiu 14 Iunie 2010 10:20